Moda

Kışlık Ayakkabı Bayan Modelleri

Kışlık Ayakkabı Bayan Modelleri ve Trendleri

Reklamlar

Kışlık ayakkabı bayan modelleri, soğuk havalar yaklaşırken satın alınması gereken en önemli parçalardır. Özellikle kış mevsiminde, bütün bir günü ıslak ayakkabılarınızla geçirmekten daha kötü ne olabilir? Islak ayakkabılar ister ofiste, ister yürüyüşte veya seyahatte olun rahatsız edici olabilir. Bu tür ayakkabılar sadece enerjinizi emer ve aktivitelerinizi sürdürme moralinizi kaybetmenize neden olur. Bir noktada ayakkabılarınız ıslandı ve eve gelene kadar giymekten başka seçeneğiniz yoktu. Yanlışlıkla olmuş olabilir ama aynı şeyi tekrar yaşamak ister misiniz? Kesinlikle hayır! Hava durumu veya olay için en uygun ayakkabıyı seçmek ne kadar zor olsa da, hangi ayakkabının size en iyi şekilde hizmet edeceğine karar vermekten başka bir çıkış yolu yoktur.

Kışlık Ayakkabı Bayan Modelleri ve Trendleri

Her yıl kendinizi kış aylarında ne giyeceğiniz konusunda bir ikilem kendinizi buluyorsanız, kışlık ayakkabı bayan modellerini incelediğimiz bu yazımız tam size göre! Kışın ne zaman geleceğini biliyorsunuz, bu yüzden önceden hazırlanın ve doğru ayakkabıları alın. Kış aylarında hangi aktiviteleri yapıyorsunuz? Açık hava etkinlikleri arasında işe giderken ne giyilir, evde ne giyilir, yürüyüş için ayakkabılar dikkat edilmesi gerekenlerden bazılarıdır. Ayrıca kaçınmanız gereken ayakkabılara da dikkat etmelisiniz. Sizi aşırı soğuğa veya ıslaklığa maruz bırakan ayakkabılardan kaçınılmalıdır. Bu oldukça açık. Ancak sizi sıcak tutan ve ayaklarınızı ıslatmayan bir ayakkabı seçimi çok açık değildir. Bu yüzden bu makaleyi okumaya değer bulacaksınız.

Kışlık Ayakkabı Bayan Modelleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kışlık Ayakkabı Bayan Modelleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kışlık Ayakkabı Bayan Modelleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış aylarında birbirinden ilginç ayakkabı tasarımları ve modalarıyla karşılaşacaksınız. Sadece sizi sıcak ve kuru tutmakla kalmayan aynı zamanda görünümünüzü şık hale getiren bir şeye ihtiyacınız var. Hem işlevsel hem de şık bir bota ihtiyacınız var. Görünümünüze cazibe katabilecek çeşitli ayakkabı türleri varken neden çekici görünmüyorsunuz? Kış botu satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç şeyi ele alalım.

Reklamlar

Sıcaklık

Bu açık bir endişedir. -37 dereceye kadar rahatça hareket edebilen botlar var. Bazen, kendinizi önceden hazırlamak isteyebilirsiniz. Yaz aylarında bir kışlık ayakkabı alıyorsanız, ayakkabıları test etmek için o düşük sıcaklıklara sahip olmayabilirsiniz. Astar malzemesini kontrol etmeniz önerilir. İyi astarlar yün, zylex, akrilik ve polipropilen gibi malzemelerden yapılır. Thinsulate diğer termal malzemeler arasında da kullanılabilir. Bir kışlık ayakkabı için iyi bir yalıtım malzemesi dört yüz ila sekiz yüz gram arasında olmalıdır. Gerçek shearling en iyisidir.

İlginizi çekebilir: Pembe İle Uyumlu Renkler ve Kombin Önerileri

Konfor

Kışlık botları uzun süre giydiğinizde rahatlık önemli bir konudur. Ayakkabıda rahatlık ne anlama geliyor? Pekala, rahat ayakkabılar doğru yürüyüş duruşunu teşvik etmeli ve ayak kemerini ve ayağı desteklemelidir. Ayrıca bağcık sistemleri ve tabanlık da konfora katkı sağlamalıdır. İç tabanın kemer desteği ve dolgusu olup olmadığını kontrol edin. Üretici özel ortopedik tabanlık kullanmışsa, ayakkabının buna uygun olduğundan emin olun. Uygun kışlık ayakkabılar pronasyon kontrolü sağlamalıdır. Ayakkabının bu içe doğru yuvarlanma özelliği, adım attığınızda sırt ve diz problemlerini engeller.

Bağcık sistemi de ayaklarınızın ayakkabının içine sığmasına yardımcı olduğu için önemli bir husustur. Çoğu insan tam bağcıkları tercih eder çünkü onları ayaklarına en iyi şekilde uyacak şekilde ayarlayabilirler. Ancak, hala bağcıkları olmayan ama harika bir seçim olan ayakkabılar var. Bacaklarınıza uygun olup olmadığını belirlemek için ayakkabının astarını kontrol edin.

Reklamlar
Nefes alabilirlik
Nefes alabilirlik

Nefes alabilirlik

Bot astarları, ayaklarınızı soğuğa karşı yalıtmaktan başka amaçlara hizmet eder. Çoğu kışlık bot, bakteri veya ayak kokularının büyümesini önleyen hem antimikrobiyal hem de antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ayakkabınız nemli kaldığında bu tür kokular başlar. Kışlık ayakkabı satın alırken bu faktörleri göz önünde bulundurun. Ayaklarınızın kokmasını istemezsiniz.

Nefes alabilirlik ve su geçirmezlik zaman zaman çatışır. Bu, mükemmel nefes alabilirliğe sahip çoğu hafif ayakkabının genellikle suyun içeri girmesine izin verdiği anlamına gelir. İyi bir kışlık bot, her iki özelliği de gözeten malzemeleri bir araya getirmelidir. Deri ayakkabılar su geçirmezdir ancak nefes alabilirlik açısından iyi olmayabilir. Gore-Tex gibi malzemeler nefes alabilir ve su geçirmezdir. Ne harika bir kombinasyon.

Boyut

Size uymayan bir bot oldukça sevimli görünüyor. Muhtemelen böyle bir durumdasınız. Tuzağa düşmeyin. Kendine uygun bir ayakkabı bulun ve pişman olmayacaksınız. Ayağınızdan daha küçük olan ayakkabılar su toplamasına neden olur ve karda yürümeyi zorlaştırır. Bu daha büyük ayakkabıları daha iyi yapmaz. Ayakkabının rahat olduğundan emin olmak için satın almadan önce bir ayakkabı deneyin. Ayrıca rahatlığı ve sıcaklığı artırmak için çorap giyin.

Bir botun boyutunu belirlerken, ayağınızın göreceli boyutunu göz önünde bulundurmak ve kalıbın boyutuna uygun olup olmadığını veya küçük mü yoksa büyük mü olduğunu görmek için yorumları okumak çok önemlidir. Bu ayrıntıları her bir incelemede tartışıyoruz, ancak kendi araştırmanızı yaparken birkaç ayrıntıyı aklınızda bulundurun.

Kış boyunca yeterli sıcaklığı almanızı sağlamak için boyut önemlidir. Daha kalın bir çorap giymeyi tercih ediyorsanız, ayak parmaklarınız için daha fazla sıcaklık sağlamak için botunuzu boyutlandırmayı düşünün. Daha sıkı bir bot daha soğuk olacaktır çünkü ısıyı iletmek ve tutmak için ayak parmaklarınızın önünde alana ihtiyaç vardır. Bu boşluk yoksa, ayak parmaklarınız çok üşür. Sıcak kalmak için ayaklarınızın hareket edebildiğinden emin olmanız gerekir bu yüzden boyut çok önemlidir.

Çorap
Çorap

Çorap

İnce bir yün çorap giymek aslında ayakları daha sıcak tutmaya yardımcı olur. Çoğu kişi, bir kışlık botta daha kalın bir çorabın daha ince bir çoraptan daha sıcak tuttuğunu düşünse de, durum her zaman böyle değildir. Daha kalın çorapların ayağınızdaki nemi emmesi daha zor olur, sonuçta nemi tutar ve hareketsiz durduğunuzda daha da soğur. Bizim önerimiz ise nemi iyi emecek ince bir merinos yünü veya polyester çorap seçin. Ne pahasına olursa olsun pamuklu çoraplardan kaçının, çünkü bu malzeme her zaman teri tutacak ve sizi üşütecektir. Uygun bir kış çorabı, iyi bir bot kadar önemlidir ve sıcak kalmanın çok daha ucuz bir yolu!

Bot çekişi

Bot çekişi, pabuçların derinliğine ve boyutuna bağlıdır. Pabuçlar, düşmeleri ve kaymaları önleyen tümsek ve kanalları ifade eder. Bu pabuçlar kauçukta bulunur ve zemin yüzeyine sağlam bir tutuş sağlar. Engebeli arazide koruma için topuk frenli bir ayakkabı arayın. Kauçuk, iyi bir dış taban için en iyi malzemedir. Bir botun dayanıklılığını arttırdıkları için değiştirilebilir dış tabanlar da arzu edilir.

Su geçirmez
Su geçirmez

Su geçirmez

Su geçirmez ayakkabı alışverişi yaparken çamur, kar veya suyun ayakkabınıza girmesini önleyen özelliklere bakın. Ayakkabınızın üst malzemesinin suya dayanıklı olması size çok iyi hizmet edecektir. Dikkat edilmesi gereken suya dayanıklı özelliklerden biri de körüklü dildir. Bu, ayakkabınızın içine su sızmasını önlemek için her iki taraftan ayakkabınıza takılan bir malzemedir.

Tozluklar ve manşetler de suya dayanıklı harika özelliklerdir. Manşet, ayakkabınızın üst kısmında bir yaka oluşturmak için bir eğri oluşturan özel bir astardır. Yaka, karın gösteriye girmesini önler. Bir tozluk da bir botun tepesinde aynı amacı gerçekleştirir. Tozluklar, ayakkabının tepesinden uzanan tüp benzeri yapılardır. Tozluklar ayrıca satın alınabilir. Tozluklar önemlidir çünkü dizinizin üzerine kadar uzayabilenler vardır.

Ağırlık

Askeri eğitimdeki gibi tonlarca ağır botlar taşımak zorunda değilsiniz. Ayaklarınızı hafif hissettiren bir ayakkabıya ihtiyacınız var. Kışlık ayakkabılar istediğiniz kadar hafif olmayabilir ama bu her zaman ağır ayakkabılar giymeniz gerektiği anlamına gelmez. İç taban ve astar malzemeleri ayakkabınızın ağırlığını artırabilir. New Balance sizi sıcak tutan hafif bir ayakkabıdır. Sadece sıcak tutan değil, aynı zamanda hafif olan bir ayakkabı arayın.

Ayak bileği desteği
Ayak bileği desteği

Ayak bileği desteği

Ayakkabınızın yüksek olması ayak bileklerinizi desteklediği anlamına gelmez. En ağır yazlık ayakkabınızın en hafif kışlık ayakkabınızdan daha hafif olduğunu fark ettiğinizde şaşırmayın. Kafa karıştırıcı geliyor ama mantıklı. Kışlık ayakkabı alışverişine çıktığınızda bağcıklı, sağlam bir yapıya veya dolgulu yanlara bakın.

Stil 

Hem modaya uygun hem de amacına uygun bir kışlık ayakkabı bulmak kulağa zor gelebilir ama imkansız değil. Hem modaya uygun bir görünüm hem de işlevsel yönü birleştirmenin önemini anlayan çok sayıda üretici var. Şık bir insansanız, kıyafetinizle uyum sağlamayan sıkıcı kışlık botlar giymekten çekinmeyin.

Soğuk mevsime uygun Bogs, New Balance, Keen ve Sorel stillerinin farklı şaşırtıcı tasarımları var. Her şey zevkinize ve tercihinize bağlıdır. Belki yüksek Bogs botları ya da orta uzunluktaki Sorel botları tercih edersiniz. Kendinize bir iyilik yapın ve gözünüze çekici görünen ayakkabıları seçin.

Yalıtım ve sıcaklık

Önemli performans özellikleri arasında suya dayanıklılık ve sıcaklık yer alır ve her ikisi de doğrudan inşaatla ilgilidir. Bot sıcaklığı, yalıtım kalitesine, dış taban kalınlığına ve ayak tabanının tasarımına bağlıdır. Şaft yüksekliği ve şaftın üstündeki conta gibi faktörler de genel sıcaklıkta kritik bir rol oynar. Burun kısmında biraz daha fazla ölü alan bulunan botların, dar veya büzücü yapıya sahip botlardan daha hızlı ısındığını görüyoruz.

Bu yürüyüş botu gibi yüksek kaliteli yalıtım ve nefes alabilen tasarım, genel olarak daha iyi sıcaklık ve performans sağlayacaktır. Botunuzun nefes aldığından ve zamanla toplanmayacak veya bozulmayacak yalıtımla yapıldığından emin olun.

Bağcıklar
Bağcıklar 

Bağcıklar 

Kışlık botların bağcıklarını bağlamak ve bağcıklarını çözmek, sizinle kışlık inziva yerleriniz veya ateşin başındaki sıcak, rahatlatıcı anlarınız arasında duran can sıkıcı bir görevdir. Botlarınızı düzenli olarak çıkarmanız gerekiyorsa, bir botu giyip çıkarmanın ne kadar zor olduğu ve uygun rahatlık ve desteği elde etmenin ne kadar sürdüğü önemlidir. Pac botlarının gevşek kesimi, onları giymeyi ve giymeyi kolaylaştırır ve zaten o kadar sıkı tutamayacağınız için daha az hassas bağcık gerektirir.

Kışlık yürüyüş botları da ayağa kalkmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyacaktır, ancak bazıları üstten tek bir sıvı çekişine izin verirken, diğerleri tek tek bağcıkların ayak parmaklarından yukarı doğru sıkılmasını gerektirir. Ayrıca piyasada, sorunu tamamen atlayan birkaç slip-on kışlık bot da var. Bu basitliği seviyoruz ve çoğu zaman tüm gün kullanım için yeterince iyi uyuyorlar.

Ağırlık ve konfor

Özellikle çizmelerinizle ya da botlarınızla uzun mesafeler yürümeyi planlıyorsanız, rahatlık her zaman kararınızda rol oynamalıdır. İncelememizdeki bazı botlar çok destekleyici ayak tabanlarına sahipken, diğerleri nihayetinde rahatlık açısından yetersiz kalıyor. Ağırlık burada da önemli bir rol oynar. Dışarıda durup maksimum sıcaklık arıyorsanız, ağır botlar iyidir, ancak tüm gün onları giyip etrafta dolaşıyorsanız, ağır botlar zarar görür. Bu konuda ipucu vermenize ve modeller arasında daha fazla ayrım yapmanıza yardımcı olmak için test ettiğimiz botların her birini tartıyoruz.

Uzun ve kısa botlar
Uzun ve kısa botlar

Uzun ve kısa botlar

Otuz santim veya daha uzun olan uzun bir botu ve bundan daha kısa olanı kısa olanı düşünüyoruz. İkisini de test ettik. Çoğu şey gibi, bu tasarımların her ikisinin de artıları ve eksileri vardır. Daha uzun botların en belirgin faydası, derin kardan ek koruma sağlamaları ve buzağılarınız için ekstra sıcaklık sağlamalarıdır. Ne yazık ki, düzgün kaldırımlar ve patikalar için tasarlanmış kısa botlar kadar çevik değiller ve aynı hareket kabiliyetine sahip değiller.

Basitçe söylemek gerekirse, uzun çizmeler, içeriye girer girmez karın pantolonunuza yapışmasını ve erimesini önlemeye yardımcı olur.

Bu incelemedeki çoğu kısa bot çifti denenmiştir. Kardan çok fazla koruma sağlamasalar da, çoğu hala su birikintileri ve sulu karlarda önemli derecede su direnci sunuyor. Ayrıca, bir seferde yalnızca birkaç santim kar alan bir bölgede yaşıyorsanız, kısa botlar ihtiyacınız olan tüm kar korumasını neredeyse kesinlikle sağlayacaktır. Bununla birlikte, daha kısa bir bota karar verirseniz ve yine de daha derin karda gezinmek zorunda kalırsanız, kapalı bir şaftı olan veya bir tozluk takmak için bir yol sunan birini seçtiğinizden emin olun.

Son bir düşünce, kısa botların (özellikle suni kürkü olmayanların) daha uzun bir sezon boyunca giyilme olasılığa sahip olmasıdır. Biraz sıcaklık isteyebileceğiniz ancak büyük bir kışlık bota ihtiyacınız olmadığında, sonbaharın sonlarında ve ilkbaharın başlarında giymek biraz daha kolaydır.

Burada birkaç farklı yükseklik seçeneğimiz var. Daha uzun bir bot daha fazla koruma ve sıcaklık sağlar, ancak küçük bir bot genellikle daha rahattır. Her iki dünyanın da en iyisi gibi görünen orta sınıf bir boyutu tercih etme eğilimindeyiz. Ancak bu, nerede yaşadığınıza ve botunuzu ne için kullandığınıza bağlıdır.

Estetik ve işlev

Ayakkabı, bir kişinin genel görünümünde önemli bir rol oynar. Birçok kadın şehirde kullanmak için kışlık botlar satın aldığından, modaya karşı işlev hakkında bir tartışma ile başlayacağız. Bir yürüyüş botu söz konusu olduğunda, stil muhtemelen öncelik listenizin başında değildir. Ancak, genel şehir içi kullanım için bir bot arayışındaysanız, işlevi stille dengelemek genellikle önemlidir.

Çoğu üründe olduğu gibi, öncelikle botlarınızı nasıl kullanmayı planladığınızı ve bölgenizdeki havanın nasıl olduğunu düşünmeniz önemlidir. Soğuk ve karlı bir bölgede yaşıyorsanız, aynı zamanda iyi görünen uzun ve büyük bir bot satın almak çok önemli olabilir. Dışarıdaki birçok seçenek, şehirde takılırken veya akşam yemeğine giderken en iyi görünmeyen teknik bir dış çerçeveye sahiptir. Ancak hem modayı hem de işlevi dengeleyen birçok seçenek de var.

Modaya ve fonksiyona karar verirken kışlık botlarınızı nasıl kullanacağınızı düşünmek önemlidir. Örneğin, işe arabayla gidecekseniz ve sonra tekrar iç mekanlara dönecekseniz, muhtemelen sıcaklıktan taviz vermekten kurtulabilirsiniz.

Suni kürklü mü kürksüz mü?
Suni kürklü mü kürksüz mü?

Suni kürklü mü kürksüz mü?

Sahte kürkün bu kadar tartışmalı bir konu olduğunu kim bilebilirdi? Bazı kadınlar görünüşe bayılırken, diğerleri şık görünmediğini söylüyor. Zevkinizin ne olduğunu düşünün çünkü bu, kışlık bot seçiminiz için seçeneklerinizi hemen daraltabilir veya olasılıkları genişletebilir. Kişisel tercihlere ek olarak, suni kürklü botların bazı temel artıları ve eksileri vardır.

Suni kürklü botlar herkesin harca değildir, ama bazı kadınlar bayılır. Suni kürklü botlar herkesin vazgeçilmezi değildir ama bazı kadınlar onları sever. İşlevsel amaç, özellikle basit bir tayt giydiğinizde karı dışarıda ve sıcaklığı içeride tutmaktır. Yürüyüş pantolonu giyerseniz, genellikle botlarda suni kürke ihtiyacınız olmaz.

Suni kürklü detay, botun üst kısmında mükemmel bir yalıtım sağlayarak ısıyı içeride ve karı dışarıda tutar. Bu sonuçta kışın en soğuk günlerinde ayakların kuru ve sıcak kalmasına yardımcı olur. Bu detayların bir dezavantajı, kar bileziğinde birikebilir, eriyebilir ve sonunda botun miline sızabilir. İkincisi, kürk bu botları pantolonun altına giymeyi zorlaştırabilir. Kim olduğunuza, ne giydiğinize ve kullanım amacınıza bağlı olarak, suni kürkün akıllıca bir seçim olup olmadığını düşünün.

Piyasada görünüşte birçok farklı seçenek olsa da, piyasadaki en iyi performans gösteren botlardan bazılarına göz atmak önemlidir. Kış için bu önemli kararları alırken ve ilerlerken düşünmeniz için size biraz fikir sağladık. Tüm kış boyunca karla kaplı kaldırımlarda ve patikalarda mutlu bir şekilde mücadele etmenizi sağlayacak bir çift bot bulmak için bu süper heyecan verici süreçte size bol şans diliyoruz.

Bogs

Çoğu insan Bogs botların diğer bot markaları kadar moda olmadığını düşünür. Bununla birlikte, bu olağanüstü ayakkabıları kış için tamamlayan belirli giysi ve malzeme türlerini giyebilirsiniz. Bu ayakkabılar oldukça sıcak tutuyor ve gardırobunuzda mutlaka bir çift Bogs ayakkabı bulundurmalısınız. Aşırı düşük sıcaklıklarda yürüyen bir kişi bunu doğrulayacaktır.

En önemlisi, Bogs su geçirmez olduğu için ayaklarınızı ıslatma konusunda endişelenmenize gerek yok. Karda mahsur kaldığınızda hiçbir şey olmamış gibi dışarı çıkacaksınız. Bazıları diz boyuna kadar örter, bu da bacaklarınızın soğuğa karşı iyi yalıtılmış olduğu anlamına gelir.

Ayakkabıyı beş dakika boyunca giyip onu ayarlamaya çalışmak ya da bağcıklarını bağlamak rahatsız edicidir. Bogs giyilmesi kolaydır ve bacaklarınıza rahatça oturması için iyi tasarlanmıştır. Bogs botlar, onları basit ama çekici kılan ekstra tokaları yoktur. Nispeten hafiftirler ve -5 derece sıcaklıklarına kadar dayanabilirler. Bogs botlar ayrıca, onları giyerken sizin için kolaylaştıran kulplara sahiptir. Kaymaz ve kendi kendini temizleyen dış tabanı ihtiyacınız olan şeydir. İç taban ayrıca antimikrobiyal koku korumasına sahiptir. Kötü kokan ve terli ayaklardan bıktınız mı? Bogs botları deneyin.

Sorel botlar
Sorel botlar

Sorel botlar

Sorel botların özenle ve kaliteli malzemelerle tasarlandığına şüphe yok. Kirli botlarınızı silmek istediğinizde daima nemli bir bez kullanın ve nazikçe silin. Suni kürk, kauçuk, keçe, süet ve deriden yapılmış kışlık botları temizlemenin en iyi yolu budur. Çabuk kurur ve daha uzun süre dayanır.

Sorel çizmeleri kışa uygun yapan nedir? Sorel botları sadece suya dayanıklı değil aynı zamanda su geçirmezdir. Bu, onları suya batırdığınız anlamına gelmez. Tamamen kurumaları için serbest hava akımı olan bir yerde bırakın. Kapalı bir alan, bagajda neme neden olur.

Sorel çizmelerin bir yıl garantisi olduğunu biliyor muydunuz? Sağlanan garanti, kötü işçilik veya malzemeden kaynaklanan sorunları kapsar. Bu, ayakkabının yüksek kaliteli ve dayanıklı olduğunu onaylar. Tabandaki kauçuk kavrama, yüzeye sağlam bir tutuş sağlayarak karda veya ıslak yüzeylerde yürümeyi kolaylaştırır. Ayrıca ayaklarınıza ekstra sıcaklık sağlamak için daha yüksektirler.

Keen

Kış için kesinlikle rahat ayakkabılar istersiniz. Keen ayakkabılarla asla yanlış gidemezsiniz. Ayaklarınızı kesiklerden ve su toplanmalarından korumak istiyorsanız size en iyi hizmet edecek ayakkabı bu botlardır. Keen ayakkabılar son derece nefes alabilir ve su geçirmezdir. Ayakkabının içindeki ped ekstra rahatlık sağlar. Keen botları rahat yapan tüm özelliklere sahip olduğunu söylemek yerinde olur.

Seyahat etmeyi ve yürüyüş yapmayı seviyorsanız, hafif bir çift Keen bota ihtiyacınız var. Ağır olanlar olsa da, daha fazla amaç için hafif keskin ayakkabılar almaya karar verebilirsiniz. Genel olarak Keen ayakkabılar harika bir seyahat arkadaşıdır çünkü diğer kışlık ayakkabılar kadar ağır değildirler. Çantanıza kolayca yerleştirebilir ve rahatça seyahat edebilirsiniz.

Moda bilincine sahip misiniz? Trendleri takip edin. Keen botlar çok yönlüdür. Bu ayakkabılarla yürüyüş yapabilir ve sokaklarda yürürken giyebilirsiniz. Keen botlar ile kazara sokağa düşen bir turist gibi görünmeyeceksiniz. Prezentabl görünürler ve onları ofis için bile giyebilirsiniz. Onları büyük bir yatırım yapan yüksek kaliteli malzemeden yapılmıştır. Her kış yeni bir çift Keen bot satın alma konusunda endişelenmenize gerek yok. Keen botlar dayanıklıdır.

Ecco
Ecco 

Ecco 

Bunlar ayrıca kış aylarında size iyi hizmet edecek sıcak tutan çok yönlü ayakkabılardır. Ecco markası, esnek ve hafif ayakkabı inovasyonu konusunda oldukça aktif. Aynı zamanda tüm ayakkabı ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan anatomik ayakkabılardır. Pratik bir Ecco ayakkabı bulana kadar farklı stilleri deneyin.

Sürekli keşif ve geliştirilmiş yapım teknikleri, harika ayakkabılar tasarlamaya yardımcı olur. Ayrıca rahattırlar, yani sokaklarda yürürken giyebilirsiniz. Kayalık yamaçlarda yürürken ve merdiven çıkarken kendinizi rahat hissedeceksiniz. Açık hava etkinlikleri için iyi ve iç mekanlarda rahat bir ayakkabıya ihtiyacınız var. Ecco asla hayal kırıklığına uğratmaz. Soğuk havalarda spor yapmak için ideal olan yeni denge ayakkabılarında olduğu gibi ecco ayakkabılar da farklı havalı tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Ayrıca topuklu ayakkabılardan hoşlanmıyorsanız Ecco botları tercih edebilirsiniz. Onları pantolonlarda giyebilir ve yine de zarif görünebilirsiniz. Ecco botların suya dayanıklılık özelliği size buz ve diğer ıslak yüzeylerde yürüme güvenini verir.

Kışlık Ayakkabı Kadın Modelleri
Kışlık Ayakkabı Kadın Modelleri

Kışlık Ayakkabı Kadın Modelleri

Kışın tadını çıkarmanın ilk adımı sıcak ve mutlu ayaklardır. İyi bir koruyucu kışlık bot, dışarıda rahat olmak ile her mevsim ondan saklanmak arasındaki farkı yaratabilir. Piyasada pek çok seçenek olmasına rağmen, bu botları yıllarca test ettikten sonra bir iki şey öğrendik ve tercih ettiğiniz aktiviteler ve bütçeniz için en iyi modeli bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Yaşadığınız yerde hava nasıl? Islak mı? Nemli? Kuru? Süper soğuk mu? Bazen soğuk? Kar yağışlı? Öncelikle nerede yaşadığınızı ve “çoğu zaman” içinde olmayı planladığınız hava türlerini düşünmeniz önemlidir. Garip bir kar fırtınası veya süper fırtına, piyasadaki en sıcak botları satın almayı garanti etmeyebilir ancak her zaman soğuk olan bir iklimde yaşıyorsanız, belki de tam olarak ihtiyacınız olan şey budur. Başlamanız için burada birkaç fikir var…

İklim yağışlıysa, sadece suya dayanıklı değil, su geçirmez bir şey satın almanız önemlidir. Mühürlü dikişlere sahip deri veya neopren yapıyı arayın. Dondurucu yağmur veya derin kar yaygınsa, çekiş önemlidir. Sıcaklıklar tek veya negatif rakamlara mı düşüyor? Eğer öyleyse, sıcaklık önceliktir. Yoksa nadiren sıfırın altındaki araziye girdiği daha kuru bir iklimde mi yaşıyorsunuz? Bu durumda, çok iri bir çizmeye ihtiyacınız olmayabilir.

Ardından, bu kış ne yapacağınızı düşünün. Kar ayakkabısıyla yürüyüş veya kış yürüyüşü senin işin mi? O zaman çok yönlü bir bot yerine bir yürüyüş botu düşünebilirsiniz. Sadece yürüyüşe çıkmanız ve arabaya gidip gelmeniz mi gerekiyor? Sıcak, rahat, slip-on bir seçenek sizin için doğru olabilir.

Ayrıca dar bir topuk, geniş ayak veya tercih edilen seviyede kemer desteği gibi özel ihtiyaçlarınız varsa da uygun düşünün. Bu hususları göz önünde bulundurarak, sizin için hangi botları önerdiğimizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Yıllar içinde onlarca kadın kışlık botu test ettik ve üç ana kategori belirledik. Her birinin artıları ve eksileri vardır. Tüm botlar eşit tasarlanmaz ve bazı botlar belirli kullanımlar için diğerlerinden daha uygundur. Belirlediğimiz kategoriler şunlardır: Çok yönlü kullanıma sahip botlar, pac botları ve aktif yürüyüş botları.

Çok Yönlü Kullanımlı Botlar
Çok Yönlü Kullanımlı Botlar

Çok Yönlü Kullanımlı Botlar

Bu botlar, Pac botlarından daha iyi bir uyum sunan en çok yönlü kategoridir. Hafif yürüyüş maceraları, işe gidiş geliş ve soğuk havalarda gün boyunca giymek için üretilmiştir. İş, işe gidip gelmek, şehirde gezmek, arkadaşlarla akşam yemeğine çıkmak ve daha fazlası için mükemmeldirler. Bu muhtemelen en büyük kışlık bot kategorisidir ve test ettiğimiz botların çoğu bu kullanım alanına uygundur.

Bunlar tipik olarak hem pac botları ve aktif yürüyüş botlarından daha şıktır ve daha nefes alabilir bir yapıya sahiptir ve tüm gün giymenize olanak tanır. Her şeyi yapabilen ve özelleştirilmesi gerekmeyen çok yönlü bir bot arıyorsanız, burası başlamak için iyi bir yerdir.

Pac Botlar

Pac botları çok yönlüdür ve genellikle şehir içi kullanım ve kış işleri için en iyi şekilde çalışır. Ayağın etrafında su geçirmez veya suya dayanıklı bir üst kısım ve genellikle çıkarılabilir bir iç, yalıtkan astar ile iyi tanımlanmış, kalın bir kauçuk dış kaplamaya sahiptirler. Bu dış astar/iç astar kombinasyonu, onların tanımlayıcı özelliğidir. Pac botları genellikle uzun şaft yükseklikleri, kalın tabanlar ve mükemmel yalıtım ile hava koşullarına son derece dayanıklıdır. Ayrıca çok dayanıklıdırlar. Bu bot, büyük tepelerde veya süper buzlu yüzeylerde yürüyüş yapmayacağınız süper karlı koşullar için en iyisidir, çünkü dış taban genellikle kar üzerinde yüzmeyi artırmak için çıkıntılar olmadan düzdür.

Dezavantajı? Uyum, tutuş ve nefes alabilirlik. Uyum, belirli kemer desteği olmadan tipik olarak daha eğimli ve daha geniştir. Bağcık sistemi, hızlı bir şekilde giyilip çıkartılmak üzere tasarlandığından çok teknik değildir. Çekiş genellikle minimum düzeydedir, daha çok buzlu yüzeylerde değil, derin karla mücadele için en iyisi olan, çıkıntıları olmayan dalgalı, düz bir desene benzer. Bu botların üzerine bir çift mikro çiviyi takmak daha zordur.

Aktif Yürüyüş Botları
Aktif Yürüyüş Botları

Aktif Yürüyüş Botları

Aktif bir yürüyüş botu, kışın yürüyüş yapmak için en iyisidir! Bu bot tipi, teknik arazide daha hassas bir uyum ve daha iyi bir genel denge için sıkı bir bağcık sistemine ve sert üst kısma sahiptir. Sertlik ayrıca dik karlı yokuşlarda adım atmanıza yardımcı olur ve bir çift kar ayakkabısı veya mikro çivi ile iyi çalışır.

Bu tür bot, gün boyu ayakları kuru ve sıcak tutmak için nefes alabilen kumaşlara sahip aerobik aktivite için tasarlanmıştır. Çekiş, tipik olarak, dik ve karlı araziye kolayca yapışabilen büyük, uzun lastik pabuçlara sahiptir.

Dezavantajı? Bu tür botlar tipik olarak çok mekanik görünüyor ve giyilip çıkarılması daha fazla zaman alıyor. Hareketi kolaylaştırmak için genellikle daha kısadır (daha uzun versiyonlar genellikle mevcuttur), bu nedenle karın manşetin içine girmesini önlemek için tozluklara ihtiyacınız olabilir. Ayrıca, aerodinamik yapı, derin karda çok yüksekte süzülmemeniz anlamına gelir. Ancak kar uçarken bile süper aktif kalmayı seviyorsanız, satın almanız gereken bot türü budur.

Uzun Çizmeler

Uzun çizmelerle stil sahibi olmamak imkansız! Uzun çizme nedir? Uzun çizmeler, binicilerin giydiği binici çizmelerinden esinlenerek diz hizasında olan çizmelerdir. Uzun çizmeler nasıl giyilir? Tozluklardan skinnylere kadar, uzun çizmeler gündelik kıyafetlerinizi tamamlamak için idealdir. Daha parlak bir görünüme mi ihtiyacınız var? Şık bir görünüm için uzun çizmelerinizi kazak elbiseler ve eteklerle eşleştirin. Daha geniş baldırlarınız varsa uzun çizmeler giyebilir misiniz? Uzun çizmeler, bazı stillerde geniş baldır ve geniş en bedenlerde mevcuttur. Klasik bir görünüm için bu sezon uzun çizmeleri giyin.

Dolgu Topuklu Botlar
Dolgu Topuklu Botlar

Dolgu Topuklu Botlar

Dolgu topuklu botlarla sonbahar/kış görünümünüze hareket katın. Dolgu topuklu botlar, daha rahat oturması için topuk kısmında bir dolguya sahiptir. Peki bu görünümü şıklığın bir sonraki aşamasına nasıl taşırsınız? Modaya uygun bir görünüm için platformlu dolgu botları arayın. Cool bir görünüm için, kot pantolonlarınız ve kazaklarınızla ayak bileğinde biten dolgu topuklu botlar giyin. Ünlülere yakışır bir tarz elde etmek ister misiniz? Şık bir bluz ve mini etekle gösterişli diz üstü dolgu topuklu botları birleştirebilirsiniz. Bu sezon dolgu topuklu botlarla hem şık hem de rahat olun.

Motorcu Botları

Motorcu botları ile stil yarışını kazanın. Motorcu botları, genel olarak motosikletçiler tarafından giyilen, düşük topuklu deri ve baldır ortasında biten botlardır. Sonbahar için ne tür motorcu botları seçmeniz gerektiğiniz tamamen size kalmış. Çıtçıtları, açık fermuarları, tokaları ve diğer donanımları sergileyen motorcu botlarla sonbahar kıyafetlerinize başlayın. Yırtık kot pantolon ve tişört, motorcu deri ceketi ve rock motorcu botlarını birlikte giyebilirsiniz. Ayrıca motorcu botlarını dökümlü elbiseler ve clutch çantalar ile birleştirebilirsiniz. Frye, Lucky Brand ve Carlos by Carlos Santana’dan motorcu botlarla favori görünümünüzü canlandırın.

Savaş Botları
Savaş Botları

Savaş Botları

Savaş botlarında beş yıldızlı stili yakalayın. Savaş botları ya da diğer adıyla combat botları, askerler tarafından giyilen bağcıklı deri botlardır. Doksanların grunge müzik sahnesi tarafından ana akıma popüler hale getirildiler. Şimdi, savaş botları, eski bir punk görünümü için büyük bir çekiciliğe sahip. Soğuk havalarda, beyaz tişörtün beline bir flanel gömlek bağlayın ve yırtık kot pantolon ile rock stili savaş botlarını birlikte giyin. Feminen stili yükseltmek ister misiniz? Savaş botlarınızı bir babydoll elbise veya kot etekle eşleştirin. Alternatif olarak çiçek baskılı savaş botlarına göz atın. Bu görünümü bir yardımcı ceketle tamamlayın. Moda bir savaş alanıdır, bu nedenle stil savaşlarını savaş botları ile kazanın.

Bilek Boy Botlar

Bu sezon bilek boy botlarla şık tarzınızı oluşturun. En yeni bilek boy botları ve bootie modelleri ile ayaklarınızı kıyafetinizin yıldızı yapın. Bilek boy botları ve bootie modelleri, ayak bileklerinize kadar gelen botlardır. Slip-on, bağcıklı ve fermuarlı tasarımlara sahip olabilirler. Kafesli, burnu açık ve arkası açık bilek boy botları ve bootie modelleri ile şu anda çok şık bir görünümü sergileyin.

Alçak topuklu bilek boy botları ve bootie modelleri gündüz için uygundur. Motorcu stili bilek boy botları ve bootie modellerini kazaklarınız ve kot pantolonlarınızla eşleştirin. Yüksek topuklu bilek boy botları ve bootie modellerini dar bir parti elbisesi giyerek gece dışarı çıkın ve sabaha kadar dans edin. Çiviler veya rondelalarla süslenmiş bir yardımcı ceket ile üst üste giyin. Akıllı stillerden yüksek stilettolara kadar, muhteşem bir sonbahar/kış bilek boy botları ve bootie modelleri giyin.

Yüksek Topuklu Botlar
Yüksek Topuklu Botlar

Yüksek Topuklu Botlar

Trend olan blok topuklulardan seksi stilettolara kadar yüksek topuklu botlar destek için yapılır. Yüksek topuklu botlar, sekiz santimden büyük bir topuğa sahiptir. Yükseklik ve rahatlık mı arıyorsunuz? Ek destek için dolgulu ve blok topuklu yüksek topuklu botlara göz atın. Gün boyunca yüksek topuklu botlar nasıl giyilir? İş yerinde uzun, yüksek topuklu botlar, elbiseler ve eteklerle şık bir duruş sergiliyor. Hafta sonları, bilekte yüksek topuklu botları rahat kazaklar ve kot pantolonlarla birleştirin. Gece gezmeleri için, yüksek topuklu diz üstü çizmeler ve botlar ile partinizi bir üst seviyeye taşıyın. Bu sezon seksiliğinizi yüksek topuklu botlarla güçlendirin.

Diz Üstü Çizmeler

Diz üstü çizmelerle sonbahar/kış görünümünüzü harika bir boyuta taşıyın. Dizlerinizi geçerek uyluk yüksekliğine kadar uzanan diz üstü çizmeler, tipik olarak şık bir görünüm için aşağı doğru kıvrılabilen esnek malzemeden yapılır. Mini etekler, şortlar ve skinny jean pantolonlar ile eşleştirmek için mükemmeldirler. Gündüz ve gece diz üstü çizmeleri giymek kolaydır. Gün boyunca, bu şık görünümü hafifletmek için diz üstü çizmeleri bir kot pantolon ve tişört ile eşleştirin. Geceleri, yüksek topuklu diz üstü çizmelerle parti kıyafetlerinizi canlandırın. Diz üstü çizme giymek bu sezon büyük bir hata olur.

Yağmur Botları
Yağmur Botları

Yağmur Botları

Sağanak yağışın iyi tarafı nedir? Sperry, UGG® ve Tommy Hilfiger gibi favori markalarınızdan süper sevimli yağmur botları giyebilirsiniz! Yağmur botları, ayaklarınızı kuru tutmak için kauçuk gibi su geçirmez malzemelerden yapılmıştır. Botlardan diz hizalarına kadar, suya dayanıklı yağmur botları sert hava koşullarının olmazsa olmazıdır. Canlı renkler, cesur baskılar ve rock ayrıntıları sergileyen su tutmaz yağmur botları ile havalı bir stil oluşturabilirsiniz. Ayaklarınızın üşümesinden mi endişeleniyorsunuz? Rahat bir his için suni kürk astarlı yağmur botları arayın. Şık yağmur botları, fırtınalı havalarda her şeyi daha iyi hale getirir.

Kar Botları

Dışarıda hava bunaltıcı olduğunda, soğuk havalarda ve kar botlarında ayaklarınızı keyifli hissettirin. Suya dayanıklı malzemelerden üretilen kar botları, kış fırtınalarında ayaklarınızı sıcak ve kuru tutar. Klasik soğuk hava stili için, su tutmaz süet sayalı ve rahat kürk astarlı kürklü botlara göz atın. Soğuk hava görünümünüze modern bir dokunuş katmak ister misiniz? Baskılı, püsküllü ve hırdavatlı kar botlarına adım atın.

Bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx