Cilt Bakımı

Kylie Jenner’ın Cilt Bakım Markasını Denedim! Kylie Skin Sınıfı Geçti Mi? Hailey Eylül Sani

Hailey Eylül Sani Videosu

Reklamlar

Bugün, sizler için ünlü Youtuber Hailey Eylül Sani’nin en iyi videolarından birisini sizler için yazdık.

Herkese yeniden merhabalar kanalıma hoş geldiniz. Bugün Kylie Jenner’ın cilt bakım markası Kyle Skin ürünlerinin review’ini yapacağız. Review kelimesinin türkçesi ne, review. Telefon kılıfımı beğendiniz mi? Üzerinde dinazorlar var tabi ki. Linkini aşağı bırakıyorum. Ay link deyince böyle sanki insanlar korkuyor. Sponsorlu değil arkadaşlar belki gerçekten hoşunuza gider almak istersiniz diye söylemiştim. Gözden geçirmek diye translate etti Google. 

Evet, bugün Kylie Jenner’ın Kylie Skin markasını yani cilt bakım markasını gözden geçireceğiz. Böyle kendim sipariş ettim hepsini kendi paramla aldım. Yani bana hediye edilmedi o yüzden kimseyi mutlu etmek gibi bir yük yok üzerimde. İlk düşüncelerim nasıl bunu paylaşacağım sizlerle. Bütün koleksiyonu satın aldım. Bir de bir şey daha satın aldım. O da şu kutunun içerisinde geldi ama ne aldığımı da. Bunları alalı gerçekten aylar oluyor. Bu videoyu herhalde 3 ay önce sormuştum. Böyle bir video izlemek ister misiniz diye ve hepiniz evet dedi. Bu neymiş? Evet, bu vücut içinmiş bu. O yüzden ayrı kutuda geldi diğerlerinin hepsi yüz için. Şimdi vücudumda bunu nasıl kullanacağıma geliriz oralara. Açıyoruz. 

Reklamlar

Bu kadın bu ürünlerle valla trilyoner mi ne oldu. O yüzden güzel bir şeyler bekliyorum. O kadar trilyoner oldu bize ucuz ucuz şeyler ürettiyse çok kırılacağız. Kylie ile ben. Kylie ile olan hikayemizden bahsedeyim. Sanki böyle arkadaşlığımız anaokuluna kadar gidiyormuş gibi. Ben Amerika’ya ilk taşındığımda Bohoo diye bir markanın böyle yeni koleksiyonu çıkıyordu bir event düzenlenmişti ve oraya gitmiştim. Yeni koleksiyonun tasarımcısı Jordan Woods yani Kylie’nin eski best friendi fotoğrafını ekleyelim şuraya. Eski en yakın arkadaşı sonra eski en yakın arkadaşı.

Kylie Jenner’ın Cilt Bakım Markası
Kylie Jenner’ın Cilt Bakım Markası

Sonra en yakın arkadaşı ablasının kocasıyla öpüştü aldattı, bayadır arkadaş değiller aslında. Bunu anlatmamın nedeni ilk taşındığımda 2016 ya da 2017 yılında falan bu eventte koleksiyonun tasarımcısı Kylie’nin eski best friend Jordan Woods vardı. O tasarladığı için koleksiyonu ve onun açılış partisi olduğu için tabiki Kylie Janner  o zamanlar Tyga ile çıkıyorlardı. Birlikte böyle bir arabayla gelmişlerdi ve bütün paparazziler böyle bir, biz bir çatıdaydık böyle bir apartmanın çatı katında parti veriliyordu. Ondan sonra böyle kız böyle partiye girdi. Ben bir vlog çekmiştim hatta Kylie Jenner ile aynı partiye gittim diye.

O kadar havalara girmiştim ki ilk Los Angales’a taşınmam, hiç ünlü görmüyordum. Artık hepsini gördük neredeyse de. O zamanlar böyle benim için çok yeniydi ve o zamanlar Kylie Jenner’ın top zamanlarıydı. Böyle makyaj koleksiyonu çıkmıştı tabi bebeği falan yoktu. Şimdi anne oldu evde oturuyor artık. Just kidding. 

Sırayla bu ürünlerin hepsini tek tek deneyeceğiz. Hazırsanız ben hazırım. Kylie Jenner’ın ofisinde bir stüdyo var aynı buna benziyor. O yüzden biraz benzetmeye çalıştım onun da videolarından belki görmüşsünüzdür. O da youtuber son zamanlarda makyaj firması, cilt bakım firması yetmemiş bir de youtuber olmaya bizim işimizi elimizden almaya geldi karı. Neyse. Şu an ajansımın stüdyosundayım topuzum da böyle yana doğru kaydı birazcık.

Reklamlar

Zaten yüzümü yıkarken her şey bozulacak o yüzden hiç şeylere gelemeyeceğim. Evet. Bu sey şöyle tamamen 125 dolar. Altı tane cilt bakım ürünü var içinde. O yüzden hani aslında yirmi iki dolara mı yirmi bir dolara mı ne geliyor tanesi. O kadar pahalı bir marka olduğu söylenemez. Tabi, Türk parasına çevirince yüksek oluyor ama biz burada zaten bir yüz temizleyicisine yirmi dolardan daha fazla veriyoruz normalde o yüzden aslında böyle set olarak alıp bölünce birazcık daha makule denk geliyor. 

İlk Kylie Skin Foaming Face Wash kullanacağım, bu köpüren temizleyici. İlk başta cildinizi ıslatın diyor şu an yüzümde hiç makyaj yok bir tek çok az concealer sürdüm o da yüz temizleyicisi makyajı çıkarıyor mu onu test etmek için. Onun dışında ama yüzüm boş ama burada birazcık su var o yüzden yüzümü ıslatacağım ilk başta. Her yer ıslandı, stüdyoda da yüz yıkarsan böyle olur. Bakalım. Böyle köpürüyor hiç böyle bir yüz temizleyicim daha önce olmamıştı. 

Daha önce Kardashian tecrübelerimden bahsedeyim size. Hangi Kardashian’ları gördüm. Daha önce Nobu ya gitmiştim. nobu böyle lüks böyle sushi lokantası gibi bir yer ve orada yan masamızda size yemin ederim yan masamızda Kim Kardashian ve Kanye West vardı. Jenner Christ vardı anneleri bir de Kendall Jenner vardı. Ve dördü yemek yiyorlardı. Böyle onlara böyle birazcık daha. Yan masamızda diyorum ama aramızda perde vardı ama ilk geldiklerinde görmüştük. Böyle çok tuhaftı. Kim Kardashian’ı boşver da Kanye west vardı. Sushi yiyorlardı. So bir kere onları öyle gördüm. Kylie’i o partide gördüm. Khloe’yi hiç görmedim sanırım. Şimdi yüzümü tekrar.

Hailey Eylül Sani
Hailey Eylül Sani

Ben şu an sanki havuza gelmişim gibi hissediyorum kendimi. Fondöten mesela direk havluma geçti. Gerçi şu an yüz yıkama şeklim birazcık şurada tas var önümde. Kokusu yok mesela. Ya da varsa da o kadar hafif ki yokmuş gibi. Güzeldi. Pek neyi test ettiğimi şu an anlayamadım. Yıkadı yüzümü. Hani böyle yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüz böyle çok kuru gibi hisseder ya böyle sanki böyle susamış gibi öyle bir his bırakmadı cildimde ki benim cildim normalde hassas ve kuru.

O yüzden yüzümü her böyle. Mesela Neutrogena’nın temizleyicilerini falan kulanınca yüzüm böyle birazcık sıkılaşıyor kuru gibi geliyor. Ama öyle bir şey olmadı. İçinde koku olmaması da bence güzel bir şey. Aslında bunu daha fazla makyajla test etmem gerekiyordu yüzümde daha fazla makyaj olsa. Hani makyaj çıkıyor mu kirleri söküyor mu size söylerdim. Ama ne yazık ki bir tek concealerım vardı ama o da kalmadı. Ha gayret. 

Bir sonraki ürünümüz Kylie Skin Walnut Face Scrub. Yani cevizli yüz exfoliator gibi… Cevizli yüz exfoliator yani bu böyle ölü cilt hücrelerini falan çıkarmakta iyi geliyor. Ama şöyle bir hatırlıyorum bu ilk çıktığında millet hani böyle biraz sinirlenmişti. Çünkü peelinglerin içinde böyle küçük kristaller var. Birazcık daha jel gibi değil de böyle birazcık daha sert bir dokusu olan bir ürün. Böyle böyle yapınca işte böyle bir nevi kazıyor üst katmanını cildinin. Üstünde hiç ölü cilt hücreleri varsa onları çıkartmak için. Ama ilk çıktığında bu ürün hatırlıyorum ki insanlar biraz isyandaydı çünkü ceviz parçaları içinde çok büyük kaldığı için mikro kesimler bırakıyormuş cildin üstünde.

Sonra işte biz bunu değiştirdik düzelttik falan dediler. Tabi ne kadar doğru şimdi test edeceğiz. Aynı şekilde yüzümü tekrar ıslatmam gerek. Yüzünüzü ilk başta ıslatıyorum, yüzüm kurudu tekrar. Sanki havuza atladım. Yüzüm ıslak şöyle açıyoruz böyle birazcık daha sert gördüğünüz üzere. Ben de exfoliatorlar kullanıyorum ama normalde bu kadar sert hissetmiyor cildimin üstünde anlatabildim mi. bu birazcık daha gerçekten katıymış gibi geldi. Ama mesela burnunuzun üstünde siyah noktalar falan varsa böyle kristalli exfoliatorlar yani scrublar işe yarıyor. Onları çıkarıp cildi yumuşak bırakmak için. Şimdi gidip yüzümü yıkayacağım. Şimdi yüzümü duruladım, face wash ürününü yapmış olduk ve walnut bu exfoliator ürününü de kullanmış olduk. Eğer hassas cildiniz varsa kesin ki benim var bu ürün birazcık katı kalıyor.

Gerçekten insanların dedikleri doğruymuş. Baya suyla ovman lazım ki o kristalleri yumuşatmak için ki cildine bir hasar gelmemesi için. Yani bizim göremediğimiz gözle görünür olmayan küçük şekilde yırtıyormuş cildin üstünü. Eğer o kristaller olması gerektiğinden hem büyük hem de yuvarlak değillerse böyle üçgen gibi küçük şekilleri varsa o kristallerin onlar hemen hasar veriyormuş cilde. Ve bir sürü insan da o kristallerin yuvarlak olmayıp böyle abuk subuk geometrik şekiller olunca köşeleri oluyor ya, o köşeler buralara gelip buralara gelip yırtıyormuş. Hiç öyle şeylere gerek yok. Bu ürün yirmi iki dolar, size yirmi iki dolardan kurtarmış oldum. 

Bir sonraki ürünümüz Kylie Skin by Kylie Jenner Vanilla Milk Toner yani tonik böyle cildin rengini yüzünüzün her yerinde eşit olmasını sağlayan, aynı zamanda nemlendiren aynı zamanda hani yüzünüzü yıkadıktan sonra pamuğa sürülüp yüze sürülen şey tonik oluyor. Biliyorsunuz anlatmama gerek yok zaten. Ama  bunun vanilya sütlü olması benim ilgimi çekti çünkü ne zaman bir şeyin içinde vanilya ya da süt yazsa ben hemen hop ordayım. Çünkü kulağa hoş gelen şeyler değil mi yüzünüzün böyle sütlü vanilyalı olmasını istersiniz.

Kylie Skin by Kylie Jenner Vanilla Milk Toner
Kylie Skin by Kylie Jenner Vanilla Milk Toner

Ve bunların hepsi bu arada hayvanların üzerinde test edilmemiş ürünler. O yüzden hepsi vegan. İçinde avokado yağı, kivi çekirdeği yağı ve elmadan alınan vitaminler varmış. İşte nemlendirmek için ve buralardaki gözeneklerin de görünüşünü işte sözde küçültüyormuş. Ben söylerim tabi hani bir günde kullanınca küçültmez de. Direk ellerimle süreceğim böyle sıvı bir yapısı var ve tam olması gerektiği gibi kokuyor. Bunu sevdim işte. Bu ışıkta burnumun yamuk olduğu baya belli oluyor. Moralimi bozdu.Valla bu ürün ne yapıyorsa sevdim çok güzel kokuyor.

Aslında ürünlerin bu kadar güzel kokması burun için güzel olsa da cilt bakım ürünü olduğu için pek cilde iyi bakmıyor aslında. Sentetik kokular. Sentetik inşallah türkiyede öyle bir kelime vardır yoksa şu an ne yapıyorum yani. Bu ürünün fiyatını hemen sizin için öğreniyorum. Bu ürün de yirmi iki dollar cildimde hiç yapış yapış hissetmedim. Cildim gayet hızlı bir şekilde ürünü emdi. O yüzden ilk izlenimlere bakacak olursak şu ana kadar denediğim ürünlerden en çok sevdiğim açıkçası bu oldu. Üstelik böyle çok temiz tatlı sütlü vanilyalar kokuyor. Sevdik evet.

Bir sonraki ürün Kylie Skin Face Moisturizer nemlendirici… Bundan önceki tonikti şimdi nemlendirici krem kullanıyoruz. Yağ yokmuş bir kere. Shea butter, buğday ve portakal kabuğu mineralleri var. Nice! Makyajdan önce kullanabilirsiniz yazıyor ya da uyumadan önce uyurken cildinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Ürünlerin paketlendirilmesi çok tatlı. Hani bebek pembesi rengi çok hoşuma gitti. Hep böyle insanın kullanası geliyor o kadar tatlı ki. O yüzden oradan kazandı kız. İkinci bunun paketlendirilmesi böyle tüp gibi ama burda pompası var tam sevdiğim nemlendirici paketlendirme tarzı.

Hadi canım hadi. Elimde şöyle duruyor. Kesinlikle böyle bir krem gibi. Jel gibi pek değil. Birazcık böyle kalın bir dokusu var hani böyle hafif birk rem olmadığını şu an fark ettim. Böyle krem gibi krem you know böyle yapış yapış bırakmıyor cildinizi yine de de. Yüzüm yanıyor, niye. Şuradaki sivilcemi gördünüz mü onu göstermek için video çektim aslında bugün, hepsi yalandı. Topuzum da yanda durmasa güzel olurdu. Neyse böyle güzel, birazcık ağır hissetti yüzüm hani kalın ya nemlendirici böyle yüzüme biraz oturdu. Onu hissediyorum şu an. Yani içinde hiç yağ yok falan diyor ama ben birazcık da yağlı hissediyorum şu an yüzümü. Sanki böyle bunun üstüne makyaj yapsam makyaj kayarmış gibi geliyor. O yüzden hiç alınma Kylie’cim kusura bakma. Ama kötü de değil daha kötü nemlendiriciler kullanmıştım daha önce. Bu nemlendiriciyi yirmi dört dolara satıyormuş. 

Şimdi sıra göz kremine geldi. Kylie Skin Eye Cream göz kremini kullanmak için heyecanlıyım çünkü kız bu göz kremini hiç bir yere sığdıramıyor. Bakalım biz de öyle olacak mıyız. Aa hani metal olacaktı ucu, ama değil. Böyle hani parmağınıza sürmenize gerek yok direk tüpten gözünüze sürülebilecek şekilde yapmışlar böyle. Böyle sari bir şeyler çıktı sivilceymiş gibi. Ay öf bu ne dandik şey, elime sürmeye karar verdim çünkü böyle pek sürülmüyor. Sanki böyle bir boya var içinde sanki turuncuya boyuyor yüzümü görüyor musunuz sanki siyahlıkları alıyormış gibisinden. Biz kanmayız öyle şeylere ve bu da baya dokusu olan kalın bir ürün. Kalınlığını hissediyorum ürünün.

Hayallerim vardı bu göz kremi için ferahlatıcı olur falan diye umuyordum ama ferahlatıcı falan değil tam tersi kışın ayılar hibernation a geçmeden önce bu kremi sürüp gözlerine uyusunlar yani baya kalın. Kalın olması genelde daha nemlendirici olması daha yoğun olması anlamına geliyor o yüzden belki iyidir ama ilk başta ilk izlenim yapıyoruz yah ani böyle sürünce hani ferahlatınca ben daha çok seviyorum. Bir de turuncu bir rengi vardı sürerken gördünüz mü? Hani sanki göz kremine kapatıcı koymuşlar da bak sizin siyahlıklarınızı alıyor diyormuş gibi geldi bana. Lütfen hiç gerek yok böyle şeylere. Ve bu yirmi dolar.

Kylie Skin Sınıfı Geçti Mi? Hailey Eylül Sani
Kylie Skin Sınıfı Geçti Mi? Hailey Eylül Sani

Şimdi Kylie Skin C vitamini serumunu süreceğim. Serumlar en sevdiğim cilt bakımı ürünlerinden biri. Hobilerimden biri gece televizyonun karşısına geçip yüzüme bir güzel serum sürüyorum ondan sonra bütün gece yüzüm bütün o yağı emiyor ve ben sabah böyle ışıltılı aydınlık bir yüzle dünyaya merhaba diyorum. Ne diyorum ben ya. Serumumu sürüyorum uyanıyorum. Wov cam bu galiba. Birazcık daha havalı yapmışlar. C vitaminin en önemli özelliklerinden biri cildi aydınlatması ve kızarıklıkları azaltması. C vitamini ciltte kullanmak için güzel bir ürün. Bakalım Kylie hanım güzel yapmış mı. okey bu da böyle birazcık kremsi aslında. Uu ama yumuşacık ne kokuyor salep kokuyor.

Ne alaka, c vitamini ile salep. Oh my god gerçekten salep kokuyor. Çok tuhaf şu an kesin salep değil de tarçın falan vardır içinde. Çay kokuyor ama bu bizim bildiğimiz siyah türk çaylarından değil. Hani böyle çay tea latte falan var sütlü çay yaprakları ile yapıyorlar. Ama hiç böyle bir şey de yok. C vitamini aynı zamanda kolajen üretmekte başarılı. Yani c vitamini iyi güzel cilt bakımı rutininde olması gereken bir şey. Şimdiden fark edebiliyorum, görüyor musunuz? Buralarda küçük kızarıklıklar çıktı o yüzden bu ürünlerden biri ya da birden fazlası olmadı. Kylie abla hani kızarıkları azaltıyordu benim kızarıklarım çıktı. Bu topuz da. Arkadaşlar biliyor musunuz kruvasana benziyor. 

Evet, yüzümde kullanabileceğim ürünlerin hepsini kullandım bir tek bu kaldı. Bu da Kylie Skin Coconut Body Scrub. Oh my god bu kız yemin ederim paketlemeden kazanıyor. Şunun paketlenmesine bakar mısınız? Çok cute. Her şey pembe beyaz benim hayatım da böyle olsun lütfen. Bir markam olsa ben de böule yapacağım. Bunun içinde de şeker kristalleri var hani dedim ya ölü cildi alıyor. Bunu kesinlikle bu olmasa bile böyle bir ürününüz olmalı çünkü bacaklarınıza bunu yaparsanız hem selülitlerin görünümünü önlüyor hem de bacaklarınız yumuşacık oluyor. Jilet yaparken hani böyle küçük küçük noktalar kalıyor ya bazen hani böyle böyle yapınca sert geliyor ele.

İşte onu yok ediyor. Aslında bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz direk kahve. Ama öğütülmemiş kahve, kahve tanecikleri bal şeker hepsini güzel karıştırın sonra bunla bacaklarınızı bir güzel kazıyın. Sonra bunu duşta bir güzel yıkayın. Aynısı. Çok az alıyorsun şöyle koyuyorsun normalde bunu böyle tam baldır oralara öyle yapıyorsun, gerçekten hani böyle bir kaç kere kullanınca hani böyle poponuzda hiç, ayıptır söylemesi, kalçanızda hiç böyle küçük küçük noktalar çıkıyor mu ya da sivilceler. İşte bunu yapacaksın evet mesela bu ürüne şimdiden çok beğendiğimi söyleyebilirim. Hayret. Evet kristaller çabuk eriyor aslında çabuk değil tam erimesi gerektiği zamanda eriyor.

Kokusu da güzel. Bunu böyle bacaklarıma yaparım ben. Ve eriyince de yumuşacık oluyor ben beğendim tam benlik yaparım ben bunu. Sabun gibi. sonra da böyle çıkarıyorsun. Şimdi canım şey çekti bu hindistan cevizli vücut scrub ürününün bir de losyonu vardı o kadar yumuşacık yapıyordu ki çok da güzel kokuyordu. Ama vücut için tabi yüzüme süreceksem daha çok içindeki maddelere dikkat etmeye çalışıyorum. Normalde ben hep temiz ürünler temiz dediğim daha doğal daha az kimyasalı olan ürünler kullanmayı tercih ediyorum. Bu ürünlerde içinde ne var yazmıyor üstünde. Ve o bende biraz şüphelendirici… 237 ml diyor yani bu baya yeter. Bir kaç ay gider bu size. 

Evet ürünlerin hepsini denemiş olduk. Hani şimdi bir yorum skorunu vereyim. Yüzümüze sürdüğümüz ürünlerden en çok şu vanilyalı sütlü toniği beğendim. Onun dışında yüz temizleyicisi de güzeldi. Evet o kadar. Şu face scrub hani böyle exfoliator olan olmadı sanırım kırmızıları falan o bıraktı. Ama şu an görüyorsanız cildim baya parlıyor. O da kesinlikle şu c vitamini serumunun üst katmanından dolayı… Cildimi böyle ıslak dolu ferah parlak bir şekilde aydınlık bırakan ürünleri seviyorum. O yüzden c vitamini serumunu da size öneriyorum.

Bunların hepsini türkiye ye online sipariş verebilirsiniz. Ben de zaten hepsini internet üzerinden sipariş verdim. Hepsinin linkini de aşağı bırakıcam aranızdan eğer almak isteyen olursa. Evet bir videonun daha sonuna geldik teşekkür ederim Kylie abla. Bir gün ben de cilt bakımı ürünleri yapmak isterim çünkü çok fazla araştırmam var. Çoğu zaman bir ürün almadan önce içerik listesindeki her maddenin araştırmasını yapıyorum. Ona göre web siteler falan var. bildiğin Bir ürünün DNA’sını söküp öyle kullanıyorum normalde. O yüzden bu ürünleri de uzun vadeli kullanacaksam kesinlikle daha fazla araştırma yaparım üzerinde. En sevdiğim de şu vücut şeyi oldu merak ediyorsanız. İçeceğim de pembe. Okey, beni izlediğiniz için teşekkür ederim abone olmayı unutmayın ve hepinizle bir sonraki videomda görüşmek üzere öpüldünüz bye bye. 

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx