KombinModa

Gri İle Uyumlu Renkler | Gri Renk Kombin Önerileri

Reklamlar

Gri birçok kişi tarafından ara ton olarak değerlendirilebilir. Gri ile uyumlu renkler seçmek oldukça zor gibi durabilir. Ancak gri renk hem asaleti ile olsun, hem de duruşu ile olsun kombinlerde en şık duran renk seçimlerinden birisidir. Eski zamanlarda gri özel davetlerde ya da şık bir kombin üzerinde tercih edilmezdi. Bu nedenle birçok kişi griyi sokak tarzlarına yakıştırabilir. Ancak gri gündelik kombinlerin yanı sıra şık kombinlerde de kendisini gösterebilen bir renk olarak yer alır. Gri genel olarak sonbahar ya da kış mevsimlerinin kombinlerinde yer alır. Bu yazımız içerisinde griyi farklı renklerle kombinleyerek her mevsime ideal hale getirmeyi anlatacağız.

Gri ile uyumlu renkler arasında birçok canlı renk tonu yer almaktadır. Canlı renk seçimleri ile birlikte kullanılan gri, ilkbahar ve yaz aylarına da oldukça güzel uyum sağlamaktadır. Gri ile uyumlu olabilecek renk ve kombin seçenekleri oldukça fazladır. Bu nedenle gri rengi kullanmak isteyen kişilerin aklı karışabilir ve seçenekler içerisinde en doğrusunu bulmaya çalışabilirler.

Griye yakışabilecek renkler arasında hardal sarısı da yer almaktadır. Hardal sarısı ile birleşen gri sonbahar mevsimi için ideal bir seçim olacaktır. Yanında kullanılan renge göre şekillenebilen gri her alanda kullanıma uygundur. Günümüzde payet gri elbiseler ya da farklı modellerdeki gri abiyeler de davetlerde kullanılır. Birçok ünlü kırmızı halıda ya da özel günlerde gri giyerek bu rengi daha da ön plana çıkarmış ve dikkat çekici bir hale getirmiştir. Ünlülerin güzel bir şekilde taşıdıkları gri tonları ve modelleri artık birçok farklı kombinle hayatlarımızda yer alır. Bu nedenle gri yanındaki renge göre her zaman içerisinde tercih edilebilecek bir renktir.

Reklamlar
Gri Renk İçin Kombin Önerileri
Gri Renk İçin Kombin Önerileri

Gri Renk İçin Kombin Önerileri

Gri renk için kombin önerileri arasında etek, kazak ve gömlek parçaları yer alır. Her parçada gri renge rastlamak mümkündür. Ancak yazımız içerisinde en çok rastlanan ve en çok yakıştırılan gri renk kombinlerine yer vereceğiz.

Gri Kazaklar

Gri kazaklar kış ayının vazgeçilmesi olarak hemen herkesin dolabında yer almaktadır. Genellikle hiçbir riske girmeden gri kazak ve siyah pantolon kombinleri yapılır. Fakat başka renk ve parçalarla da gri kazaklardan oldukça hoş kombinler elde edilebilmektedir. Salaş bir gri kazak modelinin altına uzun hardal rengi etek tercih edilebilir. Salaş kazak ve salaş etek birbirlerini tamamlayıcı olarak yer alacaktır. Bu kombini tamamlamak için yine hardal rengi bir ayakkabı tercih edebilir ve gri kaşe mont seçimi yapabilirsiniz. Aksesuarlarını seçerken de beyaz ya da siyah olarak kullanırsanız, hem oldukça şık hem de telaşsız bir görünüm yakalamanız oldukça kolay olacaktır.

Gri Etekler

Gri renk için kombin önerileri seçeneklerinde birçok tahmine aykırı olarak gri etek yer almaktadır. Gri etek çok rastlanan bir parça değildir ancak kullanıldığı zaman şıklığı getirebilecek bir parçadır. Kumaşına bağlı olarak gri etek ile birlikte sweatshirt tercih edilebilir. Bir sneaker ile tamamlanan bu kombin sokak tarzı için ideal olacaktır. Eğer bu kombin üzerine monu seçimi yaparken zorlanırsanız kısa şişme montlar kurtarıcı olarak yanınızda yer alacaktır. Mont ile aynı renkte olan bir çanta ile harika bir kombin elde edebilirsiniz.

Gri Kaşe Mont

Gri kaşe mont son zamanlarda en çok rastlanan parçalardan birisidir. Hem pantolon hem de etek kombinlerinde kullanılmaya uygundur. Her alanda kullanıma elverişli olan bu parça, dolabınızda kurtarıcı olarak yer alacaktır.

Reklamlar
Kombin İçin Gri İle Uyumlu Renkler Nelerdir?
Kombin İçin Gri İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Kombin İçin Gri İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Gri hangi renklerle kombinlenir birçok kişinin araştırdığı bir konudur. Çünkü gri denildiği zaman kişiler genellikle ya siyah ya da beyaz renkle kombin yapmayı düşünürler. Ancak gri, ağırbaşlı bir renk olmanın yanı sıra canlandırılmaya da müsaittir. Bu nedenle grinin yanına kullanılabilecek birçok farklı renk alternatifi mevcuttur.

Gri – Yeşil

Grinin sadeliğinin yanında onu canlandıracak bir renge ihtiyaç duyar. Yeşil tam olarak griyi canlandırabilecek bir renktir. Gri alt ya da üst parçalar fark etmeden, diğer parça seçimlerinde yeşil kullanılabilir. Bütünü ile gri bir kombin yeşil aksesuarlar ile taçlandırılarak, yeşil bir kaban ve ayakkabı ile de oldukça şık bir kombin elde edilebilir. Gri ve yeşil hem akşam davetlerinde hem de sokak tarzlarında kullanıma uygundur.

Gri – Sarı

Gri hangi renklerle kombinlenir sorusu ele alındığı zaman muhakkak ki sarı akla gelir. Sarı griyi hareketlendirecek bir renk olarak yer alır. Akşam davetleri için gri bir etek üzerine sarı bir parça oldukça hoş bir seçim olacaktır. Gri kombinlerde sarı kullanımından çekinmemeniz gereklidir. Gri hiçbir zaman sarının yanında boğulmaz ve her zaman kendisini gösterebilir. Bu nedenle gri renk kullanılırken birçok farklı ufak aksesuar ile sarı kullanılarak kombinler tamamlanabilir.

Gri – Kırmızı

Kırmızı rengin iddiasının yanında grinin sakin duruşu iyi bir uyum getirecektir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir şey vardır. Kırmızı oldukça baskın bir renktir ve griyi kapatabilir. Bu nedenle kırmızı ile gri aynı kombin içerisinde kullanılırken dengeli kullanılmalıdır. Hatta gri daha ağırlıkta tercih edilebilir ve kırmızı yalnızca birkaç parçada seçilebilir. Bu kombin hem iddialı olacak hem de grinin ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Gri İle Uyumlu Renkler adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilecek içerik: Mom Pantolon Kombinleri | 10 Farklı Model İçin Öneriler

Bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx