Dekorasyon

Küçük Oturma Odaları İçin Mobilya Seçimi

Eğer küçük bir oturma odasına sahipseniz mobilya seçiminizi belirli kurallar çerçevesinde yapmanız gerekir. Odanın kullanışlı olabilmesi, ancak doğru oturma odası mobilyaları seçimi ile mümkün hale gelebilir. Peki, nelere dikkat edilmeli?

  • Kompakt Tasarıma Sahip Olmalı!

Öncelikle seçtiğiniz mobilyaların kompakt bir tasarıma sahip olmasını sağlamalısınız. Büyük ölçülerde mobilyalar ortamı bir hayli küçültür. Dolayısıyla daha küçük ölçülerde dizayn edilen ancak işlevsellik açısından bir kayıp yaşamayan mobilyalar sizin için daha doğru bir tercih olacaktır. İnce bir forma sahip olan oturma odası mobilyalarıyla da şahane bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

  • Orta Sehpa Yerine Yan Sehpa Kullanın!

Oturma odalarında alanı çok fazla daraltmamak için orta sehpa kullanmayın. Bunun yerine koltuk kenarı için yan sehpa tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sayede boş alan daha fazla olacağı için mekânın daha ferah olması da mümkün olacaktır. Mudo internet sitesinde küçük oturma odaları için tasarlanan çok sayıda yan sehpa modelini görebilirsiniz.

  • L Koltuk Takımlarını Seçin!

Koltuk takımı olarak da seçiminizi L koltuklardan yana yapabilirsiniz. Odanın kapıya en uzak olan köşesine şık bir L koltuk takımı yerleştirin. Bu sayede bir yandan oturma alanı ihtiyacını karşılarken diğer yandan da şık ve çok yer kaplamayan bir koltuk seçimi yapmış olacaksınız.

  • İnce TV Üniteleri Size Uygun!

Küçük oturma odalarında dikkatlice seçim yapılması gereken mobilyalardan biri de TV üniteleridir. TV ünitelerinde model seçenekleri son derece fazla olduğundan ince bir formda olan tasarımları bulmanız zor olmayacaktır. Büyük ve kaba olan tasarımlar yerine zarif ve ince formdaki mobilyaları tercih etmeniz durumunda gayet şık bir ortam havası elde edebilirsiniz. Elbette minimal dekorasyon trendlerine de yönelebileceğinizi unutmayın. Bu dekorasyon stilini benimsemeniz halinde de küçük bir odayı hem konforlu hem de kullanışlı kılabilirsiniz.

  • Açık Renk Tonlarına Yönelin!

Küçük odalarda mobilyaların ölçüleri kadar renginin de önemli olduğunu unutmayın. Açık renkleri seçmeniz durumunda ortam daha ferah görünür. Bu nedenle mobilya seçiminizi beyaz ya da beyaza yakın tonlarda yapmanızı tavsiye ederiz. Peki, sıraladığımız tüm bu özelliklere sahip olan mobilyaları nerede bulabilirsiniz?

  • Mudo.com.tr’ye Bakmadan Karar Vermeyin!

Aslında bu sorunun yanıtı oldukça basit; Mudo.com.tr adresinde bulabilirsiniz. En kaliteli malzemelerden kusursuz bir işçilikle hazırlanan mobilya modelleri bu sitede beğeniye sunuluyor. Tasarımlar arasında hem büyük hem de küçük oturma odalarında kullanım uygun pek çok model yer alıyor, mutlaka inceleyin.

admin

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx