Cilt Bakımı

Kore Cilt Bakım Rutini Çeşitleri Nelerdir?

Reklamlar

Cilt bakımı rutini oluşturmanız, sağlıklı bir cilde sahip olmanın altın anahtarıdır. Farklı stillerde ve farklı ürünlerle harika cilt bakımı rutini çeşitleri geliştirebilirsiniz. Bu yazımızda Kore cilt bakımı rutininden rutininden bahsedeceğiz.

Kore Cilt Bakımı Rutini

Kore cilt bakımı son beş yıldır dünyada çılgın bir biçimde uygulanıyor. Koreli kadınların neredeyse porselen gibi görünen, mucizevi ciltlerine bakınca bu rutinin neden bu kadar sevildiği anlaşılıyor.

Kore Cilt Bakım Rutini
Kore Cilt Bakım Rutini

Ceramiracle Cell Soldier Cleansing Balm

Geleneksel temizleyiciler, cildi kurutabilen ve doğal yağlarını soyabilen yüzey aktif maddelerden yapılırken, bir yağ temizleyici cildin pH dengesini etkilemez ve daha naziktir. Bir yağ temizleyicide genellikle doğal antioksidanlar yüksektir ve cildin doğal lipid tabakasını ve orada yaşayan mikrobiyomu (iyi bakterileri) korumaya yardımcı olabilir ve en büyük organımız olan deriden giren patojenlere karşı koruma sağlar. Yağları çeker ve bağlarlar, bu tür temizleyicileri, ağır, yağ bazlı yüz makyajı uygulayan arasında etkili bir çıkarma yöntemi olarak popüler bir seçim haline getirir.

Reklamlar

Yirmili yaşlarınızda, cilt bakımında elbette çaba, sabır ve tutarlılık gerektiren önlemeye odaklanıyorsunuz. Ancak otuzlu yaşlarda, cilt bakımı söz konusu olduğunda kesinlikle daha fazla rutin uygulamaya başlıyorsunuz. Cildinize ne sürdüğünüzü bilmek ve anlamak istersiniz. Örneğin, moringa yağı, zerdeçal özü ve brokoli tohumu yağı gibi belirgin cilt seven bileşenlerin bir listesini içeren bu temizleyici balsamı Ceramiracle’dan almanızı öneriyoruz.

Glow Recipe Blueberry Bounce Gentle Cleanser

Bu köpük temizleyici, akan sıvı veya jel olan su bazlı bir temizleyicidir. Su ile temizlendiğinde, yüzey aktif maddeler köpürür ve kiri ve kiri çözer. Tek başına kullanıldığında, cilt için tam bir temizleyici olarak bir köpük temizleyici kullanılır. On aşamalı bir rutinde kullanıldığında, ciltteki makyaj kalıntılarını veya emülsifiye edilmemiş yağı temizlemek için bir köpük temizleyici kullanılır. Ciddi derecede kuru cildiniz varsa, daha yumuşak, doğal olarak elde edilen yüzey aktif madde alternatiflerini tercih edin.

Bu noktada çift temizlik şarttır. Eğer gün içinde çok yoğun makyaj yapıyorsanız, nazik yüz temizleme ürünleri ile çift temizlik yapmanız önemlidir. Cilde masaj yaparak tüm makyajı çıkarmanız gerekir.

Koconoi Bora Bora White Sand Face Scrub

Peeling yapmanın nihai amacının, cildinizin dış tabakasından ölü deri hücrelerini kaldırma ve çıkarma sürecini oluşturmak, hem gözeneklerde hem de cilt yüzeyinde birikmeyi ortadan kaldırmak olduğunu bilmelisiniz. Bu, cildin işlevini ve görünümünü iyileştirecek, çünkü hücresel ciro eksikliği donuk, kuru veya solgun görünen cildin yanı sıra pürüzlü lekelere, tıkanmış gözeneklere ve daha görünür ince çizgilere veya pigmentasyon sorunlarına neden olabilir. Söylemeye gerek yok, pul pul dökülmeye neden olan peeling, daha parlak, daha sağlıklı cilt hücrelerini ortaya çıkarmak için o donuk dış tabakadan kurtulmaya yardımcı olur.

Reklamlar

Cilt tipiniz, hangi tip eksfoliyatörün kullanılacağını belirleyecektir. Kuru veya olgun cilde sahip olanlar hafif, asit bazlı bir kimyasal eksfoliyatör seçmeli, cildi yağlı olanlar ise ceviz kabuğu veya pirinç tozu gibi aşındırıcılar içeren fiziksel eksfoliyatörler kullanabilir. Hassas ciltler daha nazik enzim veya klorofil bazlı eksfoliyatörlere gitmelidir.

Cosrx Hydrium Watery Toner

Toniği temizleme rutininin son adımı olarak düşünün, ancak alıştığımız büzücü şekilde değil. Kore güzellik dünyasının tonikleri daha çok nemlendirmek, beslemek ve yatıştırmak içindir ve temizlikten sonra cildin pH’ını geri kazandırmak için bir cilt kremi görevi görür. Glikolik asit, niasinamid ve yatıştırıcı veya sakinleştirici ajanlar, cildin pH dengesini korumaya ve işlevini ve hücresel bütünlüğünü korumaya yardımcı olmak için kullanılır. Kore cilt bakımı rutini, daha hafif olan ancak suya kıyasla daha sütlü bir kıvama sahip olan krem ​​toniklerin bazı melezlerine daha fazla meyilli görünüyor. Bu toniklerin genellikle amino asitlerde yüksek olduğunu ve cilt bariyerini desteklediğini, bu da onları hassas veya aşırı kuru ciltler için ideal hale getirdiğini bilmeniz gerekir.

Kore cilt bakım rutininde ilkbaharda cildinizi daha parlak hale getirecek ürünler seçmelisiniz. Şu anda Shangpree Bitgoa serisi oldukça popüler.  Özellikle tonikleri çok iyi çünkü gerçekten harika içeriklerle ışıltıyı artırıyor. Bu ürün, ciddi cilt bakımı arayan kadınların en sevilen ürünlerinden bazılarını yapmasıyla gerçekten tanınıyor. Bunun yanı sıra, Cosrx’in cilt tazeleyici seçiminden bu toniğin büyük hayranlarıyız.

Missha Time Revolution The First Treatment Essence Mist

Bir esans, Kore güzellik rutinini takip etmeyenler için gereksiz bir adım gibi görünebilir, ancak işlevleri, cildi serumun daha iyi emilmesi için hazırlamaktır. Bir esans kullanmak, iki serum kullanmanın ağırlığı olmadan cilde ek aktif maddeler ekleme fırsatı verir. İyi bir esans ayrıca transepidermal su kaybını azaltarak cilt bariyerine ek koruma sağlayacaktır. Missha’nın bu yüz misti esansını seviyoruz çünkü uygulanması kolay olduğu kadar ferahlatıcı ve sonraki adımlarda cildi hazır ve nemlendirmeye hazır hale getiriyor.

Madeca Derma Revitalizing Serum

Cilt tipi veya dokusu ne olursa olsun (evet, yağlı cilt dahil) cilt bakım rutinlerinin altın standardı olmuştur. Serumların, cildin durumunu iyileştirmek için aktif bileşenler içeren ve tipik olarak bir veya iki cilt bakımı sorununu aynı anda hedef alan oldukça konsantre cilt losyonları olduğunu açıklıyor. Ampuller de serumdur, ancak tek kullanımlık ambalajlardadır ve cilt için güçlü bir kokteyl sunar. Ampuller günlük kullanım için her zaman gerekli değildir ancak periyodik kullanım için idealdir. Uzun vadede iyi etkileri vardır.

Kuru cildiniz varsa, hyaluronik asit, seramidler ve skualen gibi bileşenleri arayın. Yağlı cilde sahip olanlar, deniz yosunu mayasının veya bal ekstraktının cildi seven faydalarından yararlanan serumlar ve ampuller aramalı ve olgun ciltler kök hücreleri ve peptitleri tercih etmelidir.

Lapcos Aloe Sheet Mask

Cilt bakımında her zaman “yatıştırıcı, ritüel benzeri” bir unsurdur. Pirinç suyuyla cildini sürekli yıkayan Koreli kadınların güzellik sırrı burada. Pirinç suyunun ilk partisi atılır ve ikinci parti kullanılır. Ardından, iyice durulamak için sadece su kullanılır.

Evde spa benzeri bir deneyim yaratma yetenekleri nedeniyle popülaritesi artan ürünler ise kağıt maskeler… kağıt maskeleri haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz. Farklı cilt sorunlarına yönelik olarak kullanılan kağıt maskeler, cildi anında nemlendirir ve cilde parlaklık sağlar.  Açık yaralarınız veya kistik sivilceleriniz varsa, cildi ağırlaştırabileceği için kağıt maskeler kullanmamanız gerekir.

Julep So Awake Depuffing Gel Eye Cream

On adımlık bir rutindeki bir göz kremi, özellikle kırışıklıkların, şişkinliklerin ve koyu halkaların azaltılması içindir. Hafif, kokusuz ve kolayca yayılan birini arayın. Bu bileşenler, göz çevresindeki yaşlanma belirtileriyle mücadelede en çok söz verdiği için peptitleri de içermelidir. Uygularken, gözlerin altındaki cildi çekmediğinizden veya çekmediğinizden emin olun. Bu alan yüzün geri kalanından daha incedir ve bu nedenle daha hassastır. Gözlerin altındaki iltihapla mı mücadele ediyorsunuz? Göz kreminizi cilt bakım buzdolabında saklayın, soğukluk, şişkinliği azaltmaya yardımcı olacaktır.

Belif The True Cream Aqua Bomb

Bir nemlendiricinin tek amacının nemlendirmek olduğunu düşünebilirsiniz. Bu, bir nemlendiricinin ana faydalarından biri olsa da, aynı zamanda cildi çevreden korumak için bir bariyer sağlaması da amaçlanır. Bu rutinin bir çok serum ve maske parçasının temel nemlendiriciler ve çok çeşitli nemlendirici ve nemlendirici bileşenlerle yapılmış olmasına rağmen, daha fazla nemi hapsetmek istiyorsanız nemlendiricilerin hala kullanılabileceğini bilmelisiniz. Bu yüzden, bu ürün idealdir, kuru lekeleri siler ve cildin özellikle makyajın altında ipeksi pürüzsüz görünmesini sağlar.

Ipkn Big Apple Sun Cream SPF 50

On adımlı Kore cilt bakım rutininin son ve son adımı olarak bir gece kremi veya SPF kullanılmalıdır (rutin yaptığınız günün saatine bağlı olarak). SPF, sağlıklı cildin temel taşıdır ve atlanmamalıdır. Cidden, günde en az 30 SPF kullanmalısınız. İçeride kalsanız bile güneş kremi kullanabilirsiniz. Bunu UV ışınlarından ve pencerelerden gelen güneş ışığından da güneş hasarı alabileceğiniz için yapmanız gerekir. Dışarıda özellikle spor yaparken ve terlerken, su geçirmez güneş kremleri kullanmalısınız.

May Coop Raw Concentrate Night Cream

Gece kremlerine gelince, en çok susuz kalmış, stresli veya olgun cilt tipleri için kullanılırlar. Gece kremlerinin faydası, vücudumuzun geri kalanı gibi cildimizin de yüksek onarım moduna geçtiği zaman (yani uyuduğumuz zaman)  için uygulanmalarıdır böylece en uzun, metabolik olarak hücresel aktif çalışma için çalışırlar ve güneş ışığı, ter, çevresel kirleticiler ve makyajdan etkilenmez.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx