İsim Anlamları

İdil İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Etrafımızda çok sık karşılaştığımız kız isimlerinden biri olan İdil isminin anlamı ve özellikleri anne ve babalar tarafından oldukça merak edilmektedir. Kulağa hoş gelen İdil ismi geçmişten günümüze varlığını sürdüren fakat günümüzde daha sık kullanılmaktadır. İdil ismini bebeği olacak anne babalar anlamlarını, özelliklerini sıkça araştırdığı gözlenmektedir. Peki İdil isminin anlamı nedir? İdil isminin özellikleri, İdil isminin harf analizi ve İdil ismi Kur’an da geçiyor mu gibi sorularının cevaplarınızı yazımızda sizler için derledik.

İdil İsminin Anlamı
İdil İsminin Anlamı

İdil İsminin Anlamı

 • Birden çok anlamı içinde barındırmaktadır İdil ismi. Eski Türkler Volga Nehrini “İdil” olarak adlandırmışlardır.
 • İdil isminin anlamı temiz, saf ve içten anlamlarına gelmektedir.
 • Bir diğer anlamı ise aşk, kır hayatı, doğa ve köy yaşamı ile konularıyla ilgili şiirlere de idil denmektedir.
 • İdil isminin bir diğer anlamı ise şairane ve küçük resim anlamına gelmektedir. Böyle güzel anlamlara gelen İdil ismi anne ve babalar tarafından sıklıkla tercih edilme sebebidir.

İdil İsminin Kökeni Nedir?

İdil İsminin Kökeni Türkçedir.

İdil İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Bazı isimler Kur’an’da geçerken bazıları geçmemektir. Tabi bu bebeklerimize koyduğumuz isimlerin konulmaması gerektiği anlamına gelmediği için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. İdil ismi de Kur’an’da geçmeyen güzel isimler arasında yer almaktadır. Rahatlıkla bebeğinize isim koyarken tercih edebilirsiniz

Reklamlar

İdil isminin Numerolojisi Kaçtır?

İdil ismi 4 harften oluşmaktadır.

 • İ: 12
 • D: 5
 • İ: 12
 • L: 15

İdil İsminin Numeroloji Toplamı: 44 çıkmıştır.

İdil İsminin Özellikleri
İdil İsminin Özellikleri

İdil İsminin Özellikleri

 • İdil isminin anlamı ve özelliklerinde en belirgin olanı liderlik vasıflı bir kişiliğe sahip olmalarıdır. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Planlı ve sistematik bir yaşam hedeflerler. Kendilerine özgü kişilikleri vardır. Hisleri kuvvetlidir. Tabi hislerine güvenerek hareket etmeleri ara sıra hayal kırıklığına uğramalarına sebep olacaktır. Bu yüzden de duygusal iniş çıkışlar görülebilir. Liderlik vasfının olmasından dolayı olacak ki tam bir işkoliklerdir. Maddi durumlarını kontrol altında tutup kendilerini garantiye alma noktasında problem yaşayabilirler.
 • Kendilerine özgü düşünceler ile değişik tarz fikirler ortaya atabilirler. Tabi bu da iş hayatında aranılan kişi yapar kendilerini. Standartları yüksektir bu yüzden de lüks her şeyi severler. Bu lüks hayat için de çok çalışması gerektiğini bilir ve ona göre sorumluluklarını yerine getirmeye çalışırlar. Yeni bir işe atılmaktan, sorumluluk altına girmekten asla korkmazlar. Ama bu durum yoğunlaşıp yorgun düşürebilir sizi. Aşırıya kaçarak işkolik olmayı engelleyememe gibi bir durum söz konusu olabilir. Bu yüzden de sınırlarınızı bilmeli ve gerektiği yerde durmayı öğrenerek yaşamalısınız.
 • Özgürlüklerine düşkün olmalarından dolayı baskıya kısıtlamaya gelemiyor olmalarına rağmen tam bir aşk insanıdır. Sevdiklerini tam severler ve onlar için yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Hatta hayatının merkezine koyarak fazla beklentilere girip kendilerini duygusal olarak üzüntüye sokabilirler. Bunu yanı sıra arkadaşlık ilişkileri oldukça iyidir. Dışarıda gezmeyi, arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi oldukça severler.
 • Her daim amaçları hedefleri olan insanlardır. Çevrelerinde her zaman farklı insanlar olmalarını isterler. Bu yüzden oldukça fazla aktivitelere katılıp çevre edinirler. Bu hareketli hayatın içinde zaman sıkıntısı yaşamaları da kaçınılmaz olacaktır.

İdil İsmi ile İlgili Akrostiş

İzler vardır üstünden geçildikçe silinen
D
enizler vardır yürüsen üstünde izin kalır
İ
şte böyle bir tutkudur benimki
L
ayık olmak için sana koymadım elimden geleni...

İdil İsminin Harf Analizi

İ:Duygusal ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Konuşurken biraz düşünüp konuşmanız gerekir yoksa hemen incinir ve kırılır.
D:Güçlü özelliğini taşıdığı harftir. Ayaklarının üzerinde duran özellikleri vardır. Kendini tanıtmak noktasında güç önemli unsurdur.
İ:Duygusal ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Konuşurken biraz düşünüp konuşmanız gerekir yoksa hemen incinir ve kırılır.
L:Yetenekleri ile konuşulmaktadır. Özellikle de sanatsal yönleri oldukça fazladır. Her konuda eğitim alıp kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Geliştirdikleri yeteneklerini de sergilemekten asla kaçınmazlar.
İdil İsminin Harf Analizi

Bu yazımızda sizlere özellikle de anne baların merak edip araştırma yaptığı İdil isminin detaylarını derledik. İdil isminin anlamı, İdil isminin özellikleri, İdil isminin harf analizi ve İdil ismi Kur’an’da geçiyor mu gibi birçok sorulara cevap verdik. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederim.

İlginizi çekebilir: Malik İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx