Cilt Bakımı

Kaş Laminasyonu Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Reklamlar

Kaş laminasyonu, kaşların uzun süreli şekilli kalmasını sağlayan kaş bakım işlemidir. Kaşların yukarı doğru taranmış kalmasını sağlarken bir yandan da kaşların daha düzgün ve hacimli görünmesine yardımcı olur. Bazı sert kaş kılları ters yöne doğru uzayabiliyor veya içe doğru kıvrılarak şekilsiz görünebiliyor. Kaş Laminasyonu, bunun gibi inatçı kaşların şekillendirilmesini sağlayarak daha düzgün bir şekilde uzayan gür kaşlara sahip olmanıza yardımcı olur. Kaş laminasyonu ömür boyu değil, yarı kalıcı bir işlemdir, ortalama ömrü 6 ila 8 hafta arasındadır. Son zamanlarda bazı ünlü isimler bu uygulamayı daha popüler hale getirmiştir ve Kaş Laminasyonu Nedir? Sorusunu gündeme taşımış ve araştırmaya başlamışlardır. Gelin hep birlikte A dan Z ye kaş laminasyonunu inceleyelim…

Kaş Laminasyonu Kimler İçin Uygulanır?
Kaş Laminasyonu Kimler İçin Uygulanır?

Kaş Laminasyonu Kimler İçin Uygulanır?

Kaş Laminasyonu işlemi;

  • Yanlış kaş alımına bağlı olarak kaş kaybı sorunu (halk arasında kaş küsmesi) yaşayanlar
  • Kaş simetrik şekli bozuk (yani bir kaşı diğerinden daha uzun veya daha ince yada daha kalın) olanlar
  • Doğal yönünden zıt yöne doğru uzayan, zor şekil alan, sert yapılı kaşlara sahip olanlar
  • Kısa, gür ama üste doğru kıvrılmayan şekilli olmayan kaşları olanlar,
  • Aşağıya doğru kıvrık kaşları olanlar,
  • İçten kıvrılan, sert yapıda kaş yapısına sahip olanlar

İçin en çok tercih edilen, ideal bir uygulamadır. Kaş laminasyonu uygulamaları çeşitli nedenlerden dolayı kaş yapısı aşağıya düşmüş olan kişilere veya karakteristik görünümü değiştirmek isteyenler için uygulanıyor. Aynı zamanda kaş laminasyonu uygulamaları ile hastaların sert olan kaş yapılarına müdahale edilerek yumuşak ve sağlıklı bir görünüm elde etmek de mümkün olabiliyor. Günümüzde kaş laminasyonu uygulamaları ile istenilen görünümün hayata geçirilmesi mümkün olabiliyor.
Kaşları doğuştan çökük ya da sonradan çeşitli hastalıklar nedeni ile kaşlarında sorunlar oluşan kişilerin kaş yapısının eski haline getirilmesi amacı ile ya da daha modelli bir yapıya ulaşması için bu tür işlemler uygulanabiliyor.

Reklamlar
Kaş Laminasyonu Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Kaş Laminasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle kaş daha önceden yapılan makyajdan tamamen temizlenir ve kaş derisi üzerindeki yağ tamamen yok edilir. Kaşlar belirlenen şekle göre hafif kalkık görünmesi için deriye zarar vermeyen özel yapıştırıcılar ile sabitlenir. Sonrasında 2 farklı solüsyon uygulanır, gerekli süre kadar (ortalama 1 saat) beklenir. Eğer kaş boyama yapılacaksa şekil ve rengi belirlenir ve kaşlar boyanır. Sonrasında kaş botoks uygulaması yapılır. En son işlem olarak da kaş alımı yapılarak doğal ve güzel bir kaş şekli ortaya çıkarılır.

Kullanım süresi:

Kalıcılığı 6-8 hafta arasında değişebilmektedir. Kaşları doğal halinde bile kolay şekil alanlar yumuşak ve yukarı doğru kolay tarananlarda süre, biraz daha uzayabilmektedir.

Kaş Laminasyonu
Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyonu

Makyaj uygulamalarında kaşların hep ön planda olduğunu herkes bilmektedir. Ve yıllar boyunca kaşları güzelleştirmek adına farklı farklı uygulamalar kullanıldı. Kaşlar kimi zaman kalınlaştırıldı, kimi zaman inceltildi, kimi zaman düzleştirildi, kavislendirildi ve kimi zaman da farklı yöntemler kullanılarak şekillendirildi.  Son dönemde ise doğal şekilli, yukarı doğru kalkmış kaşlar popüler. Hemen hemen her şey denense de, her zaman doğal görünüm ilk tercih olmuştur.

Kaş laminasyonunda diğer kaş kalınlaştırma ve şekillendirme yöntemleri gibi iğne ile acı çektirmek yok. Sadece bir saat kadar kaşlarınızı besleyen bir laminasyon uygulaması var. Bunun yanında yumuşaklık için besleyici ampuller ve serumlarda kullanılıyor ve böylelikle kaşlarınız beslenip eskisinden daha çok güçleniyor.

Reklamlar

Kaş Laminasyonu Nedir?

Kaş Laminasyonu Nedir? Sorusu gündemi meşgul ederken doktorlar ve estetik uzmanları kaş laminasyonun şu şekilde tanımlıyor;Kaş laminasyonu, diğer adıyla kaş liftingi yâda kaş botoksu olarak bilinen bu uygulamada, keratin, vitamin, protein desteğiyle kaşlara yeni bir besleyici öz ve hacim kazandırılmakta, muhteşem bir görünüm sağlanmaktadır. Kaş laminasyonu yarı kalıcı kaş makyajı uygulamasıdır. Kalıcılığı 6 ila 8 hafta arasında kişiden kişiye göre değişmektedir.

Kaşın kıl yönünün aşağıya, yana, dalgalı ve kıvırcık olması yüz ifadenizi ve hatta mimiklerinizi bile etkiliyor. Bu yüzden yüzünüzün ifadesi üzgün, yorgun ve enerjisi düşük görünebiliyor. Kaş laminasyonuuygulamasında kıl köklerine keratin, vitamin ve protein uygulaması yapılır. Kaş laminasyonu ile kaştaki kıl yapıları istediğiniz yönde, hacimli, gür ve beslenmiş sağlıklı bir görünümde olur. Kaşlarınız doğru tasarımla ve işini güzel yapan uzman eller sayesinde, yukarı doğru sabitlenerek karakterize edilir. Kıl yapınız düzleştirilir ve böylece kaşlarınızın doğru yönde doğal görünümde olması sağlanır. Ve sonuçta da; köklü bir değişimle, doğal, sağlık, daha yumuşak ve kolay şekillenebilen kaşlar ortaya çıkar.

Kaş Laminasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Bu tarz işlemler esas olarak çok kısa sürelerde gerçekleştiriliyor. Ortalama olarak 1 saatlik bir seans sonunda işlemlerin tamamlanması ve daha karakteristik kaş yapılarına kavuşması mümkün olabiliyor. Aynı zamanda kaş laminasyonu ile insanların önemli bir oranda güzel bir görünüme sahip olması ile birlikte, birçok kişide bu yöntemi tercih ediyor. İşlemin öncesinde nasıl bir kaş makyajı ve stili istendiğine karar verilerek kısa sürede karakteristik bir kaş yapısı ortaya çıkarılıyor. Yaklaşık olarak 8 hafta boyunca bu kaşlar bozulmuyor. Kişinin makyaj yapma ihtiyacı da ortadan kalkmış oluyor. Diğer adı ile kaş liftingi veya botoksu esasında diğer uygulamalar gibi, iğneler ile yapılan bir uygulama değildir. Bu nedenle çeşitli iğneli tedavilere göre ağrı veya acı meydana getirmeyen bir işlem olarak ön plana çıkıyor.

Kaş Laminasyonu Fiyatları

Kaş laminasyonu fiyatları genel olarak farklı sağlık kuruluşlarının sunduğu hizmet çeşitliliğine göre değişebiliyor. Aynı zamanda yapılacak işlemin miktarı hastanın sağlık durumu gibi çeşitli özellikler de yine fiyatlandırma aşamasında farklılık gösterebiliyor. Günümüzde farklı sağlık kuruluşları ve estetisyenler çeşitli nedenlerden dolayı farklı fiyatlar ile hizmet veriyor. Aynı zamanda farklı opsiyonel uygulamalar ile hastaların hızlı bir şekilde kaş yapılarının düzeltilmesi mümkün olabiliyor.
Yarı kalıcı makyaj uygulamalarından birisi olan bu işlemler ile hastaların aynı zamanda daha güzel daha sağlıklı ve hacimli bir kaş görünümü elde etmesi de mümkün olabiliyor. Günümüzde bu tür işlemlerin hayata geçirilmesi aşamasında sağlık kuruluşlarının yanında farklı güzellik merkezlerini tercih edebilirsiniz. Lisanslı güzellik merkezlerinden hizmet almak daha verimli ve yerinde olacaktır.

Kaş laminasyonu kalıcı mı?

Kaş laminasyonu işlemi yarı kalıcı makyaj grubuna girmektedir. Bazı durumlarda sadece estetik amacıyla değil de, daha önceden yaşanmış bir kaş şekli bozukluğunun giderilmesinde ve kaşların beslenmesinde kullanılan bir yöntemdir. Kalıcı bir kaş sağlığı için uygulanmaktadır. Ancak değişim ve farklılık isteyenler için ise belli bir süre sonra etkisi azalmaktadır.
 

Kaş laminasyonu zararlı mı?

Kaş laminasyonu zararlı değildir. Aksine yapılan uygulamaların içinde bulunan besleyici protein, keratin gibi bazı vitaminler sağlıklı bir ortam hazırladıkları için faydalı bir uygulamadır. Tek dikkat etmeniz gereken konu ise ilk uygulamadan sonraki 24 saat içinde su ile temas ettirmeyiniz. Daha sonrasında ise keyifle kaşlarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Cilt Alt Tonunuzu Biliyor Musunuz?

Faydalı ve güncel içerikler için bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx