Sağlık

Gayaben Şurup Ne İşe Yarar? Gayaben Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Gayaben Şurup, genel olarak grip ve soğuk algınlığını iyileştiren bir ilaçtır. Bu yazımızda Gayaben Şurup ne işe yarar ve Gayaben Şurup nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Gayaben Şurup Ne İşe Yarar?

Gayaben Şurup genel olarak boğaz ağrıları, bronş tıkanıklığı, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonları tedavi etme amacıyla kullanılır. Ayrıca öksürük ve sinüs tıkanıklığının giderilmesi için de bu ilaç kullanılır.

GAYABEN, ATC sınıflandırmasının R – SOLUNUM SİSTEMİ kategorisinde ve R06 SİSTEMİK ANTİHİSTAMİNİK sınıfında bulunur. TITCK listesindeki ATC kodu R05FB02’dir ve ATC adı öksürük kesiciler ve balgam söktürücülerdir. İlacın, altı eşdeğer ilacı vardır.

Reklamlar

İlacın aktif maddesi difenhidramin hidroklorür, guafenezin, karbetapentan, potasyum sülfogayakolat’tır. Gayaben Şurup, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin etkilerine zıt olarak, antihistaminik etkisi olan ve öksürük kesici, balgam söktürücü, antiseptik etkileri olan bir ilaçtır. Soğuk algınlığı, grip enfeksiyonları ve alerjilerin neden olduğu öksürüğü hafifletmek ve semptomları tedavi etmek için kullanılır.

Öksürük Şurubu Gayaben Nasıl Kullanılır?

Öksürük Şurubu olarak kullanılan Gayaben on iki yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinlerde kullanılır. Bu şurubu dört ila altı saatte bir kez kullanmalısınız. Günde toplam kırk mililitre yani dört ölçekten fazla tüketilmemelidir. 

Böbrek yetmezliğiniz varsa ve karaciğer yetmezliğiniz varsa, hamile ya da emziren bir kadınsanız bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Bu yazımızda sizlere bu şurubun fiyatı ne kadar, Gayaben Şurup ne işe yarar ve Gayaben Şurup nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını verdik. Faydalı olduğunu umuyoruz.

Reklamlar

İlginizi çekebilir: Forza Şurup Ne İşe Yarar?

Faydalı ve güncel içerikler için bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx