Sağlık

Kabızlık Şurubu Nedir? Kabızlık Şurubu Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Kabızlık şurubu, hazımsızlık sorunlarını çözmeye yardımcı olan bir ilaçtır. Bağırsaklarda oluşan sıkıntı ve tıkanıklıkları iyileştirmek için kabızlık şurubu kullanılabilir. Bu yazımızda kabızlık için şurup nedir, kabızlık şurubu faydaları nelerdir, bebekler için kabızlık şurubu nasıl kullanılır ve kabızlık şurubu kullanımı nasıldır gibi sorulara cevap vereceğiz.

Kabızlık İçin Şurup Nedir?
Kabızlık İçin Şurup Nedir?

Kabızlık İçin Şurup Nedir?

Kabızlık, insanların dışkı ve tutarsız bağırsak hareketi ile ilgili bir sorun hissettiği yaygın bir sindirim bozukluğudur. Spesifik olarak, kabızlık, bir kişinin bir haftada üçten az bağırsak hareketine sahip olmasıdır. Genel olarak kabızlık sırasında dışkı sertleşir ve kurur. Böyle bir durumda, bağırsak hareketini sağlamak ve dışkıyı gevşetmek için müshil almak önemlidir.

Kabızlık önleyici şurup, sindirim sistemini iyileştirerek bağırsak hareketini artırmak için doğal bir müshil olan tohumları olan sarı çiçekleri olan bir bitkiden gelir. Yemeklerden hemen sonra alındığında etkilidir ve ağız kokusunu da azaltabilir. Kabızlık önleyici şurubun diğer faydaları arasında şişkinlik ve hazımsızlığı azaltmak, iştahı iyileştirmek ve şişkinliği gidermek yer alır. Tohumlar zengin bir vitamin, mineral ve antioksidan kaynağıdır.

Reklamlar

Kabak ve portakal da yüksek lif içeriğinden dolayı doğal müshildir. Lif, gıda atıklarını vücudunuzda hareket ettirerek kabızlığı önlemeye ve rahatlatmaya yardımcı olur. Diyet lifi ayrıca dışkıyı daha hacimli hale getirmeye ve daha fazla su tutmaya yardımcı olur. Balın ayrıca hafif müshil faydaları olduğu bilinmektedir. Bu besinler sadece kabızlığın tedavisinde değil, aynı zamanda önlenmesinde de etkilidir. Günlük lif alımınızı artırırken, ek lif daha fazla su çekeceğinden günlük sıvı alımını artırarak eşleştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Laktitol ayrıca kabızlığı hafifletmeye yardımcı olan çok iyi tolere edilen bir ozmotik disakkarit müshildir. Genellikle düşük kalorili gıdalar için kalorili tatlandırıcı olarak kullanılır.

Rezene özü, balkabağı ve portakal özü, bal, sakaroz ve laktitol kombinasyonu, kabızlıkla mücadele için etkili bir müshil üretir. Kabızlıktan hafif bir rahatlama, kabızlık önleyici şurubu aldıktan sonraki on iki saat içinde sağlanacaktır. Şurubun tadını iyileştirmek için aroma özü sağlanır. Bu ilaç hem çocuklar hem de yetişkinler için harikadır. Kabızlık önleyici şurup oda sıcaklığında saklanmalı ve donmayı önlenmelidir.

Kabızlık önleyici şurubun çok fazla alınması ishale neden olabilir, bu da dehidrasyona ve çok düşük kan potasyum seviyelerine neden olabilir ve sonuç olarak yüksek kan sodyum seviyelerine neden olabilir. Anti kabızlık şurubu bu nedenle diyabetliler tarafından dikkatli kullanılmalıdır, ancak etkileri tipik olarak minimum olacaktır.

Reklamlar

Kabızlık Şurubu Faydaları

Kabızlık Şurubu Faydaları

Bu ilaç kabızlığı tedavi etmek için kullanılan bir müshildir. Günlük bağırsak hareketlerinin sayısını ve bağırsak hareketinizin olduğu günlerin sayısını artırmaya yardımcı olabilir. Kabızlık şurubu, dışkı su içeriğini artırarak ve dışkıyı yumuşatarak çalışan bir kolonik asitleştiricidir. İnsan yapımı bir şeker çözeltisidir.

ilginizi çekebilir: Atopik Cilt Ne Demek?

Kabızlık Şurubu Kullanımı
Kabızlık Şurubu Kullanımı

Kabızlık Şurubu Kullanımı

Bu ilacı ağızdan, genellikle kabızlık için günde bir kez veya doktorunuzun önerdiği şekilde alın. Çözeltiyi alıyorsanız, tadı iyileştirmek için meyve suyu, su, süt veya yumuşak bir tatlıya karıştırabilirsiniz. Kristalleri paketler halinde kullanıyorsanız, paketin içeriğini yarım bardak (120 mililitre) suda veya doktorunuzun önerdiği şekilde çözün.

En fazla faydayı sağlamak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Her gün aynı saatte almayı unutmayın. Dozaj, tıbbi durumunuza ve tedaviye verdiğiniz cevaba bağlıdır. Bağırsak hareketinin olması kırk sekiz saat kadar sürebilir. Durumunuz devam eder ya da kötüleşirse lütfen doktorunuzu bilgilendirin.

İlginizi çekebilir: Açlık Otunun Yararları Nelerdir?

Daha fazla içerik için bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx