Cilt Bakımı

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Reklamlar

Vücuttaki istenmeyen tüyleri ve tüyleri kalıcı olarak yok etmek için kullanılan İzmir lazer epilasyon son yıllarda kadınlar arasında popüler bir yöntem haline geldi. Lazer cilde zarar vermeden kıl köküne inerek kıl kökünün pigment yapısına kadar inerek kıl kökünü ve beslenme damarlarını tahrip eder. Kıl köklerinin kalıcı olarak alınması işlemine lazer epilasyon denir.

Her gün tıraş olmaktan bıktıysanız ve epilasyon yöntemleri cildinizi pürüzlendiriyorsa İzmir lazer epilasyon işlemini düşünebilirsiniz. Lazer epilasyon ile yapılan tedavi, uzun süreli ve gözle görülür tüy alma özellikleriyle bilinir. Ancak “lazer epilasyon nedir?” Diye sorulacak olursa Yoğun Atımlı Işık anlamı ile bilinir. Bu yöntem, saç köklerine odaklanmış bir ışık huzmesi yakarak, onları ısıtarak ve yeniden büyümelerini önleyerek çalışır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Fazla kıllar hormonsal ve genetik olabilir. Bazen bazı ilaçlar da aşırı tüy büyümesine neden olabilir. Ancak artık bu sorunlar İzmir lazer epilasyon ile kolaylıkla ortadan kaldırılabilmektedir. Bu işlem, lazer ışını yayan bir cihaz kullanılarak yapılır. Bu süreçte hedef istenmeyen tüy çizgisidir.

Reklamlar

Deriden geçen ve kıl köklerine ulaşan lazer ışınları kıl kökü için yoğun ısı üretir. Bu sayede tüy kökleri zarar görür ve sonraki tüy kökleri zayıflar. Daha sonraki süreçte tüy hiç görülmemektedir. Vücudun birçok bölgesine uygulanabilen bu tedavi sayesinde istenmeyen tüylere kısa sürede veda edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Ortalama 6 lazer epilasyon seansı uygulaması başarılı bir sonuç verecektir. Yüzdeki kıllanma ve hormonlar için ortalama seans sayısı 10 seanstır. Seanslar arası ortalama süre vücut bölgeleri için 2 ay, yüz için 1 ay olarak güzellik merkezleri tarafından belirlenir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?
Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

3 çeşit lazer epilasyon vardır. Cilt rengi, saç tipi, saç rengi gibi doğru özelliklerin seçilmesi başarı oranını arttırır ve olası komplikasyon riskini azaltır. Özelliklere göre değişen İzmir lazer epilasyon fiyatları için araştırma yapılması önerilir.

  • Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer, koyu tene ve açık renkli tüylere uygulanan ve etkili sonuç verebilen bir lazerdir. Diode lazerin özellikleri; dalga boyu 810 nm’dir ve Alexandrite lazerden daha uzundur. Diğer lazerler tarafından görülemeyen açık renkli tüyleri etkileyebilir. Derin tüylerde etkilidir. Daha fazla ağrı kesici sağlayan buz sapı ile birlikte kullanılır.

Reklamlar
  • Alexandrite Lazer Epilasyon

Açık tenli ve koyu renkli tüylere sahip kişilerde en etkili sonuçları veren lazerdir. Alexandrite lazer epilasyon yönteminin özellikleri; dalga boyu 755 nm’dir, kalıcı epilasyon için uyumluluk FDA tarafından onaylanmıştır. Melanin tarafından iyi tutulduğu için koyu tenli kişilerde yanma gibi yan etkilere neden olabilir. Kalıcı olması nedeni ile başarı oranı yüksektir.

  • ND:  Lazer Epilasyon Yağ

Lazer epilasyon çeşitlerinden çok koyu tenli kişilere uygulanabilen bir epilasyon türüdür. ND: Lazer epilasyonun özellikleri; dalga boyu 106 nm’dir ve çok daha derine inebilir. Melanin emilim oranı düşüktür, bu nedenle çok koyu tenli kişilerde güvenle uygulanabilir. Diğer epilasyon türlerine göre ağrı oranı yüksektir. Bronz tene de uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

İzmir lazer epilasyon fiyatları ile uygun tekliflerden yararlanmak isteyen kadın ve erkekler de fiyatını bilmek isterler. Ancak fiyatla ilgili tek bir rakamdan veya bir dizi rakamdan bahsetmek doğru değildir. Çünkü birçok farklı faktör fiyatı etkiler. Bu faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kişinin ten rengi ve saç yapısı
  • Vücudun hangi bölgelerine uygulama yapılacak
  • Kaç seans uygulanacağı
  • Kullanılan epilasyon ekipmanı
  • Tedavi edilen bölgenin genişliği

Tüm bunlarla birlikte akılda, tercih edilen epilasyon merkezi ve uzmanın tecrübesi gibi etkenlerin de göz önünde bulundurulması gerektiğini unutmamak gerekir. Ancak genel olarak fiyatlar oldukça makul düzeyde yer alır. Bütçe ödeneklerinin bütçeyi zorlayan rakamları içermesi şart değildir. İzmir epilasyon fiyatları yapılan ilçe, hastane, klinik ve lazer cihazının kalitesine göre değişmektedir.

https://www.mayasanteizmir.com/izmir-lazer-epilasyon/ bilgi için hemen tıklayın.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx