İsim Anlamları

Malik İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Malik isminin anlamı ve özellikleri nedir? Ebeveynler için anne ve baba olduklarını öğrendikten sonra heyecanlı iki süreç başlamaktadır. Birincisi bebeğinizin cinsiyetini öğrenmektir. Diğer ise cinsiyetini öğrendikten sonra koyacağınız isim. Malik ismi de erkek bebek bekleyen anne babaların oldukça merak edilen isimlerinden biri olmuştur.

Kelime anlamından dolayı yaygın olarak kullanılan Malik ismi isim olarak da Türkçe de yer almaktadır. Anlamları, Arapça kökenli olması ve özgür yapısı sayesinde erkek bebeklerimizde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu merakları gidermek için yazımızda Malik ismi nedir? Malik isminin özellikleri, Malik isminin harf analizi, Malik isminin Ebced değeri ve Malik isminin anlamı ve kökeni gibi bilgilere erişeceksiniz.

Malik İsminin Anlamı
Malik İsminin Anlamı

Malik İsminin Anlamı

Birden çok anlamlara sahip olan Malik ismi anne babalar tarafından oldukça merak konusudur.

Reklamlar
 • İlk anlamı; bir şeye sahip, bir şeyi olan demektir.
 • Diğer anlamı zebanileri idare eden, kontrol eden Melek anlamına gelmektedir.
 • Bir diğer anlamı ise 7 cehennemin sahibiyle beraber kapıcısı olan melek.
 • Ayrıca Malik ismi Maliki mezhebinin kurucusu olan imam Malik’tir.

Malik ismi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Bazı isimler Kur’an’da geçerken bazıları geçmemektir. Tabi bu bebeklerimize koyacağımız isimlerin konulmaması gerektiği anlamına gelmemektedir. Malik ismi de Kur’an’da geçen güzel isimlerden biridir. Melek adı olarak Kuran’da geçen Malik ismi, bir şeye sahip olan anlamına gelmektedir.

Malik İsminin Kökeni Nedir?

Malik isminin kökeni Arapça’ dan gelmektedir.

Malik İsminin Özellikleri
Malik İsminin Özellikleri

Malik İsminin Özellikleri

 • Malik isminin anlamı ve özelliklerinde en belirgin olanı liderlik vasıflı bir kişiliğe sahip olmalarıdır. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Planlı ve sistematik bir yaşam hedeflerler. Kendilerine özgü kişilikleri vardır. Hisleri kuvvetlidir. Tabi mantığını devre dışı bırakıp hisleriyle hareket ettiklerinde bazı problemlerle karşı karşıya kalabilirler.
 • Sevdiklerine çok değer verirler. Fakat bu değeri gösterirken bazen çekingenlikler yaşayabilirler. Sevgisini tam gösterememe sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir.
 • Genellikle açıklamasını yapamayacağı durumlar yaşayabilirler. Bu da hayatında bazı problemlere yol açabilir. Sevdikleriyle yaşayacağı bu problemlerle iniş çıkışlar yaşayabilirler.
 • Bazı durumlar istediği gibi değilse bahaneler uydurarak o işten sıyrılmaya çalışırlar. Tabi bu durum çevresindeki insanlar tarafından kolaylıkla fark edildiği için bu durum kısa süreçli olacaktır.
 • Mantıktan önce duygularıyla hareket ederler. Girdiği ortamlarda kendisini çok iyi ifade eder ve dikkatleri üzerine çekerler.
 • Çalışkan insanlardır. Sorumluluklarının farkında olup üzerine düşen görevi yapmayı ihmal etmezler. Hep daha ileri gidip en başarılısı olmak için elinden geleni yaparlar.

Malik İsminin Harf Analizi

M:Maddi boyutu hep düşünürler ve tasarruflu bir yapıya sahiptirler. Özellikle de ticaret faaliyetlerine yatkındırlar. Zekasıyla kendisine hayran bırakır.
A:Bol enerjili bir yapıları vardır. Kendine yakın hissettiği kişilerin yanında neşe ve enerji saçarlar.
L:Yetenekleri ile konuşulmaktadır. Özellikle de sanatsal yönleri oldukça fazladır. Her konuda eğitim alıp kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Geliştirdikleri yeteneklerini de sergilemekten asla kaçınmazlar.
İ:Duygusal ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Konuşurken biraz düşünüp konuşmanız gerekir yoksa hemen incinir ve kırılır.
K:İş hayatında ve aşk hayatında oldukça başarılı kişilerdir. Etrafında tanınan ve sürekli başarılı olan insanlar olarak bilinirler. Yaratıcı bir karaktere sahiptirler
Malik İsminin Harf Analizi

Malik isminin Diğer Dillerde Yazılışı

Malik adının diğer dillerde yazılışına aşağıdaki gibidir.

 • Malik isminin Arapça Yazılışı: مالك
 • Malik isminin Japonca Yazılışı: まぃっ
 • Malik isminin Korece Yazılışı: ㅡ미’ㅏ
 • Malik isminin Çince Yazılışı: 馬力
Malik isminin Numerolojisi
Malik isminin Numerolojisi

Malik isminin Numerolojisi Kaçtır?

Malik ismi 5 harften oluşmaktadır.

Reklamlar
 • M: 16
 • A: 1
 • L: 15
 • İ: 12
 • K: 14

= 58

Malik İsminin Numeroloji Toplamı: 58 çıkmıştır.

Malik İsmi ile İlgili Akrostiş

Mecazi anlamlar yüklü sevgimde
Aşk oldun sevda oldun mutluluk oldun
Liriklerim sıralanır göz kapaklarımın ardında
İmkânı yoktur aşkların gönlüm şanssız
Korkularına yenilme

Malik İsminin Ebced Analizi

Ebced Değeri: 91

Arapça Yazılışı: مالك

Bu yazımızda sizlere geçmişten günümüze popülerliğini kaybetmemiş Malik isminin detaylarını derledik. Malik isminin anlamı, Malik isminin özellikleri, Malik isminin harf analizi ve Malik ismi ile ilgili akrostiş gibi birçok konu başlığını sizler izin yazımızda yer verdik. Okuduğunuz için teşekkür eder ve yorumlarınızı, sorularınızı bekleriz.

İlginizi çekebilir: Gülsüm İsminin Anlamı ve Özellikleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx