Cilt Bakımı

Meşhur Siyah Nokta Temizleme Aletini Denedim! Merve Özkaynak

Merve Özkaynak Siyah Nokta Temizleme Aleti İncelemesi

Reklamlar

Merve Özkaynak, son yıllarda çok popüler olan siyah nokta temizleme aletini denemiş ve sonuçları bizlerle paylaşmış. Gerçekten bu alet işe yarıyor mu? Gerçekten siyah noktaları gideren bir ürün mü? Merve Özkaynak’ın bu videosunu ve yorumlarını sizler için yazdık. Herkese Merhaba! Ben Merve. Kanalıma Hoşgeldiniz! Yepyeni ve bir enteresan, ilginç ve işe yaramasını umduğum bir ürün incelemesi videosu ile karşınızdayım.

Siyah noktaları süpürge gibi emen enteresan bir alet bu. Aslında tek olayı siyah noktaları emmek de değil. Blackhead Sucker! Haydi hep beraber inceleyelim. Videoya başlamadan önce kanalıma hala abone değilseniz abone olmayı ve oradaki minik zil işaretine basarak, bildirimlerinizi açmayı unutmayın lütfen. Ben video yüklediğimde sizlere anında bildirim gelsin istiyorsanız, oradaki minik zil işareti çok önemli.

Evet arkadaşlar benden çok uzun zamandır istediğiniz, sürekli bana DM attığınız, siyah nokta emici aleti bugün hep beraber inceleyeceğiz. Aslında bu benim kanalım için yeni alet değil. Bir benzerini yıllar önce Meryem ile birlikte denemiştik. İlginç aletlerin olduğu bir videoda, Philips’in bir ürünüydü. Sadece uzakdoğu pazarına ürettiği bir üründü. Bu da tahmin edersiniz ki Çin malı bir ürün… Baya iddialı. Aslında tek olayı dediğim gibi siyah noktaları emmek, süpürge gibi çekmek değil vakumla, aynı zamanda cilde hafif frekanslar vererek, gözenekleri sıkılaştırıyor. Sıcak başlıkla cildinizi ısıtabiliyorsunuz.

Reklamlar
Siyah Nokta Temizleme Aleti
Siyah Nokta Temizleme Aleti

3 tane olayı var. Şimdi öncelikle hiç sıkmadan, uzman tv havası vermeden siyah noktalar ile ilgili konuşmak istiyorum. Arkadaşlar mesela diyorsunuz ki, Merve ne güzel cildin, siyah noktan yok. Olmaz olur mu, çok siyah noktam var. Hem de her zaman oluyor. Birincisi şu; Siyah noktaları temizlettim, bir daha gelmeyecek diye bir şey yok. Ter ile bile yeniden oluşabilecek bir şey. Çünkü siyah noktanın olayı, açık olan gözeneklerimize dışarıdan gelen kir toz, her türlü dış etkenden ötürü gözeneklere dolan aslında pislikler, yağlar, hepsinin birikimi.

Genelde hep şey derler: “Siyah noktaları kesinlikle sıkmamalısınız!” Şimdi bakın, bir şey itiraf edeceğim size. Kesinlikle sıkmamalısınız, evet katılıyorum. Nasıl sıktığınıza bağlı… Siyah noktalarınıza bir vakum uygulamazsanız ya da siyah nokta bandıyla ya da süpürme yönetimiyle, doğru sıkma yöntemiyle sıkmıyorsanız siyah noktalarınız öyle durduğu yerden kendi kendine gitmez. Sıkın demiyorum kesinlikle, çünkü sıkma derken aklınıza ilk tırnaklarınızla sıkmak geliyor, çok tehlikeli. Tırnağınızın izi kalır. Yüzümüz çok hassas olduğu için iki tırnağınızla sıktığınızda kılcal damarı çatlatırsınız ve yüzünüzde kıpkırmızı o damar kalır. Sıkmadan kastım o değil, göstereceğim size sıkmadan kastımı en son. Şimdi bizim olayımız bu, sıkmaya muadil, en istenmeyen şey sıkmak ya… Sıkmak yerine biz bu yöntem ile siyah noktalarımızı temizleyebiliyor muyuz, ona bakacağız.

Şimdi arkadaşlar üç modu var. Uzatmayacağım dedim ama hızlıca bahsedeceğim. Acne removing modu var. Hem sivilcenin içindeki iltihabı çektiğinde hem de siyah noktaları temizleyen, ana modu… Micro current modu var. Temizlemeyi bitirdikten sonra, minik minik elektrik çarpar gibi yüzünüze acı veriyor. Bu hangi güzellik merkezine giderseniz gidin orada da uygulanan sistem, amacı gözenekleri sıkılaştırmak. Bir de warm diye bir modu var buradan ayarlayabiliyorsunuz. Warm modu da cildi temizlemeden önce cildi yumaşatmak ve gözenekleri açmak için uygulattığı bir mod. Ben şimdi warm modunu açtım.

Bakalım gerçekten burası ısındıktan sonra, başlıyor ısınmaya… Yüzümde gezdirerek, gözeneklerimi açıp, siyah noktalarımı temizleyecek bir hale getirecek mi göreceğiz. Evet arkadaşlar, baya da ısındı. Ben yine de bu hazırlamaz diyerek, havlu ve sıcak su da aldım. Ben cilt temizliğinde komple buhar yapmıyorum. Alıştı bu arada yüzüm şu anda… Komple buhar yapmıyorum, sevmiyorum. O kadar gözenekleri açmak bana doğru gelmiyor çünkü… Çünkü, gözeneklerinizi o kadar açtıktan sonra, iyi maskeler, serumlar, tonikler kullanmalısınız. O yüzden o kadar girmenizi tavsiye etmem. Sıcak su alın, havlu alın, gözeneklerinizin olduğu bölgeyi yumuşatın, çok buhar işine girmeyin yani…

Reklamlar

Bu da buhara muadil. Bu arada ben aynaya bakmadan yapıyorum, aynaya bakarak yapayım. Yani şöyle diyeyim, bununla gözenek açılmaz. Cilt yumuşamaz. Evet bir ısı veriyor cildinize ama buna güvenip çekme işlemini yapmam ben. Cildin gerçekten yumuşaması gerekiyor çünkü o yüzden ben Merve Özkaynak stilimle devam ediyorum. Arkadaşlar havlumu aldım, sıcak suya batırdım. Çok da yakmayın yüzünüzü… Evet arkadaşlar, başlıyoruz. Şu an acne removing moddayım. Birden beşe kadar modu var. İsterseniz çok hızlı başlamayalım. Tırstım biraz.

Şöyle bir şey yapacağım, şu hydra facial gibi olanı sürükleyerek yapacağım. Bir tane bile almadı desem inanır mısınız? Bir de şu peelingli başlığı deneyelim. Evet 5’de. Biraz acıtıyor. Var ya, bu uyduruk! Şu büyüğü deneyeyim. Bu çok fazla çekti. Hani bu hassas cilt içindi ya?! Bence bir yanlışlık var, şuna bak! Hani bunu, gördüğün yerdekini alacaksın. Bak, şuna bak. Kupa çekerler ya sırttan, çok kötü iz bırakıyor bu. Burnumu nasıl yaptı, çok komik. Hiçbir şey yapmıyor. Ben size söyleyeyim. Gerçekten temizlemiyor. Ben size babalar gibi, nasıl siyah noktalarınızı temizleyeceğinizi göstereyim.

Yumuşattık mı güzelce, siyah su ile… Bakın sonra Merve abla sıkın dedi demeyin bana, sıkın demiyorum sadece diyorum ki, Öyle bekleyerek siyah nokta çıkmaz. Yarıyorsa siyah nokta bandı kullanın, bende hiç işe yaramıyor siyah nokta bandı. Çünkü siyah nokta bandı, yüzeydeki siyah noktaları alıyor. Biraz daha derinleşmiş, gözeneklerin içine giden siyah noktaları almıyor. O yüzden ben banyodan sonra, zaten banyoda gözenekleriniz açılmış oluyor, o yüzden çok sıkmadan, sadece çok belli olanları iki tane peçete alıyorum elime. Bakın şöyle, nasıl çıkıyor, çok biriktirdim sizin için, sakın demeyin Merve böyle mi geziyorsun diye. Görüyor musunuz, üstündeki yeşil sarı pislikleri..

Bunu göstermek zorundayım, kusura bakmayın sizin için. Kaç gündür temizlemiyorum, görüyor musunuz peçetedekileri, daha çok çıkar. Daha da güzeli, banyodan hemen çıktıktan sonra bunu yapmak. Altını çiziyorum, küçük takipçilerime özellikle, Merve abla sıkın dedi diye demiyorum, altını çiziyorum. Demek istediğim şu, yan şeyler kullanmadan bunlar gitmez, bekleyerek gitmez. Daha da çok artar. Şikayet etmeyin yani… Sıktınız temizlediniz çok güzel oldu, dört beş gün sonra tekrar gelir. Bir makyaja bakar. Bir terlemeye, bir dışarıdan gelen toza kire bakar yani çünkü bütün gözenekler açık. Dolayısıyla sen ne kadar temizlersen temizle, üç dört gün temizliği yaşıyorsun. Benim de öyle. Bunu düzenli yapmanız gerekiyor, söylemeye çalıştığım şey o.

Siyah Nokta Temizleme
Siyah Nokta Temizleme

Bu siyah nokta temizliği, gözenekli ciltseniz ve siyah nokta probleminiz varsa benim gibi, hayatınızın bir parçası olmak zorunda, onu söyleyeyim. Aletin çekme performansını hiç beğenmedim, bir daha deneyeceğim son kez sizin için. Bir işe yaradığını düşünmüyorum. Maske de önereceğim size, tonik de, aklımda. Siyah noktalarla savaş ürünleri, en sevdiğim maskeler… Sadece çılgınlar gibi çekiyor, başka hiçbir şey yaptığı yok. Çekiyor, orada görüyorsunuz, burayı yusyuvarlak yapıyor. Yok, daha da fazla bence şey yapmayalım. Şimdi gelelim diğer moduna hemen onu da söyleyeyim size. Micro current modu. En son gözenekleri sıkılaştırmak için bu da yine profesyonel kliniklerde var. Dermatologlar tarafından yapılan bir şey. Ben de daha önce gitmiştim.

Bunu diyor ki, normal zamanda da yapabilirsin. Çekme işlemine gerek yok, arada sırada gözeneklerini ne derler, kapatmak için yapabilirsin. Hatta altına serum sürersen daha da güzel olur diyor, sürelim. Serum ile gezdirelim bakalım. Görsel ve sessel hiçbir şey yok bu modda. Yüzünüzde gezdiriyorsunuz, gözenekli yerlerinizde. Ara ara, şu an hala vermedi… Ara ara şey vermesi lazım, hafif elektirik veriyor gibi oluyor.

Verdi! Verdi! Mantığı bu. Hani dediğim gibi denenebilir. Ama siyah noktalardan ümitlenmeyin. Çok kişi bıktık artık ne yapsak olmuyor. Bu aleti alsam kurtulur muyum, ümitlerinizi üzülerek çöpe atmak zorundayım. Şimdi bunu indirelim. Alet uyduruk. Çok beklentim yoktu ama çekme gücü çok olduğu için, elimde de göstereceğim size. Valla bir wow oldum, bu dedim çeker her şeyi. Baksana şuna! Belki iltihaplı bir sivilcenin üzerine, böyle yapsan, ama oda çok acır ya, hiç önermem, yok yok hiç önermem.

Şimdi gelelim, tabi ki bu videoyu böyle kapatamam. Hemen size, siyah nokta ile alakalı, memnun kaldığım ürünlerden kısaca bahsedeyim. Bir, yüksek fiyatlı ama kesinlikle bir sene kullanacaksınız.  Kiehl’s, beyaz gri kapaklı bir maskesi olan Earth Deep Pore Mask. Şuraya bir yere koyayım görselini. Earth Deep Pore Mask. Evet bu, Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque. Tamam mı? Müthiş bir maske, alın bir seneden fazla kullanın. Bereketli bir maske. Verdiğiniz parayı hakeder. 

İkincisi, The Body Shop’u Himalaya maskesi. Ben ilk kullandığımda dedim ki insanlar nasıl seviyor? Bu berbat bir maske dedim. Aşırı alkol gibi kokuyor,  yüzümü yakıyor falan. İçi bitki dolu, sürüyorum düşüyor yere bitkisi falan, sonra ilmini anladım. Tüm yüze yapmak kesinlikle yok. Çünkü aşırı cildi kurutan maske. Bütün sebumu cildinizden atan bir maske. Sadece T bölgesine sürmek. O yüzden alıyorsun, T bölgene sürüyorsun. Oturtarak çünkü, yemek gibi bir maske bir sürü bitkiler var. O hemen kuruyor zaten, çorak çöl gibi oluyor suratında. Aynı sistem ile havlu ve sıcak su ile temizliyorsun. Bu ikisi çok güzel. 

The Body Shop’un Rice and Ginseng serisi çok güzel. Onun da maskesi yine peelingli, beyaz…. Onu da çok seversiniz. Yaptınız maskeleri, bu üçü çok güzel ve siyah nokta temizliğinde aşırı işinize yarayacak. 

Bunları yaptıktan sonra yüzünüze hemen gül suyu, ben organik olanları kullanıyorum. Güzelce sıktım. İyice nemlendi yüzüm. Hepsi olur. Ben Mis Bahçe’nin gül suyunu kullanıyorum. Sıktım gül suyunu misler gibi yüzüme. İyice emdirdim, istersen kendi haline de bırakabilirsin. 

Bir tane toniğim var, aşık olduğum bir tonik. Bayılıyorum, Missha’nın Meditanical Tea Tree Toner. Fiyatı yüksek en son ben aldığımda 270 civarıydı, yanlış hatırlamıyorsam. Böyle içinde çay ağacı yaprakları var. Müthiş bir tonik, akneli ciltler için, karma yağlı ciltler için, gözenekli, siyah noktalı ciltler için, tam anlamıyla, diğer maskelerin yanında inanılmaz derece işinizi kolaylaştırır. 

Serum konusu çok büyük bir dünya. En son ben Clinique Moisture Surge bayılıyorum seruma. Cliniquw’nin şeffaf nemlendiricisini kullanıyorum ID yeni çıktı, o da güzel. Serum olayını size bırakayım, yine yorumlarda buluşalım. Zaten serumunuz vardır bahsettiğim ürünlere sürersiniz.

Çok konuştum arkadaşlar ama alet tırt çıktı, ben de yararlı bir iki bilgi vermek istedim size. Siz de lütfen siyah noktalarda savaşta memnun kaldığınız ürünler varsa yorumlara yazın ki yorumlardan yararlanıyoruz, bazen benimde bilmediğim ürünü sizler sayesinde tanımış oluyorum. Daha sonraki videolarıma eklemiş oluyorum denedikçe… Söyleyeceklerim bu kadar yorumlarınızı bekliyorum. Alet için de dediğim gibi arkadaşlar, kusura bakmayın işte bunlar… Böyle, ne denir, umut tüccarı mıydı? Umut tüccarı… Böyle umutlanıyoruz, siyah noktalarımızdan kurtulacağız diye sonra elimizde kalıyor. O yüzden almayın yani bunu.

Belki başka markanın ki iyidir ama ben iki tane denedim, ikisi de hiçbir işe yaramadı yani. Hiçbir işe yaramadı. En güzeli manuel. Güzel, etkili ürünler ile her zaman gözenek sorununu ortadan kaldırmak ve bol su içmek. Çok iyi beslenmek. Yağlı şeyler yemiyorsunuz. Onları zaten artık söylememe gerek yok, hepiniz biliyorsunuz. Hepinizi seviyorum, umarım video hoşunuza gitmiştir. Umarım keyif almışsınızdır. Yorumlarda buluşalım. Eğer hala benim kanalıma abone değilseniz abone olmayı ve oradaki minik zil işaretine basarak bildirimlerinizi açmayı kesinlikle unutmayın. Bu video hoşunuza gittiyse, ekrana ve kanala yine bu tarz videolar ekleyeceğim. Onları da izlerseniz çok sevinirim. Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşçakalın! Hepinizi çok seviyorum!

MEŞHUR SİYAH NOKTA TEMİZLEME ALETİNİ DENEDİM! Merve Özkaynak Videosu

Meşhur Siyah Nokta Temizleme Aletini Denedim! adlı videoyu yazdığımız yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Cilt bakımına ilginiz varsa, Muz Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir? Muz Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx