Cilt Bakımı

Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Güneş kremi nasıl seçilir? Yaz tüm hızıyla devam ediyor. Yılın her günü güneş kremi kullanmanız gerekirken yaz aylarında daha da önemli olabiliyor. Açık havada uzun saatler geçirmek, hassas cildinizi genellikle güneşin zararlı etkilerine karşı savunmasız bırakır. İster plajda tatil yapıyor olun, ister iş için dışarıda geziniyor olun, cildinizi doğru güneş kremi veya diğer güneş ürünleri seçenekleriyle korumanız çok önemlidir.

Doğru Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Sürekli UV ışınlarına maruz kalma, güneş yanığı, kırışıklıklar, cilt hasarı gibi bir dizi fiziksel soruna neden olabilir ve hatta cilt kanseri riskini artırabilir. Bu yüzden doğru güneş kremi kullandığınızdan mutlaka emin olun.

Güneşten korunmanın en iyi yolu doğru güneş kremi seçimi yapmaktan geçer. Ancak tüm güneş kremleri farklı cilt tiplerine göre üretildiğinden doğru güneş kremini seçmek her şeyi değiştirebilir.

Doğru Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Bir güneş kremi nasıl seçilir diye sorduğumuzda, belirli bileşenlere, güvenliğine ve potansiyel toksisitesine karşı sahip olabileceğiniz alerjileri göz önünde bulundurmak önemlidir. Ayrıca güneş kremindeki bileşenlerin hormon dengenizi bozmadığından emin olmalısınız.

Cilt Tipinize Göre Güneş Kremi Tercih Edin

Cilt tipine göre doğru güneş kremi nasıl seçilir? Güneş kremleri farklı çeşitleride bulunsa da cilt tipinize en uygun güneş kremini bulmak oldukça zor olabiliyor. Kuru, yağlı, karma ve normal cilt tipleri için özel olarak üretilen güneş kremlerinden cildinize en uygun güneş koruyucusunu kullanmanız önerilir. Ayrıca cilt tipinize uygun SPF 30 ve üzeri olmasına dikkat edelim.

Özel olarak geliştirilip oldukça hassas cilt tipine sahip bebekler için üretilen güneş koruyucuları da bulunuyor. Oldukça hassas cilde sahip kişiler bebek güneş kremlerini de kullanmayı tercih edebiliyor.

Geniş Spektrumlu SPF Seçin

Geniş spektrumlu ve 30 ila 50 SPF faktörlü bir güneş kremi seçmeniz cildinizi güneş yanığı ve güneş hasarından daha iyi korumaya yardımcı olur. Ayrıca UVA radyasyonunun önlenmesine daha iyi yardımcı olur. Çok yüksek SPF’li (50’nin üzerinde) ürünlerden kaçınmak isteyebilirsiniz.

SFP Oranı Yüksek Olan Güneş Kremleri Kullanın

Güneş kreminizin güneş koruma faktörü SPF 30 veya daha yüksek olduğundan emin olun. SPF, güneş kreminin UVB ışınlarına karşı sağladığı koruma seviyesidir. SPF oranı ne kadar yüksek olursa güneşten koruma daha fazla olur. Güneşte ne kadar uzun süre kalırsanız o kadar çok güneş kremi uygulamanız gerekir. SPF oranı yüksek Dear Body güneş kremi suya dayanıklı hızlı emilen yapısıyla cildinizi güneşten korur. Eveshop’ta Dear Body güneş ürünleri kategorisinde cildiniz için doğru ürünü seçerek güneşin tadını doyasıya yaşayın!

Dear Body Güneş Kremi
Dear Body Güneş Kremi

Günlük hayatta işe giderken çok fazla güneşe maruz kalmıyorsanız 50 SPF güneş kremini sabah makyajdan önce uygulamanız önerilir.

Suya Dayanıklı Güneş Kremi Sizi Tatilde de Korur

Suya dayanıklı güneş kremleri “su geçirmez” anlamına gelmez. Hiçbir güneş kremi su geçirmez değildir. Güneş kremlerinde suya dayanıklı ürünler belli bir süre içerisinde tekrar sürülmesi gerekir. Güneş kreminden en iyi sonuçları almak için 2 saatte bir ve yüzüyorsanız daha sık tekrarlamalısınız. Güneş kremleri genelde kurulandığınızda etkisini kaybeder bu sebeple sık sık tazelemeniz gerekir.

Siz de Eveshop güvencesi ve kalitesini kanıtlamış markalarıyla güneşin keyfini rahatça çıkarmak için cildinize uygun doğru ürünü seçerek hemen satın alabilirsiniz!

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx