Pratik Bilgiler

Koltuk Temizliği İçin En İyi 6 Leke Çıkarma Yöntemi

Reklamlar

Koltuk temizliği uğraştırıcı bir iştir ve bazen asla temiz olmaz. Koltuk temizliği için en iyi 6 leke çıkarma yöntemi nelerdir, koltuklarınızın ilk günkü gibi temiz olması için evinizdeki malzemeler ile başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Kumaş yüzeylerde oluşan lekeler ve pisliklerden kurtulmak için evinizde bulunan 6 madde ile başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Bu yöntemleri aracınızın koltukları için de uygulayabilirsiniz. Koltuk silerken uygulayabileceğiniz gibi koltuk yıkama ve halı yıkama makinelerinin içine bu ürünleri koyarak da inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz.

Koltuk Temizliği İçin En İyi 6 Yöntem

En İyi Leke Çıkartma Yöntemi Listesi

1. Arap Sabunu: En iyi leke çıkaran ilk ürün Arap sabunudur. Mikropları öldürür. Ovalayarak sildiğinizde güzel sonuçlar alacaksınız.

2. Sirkeli Su: En iyi leke çıkaran bir diğer ürün de sirkeli sudur. Sirkeli su bakterileri yok eder. Koltuklarınızı sirkeli su ile silmeniz yeterlidir.

Reklamlar

3. Karbonatlı Su: Lekeleri köpürerek temizler. Bu özelliği ile lekenin üzerine karbonatlı su sıkmanız yeterli olacaktır.

4. Bulaşık Tableti: Lekelerin üzerine bulaşık deterjanı dökerek etkili sonuçlar alabilirsiniz.

5. Soda: Basit lekeleri yok etmek için soda uygulayıp silmeniz yeterli olacaktır.

6. Beyaz Sabun: Beyaz sabun ile sildiğiniz koltuklarınız parlar ve güzel kokar.

Reklamlar
Koltuk Temizliği İçin En İyi 6 Leke Çıkarma Yöntemi
Koltuk Temizliği İçin En İyi 6 Leke Çıkarma Yöntemi

Koltuk Temizliği İçin En İyi 6 Leke Çıkarma Yöntemi

1. Arap Sabunu

Arap sabunu temizliğin olmazsa olmazlarındandır. Birçok temizlik maddesinden daha etkili sonuçlar vermektedir. Arap sabunu doğal içeriğe sahip çok önemli bir temizlik maddesidir. Ve temizlikte çok fazla kullanılmaktadır.

Arap sabunu ile koltuğunuzu temizlemek için sıcak suyun içinde arap sabununu eritin. Suya bezinizi batırıp koltuk minderlerini ve kenarlarını ovarak temizleyin. Minderlerinizde ve koltuğunuzda sabun kalmaması için sıcak su ile iyice durulamalısınız. Böylece koltuğunuzda leke kalmayacak ve mikroplardan arınacaktır.

2. Sirkeli Su

Sirkenin mikropları öldürme ve hijyen sağlama konusunda ne kadar etkili olduğunu bilmeyen yoktur. Sirke bakteri ve mikropları yok ettiği için sirkeli su ile koltuklarınızı temizlediğinizde koltuklarınız hem tertemiz olacak hem de mikroplarından arınacaktır. Koltuklarınızın tertemiz olması için sıcak su ile sirkeyi karıştırın ve koltuklarınızdaki kirli bölgelere sürün. Sirke ilk başta kötü kokacaktır. Bu koku midenizi bulandırabilir. Bu nedenle koltuklarınızı temizlerken camlarınızı açın ve odayı bütün gün havalandırmayı unutmayın. Bir sonraki gün koltuklarınız kuruduğunda ışıl ışıl tertemiz olduğunu göreceksiniz.

3. Karbonatlı Su

Karbonat ile koltuk temizliğini çok kişi bilmez. Peki karbonat ile koltuğumuzdaki lekelerden nasıl kurtulabiliriz, gelin ele alalım. Karbonat ile temizlik kürü hazırlamadan önce evinizde sirke ve spreyli bir şişe olduğundan emin olun.

Karbonat ile koltuk temizliği için bir kabın içine 1- 2 bardak kadar sıcak su eklemeyin. Sonra da içine 1 yemek kaşığı karbonat ve 5 yemek kaşığı sirke dökün. Karışımınız hazır. Ancak seçtiğiniz kap derin olmalıdır. Çünkü karbonatın üzerine sirke dökünce köpürecektir. Hazırladığınız karışımı spreyli şişeye dökün. Karışımı lekelerin üzerine dökmeden önce süpürge ile üstünden hafifçe tozlarını alın ve karşımı sıkın.

4. Bulaşık Tableti

Koltuk temizliği için bulaşık tableti de çok tercih edilir. Bunun için yapmanız gereken bulaşık makinesi tabletini bir kova sıcak suyun içinde eritmektir. Tablet sıcak suyun içine atıldıktan bir süre sonra kendiliğinden erimeye başlayacaktır. İsterseniz bu suyun içine az miktarda sirke de ekleyebilirsiniz. Tablet tamamen eriyince kirli bölgeye karışımı çok az dökebilirsiniz. Bu işlemi ara ara uygulayıp yumuşak sünger ile üstünü suyunu çekmeyecek şekilde koltuğunuzu temizleyebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken koltuğunuzu temizlemeye başlamadan önce ilk olarak tozun ya da kirin olduğu bölgeyi elektrikli süpürge ile hafifçe süpürerek silmeye başlamaktır.

Soda
Soda

5. Soda

Soda ile koltuklarınızdaki lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Sodanın içinde boraks ve amonyak vardır bu nedenle leke çıkarma konusunda çok başarılırdır. Sizde koltuklarınızda oluşan basit lekelere hızlıca müdahale etmek isterseniz koltuklarınızı sodalı su ile silebilirsiniz.

6. Beyaz Sabun

Koltuk temizliğinde en başarılı sonuçlar veren ürün de aslında beyaz sabundur. Sıcak su ve beyaz sabun ile koltuklarınızı sildiğinizde koltuğunuzdaki lekeler yok olacaktır. Ve iki üçüncü silişinizde parlaklık ve güzel koku kazanmasına yardımcı olur. Burada dikkat etmeniz gereken ayrıntı, koltuğunuzu ilk kez temizlikten sonra bölgenin kurumasını beklemektir. Ardından ikinci üçüncü kez sildiğinizde koltuğunuzun parladığını ve mis gibi koktuğunu göreceksiniz.

Sizler için video içerikleri ürettiğimiz begonya kadın youtube kanalımızaabone olarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca El ve Ayak Uyuşması Neyin Belirtisidir konulu yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx