Cilt Bakımı

Ganoexcel Sabun Nedir? Ganoexcel Sabun Nasıl Kullanılır?

Ganoexcel Sabun Faydaları

Reklamlar

Ganoexcel sabun, doğal ve bitkisel özlerle aşılanmış bir cilt bakım ürünüdür. Reishi mantarından üretilen ganoderma lucidum özütü ile yapılan Ganoexcel sabunun cilde pek çok yararı vardır. Pek çok faydalı madde içeren Ganoexcel sabun, çok amaçlı şekillerde kullanılabilir. Hatta makyaj bazı ve kaş sabitleme ürünü olarak da pratik şekilde uygulanabilir.

Bu yazımızda Ganoexcel sabun fiyatı nedir, Ganoexcel sabun ne işe yarar, Ganoexcel sabun faydaları nelerdir, Ganoexcel Sabun nasıl kullanılır, Gano soap sabun yorumları nelerdir, Gano şeffaf sabun kullananlar yorumları nelerdir ve Ganoexcel sabun kullananlar yorumları nasıldır gibi çok farklı sorulara cevap bulacağız.

Ganoexcel Sabun Fiyatı

Bu sabunun fiyatı genel olarak 24 lira ile 118 lira arasında değişir.

Reklamlar
Ganoexcel Sabun Ne İşe Yarar?
Ganoexcel Sabun Ne İşe Yarar?

Ganoexcel Sabun Ne İşe Yarar?

Ganoexcel sabun, ganoderma lucidum özütü, papaya ve aloe veradan üretilen harika bir cilt bakım ürünüdür. Bu bölümde bu doğal maddelerin cilde olan faydalarını inceleyeceğiz.

Ganoderma lucidum

Ganoexcel sabunun temel maddesi olan ganoderma lucidum, uzun süredir geleneksel Çin tıbbının temelini oluşturan bir mantar türüdür. Reishi mantarı olarak da bilinen, cilde uygulandığında, araştırmalar içerdiği bir bileşiğin (ganodermanondiol) tirozinaz enzimini kesintiye uğrattığını ve bunun da belirli renk bozulmalarını gözle görülür şekilde azaltabileceğini göstermiştir.

Araştırmalar ayrıca bu özün cildin destekleyici unsurlarını iyileştirdiğini ve aynı zamanda tahriş belirtilerini azalttığını göstermiştir. Ayrıca ganoderma lucidum doğal bir D2 vitamini, bakır ve selenyum gibi cilde faydalı eser mineraller ve lösin ve lizin amino asitleri kaynağıdır.

Diğer mantar türlerinin çoğunda olduğu gibi Ganoderma lucidum da çok iyi bir antioksidandır. Bu mantarın özü, su bileşenini ortadan kaldırır (mantardan alacağınız mantarın tamamı yüzde 90’ın üzerinde su içerir), bu nedenle faydalarını elde etmek için sadece küçük bir miktar yeterlidir.

Reklamlar

Reishi mantarı, mucizevi tıbbi özellikleri ve sağlık yararları olduğu bilinen bitkisel bir mantardır. Bu mantarın gençleştirici özellikleri hakkında efsaneler yaygındır. Çevikliği, esnekliği ve gücü arttırdığı bilinen bu, insanlara daha sağlıklı ve daha uzun bir ömür veren tartışmasız bir bitkidir.

Bilimsel olarak Ganoderma lucidum olarak bilinen bu mantar türü, dünya çapında Ling Zhi, Lucid Ganoderma ve Linh Chi gibi farklı isimlerle tanınmaktadır.

Reishi mantarının içinde bulunan Ling Zhi 8-proteini ve ganodermik asit, zengin anti-inflamatuar ve anti-alerjenik ajanlardır. Bu bileşenlerin her ikisi de uyum içinde çalışır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve kan dolaşımını teşvik eder. Daha güçlü bir bağışıklık sistemi de serbest radikal aktivitelerini kolaylaştırır, bu da cildinizde var olan kırışıklıklarınızın, ince çizgilerinizin ve iltihaplarınızın azalması anlamına gelir. Gelişmiş bir kan dolaşımı cildinizin elastikiyetini ve tonunu iyileştirir, yaşlanma sürecini yavaşlatır, size temiz ve daha genç görünen bir cilt bırakır.

Bu mantarlar üzerinde yapılan çeşitli araştırmalar, bunların yaralar, güneş yanıkları, kızarıklıklar ve böcek ısırıkları gibi çeşitli dış cilt sorunlarını tedavi etme yeteneğine sahip olduklarını göstermektedir. Antihistaminik, antienflamatuar, antimikrobiyal ve antialerjik özelliklerinin uyumlu işleyişi – kombinasyon çalışmaya başladığında bağışıklığınız yükselir, kan dolaşımı düzelir ve iyileşme başlar.

Bu mantar, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve ayrıca kan dolaşımını iyileştirir. Aynı zamanda antioksidanların bir güç merkezidir. Tüm bu eylemler, daha güçlü bir saç folikülü seti sağlayarak koordinasyon içinde çalışır. Saç köklerini uyarır, hızlı saç uzamasının yolunu açar.

Japonya’daki doktorlar, radyasyon ve diğer kanser önleyici ilaçlarla birlikte kullanıldığında çeşitli kanser türleri için bir tedavi olarak Reishi’yi onayladılar. Araştırmalar, bu mantarın radyasyon ve kemoterapinin olumsuz etkilerini hafifletmenin yanı sıra, tümör hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını önleme gücüne de sahip olduğunu gösteriyor. Bağışıklık modülatörü olduğu için bağışıklık sisteminin canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olarak daha hızlı iyileşme sağlar.

Aloe vera
Aloe vera

Aloe vera

Aloe vera, güzellik faydaları ile yaygın olarak bilinir. Cilt ve saç için harikalar yaratır ve çoğu güzellik ürününün ana bileşenidir. Cildi nemlendirmek ve hasarlı saçları onarmak, aloe vera jelinin sayısız faydalarından biridir. Saçınızı ve cildinizi aynı anda nemlendiren ve besleyen, doğal olarak yatıştırıcı bir jeldir. Aloe vera ayrıca iyileştirici güçleri ile bilinir ve yaygın olarak kesikler, yanıklar ve sıyrıklar için bir çare olarak kullanılır. Bu sağlıklı mucize bitkinin birçok faydası vardır ve bu nedenle yaygın bir ev ilacıdır. 

Kuru cilt sorunları? Aloe veranın besleyici gücüyle onları yenin. Aloe vera iyileştirici ve nemlendirici özelliklere sahiptir ve çok ihtiyaç duyduğu nemlendirme sayesinde kuru ciltler için ideal bir seçimdir. Nemlendirici yerine aloe vera ile doğal olun! Aloe vera jelini doğrudan cildinize ve kuru lekelerinize uygulayın ve anında nem patlamasını fark edin. Uygulama ile cildinizin yağlanması konusunda endişelenmeyin; aloe vera derin nemlendirme sağlamak için cilde nüfuz eder.

Cildi pul pul dökmek ve peeling yapmak, ölü hücrelerden kurtulmak ve kir gözeneklerini temizlemek için önemlidir. Aloe vera, kirleri nazikçe temizleyen antibakteriyel özelliklerle zenginleştirilmiş bilinen bir temizleme maddesidir. Antiseptik özellikleri cildi bakterilerden korur ve bu da akne ve cilt enfeksiyonlarını önler. Düzenli fırçalamanız biterse, cildi pul pul dökmek için şeker granülleri ile karıştırılmış aloe vera jeli deneyebilirsiniz. Cildinizi pul pul dökmek için tamamen doğal ve nazik bir yoldur. Cilt iltihabından muzdarip misiniz? Cildi yatıştırmak için günde iki kez aloe vera uygulayın.

Siz uyurken aloe vera mucizesini göstersin. Yatağa girmeden hemen önce aloe vera jeli kullanarak yüzünüze, boynunuza ve ellerinize masaj yapın. Aloe vera yağlı değildir ve naziktir ve cilt için derin nemlendirme sağlayan cilt katmanlarına nüfuz eder. Böylece pürüzsüz, ipeksi yumuşak bir cilde uyanın. Uyumadan hemen önce birkaç damla limonla taze aloe vera kullanın. Parlayan, beslenmiş bir cilt için durulayın.

Kaşlarınızı evcilleştirmek ve şekillendirmek için aloe vera kullanın. Kaşları pürüzsüz tutmanın kolay ve ucuz bir yolu. Bir kulak çubuğunu, aloe vera jeline batırın ve kaşları düzeltin. Hem güvenli hem de kaş kıllarını çok yağlı olmadan tutan doğal bir jele sahip olacaksınız. Aloe veranın saç büyümesini desteklediği bilinmektedir ve bu nedenle kaşlarınızı gür hale getirmek için uygulanabilir. Aloe vera jeli ve sızma zeytinyağını karıştırın. Kaş uzamasını ve gürleşmesini artırmak için karışımı kirpiklerinize ve kaşlarınıza uygulayın.

Çatlak topuklar mutlak çukurlardır, değil mi? Bu, tüm yıl boyunca ayaklarınızı nemli ve çatlaksız tutmak için basit bir çözümdür. Aloe veranın besleyici ve iyileştirici özellikleri, cildi eski esnekliğine kavuşturmak için çalışır. Ayaklarınıza bol miktarda aloe jeli sürün, emilene kadar masaj yapın ve ardından çoraplarınızı ayaklarınıza giyin. Kış aylarında süper yumuşak ayaklar için ayak kreminize veya petrol jölenize aloe vera jeli ekleyebilirsiniz.

Aloe vera, doğal soğutma özelliklerinden dolayı güneş yanıklarını yatıştırmak için harika bir üründür. İyileşme sürecini hızlandıran mineral ve antioksidan içeriği ile doğada iltihap önleyicidir. Yanan bir güneş yanığınız varsa, bol miktarda aloe vera jeli uygulayın, cildi sakinleştirecektir. Güneşten yanmış cildin neden olduğu kızarıklık ve kızarıklıkları iyileştirmenin kullanışlı bir yoludur. En iyi sonucu almak için aloe vera jeli etkilenen bölgeye günde iki kez uygulayın.

Siyah noktalar ve sivilce izleri benlik saygınızı olumsuz etkileyebilir. Pahalı tedavilere gitmeden önce bu kolay kendin yap çözümünü denemenizi öneririz. Aloe vera, antibakteriyel, anti-inflamatuar, büzücü ve antiseptik özelliklere sahiptir. Bu özellikler, yüksek nem içeriği ile birlikte, yara izlerinin ve lekelerin görünümünü azaltmada etkili olmasını sağlar. Ayrıca cilt üremesini artırır! Limon suyuyla karıştırılmış aloe vera jelini ciltteki yara izleri ve koyu lekeler üzerinde kullanın ve izlerin yavaş yavaş solmasını izleyin.

Aloe vera çatlakları gidermek için de kullanılabilir! En iyi sonucu almak için günde üç kez doğrudan etkilenen bölgeye uygulayın. Cildi gençleştirmek istiyorsanız aloe vera ve çay ağacı yağını karıştırıp bir kağıt maskeyi içine batırın ve cildinize yerleştirin. On beş dakika bekletin ve bol suyla durulayın. Böylece cildiniz daha canlı ve gençlik görünür.

Aloe vera, tıraş kremleri veya jelleri için doğal bir alternatif olabilir. Cilde naziktir ve cildi nemlendirirken aynı zamanda pürüzsüz bir tıraş sağlar. Antiseptik özellikler, tıraş sırasındaki çizikler ve kesikler için de harikadır.  Soğutma jeli koltuk altları ve bikini bölgeleri gibi hassas bölgelerde de işe yarar.

Makyaj cildinizi cakey gösteren tonlarca kimyasal içerir. Normal makyaj temizleyicinizi doğal olanla değiştirin! Bu çok yönlü jel, makyaj temizleyiciniz olarak ikiye katlanabilir. Doğaldır, naziktir ve hassas ciltlerde de kullanılabilir. Göz makyajını korkmadan çıkarmak için kullanın. Bir pamuğa bir parça aloe vera jeli alın ve ciltteki makyajı silin. Zeytinyağı ile karıştırılmış aloe vera jeli ile inatçı makyajı etkili bir şekilde çıkarın.

Papaya
Papaya

Papaya

Tükettiğiniz yiyeceklerin cilt sağlığınız üzerinde farklı etkileri vardır. Uygun bir cilt bakımı rejimi, dengeli bir beslenmeyle parlak bir cilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Cildinizi destekleyebilecek ve kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak pek çok gıda var. Meyveler, cildinizin sağlığı için faydalı olan hayati besinler ve farklı özelliklerle doludur.

Papaya, sağlık faydalarının yanı sıra güzellik faydaları ile dolu başka bir meyvedir. Bunu cilt bakımı rutininize uygulamalısınız. Cildiniz için son derece faydalı olduğu için papaya özü pazarının birkaç cilt bakım ürünü içerdiğini fark etmiş olabilirsiniz. Papaya iyi antioksidan özelliklere sahiptir. C vitamini bakımından da yüksek olduğu için cilde de faydalıdır. Papaya, hem genel sağlığa hem de cilde faydalı olan papain adı verilen bir enzim içerir.

Papaya, yüksek besin ve lif içeriği ile bilinir. Papaya, provitamin A, C ve Phyto vitamin K gibi vitaminler açısından zengindir. vitaminler, fosfor, magnezyum ve beta gibi diğer maddeleri de içerir. Papain ayrıca papain, chymopapain gibi kimyasallar/enzimler açısından da zengindir. Bu tür enzimler hem çiğ hem de olgun papayada bulunur, ancak çiğ papaya kullanımı cilt tahrişi ve kabarcık oluşumunu önler.

Papaya, yaşlanma belirtileriyle savaşmanıza yardımcı olabilir. Papaya, cildin iyileşmesini destekleyen ve ayrıca cilt için topikal olarak kullanıldığında kolajen salgılanmasını artıran papain adı verilen bir enzimden oluşur. Kolajen, cildi sağlıklı tutan ve cilt elastikiyetini artıran birincil cilt bileşenidir. İyi kolajen, kırışıklıkları azaltmaya ve cilt nemini artırmaya yardımcı olur. Papayadaki diğer antioksidanlar, serbest radikallerin üretimini engeller ve böylece yaşlanmayı önleyici bir madde olarak işlev görür. Ayrıca, cildinize doğal bir parlaklık ve daha iyi bir doku kazandırmaya yardımcı olabilir.

Papaya, cilde kuru ve pul pul dökülen ciltle savaşmanıza yardımcı olabilecek nemi verecektir. Cilt için günlük papaya kullanımı, pürüzsüz ve parlak bir cilt elde etmenize yardımcı olacaktır. Papaya kullanarak yaşlanma belirtilerine karşı koyabilirsiniz. Bu, kırışıklıkları ve diğer yaşlanma belirtilerini azaltabilir. Ayrıca ölü deri hücrelerini öldürür ve pigmentasyonu düzenler.

Bu harika meyve bronzluğu gidermenize yardımcı olacaktır. Papain, A ve C vitaminleri cilt tonunu açmaya ve bronzlaşmayı önlemeye yardımcı olur. Cilt için papaya kullanmak sivilce ile mücadeleye de yardımcı olacaktır. Koyu halkalar, papaya konusunda size yardımcı olabilecek başka bir sorundur. Papaya sivilce ve cilt problemlerini azaltabilir.

Papayayı doğrudan tüketebilirsiniz veya uygulayabilirsiniz. Ayrıca kendi yüzünüze papaya maskelerini de yapabilirsiniz. Papayayı iyice ezin ve tüm yüzünüze uygulayın. Bal ve biraz sütle karıştırabilirsiniz (sivilceleriniz varsa kullanmayın) ve parlatıcı olarak hizmet edecektir.

Bazı kişilerin papaya alerjisi olabilir. Latekse alerjisi olan birinin papaya kullanmaması en iyisidir çünkü ikisi arasında çapraz alerji olabilir. İncir ve kivi alerjisi olan kişilerin de papaine alerjisi olabilir. Cilt tipinize uygun olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir rahatsızlıkla karşılaşırsanız, kullanımlarını bırakabilirsiniz.

Ganoexcel Sabun Faydaları
Ganoexcel Sabun Faydaları

Ganoexcel Sabun Faydaları

Bu sabun cildinizi toz, kir, olumsuz hava koşullarının etkileri ve mikroplardan arındırır. Cildin nemli, pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar. Cildi onaran ve yenileyen bu sabun, cilde sağlıklı bir parıltı verir. Göz altı torbaları ve göz altı morluklarını iyileştiren bu sabun, doğum lekeleri ve yanık lekelerini de soldurur. Cildin rengini aydınlık hale getirir. Çok yönlü kullanımlar sunan bu sabun aynı zamanda makyaj bazı ve kaş sabitleyici olarak kullanılabilir.

Ganoexcel Sabun Nasıl Kullanılır?

Ganoexcel sabunu kullanmadan önce mutlaka ellerinizi temizleyin ve yıkayın. Sabunu biraz ıslatın ve sabunu ellerinizde köpürtün. Daha sonra bu köpüklerle yüzünüze masaj yapın. Bu şekilde yirmi dakika cildinizde bekletin. Ardından bol suyla cildinizi durulayın. Bu işlemden sonra cildiniz için mutlaka hafif bir nemlendirici krem kullanın.

Gano Soap Sabun Yorumları
Gano Soap Sabun Yorumları

Gano Soap Sabun Yorumları

“Sabunları kullanmaya başladığımda yüzümde sadece leke vardı ilk gün kullandığımda yüzümü asır yaktı kıpkırmızı oldu bu böyle 1 hafta devam etti yazdım danışana dedi ki yüzünüz alışıyor korkmayın devam edin ettim kızarıklıklar azaldı sonra hiç ama hiç sivilce çıkmayan yüzümün belli bölgelerinde çıkmaya başladı akşamına biraz sönmüş oluyordu ama şu son 5 gündür hiç biri geçmiyor yüzümün sol tarafı bakılmayacak hale geldi sağ tarafta da çıkmaya başladı.

Gerçekten böyle 2 haftada sonuç alan kişileri o kadar merak ediyorum ki yüzümde sivilce hiç olmadan bu hale geldi ve onların çok sivilce olmasına rağmen sıfıra yakın duruyor bilmiyorum yüzümü daha önce gördüğüm sivilce tedavimde ki doktoruma attım ve hemen bırak en yakın zaman da yanıma gel tekrardan başlıyoruz kan değerlerin düzgünse dedi gerçekten en azından sayfalarına kötü olan birkaç sonuç koysalar böyle şikayet sayfalarından sonradan gelip de yüzümün nasıl kötü hale geldiğini görmesek yazık hiç. Yüzümün ilk hali ve sonra ki haline bakın lütfen umarım bunlar düzelirken leke kalmaz.”

“arkadaşlar inanin roacutane bile kullandım bu ürün kadar cildime iyi gelmedi benim cildime remen çok iyi geldi ve bi sabun en az  5 ay yetiyor içinde iki adet var 1 sene buyunca sizi idare eder her akşam elimde köpürtüyorum ve köpüğü yüzüme uygulayıp ortalama 30 dakika bekletip yıkıyorum güzelce kurulandıktan sonra lorael paris nemlendiricisi var mavi gece için onu kullanıyorum sabun olduğu için cildi kurutuyor normal olarak 1 günde madacasol kullanıyorum lekelere çk iyi açıyor birer gn arayla bu şekilde sabunun etkisini güçlendiriyorum ama inanin sivilceleriniz çıkmıyor lekeleriniz yavaş yavaş gidiyor bu his tarif edilemez.”

“2 hafta kadar kullandıktan sonra etkisini gösterdi. Her gün düzenli şekilde kullandım. Karma ciltli biriyim. İnternette 20-30 dakika kadar bekletin yazıyordu ilk kullanımı o şekilde yaptım. Ancak cildim pul pul döküldü, kuruluk oldu. Daha sonra bekletmedim normal yıkayıp duruladım. Kuruluk olmadı. 2 hafta sonra siyah noktalarım azaldı, cildim daha pürüzsüz oldu.”

Gano Şeffaf Sabun Kullananlar

“Ganoexcel sabun ile 8 yıl önce tanıştım ve bu sabun kalıtsal hastalıkları iyileştirici özelliğe sahip. 8 yıl önce yüzümdeki exama beni rahatsız edici durumdaydı ve bu sabun sayesinde geçti yıkarken hastalık olan bölgede biraz bekletirseniz daha iyi sonuç alırsınız hafif yanma hissedebilirsiniz ama farkı göreceksiniz ayrıca sıcak çikolatası ve kahveleri de çok güzel yumuşak bir tadı var hepsiburada ya teşekkürler”

“1 aydır kullanıyorum yüzümde ciddi etkisi oldu ama benim aşırı sorunlu bir cildim yok sadece siyah noktalar için konuşuyorum görünür derecede azalttı. ama sivilcem olmadığı için ona yorum yapamam siyah nokta derdiniz varsa hemen alın”

“Uygun fiyatlıydı, bazı yerlerde tekini bu fiyata veriyorlar. Oldukça güzel kokuyor, temizlik kokuyor. Faydasını zamanla göreceğime inanıyorum”

Ganoexcel Sabun Kullananlar
Ganoexcel Sabun Kullananlar

Ganoexcel Sabun Kullananlar

“Harika bir ürün bence 6 gündür kullanıyorum faydasını yavaş yavaş belli ediyor gibi ilk başta sivilce artışı yapabilir biraz korkmayın gönül rahatlığı ile alın derinin altındaki yağı kiri kusuyor ve sonra temizliyor güzel paketleme güzel ürün teşekkürler”

“Sabun iyi benim cildim sorunlu çareler arıyorum cildime,kuru pul pul dökülen bir cilt sorunlu ciltler kullanmasın bence..daha çok yağlı karma cilt olması lazım diye düşünüyorum”

“Yüzümü bu ürünle temizletip yıkıyorum, hassas cilde sahibim o yüzden dikkatli kullanıyorum. Sivilce yapmadı. Ama illaki lazım değilmiş. Bu arada gözünüze kaçırmayın, çok yakıyor.”

“3 yıldır  kullanıyorum yüzümü yumuşacık ve pürüssüz yaptı  cildi kurutmuyor çok güzel bir yıl kullanabilirsiniz uzun gidiyor normal sabunlar gibi erıyip  gitmiyor sabah akşam kullanıyorum  çok memnunum tavsiye ederim.”

Şu içeriğimiz de faydalı olabilir: Dove Sabun Nasıl Kullanılır?

Begonya Instagram hesabı: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx