Makyaj

Göz Makyajı İpuçları Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri Göz Makyajı Teknikleri

Reklamlar

Makyaj hileleri göz makyajı ipuçları için etrafta pek çok bilgi var. Peki hangileri doğru? Göz makyajı ipuçları için teknik bilmek çok önemli. Makyaj hileleri göz makyajı ipuçlarını uygulayarak siz de nefes kesici bir göz makyajı yapabilirsiniz. 

Göz Makyajı İpuçları Göz Büyütme Teknikleri
Göz Makyajı İpuçları Göz Büyütme Teknikleri

Neler Okuyacaksınız? →

Göz Makyajı İpuçları Göz Büyütme Teknikleri

Makyajın eğlencesinin bir kısmı, onu yüzün belirli bölgelerini vurgulamak için kullanmaktır. Bir kontur dokunuşu, keskin elmacık kemikleri oluşturabilir. Dudakların biraz üstünü çizmek, hiçbir zaman mükemmel bir dolgun surat asabilir. Ve eğer gözlerini daha büyük ve daha açık göstermek istiyorsanız, bunu yapmak için de kesinlikle makyaj kullanmanın yolları var.

Aşağıda, gözlerinizin olabildiğince açık ve parlak görünmesini sağlamak için yapılması (ve yapılmaması) konusunda uzman onaylı bir çok makyaj ipucu paylaşıyoruz. 

Reklamlar

Cilt bakımıyla başlayın

Daha makyaj rutininize bile başlamadan doğru cilt bakım ürünlerini kullanarak daha parlak gözler yaratabilirsiniz. Koyu halkaları gidermeye, nemlendirmeye ve düzeltmeye yardımcı olan bir göz kremi veya göz altı bandı arayın.

TULA SKINCARE’in Eye Feel Amazing Cooling & Brightening Hydrogel Eye Mask, parlak, uyanmış gözler için favori göz bakım ürünlerimizden biridir. Göz altı bantları, bir damla makyaj bile uygulamadan önce tüm göz bölgesini nemlendirmek, boşaltmak ve uyandırmak için probiyotik özler, hyaluronik asit, niasinamid ve yeşil kahve kafeini kullanır.

Göz altı kapatıcı ile koyu halkaları örtün

Koyu halkalar, göz çevrenizde bir gölge yanılsaması oluşturarak genel olarak daha küçük görünmesini sağlayabilir. Tüm göz çevresinin daha parlak ve aydınlık görünmesine yardımcı olmak için, cilt tonunu eşitlemek için göz altlarına aydınlatıcı bir kapatıcı kullanın. 

Gözlerinizin altında bir “ışık üçgeni” oluşturmak için kapatıcıyı gözlerinizin altına ters üçgen şeklinde uygulamayı deneyin. 

Reklamlar

Göz farınızı kaşınıza kadar karıştırın

Gözleri daha büyük göstermek için en çok kullandığım teknik, göz farını alnın çok yakınına çekmektir. Bu, özellikle kapaklı gözleriniz varsa, kapak alanınızın daha büyük olduğu ve gözleri daha fazla açtığı yanılsamasını verir.

Aydınlatıcı göz farı tonları kullanın
Aydınlatıcı göz farı tonları kullanın

Aydınlatıcı göz farı tonları kullanın

Far demişken, kullandığınız göz farıyla gözlerinizin ne kadar parlak ve açık görünmesinde büyük etki yapabilir. Göz farı renkleri söz konusu olduğunda, hafif ila orta tonlu göz farı kullanmak gözlerinizin daha açık görünmesine yardımcı olacaktır.

Bir dizi göz açıcı göz farı seçeneği için, bu tür gölgelere sahip bir göz farı paleti arayın. COMPLEX CULTURE’ın Full Time Eyeshadow Palette’ı, narin, hoş gözlü bir görünüm için aydınlatıcı nötrler ve ışıltılı tonların güzel bir karışımını sunar.

Göz pınarınızı aydınlatın

Gözleri koyu kahverengi veya siyah bir eyeliner ile sıkılaştırmak, dramayı artırmak için harikadır, ancak aynı zamanda gözlerinizi daha küçük gösterebilir. Göz açıcı bir etki için, koyu renkli kalemi beyaz göz kalemi veya TARTE Fake Awake Eye Highlight gibi ten rengi eyeliner ile değiştirmeyi deneyin. Daha büyük, daha geniş görünen gözler için üst ve alt göz çizgisi ve göz pınarı boyunca nude bir göz kalemi kullanabilirsiniz.

Stratejik olarak dumanlı göz görünümleri yaratın

Göz farı uygulamasının şekline bağlı olarak, dumanlı gözler gözlerinizi daha küçük gösterebilir. Gözlerin küçükse dumanlı bir görünüm sergileyemezsin değil ama farın en pigmentli kısmını göz kapağının altında tutmanızı ve ortadan yukarıya doğru çok iyi karıştırmanızı tavsiye ederim ki daha çok göz farı gibi görünsün. Böylece gradyan ve daha az büyük bir doygun renk parçası gibi görünür.

Genel olarak küçük gözlerde siyah buğulu bir göz oluşturmaktan kaçınmalısınız ancak bu sizin sevdiğiniz bir göz makyajı stiliyse, siyah göz farının yoğunluğunu azaltmak için koyu kahverengi veya hatta gri kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca, gözlerin daha küçük görünmesini önlemek için siyah yerine göz hattında koyu kahverengi bir kalem kullanın.

Gözlerin iç köşelerini aydınlatın

Gözlere ışığı geri döndürmek için kaş kemiğine ve iç köşelere her zaman bir parıltı veya hafif mat gölge eklemenizi öneririm. İster nötr bir göz görünümü ister dumanlı göz makyajı kullanın, gözleri öne çıkarmak için aydınlatıcı bir göz farına bir dokunuş eklemek önemlidir.

Ürünü gözünüzün iç köşesine kolayca uygulamak için BEAUTY FOR REAL Shadow STX 24-7 gibi parlatıcı bir göz farı çubuğu kullanmayı deneyin. Aynı etkiyi yaratmak için Blissful OFRA COSMETICS Highlighter gibi bir aydınlatıcıya da hafifçe dokunabilirsiniz.

Kirpiklerinizi kıvırın ve belirginleştirin
Kirpiklerinizi kıvırın ve belirginleştirin

Kirpiklerinizi kıvırın ve belirginleştirin

Bu süper basit adım gerçekten her şeyi değiştirebilir. Düz kirpikler göz çevresine gölge yapabilir. Kirpik kıvırıcı ile kıvırmak göz çevresini anında açacaktır. Kirpikleri hem üst kirpik çizginiz hem de alt kirpik çizginiz boyunca daha fazla kıvırmak ve belirginleştirmek için BENEFIT COSMETICS Roller Lash Maskara gibi bir kıvrık maskara ile bu adımı takip edin.

Kalın eyeliner çizgilerinden kaçının

Göz makyajı ipuçları ile göz alıcı bir makyaj görünümü yaratmak istiyorsanız, ultra kalın, Amy Winehouse tarzı eyeliner çizgileri oluşturmak size hiçbir iyilik yapmayabilir. Bunun yerine, keskinleştirilmiş bir göz kalemi veya ince uçlu bir sıvı eyeliner kullanarak süper ince eyeliner çizgileri oluşturarak bu hafif, aydınlatıcı göz farı gölgelerinin parlamasına izin verin.

ILLAMASQUA Liquid Eyeliner gibi hassas bir eyeliner, jilet gibi ince çizgiler veya göz açıcı bir kedi gözü oluşturmak için mükemmeldir.

Kaşlarınızı şekillendirin

Biraz kaş şekillendirme büyük bir fark yaratabilir. Kemerli bir şekil oluşturarak, esasen göz bölgesinin tavanını kaldırarak daha büyük ve daha açık görünmesini sağlarsınız. Lamine kaşları deneyerek veya kaş tüylerinizin gün boyunca yukarıda kalmasına yardımcı olacak bir kaş jeli kullanarak bölgeyi kaşlar aracılığıyla daha da açabilirsiniz.

Göz Makyajı İpuçları Göz Küçültme Teknikleri
Göz Makyajı İpuçları Göz Küçültme Teknikleri

Göz Makyajı İpuçları Göz Küçültme Teknikleri

Büyük göz kapaklarınız veya büyük, şişkin gözleriniz varsa, gözlerinizin boyutunu görsel olarak azaltmak için göz farı tekniklerini kullanabilirsiniz. Aşağıda, gözlerinizin küçük ve kısık görünmesini sağlamak için yapılması (ve yapılmaması) konusunda uzman onaylı bir çok makyaj ipucu paylaşıyoruz. 

Büyük gözleri daha küçük göstermeye çalışırken hatırlamanız gereken en önemli şey, göz küresinin ve göz kapağının yüzey alanını görsel olarak kesmektir. İzleyiciyi gözlerinizi gerçekte olduğundan daha küçük görmeleri için kandıran gölgeleme tekniklerini öğreneceğiz.

Bu görsel minimizasyonu, haute couture siyah beyaz bir elbise ile pilili beyaz bir köylü elbisesi giymenin eşdeğeri olarak düşünün. Siyah ışığı yansıtmaz ve vücut ölçünüzü görsel olarak küçültür, bu yüzden birçok insan siyah giymeyi sever! Beyaz bir elbisenin rengi vücudunuzun daha geniş ve daha kilolu görünmesini sağlar. Göz farı uygularken benzer kurallara uymak, büyük gözlerin yüzey alanından çıkararak onlara daha küçük bir görünüm kazandıracaktır.

Krem makyaj bazı uygulayın

Kuru bir cildiniz varsa, bir krem ​​makyaj bazı seçin. Yağlı cilde sahip kadınlar, bir toz primer kullanarak daha iyi sonuçlar alacaktır. Renkli göz farı ve kalemi kullanmadan hemen önce bu temel farı parmak uçlarınızla veya küçük bir pudra fırçasıyla uygulayın.

Bu adım, primerin bulaşmasını ve göz farının kırışmasını önleyerek size uzun süreli ve yağsız bir aşınma sağlar. Göz makyajının erimesini önlemek için cilt yağlarını emer. 

Su geçirmez göz kalemi uygulayın

Göz kapağınızın iç kenarlarını su geçirmez bir göz kalemi veya jel göz kalemi ve fırça ile hizalayın. Su geçirmez bir göz kalemi veya jel göz kalemi kullanın ve göz kapaklarınızın üst ve alt iç kenarlarına fırçayla uygulayın. Bunun için en iyi renkler siyah, koyu kahverengi ve laciverttir. Gözleri daha küçük göstermek için beyaz, fildişi ve pastel gibi daha açık renklerden kaçının.

Gözleri daraltma tekniğini kullanın

Gözleri daraltmak derinliği ortaya çıkarır, şişkin bir gözün şeklini en aza indirir ve daha derin görünmesini sağlar. Bu aynı zamanda kirpiklerin daha dolgun ve gür görünmesine yardımcı olacak ve bu da göz kapaklarının daha büyük görünmesini sağlayan ekstra alanı dolduracaktır.

Koyu göz farı, Adele’de olduğu gibi büyük gözlerin daha küçük görünmesine yardımcı olacaktır. Derin bir göz farı gölgesi seçin ve bir fırça kullanarak göz kapaklarının dış köşelerini merkeze doğru karıştırarak süpürün. Koyu/derin renk aralığında olduğu sürece herhangi bir gölge kullanın. Bazı ten tonları için toprak tonları en iyi sonucu verirken, mücevher tonları diğerlerini tamamlar. Gündüz görünümü için ışıltılı kahverengi veya erik rengi kullanmayı deneyin. Gece için lacivert, tunç grisi veya dumanlı siyah, boğucu bir görünüm yaratacaktır.

Kanatlı eyeliner uygulayın
Kanatlı eyeliner uygulayın

Kanatlı eyeliner uygulayın 

Bu adım isteğe bağlıdır, ancak aşağıya dönük veya badem şeklinde “uykulu” gözleriniz varsa bunu son derece yararlı bulacaksınız. Hiçbir şey sizi aşağı doğru bir eğimle biten gözlerden daha fazla yorgun veya ilgisiz göstermez. Sıvı bir eyeliner kalemi veya eyeliner fırçası ve jel veya krem ​​​​eyeliner alın ve üst kirpik çizgisine uygulayın, rengi göz kapağınızın bittiği yerden bir santim kadar uzatın.  Kalkık uzatılmış çizginin gözleri yuvarlak ve şişkin yerine nasıl daha uzun ve ince gösterdiğine dikkat edin.

Kirpikleri kıvırın ve maskara uygulayın

Kirpiklerinizi on ila on beş saniye kirpik kıvırıcıda tutun, ardından en sevdiğiniz su geçirmez maskarayı sürün. Orta ve dış kirpiklere özellikle dikkat edin.

Kıvrılan kirpikler göz çevresini yukarı kaldırır, kapak yüksekliğini azaltır ve gözlerin dış köşelerinin yukarı kalkık görünmesini sağlar. Maskara kıvrımı yerinde tutar ve kapak yüzeyini görsel olarak küçültmeye yardımcı olan kalınlık ekler.

Özel bir etkinliğe (özellikle fotoğraf çekilecek olana) gidiyorsanız, takma kirpikler veya birkaç ayrı kirpik uygulamayı düşünün. Elde etmek istediğiniz görünüme bağlı olarak, takma kirpikler büyük göz kapaklarını gizleyebilir ve tüm gözü görsel olarak yeniden şekillendirebilir. Örneğin, göz kapaklarınızın ortasına birkaç ayrı kirpik eklerseniz, gözleriniz daha az badem şeklinde ve daha yuvarlak görünecektir. Kirpik çizgisinin dış köşelerine biraz kirpik uygularsanız gözler daha uzun, daha ince ve daha az yuvarlak görünecektir.

Muhteşem gözlerinizin tadını çıkarın

Bu ipuçlarını takip ederseniz, gözlerinizin ve göz kapaklarınızın yüzey alanını gözle görülür şekilde azaltabilmelisiniz. Yüzünüzde daha düz duran ve diğer özelliklerinizle iyi uyum sağlayan daha derin bir göz elde edeceksiniz. Ayrıca aşağı dönük göz kapaklarını en aza indirdikten sonra daha uyanık ve canlı göründüğünüzü fark edeceksiniz.

Makyaj Hileleri Gözleri Çekik Gösterme Teknikleri
Makyaj Hileleri Gözleri Çekik Gösterme Teknikleri

Makyaj Hileleri Gözleri Çekik Gösterme Teknikleri

Sarkık göz kapakları doğal yaşlanma süreci, sürekli travma veya nörolojik bir hastalık neden olabilir. Cerrahi alternatifler peşinde koşmayanlar için, göz kapaklarının düşük görünümünü en aza indirebilecek çok sayıda makyaj hilesi vardır.

Sarkık kapakları kaldırmak i̇çin makyaj püf noktaları

Ünlü makyaj sanatçısı Bobbi Brown, bazı ipuçları veriyor. Genel tavsiyesi iki yönlüdür: ilk olarak, dikkati göz kapaklarından uzaklaştırın ve ikinci olarak, gözleri öne çıkarın.  

Brown’ın ilk numarası kaşları vurgulamaktır. Doğal kaş renginize uygun bir pudra gölgesi seçin ve açılı bir fırça kullanarak kaşlara geleneksel bir şekilde uygulayın. Doğal bir görünüm için kısa vuruşlar kullanın ve çok fazla uygulamamaya özen gösterin.

Ardından, dikkati ağır göz kapaklarından uzaklaştırmak için göz kapağı ve kaş kemiği üzerinde göz farı ile stratejik olarak çalışmayı önerir. İlk olarak, göz kapağının dış yarısına orta kahverengi veya arduvaz rengi bir gölge uygulanmasını önerir. İkincisi, hassasiyete izin verecek kadar küçük bir gölge fırçası kullanarak kaş kemiğine bir vurgulayıcı uygulamanızı önerir. Bu şekilde göz farı uygulayarak gözlerinizin görünümünü açacaksınız.

Ardından, daha geniş görünmelerini sağlamak için gözlere eyeliner uygulamayı önerir. Bir eyeliner fırçası ile uygulanan siyah veya gri bir toz göz farı tercih edilir. Kirpiklerin hemen üzerine kapağın üst kısmına daha ağır eyeliner ve alt kirpikler boyunca daha hafif veya artık eyeliner uygulayın. Her iki çizgiyi de dış göz köşesinde birleştirin ve hafifçe yukarı doğru çizin.

Son olarak Brown, dikkatlice uygulanan maskara ile gözleri öne çıkarmayı öneriyor. Brown, kirpikleri kıvırmayı ve iki kat siyah rimel sürmeyi önerir. Maskara, kirpikleri uzatmak için üst kirpik diplerinden başlanarak ve yavaşça dışa doğru çekilerek uygulanmalıdır. Alt kirpikler için fırçayı kirpiklere hafifçe dokundurarak maskara uygulayın. Kalınlaşan bir maskara en iyi sonucu verir. Kirpiklerin doğal bir kıvrımı varsa, kıvırma işlemi atlanabilir. Kirpikler seyrekse, nihai geniş gözlü etki için takma kirpik kullanmayı düşünün.

Başka bir ipucu ise sarkık gözlerin koyu görünümünü nötralize etmek için gözlerin iç köşesine yanardöner bir toz göz farı eklemektir. Etki, küçük bir göz farı fırçası ile pudra sürülerek elde edilebilir. Tozun rengi açık olmalı ve etkinin farkedilmesi için az miktarda uygulanmalıdır.

Sarkık kapaklar yaygındır ve görünümlerini en aza indirmek için bazı makyaj hilelerini bilmek iyidir. Bu önerileri evde uygulamakta iyi şanslar.

Harika bir göz serumu veya kremine yatırım yapın

Yaşlanma söz konusu olduğunda, önleme en iyi yöntemdir. Makyaj yapmadan önce, Lancôme Rénergie Lift Çok Etkili Göz Kremi gibi harika bir göz ürününün yardımıyla yaşlanma belirtilerini tedavi etmenizi öneririz. İnce çizgilerin, kırışıklıkların ve koyu halkaların görünümünü azaltırken göz altı alanını gözle görülür şekilde kaldırmak ve sıkılaştırmak için hyaluronik asit, kafein ve shea yağı ile yapılmış lüks bir formüldür.

Göz Makyajı İpuçları Göz Altı Torbalarını Gizleme Teknikleri
Göz Makyajı İpuçları Göz Altı Torbalarını Gizleme Teknikleri

Göz Makyajı İpuçları Göz Altı Torbalarını Gizleme Teknikleri

İlk olarak, koyu halkalara gerçekte neyin neden olduğunu bilin. Kalıtsal olabilirler veya cildinizin altında yatan kan damarlarının bir sonucu olabilirler.

Göz çevresindeki koyu pigmentasyon kalıtsal olabilir veya göz altındaki kan damarlarının şişmesi veya düzgün şekilde boşalmaması sonucu olabilir. Birçok kişide göz kapağının ince derisi yarı saydamdır ve bu nedenle alttaki damarları kolayca ortaya çıkarır. Uykusuzluk, aşırı sodyum tüketimi ve göz çevresinde alerjenlerin varlığı koyu halkaları daha da kötüleştirebilir.

Ardından göz altı torbalarına neyin sebep olduğunu anlayın. Göz altı torbaları aslında gözü çevreleyen yağ yastıkçıklarının fıtıklaşması veya anormal bir çıkıntısıdır. Bu yağ yastıkçıkları şiştiğinde veya konumlanmaları gereken yerin ötesine geçtiğinde, cildin şişmesine neden olur ve bu da “torba” görünümü verir. Göz altı morlukları ve torbalanmaların aynı anda olabileceğini de unutmamak gerekir. Şimdi koyu halkalar ve göz altı torbaları ile nasıl başa çıkılacağına geçelim.

Hemen göz çevrenize güneş kremi sürmeye başlayın

Göz bölgesi için özel olarak formüle edilmiş, SkinCeuticals Physical Eye UV Defense adı verilen harika, yeni, çabuk çıkmayan bir güneş kremi var. Bu kesinlikle sabahları uygulanmalıdır. Daha yoğun göz kremleri genellikle cildi nemlendirmek ve cildi gece boyunca onarmak için en iyi geceleri kullanılır.

Çay poşetlerini veya ıslak bir kaşığı dondurun ve gözlerinizin üzerine oturmasına izin verin

Kulağa ne kadar eski gelse de, koyu halkaların görünümünü en aza indirmeye yardımcı olmak için donmuş bir çay poşeti veya kaşığı kullanmanın gerçekten doğru bir tarafı var. Bu tekniklerin yararlı olmasının nedeni, derinin altındaki damarları küçülten vazokonstriksiyona neden olmaları ve bu nedenle, daireler daha hafif görünüyor.

Şiddetli göz altı torbalarınız için dermatoloğunuza gidin

Bir dermatolog, göz altı torbalarının görünümünü ortadan kaldırmak için gözlerin altına biraz dolgu maddesi yerleştirmek olan nihai düzeltmeyi önerebilir. Ayrıca cildi sıkılaştırmaya ve altta yatan oluşturmaya yardımcı olabilecek lazer uygulamaları var. Kollajen, böylece koyu halkalar ve göz altı torbaları yok edilir.

Evde yapılan teknikler için, göz altı torba şişkinliğini kapatmak biraz daha zordur. Bu alanda ışık yayan kapatıcılar kullanmak, görünümlerini en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Su alımınızı artırın, alkol alımınızı azaltın
Su alımınızı artırın, alkol alımınızı azaltın

Su alımınızı artırın, alkol alımınızı azaltın

Bazı kişiler alkole ve bunun neden olabileceği histamin salınımına [veya iltihaplanmaya] karşı aşırı derecede hassastır Alkol kan damarlarını genişleterek koyu halkaların daha belirgin görünmesine neden olabilir.

Alkolden kaynaklanan dehidrasyonu azaltmak için, bütün gün yanınızda tutmak için yeniden kullanılabilir bir su şişesi alın. Göz altı şişlikleri için şişeleri, sıvıları yirmi dört saat boyunca soğuk tutar. Ve dış malzemesi nedeniyle, şişenin dışı ıslanmaz (bu, çantanızda taşıdığınız diğer tüm şeyleri mahvedebilir).

Göz jelinizi buzdolabında saklayın

Göz jelini buzdolabında tutun bu yüzden hassas göz bölgesini soğutuyor ve alttaki kan damarlarını küçültüyor.

Aktif olarak daha fazla uyumaya ve derin uyumaya çalışın

Uyku eksikliği, gözlerinizin altındaki cildi gerçekten koyulaştırabilir. Uykusuzlukla mücadele etmek için belirli Hatha yoga pozlarında size rehberlik eden Yoga For Insomnia veya sabahları sizi en hafif uyku evrenizde uyandıran Sleep Cycle Alarm Clock gibi daha iyi uyumanıza yardımcı olacak bir uygulama kullanmayı deneyin.

Göz maskesi kullanma rutinine girin

Genellikle cilt bakımı veya göz maskesi ile işe başlayın. Maskeleri uyguladıktan sonra hafif bir göz kremi ile nemlendirin. Bu Sephora Instant Depuffing Eye Mask’ı deneyin.

Yatıştırıcı, serinletici bir uyku maskesi takarak yatağa gidin

Maskeyi gün boyunca dondurucuda saklayın ve yatmadan hemen önce takın. Soğutma hissi, göz çevrenizdeki şişkinliği gidermeye yardımcı olacaktır. Ya da göz çevrenizin şişkinliğini almak için göz altı bandı tedavilerini deneyin. Patchologygöz altı bantlarını yirmi dakika içinde gözlerinizi serinletir, yatıştırır ve tazeler. Ardından, gözlerinizi daha parlak ve daha az kabarık göstermek için makyaj hilelerini öğrenin.

En iyi koyu halka kapatıcı için turuncu alt tonlu bir kapatıcı renk kullanın
En iyi koyu halka kapatıcı için turuncu alt tonlu bir kapatıcı renk kullanın

En iyi koyu halka kapatıcı için turuncu alt tonlu bir kapatıcı renk kullanın

Turuncu bazlı kapatıcılar, koyu halkaların mavi alt tonunu etkisiz hale getirecektir. Bu yüzden koyu halkaları kapatmak için turuncu alt tonlu kapatıcıları kullanabilirsiniz.

Aşırı koyu halka vakaları için Dermablend kullanın

Dermablend Quick Fix Concealer Stick kullanın çünkü cildimle mükemmel uyum sağlıyor ve cakey görünmeden güzel bir şekilde karışıyor. Ayrıca göz altı kırışıklıklarına da yapışmıyor. Dermablend serisinin en güzel yanı, yirmi bir renk tonunun bulunmasıdır, böylece neredeyse her ten rengi eşleştirilebilir.

Göz çevresini daha canlı ve enerjik gösterin

Göz çevrenizi aydınlatmak ve açmak için ten rengi veya beyaz bir göz kalemi alın, bu sizi daha uyanık gösterecektir. Alanı daha da parlak hale getirmek için kaş kemiğinizde ve gözünüzün iç köşesinde bir aydınlatıcı kullanın.

Kapatıcıyı doğru yere uygulayın

Kapatıcıyı, göz altı torbalarına değil, sadece göz altı torbasının gölgesine uygulayarak göz altı torbalarının görünümünü azaltın.

Küçük, açılı bir kapatıcı fırça ve cilt tonunuza uyan krem ​​bazlı bir kapatıcı kullanın. Kapatıcıyı torbanın kendisine değil, gözünüzün altındaki göz altı torbasının gölgesine veya kıvrımına uygulayın.

Koyu halkaları kapatmak için fondöteninizin altına kırmızı ruj sürmeyi deneyin

Kırmızı rujun pigmenti, koyu halkaların mavi tonuna karşı koyacaktır. Kırmızı rujun üzerine fondöten sürüldüğünde, koyulaşan cilt tamamen nötralize edilecek ve kapatılacaktır. Nasıl kapatıcı uygulamaya karar verirseniz verin, parmakların en zayıfı olan yüzük parmağınızı kullanın.

Ürüne hafifçe dokunmak için yüzük parmağının içini kullanmayı seviyorum. Bu, tüm parmakların en zayıfı – ürüne hafifçe dokunmak için. Ayrıca, en zayıf parmağınızı kullanarak, gözlerinizin etrafındaki sarkma ve kırışıklara neden olabilecek hassas cildi gereksiz yere çekmeyeceksiniz.

Kapatıcıyı üçgen olarak uygulayın

Kapatıcınızı göz çizginiz boyunca küçük noktalar halinde değil, gözünüzün altından yanağınıza doğru üçgen şeklinde uygulayın.

Çok fazla kapatıcı kullanmanıza gerek yok, farklı bir şekilde uygulamanız yeterli. Üçgen şeklinde uygulayarak, gözlerinizin parlak kısmına dikkat çeken hafif bir ok oluşturmuş olursunuz.

Göz Makyajı İpuçları Makyaj Hileleri adlı yazımızı beğendiyseniz, Soft Makyaj Modelleri adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Begonya Instagram Hesabı: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx