Cilt Bakımı

Miniso Cilt Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Miniso Cilt Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Miniso cilt temizleme cihazı son yılların popüler trendleri arasında bulunuyor. Cilt temizleme fırçaları ve cilt temizleme cihazları son zamanlarda hayatımıza girdi ve trend hale geldi. Bu yüzden milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Miniso cilt temizleme cihazının özellikleri, faydaları ve kullanımı hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

Cilt Temizleme Cihazı Nedir?

Yüz temizleme fırçaları yeni değildir fakat yüz temizleme cihazları daha güncel versiyonlardır. Aslında, uzun yıllardır piyasada bulunmaktadırlar ancak bu onların çok popüler bir cilt bakım aracı olmalarını engellemez. İnsanların cilt bakımı rutinlerine eklemeye devam etmeleri için iyi bir neden olmalıdır. Bu yazıda, yüz temizleme cihazlarını keşfedeceğiz. 

Yüz temizleme cihazının ne olduğunu ve ne yaptığını, hangi cilt tipleri için ideal olduğunu ve cihazı kullanmanın faydalarının ne olabileceğini tam olarak öğreneceksiniz. Umarım, tüm bu bilgileri göz önünde bulundurarak, yüz temizleme cihazlarının sizin için uygun olup olmadığını daha iyi anlayacaksınız.

Reklamlar

Yüz Temizleme Cihazı Nedir?

Yüz temizleme cihazları, cilt bakım dünyasının elektrikli aleti gibidir. Pille çalışan bir motor içeren el tipi bir cihazdır. Motor, yüzünüzü temizlemenize yardımcı olan tekrarlayan bir harekete  neden olur ve cilde masaj yapar.

Bazı cihazlar dairesel hareket kullanırken, diğer cihazlar ileri geri hareket kullanabilir. Çok fazla hareket etmek yerine titreşen fırçalar da var. Motor fonksiyonu kıllarla birleştiğinde, gözeneklerinize derinlemesine temizlik yaparken ciltteki ölü derilerin pul pul dökülmesini sağlar.

Bir cilt temizleme cihazı yüksek frekansta salınır. Bu, saniyede üç yüzden fazla temizleme hareketi oluşturur. Yüz temizleme araçlarının çoğu sonik olarak kabul edilir. Bu cihazlar, derin temizlik etkisi sunmanın yanı sıra ince çizgileri ve kırışıklıkları azalttığını iddia ediyor.

Yüz temizleme fırçalarının çoğunda zaman ayarlıdır. Zaman ayarlı temizleme, sabit basınçla birleştirildiğinde, sadece ellerinizi kullanmaktan daha standart bir temizleme yöntemi sunabilir.

Reklamlar

Şu içerik de ilginizi çekebilir: Sudocrem Ne İşe Yarar?

Cilt Temizleme Cihazı Hangi Cilt Tiplerine Uygundur?

Farklı cilt tipleri için cilt temizleme cihazı kullanmak faydalı ya da yıpratıcı olabilir. Bu yüzden cilt temizleme cihazlarının her cilt tipi için ne kadar faydalı olduğunu görmek gerekir.

Normal cilt tipi

Normal cildiniz varsa, yüz temizleme fırçalarınızı daha sık kullanabilirsiniz. Dermatologlar, cilt temizleme cihazlarını muhtemelen her gün ve sık sık kullanmanızı istemezler. Bununla birlikte, cildiniz özellikle kalın ve hassas değilse, dermatoloğunuz günlük kullanımı onaylayabilir. Normal cilt, günlükten haftalık tedavilere geçmek için çeşitli cihaz başlıklarına sahip bir mikro parlatma fırçasını kullanabilir.

Yağlı cilt tipi

Cildiniz yağlı ise, muhtemelen yüz temizleme cihazınızı günlük olarak herhangi bir olumsuz etkisi olmadan kullanabilirsiniz. Ciltteki fazla yağ, cildinizi aşırı kurumaya karşı koruyacaktır ve yüz temizleme cihazını düzenli olarak kullanmaya başladığınızda büyük olasılıkla tahrişe daha az eğilimli olacaktır. Kılları olan döner bir fırça ya da mini silikon noktalı yüz temizleme cihazları, yağlı cilde sahip biri için iyi bir seçim olabilir.

Kuru cilt tipi

Yüz temizleme cihazını aşırı kullanılırsa kuru cilt sıkılaşabilir. Eksfoliye edici tedavilerinizi haftada bir veya iki kez ile sınırlandırmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, cildinizi her temizlemeden sonra bol bol nemlendirmeniz gerektiğini unutmayın. Pul pul dökülmenin biraz kurutma etkisi olabilir ancak aleti aşırı kullanmamaya veya nemlendiriciyi atlamamaya dikkat ederseniz, derin temizlik faydalarından yararlanabilirsiniz. Düşük ayarlı masaj yapan bir cilt temizleme cihazı kuru ciltler için iyi bir seçim olabilir.

Karma cilt tipi

Karma bir cildiniz varsa, kuru alanların kurumasını önlemek için yüz temizleme cihazı kullanımınızı haftada birkaç kez sınırlamak isteyebilirsiniz. Cildiniz daha normal/yağlı ise, her gün sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tahriş etmediğinden emin olmak için cildinizin her iki bölgesine de dikkat edin. Nazik bir silikon sonik yüz temizleme aracı karma ciltler için iyi çalışır.

Hassas cilt tipi

Hassas bir cildiniz varsa, yüz temizleme cihazlarına geçiş yaparken biraz daha dikkatli olmak istersiniz. Yüz temizleme cihazını muhtemelen haftada en fazla iki kez kullanmak isteyeceksiniz. Yüz temizleme cihazını kullanmaya başlamadan hemen sonra ya da hemen önce yüz temizleme ürününüzü değiştirmemeye çalışın. Yüz temizleme cihazına ya da işleme tepki verirseniz bu yararlı olacaktır. Herhangi bir tahrişin yeni temizleyici üründen değil, cihazdan geldiğinden emin olabilirsiniz. 

Yüz temizleme cihazını kullanırken çok sert bastırmayın veya cihazı çok uzun süre kullanmayın. Cihazınızın talimatları üç ila beş dakika gibi bir sürede kullanılmasını öneriyorsa, siz iki dakika kullanmalısınız. Düşük bir ayar ve antimikrobiyal korumaya sahip nazik bir sonik cihaz, hassas cilde sahip olanlar için iyi bir araçtır.

Sedef hastalığı veya egzama varsa, yüz temizleme cihazları kullanmaktan kaçının. Fırçayı güneş yanığı olmuş cilt veya tahriş olmuş cilt üzerinde de kullanmak istemezsiniz. Mikrodermabrazyon gibi agresif bir yüz tedavisinden sonra, estetik uzmanınız tarafından belirtilen süre boyunca yüz temizleme cihazından kaçınmanız gerekecektir.

Cilt Temizleme Cihazları Çeşitleri Nelerdir?

Cilt temizleme fırçaları daha ilkel formda olan cihazlardır. Cilt temizleme cihazları ise genellikle silikon yüzeyinde mikro çıkıntılar olan ve cilde titreşimle masaj yapan araçlardır. Daha gelişmiş ve daha derin temizlik sunan cilt temizleme cihazları cildi tahriş etmez.

Miniso Cilt Temizleme Cihazı
Miniso Cilt Temizleme Cihazı

Miniso Cilt Temizleme Cihazı Nedir?

Miniso cilt temizleme cihazının silikon fırçası oldukça yumuşaktır ve cihazın kullanımı rahattır. Üstelik kolay cilt temizliği deneyimi sunar. Yüz kirlerini, makyaj kalıntılarını, siyah noktaları hızla çıkarmaya yardımcı olan Miniso cilt temizleme cihazı, ciltteki fazla yağı ve tıkanmış gözenekleri azaltmaya yardımcı olur. Böylece cildiniz daha parlak ve pürüzsüz hale gelir. 

Bir tarafı daha düz olan bu cihazın, diğer tarafı masaj için tasarlanmıştır. Cildinizi ipeksi ve parlak hale getirmek için emilim kapasitesini arttırır. Bu cihazlar suya dayanıklı, duş veya banyoda kullanmak için güvenlidir. Kullanım kolaylığı vardır ve her yere götürmek için taşınabilir tasarıma sahiptir. Bu yüzden seyahatler için harikadır.

Miniso Yüz Temizleme Cihazı Fiyatı 

Bu cihazların modellerine göre fiyatları 95 lira ile 200 lira arasında değişir.

Miniso Cilt Temizleme Cihazı
Miniso Cilt Temizleme Cihazı

Miniso Yüz Temizleme Cihazı Faydaları

Miniso yüz temizleme cihazını kullanmanın birçok yararı vardır. Birçok kişi yüzünü temizlemek için daha uygun bir yol bulur ve bazıları bu cihazı kullanırken harika hisseder. Bununla birlikte, bu cihazı kullanmanın en büyük avantajlarından biri cildinizin doğal döngüsünü arttırmaktır. Bu cihaz, ölü cilt hücrelerinden normal günlük temizlemeden daha çabuk kurtulur ve onları temizler. Bu da cildin daha yüksek bir oranda kolajen üretmesine neden olur. Artan kolajen üretimi cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlar.

Ayrıca, ciltte sivilce, tahriş ve akne şikayeti varsa yüz temizleme cihazı kullanmak iyidir. Bu cihaz gözeneklerinize derinlemesine nüfuz eder ve bu da fazla yağ ve kirleri deriden temizler. Bu işlem, cildinizi daha temiz tutar. Ayrıca, ilaçlı bir akne tedavisi kullanıyorsanız, ölü derilerin arındırılması, cildinize, ilaçlarınızın daha derinlemesine nüfuz etmesine izin verecektir.

Bazı cilt bakım uzmanları, yüz temizleme cihazı kullanmanın yüzünüzdeki dolaşımı iyileştirebileceğini söylüyor. Cildin yüzeyine uygulanan bu cihazın mini uçları, cildi uyarır ve kan akışının artmasına neden olur. Bu artış size daha sağlıklı, canlı ve genç bir görünüm kazandırabilir.

Miniso Cilt Temizleme Cihazı
Miniso Cilt Temizleme Cihazı

Miniso Yüz Temizleme Cihazı Kullanımı Nasıldır?

Eğer cildinizde makyaj varsa bir makyaj temizleme mendili ile cildinizdeki makyajı temizleyin. Daha sonra yüzünüze kullandığını yüz temizleme ürününden sürün. Bu cihaz suya dayanıklıdır bu yüzden cihazı biraz ıslatın ve cildinize nazikçe masaj yaparak yüzünüzü temizleyin. Bu cihazla cildinize iki dakika kadar masaj yapın ve ardından yüzünüzü bol suyla durulayın. Hemen sonrasında cildinize bir nemlendirici krem sürün ve son olarak da dışarı çıkacaksanız güneş koruyucu krem uygulayarak işleminizi bitirin.

Miniso Mini Cilt Temizleme Cihazı Nedir?

Bu mini cihaz cildi etkin bir şekilde temizler. Hafif boyutları sayesinde kolayca taşınabilir. Cildi ölü hücrelerden arındırır. Bu cihazın üç farklı boyutta fırça kılları bulunur. Cildinizdeki hassas bölgeler için en ince kılları olan bölgeyi kullanmalısınız. T bölgesini temizlemek için ortadaki kılları olan bölgeyi kullanmalısınız. En büyük ve kalın fırça kıllarının olduğu bölgeyi kıvrımlı ve yağlı bölgeleri temizlemek için kullanmanız gerekir. 

Miniso Yüz Temizleme Aparatı 

Miniso yüz temizleme aparatı kırmızı, açık turuncu ve gri olmak üzere üç farklı renkte sunulur. Bu cihaz tüm cilt tipleri için tasarlanmış su geçirmezdir. Açmak için bir AAA pil kullanırsınız ve sonik titreşim yayar.

Bu cihaz genel olarak iki dokuya veya ayara sahiptir. Cihazın ön yüzü, genel yüz içindir. Temas noktaları birbirine yakın olduğundan geniş alanlar için idealdir. Ayrıca burun bölgesi ve dudakların üstü için mükemmel bir ucu vardır. Arka tarafta, daha geniş temas noktalarının olduğu bölümleri alın ve şakaklar ya da yanaklar gibi geniş alanları temizlemek için kullanabilirsiniz.

Miniso Cilt Temizleme Cihazı
Miniso Cilt Temizleme Cihazı

Miniso Silikon Yüz Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Bu yüz temizleme cihazının kullanımı basit ve rahattır. Öncelikle cildinizden makyajını temizleyin. Daha sonra günlük yüz temizleme jelini yüzünüze sürün. Cihazı ıslatın ve sonik titreşimle masaj yapması için ortadaki düğmeye basın. Cildinize dairesel hareketlerle cihazı uygulayın. Daha sonra cildinizi bol suyla durulayın ve nemlendirici krem sürmeyi unutmayın.

Miniso Silikon Cilt Temizleme Cihazı Kullanmalı Mıyım?

Miniso Silikon Yüz Temizleme Cihazı kullanmaya başladım ve cilt bakım rutinimin çok önemli bir parçası haline geldi. Kullandığım herhangi bir yüz temizleme ürününü gözeneklerin derinliklerinde gittikçe daha etkili hale getiren hafif bir peeling yapıyor. Bu cihazın titreşim için bir denetleyicisi olmamasına rağmen, sorun değil. Titreşimin, benim gibi temiz bir duyguyu seven biri için doğru olduğunu düşünüyorum.

Miniso Silikon Yüz Temizleme Cihazı’nı kullanmaktan en çok keyif aldığım şey, kullanımdan sonra verdiği köpük türüdür. Yüzümde doğru miktarda kabarcık olduğunda, cihazı durdururum ve yıkamadan önce son bir dokunuş için ellerimi kullanırım.

Tasarım akıllıca ve bu cihazın temizleme özelliğini gerçekten seviyorum. Diğer yüz temizleme cihazları gibi şarj etmek yerine AAA pilleri kullanabilmeyi seviyorum. Kullanımdan sonra cihazın temizlenmesi çok kolaydır. Akan suyun altına tutun ve artık kabarcıklar ve ürün kolayca temizlenir. Bu cihazı kullanırken, cildinizin derinlemesine temizlendiğini, parlak ve pürüzsüz hale geldiğini hissedeceksiniz.

Begonya Kadın Instagram hesabımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx