Cilt Bakımı

Gündüz Kremi Nedir? Gündüz Kremi Ne İşe Yarar?

Gündüz Kremi Faydaları

Reklamlar

Gündüz kremi cildi iyi hissettiren ve kendinizi şımartmanızı sağlayan bir üründür. Bugün nereye giderseniz gidin, olumsuz hava koşullarından dolayı cildiniz zarar görür. Kirli havadan suya, araçlardan sağlıksız yeme alışkanlıklarına ve zararlı gazlara kadar cildin yeni rahatsızlıklara yol açmasıyla daha da kötüleştirir. İyi bir gündüz kremi uygulayarak cildinizi hasarlardan koruyun. Gündüz kremini nasıl kullanacağınızı öğrenin, doğru kullanmak size daha iyi yarar sağlayacaktır.

Hafif bir nemlendirici olmaktan makyaj bazı olarak kullanımına kadar gündüz kremleri çok yönlü olarak kullanılabilir. 

Bu kremler, cilde iyi görünmek ve iyi hissetmek için tam bir koruma paketi sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. Hafiftirler ve cildinizi daha güzel ve esnek hale getirmek için çok etkilidirler. İyi bir gündüz kremi ile tedavi etmek cildinize verebileceğiniz en iyi hediyedir. Krem uygulamak bile bir sanattır biliyor muydunuz? Evet, bu doğrudur! Gündüz kremleri cildiniz için bir inceliktir ve doğru bir şekilde uygulamak, sağlıklı ve esnek bir cilt için gündüz kreminin nasıl kullanılacağı hakkında yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Reklamlar

Adından da anlaşılacağı gibi, gündüz kremleri güneşe çıkmadan önce veya iş için gün boyunca uygulanır. Özellikle kadınlar olmak üzere insanlar önemli bir cilt rutinidir. Cildi kuru, donuk ve pul pul yapan makyaj uygulamaktır. Bu da yaşlanmanın kuruluk ile ilgili olmasının nedenlerinden biridir. Düzenli makyaj uygulaması cildin kimyasallar nedeniyle nemini kaybetmesini sağlar. Bu durum fark edilince gündüz kremi, kısa sürede nemlendirici ve makyaj tabanı olarak ideal bir krem ​​olarak tanıtıldı.

Gündüz kremi, cilt bakım ürünleri koleksiyonunuzda olması gereken bir şey haline getiren dinamik avantajlara sahip bir üründür. Bu ürünler, genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmanız için iyi bir güneş koruma ve yaşlanma karşıtı formüle sahiptir.

Gündüz Kremi Nedir?

Gündüz Kremi Nedir?
Gündüz Kremi Nedir?

Yüzünüz, vücudunuzun geri kalanından daha incedir ve kırılgan ve hassas hale gelir. Ayrıca, her gün parlaklığına zarar veren ve cildin yaşlanma sürecini hızlandıran dış etkenlere (kirli hava, UV ışınları, sıcaklık değişimleri vb.) maruz kalır. Sonuçta cilt daha çabuk kurur ve elastikiyetini kaybeder.

Gündüz kreminin ana işlevi hidrasyondur. Bu ürün, suyu deride tutacak ve cildinize daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verecektir. Gündüz kremi kullanmak, gerginlik ve rahatsızlık duygularını önlemek için cildinizi nemlendirir ve besler. Harici saldırganlığa karşı gerçek bir koruyucu kalkan sağlayan gündüz kremleri cildinizi hidrolipidik tabakasına yapılan saldırılara karşı korur.

Reklamlar

Piyasada, deniz bazlı aktif maddeler açısından zengin kozmetik ürünler geliştirerek cildinizin endişelerini gidermek için çok çeşitli gündüz cilt bakım ürünleri vardır. 

Nemlendirici ve koruyucu etkilerinin ötesinde, gündüz kremi ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır ve genellikle korur. Bazı kremler belirli ihtiyaçlara göre hareket eder ve cilt lekelerini dengelemeye yardımcı olan aktif bileşenler içerir. Antioksidanlar genel olarak yaşlanma karşıtı ajanlar, kirlilik önleyici ajanlar, anti-UV ajanlardan oluşur. Bu yüzden cildiniz için uygun olan doğru kremi seçmelisiniz.

Doğru gündüz kremini nasıl seçersiniz?

Rafta çok sayıda krem ​​olduğunda, seçim yapmak genellikle zordur. Mükemmel kremi seçmek için cildinizde mini bir teşhis yapın. Cilt tipinizi ve özelliklerini bilmek, size en uygun kremi seçmenizi sağlar. Her cilt tipi için bir gündüz kremi vardır. 

Yağlı ciltler için kullanılan gündüz kremleri özenle seçilmelidir. Aşırı sebum, genişlemiş gözenekler, parlayan cilt gibi yağlı cilt çeşitli kusurlardan muzdariptir. Kişinin düşündüğünün aksine, yağlı ciltlerin günlük nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Yağlı cildiniz varsa, sebum üretiminizi yeniden dengelemek için aktif bileşenleri düzenleyen hafif dokulu ve su bazlı nemlendirici kremleri tercih edin.

Yağlı T bölgesi ve yüzün geri kalanının normal ve kuru cilt olması karma cilt tipine sahip olduğunuzu gösterir. Karma bir cildiniz varsa, parlayan bir görünümü önlemek için nemlendirme ve matlaştırma özellikleri olan bir ürün seçmeye dikkat etmelisiniz.

Hassas cildiniz için gündüz kremi seçmek de çok önemlidir. Gergin veya kaşıntılı, hassas veya reaktif bir cilt kolayca kızarma eğilimindedir. Hassas cildin kırılgan epidermisi, dış etkenlere karşı yeterli koruma sağlamaz. Hassas bir cildiniz varsa, suyu cildinizde tutacak ve koruyucu bir bariyer oluşturarak koruyacak nemlendirici bir krem ​​seçmeniz önemlidir.

Kuru cildin yağ tabakası düşük hacimlerde sebum üretir. Kuru cildiniz varsa, sebum üretimini uyaran aktif bileşenlerle nemlendirici ve besleyici günlük cilt bakımını tercih edin.

Normal cilt, herhangi bir sorun olmadan pürüzsüz ve rahattır. Ancak dengeli olmasına rağmen, hala zayıflatabilecek dış saldırılarla hasar görebilir. Normal susuz cilt, su eksikliği olduğunda susuz kalmaya eğilimlidir. Hidrolipidik filmi, hidrasyon düzenleyici bir bariyer olarak çalışmaz. Cilt sertleşir ve pürüzlü hale gelir. Susuz cilt bir cilt tipi değildir. Genellikle cildin sağlığı ve çevresi ile bağlantılı bir özelliktir. Yağlı, kuru veya karma ciltler dehidrate edilebilir.

Gündüz kreminizi seçerken diğer faktörler de önemlidir. Çevre, yaşam tarzı, cilt sağlığı… Sizin için doğru olan gündüz kremini bulmak, aynı zamanda ana güzellik ihtiyaçlarınızı tanımlamakla da ilgilidir.

Kirlilik önleyici gündüz kremi

Her şehir sakininin ihtiyaç duyduğu bir güzellik adımı varsa, bu da nemlendiricidir! Cildinizi beslemenin yanı sıra, onu dış etkenlerden koruyacak ultra nemlendirici bir bakım tercih edin.

Cildinizin hücrelerini daha yumuşak ve dolgun bir cilt için suyla dolduran ve kirliliğe karşı gerçek bir koruyucu bariyer sağlayan kremleri seçmeniz önemlidir. 

Yaşlanma karşıtı gündüz kremi

Cildin yaşlanma belirtilerini tedavi etmek veya önlemek için, antioksidanlar gibi ultra etkili aktif içerikli veya hatta hücresel rejenerasyonu artırabilecek aktif içerikli bir cilt kremi kullanılması tavsiye edilir.

En iyi cilt tabakası hücre işlevselliği için tasarlanmış, yüksek teknoloji aktif bileşenler, kanıtlanmış cilt rejenerasyon ajanları kompleksi ile zengin gündüz kremleri seçmelisiniz. Kullandığınızda kırışıklıklarınız kaybolur ve cildiniz dolgunlaşır ve genç bir görünümüne kavuşur!

Güneş koruyucu özellikle gündüz kremi

Sadece tatiller sırasında cildinizin güneşe maruz kalması sağlıklı değil. Bu yüzden cildinizin erken yaşlanmasını önlemek için SPF donanımlı bir gündüz kremi kullanmayı düşünün. Duyduklarınızı unutun, bu şehir sakinleri için bile geçerli! Güneş ışınlarını filtreleyebilen bir güneş korumalı gündüz kremi kullanın.

Güneş koruyucu özellikli bir gündüz kremi seçerken, cilt parlaklığını artıran ve daha eşit bir cilt tonu yaratan koruyucu bir ürün bulmalısınız. Zengin ve kremsi dokusu cildinizi nemlendirir ve aydınlatır.

Nemlendirici ile Gündüz Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, gündüz kremleri, nem kaybını önlemek ve cilt yüzeyini dış etkenlerden ve güneşe maruz kalmaktan korumak için cilt bariyerini bloke ederek cildi nemlendirir. Kremler, güçlü yağ, bitki veya su bazlı içeriklerinden dolayı daha hızlı emilim oranına sahiptir. Genellikle sadece topikal kozmetik uygulamalar için emülsifiye edici bir krem olarak kullanılırlar. Genellikle klinik cilt bakımı kategorisine girerler.

Nemlendirici kremler ise cildin yüzeyine nemlendirme sağlamak için tasarlanmıştır ve genellikle komedojenik değildir ve gözenekleri tıkamazlar. Nemin ciltten çıkmasını önlemek için ek bir bariyer görevi görürler ve kremlere kıyasla daha hafif, yağlı olmayan bir kıvama sahiptirler.

Nemlendiriciler genellikle sadece kozmetik ve cilt bakım kategorisine girer ve geleneksel olarak kuru, pullu veya kaşıntılı cilt tonlarına sahip olanlara uyarlanır.

Nemlendirici kremlerin aksine, gündüz kremleri hem kozmetik hem de klinik kullanıma göre uyarlanmıştır. Gündüz kremleri, bir kişinin cilt problemlerini uzun süre boyunca aynı lüks nemlendirmeyi sağlarken hedefler ve düzeltir.

Genel bir kural olarak, gündüz kremleri, cildi yeniden inşa etmek ve onarmak için besleyici peptitlerden ve kolajen oluşturucu ajanlardan daha fazla yağ bazlı bileşenler içerir. Bu, cilt kremlerinin kıvamını daha kalın hale getirir ancak günlük nemlendiriciye kıyasla derhal cilde  emilir.

Ürüne bağlı olarak, kremler sadece gündüz kullanımına tamamen uyarlanmış bileşenler içerecektir.

Gündüz kremi, cildi UV ışınları gibi dış saldırganlara karşı koruyan aktif özellikler içerirken, gece kremi hasarı onaracak ve günün günlük aktivitelerinden hasar gören cilt hücrelerini üretecektir.

Gece Kremi ile Gündüz Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Makyaj uygulaması, sabah cilt bakım rutininizde çok önemliyse, cildin içine kolayca emilen ve yüz bölgesine sorunsuz bir baz ürün uygulanmasına yardımcı olan güvenilir bir nemlendirici bulmanın önemini anlayacaksınız. Gündüz kremleri, hafif kıvamları nedeniyle gözeneklerinizin nefes almasını sağlar.

Hassas ciltler için, biyoaktif maddeleri, shea yağı ve aloe vera dahil olmak üzere peptit ileri teknolojisi ve doğalları ile birleştiren gündüz kremlerini seçmenizi öneriyoruz.

Gündüz kremleri ile ilişkili bir başka fayda, SPF’nin eklenmesi veya UVA / UVB koruması sağlama kabiliyetleridir. Gece cilt bakım rutini sırasında gerekli olmayan bir faktördür. Kuru ciltler için nemlendirici arıyorsanız, hyaluronik asit içeren bir krem her zaman koruma sağlar.

Yoğun ve zengin kıvamları ile tanınan gece kremleri daha yüksek konsantrasyonda yüksek performanslı bileşenler örneğin retinol ve hyaluronik asit içerir. Gece yatmadan önce SPF korumasına gerek yoktur bu da cildin ‘iyileşmesi’ için mükemmel bir fırsattır.

Yavaş emici yapıları nedeniyle, gece kremleri gece boyunca cilde yavaş yavaş nüfuz edebilir, cildi nemlendirir, onarır ve yeniden dengeler.

Yaşlanma karşıtı cilt bakımı ile ilgilenenler için, retinol serumunun ardından gece kremi uygulamanızı öneririz. Hyaluronik asit içerikli gece kremleri yaşlanmanın ilk belirtilerine tanık olanlar için mükemmel bir seçimdir.

Gündüz Kremi Önerileri

Gündüz Kremi Önerileri
Gündüz Kremi Önerileri

Gündüz kremi önerilerimizi inceleyerek cilt tipinize uygun ürünleri bulabilirsiniz.

Neutrogena Hydro Boost Gel Cream

Yağlı ciltler için ideal olan bu nemlendirici gündüz kremi neredeyse anında emilir böylece cildiniz daha yumuşak, beslenmiş ve hiç yağlı hissetmez. Jel krem ​​kıvamı eşit olarak cilde yayılır ancak bir kez uygulandığında bir sıvı gibi hissedilir. Ayrıca bu listedeki en ucuz nemlendiricilerden biridir ve 5.000’e yakın beş yıldızlı Amazon yorumlarına sahiptir.

Olay Regenerist Deep Hydration Regenerating Cream Moisturizer

Gündüz kremlerinin en havalısı değil ama bu güzellik dünyasında uzun soluklu bir üne sahiptir. Gerçekten iyi çalışıyor ve sıfır kokusu var. Hyaluronik asit ve niasinamid bakımından zengin formülü, süper yumuşak ciltler için cildi derinlemesine nemlendirir.

Avène Cicalfate Restorative Skin Cream

Kronik egzama olan kişiler bu kremi, özellikle inatçı lekeleri iyileştirme ve yatıştırma yeteneği için övüyorlar. İyileştirici özellikleri ile bilinen termal kaynak suyu içeren bir Fransız eczane bulgusu olmakla birlikte, cilt bariyerini onarmada etkinliğini destekleyen klinik sonuçlara da sahiptir. O kadar yatıştırıcı ki, bebeklerde bile kullanılmaya uygundur.

Weleda Skin Food

Bu nemlendirici kült durumuna ulaşmıştır. Julia Roberts, Victoria Beckham, makyaj sanatçıları, modeller, yazarlar ve daha pek çok ünlünün favorisi olarak bahsedildi. İnsanlar, yoğunluğunu ve geride bıraktığı nemli parlaklığı övüyor. Hatta bazı insanlar highlighter yerine bile kullanıyor. Öncelikle yüz ve vücut için kullanılan bu krem ellerde, saçlarda ve başka herhangi bir yerde de kullanılabilir.

First Aid Beauty Ultra Repair Cream Intense Hydration

Cildiniz pul pul ve tahriş olmuş durumdaysa, bu zengin, yatıştırıcı nemlendiriciyi seveceksiniz. Biraz daha yoğun bir üründür bu yüzden retinoid kullanan ve roaccutane kullanan kişiler için iyi bir seçimdir. Kaşıntıyı hafiflettiği bilinen shea yağı ve kolloidal yulaf ezmesi ile formüle edilmiştir.

TATCHA The Water Cream

Yaz boyunca, bu krem ​​hızla Sephora’nın en çok satan gündüz kremi oldu ve iki kez satıldı. Cilde temas ettiğinde anında zengin, ipeksi bir nemlendirici haline gelen jel dokusuna sahiptir ve yağlı olmadan cildi nemlendirir.

DR. JART+Ceramidin™ Cream

Bu nemlendirici, cildiniz için nem bariyerini güçlendirmeye yardımcı olan ve hidrasyonun gözeneklerinizden sızmasını önleyen iyi “yağ” olan seramidlerle doludur. Beş farklı tür içerir ve yaklaşık 900 adet beş yıldızlı kullanıcı yorumuna sahiptir. Bu gündüz kremi yoğun cilt bakımı yaptığı için kuru ciltler için idealdir. 

Drunk Elephant Lala Retro Whipped Cream

Tıraş kremi gibi görünüyor, ancak bu yoğun, kabarık nemlendirici gündüz kremi bileşenlerin bir güç merkezidir. Öncelikle, kokusuzdur yani hassas cildi tahriş etmez ve kuru yüzleri silikon ve balmumu olmadan ıslatmak için, iyi bitkisel yağlar ve bitkisel kaynaklı yağ asitleri içerir. Dermatologlar tarafından en iyi yüz nemlendiricilerinden biri olarak seçilen bu gündüz krem, kolayca cilde uygulanıyor ve cildi neme doyuruyor.

Supergoop Superscreen Daily Moisturizer

Güneş kremi ve nemlendiriciyi tek bir üründe birleştirmek akıllıcadır. Kötü haber şu ki, çoğu zaman iyi yapılmıyor. SPF’si 40 olan ancak hiçbir şekilde beyaz iz bırakmadan üstün derecede bükülebilir, yağlı ve nemlendirici olan bu gündüz kremi son derece etkilidir.

Gece Gündüz Kremi Arap Makyaj Dünyası

Cildin su kaybını engellemeyi sağlayan ve nem dengesini koruyan bu krem, allantoin, hyaluronik asit, shea yağı, aloe vera ekstresi, arbutin ve tokoferil asetat içerir. Bu gündüz kremi, cildi olumsuz dış etkenlerden korur. Cilde komple bakım yaparken, cildin yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. 

Bu gece gündüz kremi aynı zamanda cildin sıkılaşmasını, siyah noktaları gidermeyi ve gözenekleri küçültmeyi sağlar. Cilt tonunu eşit hale getirir ve cilde daha aydınlık bir görüntü sağlar.

Bee Beauty Gündüz Kremi Avokado

Bee Beauty’nin gündüz kremi muhteşem avokado içeriğiyle cildi pürüzsüz, nemli ve yumuşacık hale getirir. Tüm cilt tipleri için ekstra günlük bakım sağlayan bu gündüz kremi, soya fasulyesi ve avokado yağı ile cildi neme doyurur. Bu gündüz kreminde bulunan panthenol maddesi ise cildi sakinleştirir ve nemlendirme özelliği sağlar. Bu kremi sabahları temiz cilde uygulayın ve nazik bir şekilde masaj yapın.

Diadermine Gündüz Kremi Hydra Lifting

Bu gündüz kremi, Skinplex teknolojisi kullanılarak tasarlandı. Cildi sıkılaştıran ve yaşlanma karşıtı etkisi olan bu gündüz krem normal ve karma cilt tipleri için idealdir. Günlük bakım için kullanılan bu krem cildin elastikiyet kabiliyetini arttırır ve cildi yoğun bir şekilde nemlendirir. 

Gündüz kremi
Gündüz kremi

Gündüz Kremi Nasıl Kullanılır?

Etkinliği en üst düzeye çıkarmak için, gündüz kreminizi kirlerden arındırılmış temiz cilde sürmelisiniz. Az miktarda kremi alın ve elleriniz arasında ısıtın.

Parmaklarınızın uçlarını kullanarak, yüzünüzün ortasından dışarı doğru başlayarak cildinize dikkatlice masaj yapın. Kremin cildinize nüfuz etmesine ve cilt hücrelerini uyarmasına yardımcı olmak için küçük dairesel hareketler yapın.

Cildinizin elastikiyetini korumak için yaşla birlikte gevşeme eğilimi için gündüz kreminizi çenenizin altına ve boynunuza hatta dekolte bölgenize de uygulayın.

Kozmetik ürünlerin raf ömrü sınırlıdır. Süresi dolduğunda, tüm özelliklerini kaybederler. Kremi çok uzun süre kullanmamaya ve ürününüzün arkasında bulunan son kullanma tarihini kontrol etmeye dikkat edin.

Gündüz Kremi Yapımı

Gündüz Kremi Yapımı
Gündüz Kremi Yapımı

Kullandığınız yaşlanma karşıtı yüz kremi sentetik ve kimyasal olmak zorunda değildir. Aslında, en etkili ve gerçekten yaşlanma karşıtı kremler, doğanın en basit ve saf bileşenleri olur. Bu ev yapımı yaşlanma karşıtı güdüz kremini karıştırın ve ince çizgileri yumuşatın ve cildi nemlendirin, daha taze ve daha genç bir görünüm elde edin.

Bu yaşlanma karşıtı kremdeki bileşenlerin ayrı ayrı cilt üzerinde derin etkileri vardır ancak birlikte doku, koku ve cilt faydaları açısından birbirini tamamlarlar.

Bu ev yapımı kremin içindeki badem yağı yumuşatıcıdır yani cildi daha yumuşak yapar. Tarihsel olarak sedef hastalığı, egzama ve skar tedavisinde kullanılır. Cildi yatıştırır ve canlandırır, cilt ve cilt tonunu iyileştirir.

Bir çalışmada, saf hindistan cevizi yağı serbest radikaller üzerinde en güçlü temizleme etkisine ve en yüksek antioksidan aktiviteye sahip olduğu kanıtlanmıştır. Başka bir çalışmada, saf hindistan cevizi yağının antioksidan aktivitesinin, antioksidanların ve vücudun kendi kendini iyileştiren bileşiklerinin artmasına neden olduğu ve hasarlı bölgelerde hücrelerin ve kan damarlarının hızlı oluşumuna neden olduğu bulundu. Bu çalışmalar, hindistan cevizi yağının antioksidan kapasitesini gösterdiğinden ve antioksidanların önemli anti-aging etkilerine sahip oldukları bilindiği için önemlidir. Bu yüzden bu ev yapımı gündüz kreminin içinde hindistan cevizi yağı vardır.

Balmumu ve shea yağı her ikisi de anti-enflamatuar özelliklere sahiptir, E vitamini antioksidan gücü artırır ve uçucu yağlar da terapötik faydalar sunabilecek hoş bir aroma sağlar.

Ev Yapımı Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Tarifi

Bu gündüz bakım kremi yaklaşık üç ay sürer. Yarım çay bardağı badem yağı, iki yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, iki yemek kaşığı balmumu, bir çay kaşığı E vitamini yağı, bir yemek kaşığı shea yağı ve isteğe bağlı esansiyel yağları temiz bir ısıya dayanıklı kaba alın. Bir tencereye su doldurun ve iyice kaynatın. Daha sonra kaynayan suyun içine, ısıya dayanıklı kabı yerleştirin ve malzemeler eriyene kadar bekletin. Arada sırada tahta bir kaşıkla tüm malzemeleri karıştırın. 

Karışım eridiğinde ve hepsi eşit şekilde birleştirildikten sonra, küçük bir cam kavanoza alın. Krem sertleşene kadar oda sıcaklığında bekletin, kavanozun kapağını kapatın ve serin bir yerde saklayın. Cildinizi temizledikten sonra bu kremi sabah ve gece uygulayın.

Gündüz Kremi Ev Yapımı Tarifi

Neredeyse tüm genç ve yetişkin hayatım boyunca bir çeşit cilt bakım rejimindeydim. Akneden kuruluğa kadar dengemi bulmakta zorlandım. Yaklaşık bir yıl önce süper pahalı yüz bakım ürünlerini kullanmayı bıraktım ve tamamen doğal olmaya karar verdim. O zamandan beri, sadece öğütülmüş yulaf ezmesi ile cildimi temizliyorum ve bu ev yapımı yüz nemlendiricisi ile cildimi nemlendiriyorum.

Ev yapımı ve tamamen doğal yüz nemlendirici tarifi cilde muhteşem davranır. Özelleştirilebilir bir krem ​​formülü yapmak için basit ve bulması kolay malzemelerdir. İstediğiniz esansiyel yağları, mineralleri ve her şeyi ekleyin! Çoğu cilt tipi için harika ve yeni başlayanlar için yeterince kolaydır.

Bu yüz kremi sadece birkaç bileşen içerir, boya yok, kimyasal koruyucu yok, koku yok. Yağlı değildir ve yüzü iyi nemlendirir. Ayrıca sabah makyajı için bir makyaj bazı olarak kullanılabilir ve inatçı göz makyajını temizlemek için kullanılabilir. Üstelik oldukça ekonomik, ucuz ve doğaldır.

21 gram balmumu ve yarım çay bardağı hindistan cevizi yağını bir ısıya dayanıklı kaba alın. Bir tencereye su doldurun ve iyice kaynatın. Daha sonra kaynayan suyun içine, ısıya dayanıklı kabı yerleştirin ve malzemeler eriyene kadar bekletin. Arada sırada tahta bir kaşıkla tüm malzemeleri karıştırın. 

Daha sonra temiz bir cam kavanoza eriyen balmumu ve hindistan cevizi yağını alın. Daha sonra kavanozun içine bir su bardağı aloe vera jeli, yarım çay bardağı badem yağı ve on damla sardunya yağını ya da sevdiğiniz başka bir esansiyel yağı ekleyin. Son olarak tüm malzemeleri el blendırı ile karıştırın. Bu gündüz kremini, temiz cildinize sabahları masaj yaparak uygulayın.

Aloe Vera ile Ev Yapımı Gündüz Kremi

Bu aloe veralı gündüz kremi cildi yumuşatır, nemlendirir ve pürüzsüz bir günlük bakım sağlar. Aloe veranın ciltteki yaraları, tahrişi ve hasarı onarma özellikleri vardır. Bu gündüz kremi yalnızca cildi sakinleştirmek, nemlendirmek ve yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda cildi dış etkenlere karşı korur. Ayrıca cildi içten dışa doğru besler, onarır ve canlandırır.

Bir çay bardağı hindistan cevizi yağı, iki yemek kaşığı balmumu ve iki yemek kaşığı jojoba yağını bir ısıya dayanıklı kaba alın. Bir tencereye su doldurun ve iyice kaynatın. Daha sonra kaynayan suyun içine, ısıya dayanıklı kabı yerleştirin ve malzemeler eriyene kadar bekletin. Arada sırada tahta bir kaşıkla tüm malzemeleri karıştırın. Bu malzemeleri geniş bir kaseye alın ve bir saat kadar soğumasını bekleyin.

Daha sonra eriyen malzemelerin içine bir su bardağı aloe vera jeli ekleyin ve el blendırı ile iyice çırpın. Ardından içine sekiz damla lavanta yağı ekleyin ve tekrar iyice karıştırın. Bu gündüz kremini temiz bir cam kavanoza alın. Sabahları temiz cildinize masaj yaparak bu kremi uygulayın.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx