Cilt Bakımı

Pears Sabun Nedir? Pears Sabun Nasıl Kullanılır?

Pears Sabun Kaş Sabitleme İçin Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Pears sabun, son zamanlarda cilt bakımı ve makyaj tekniklerinde kullanılan ve popüler hale gelen bir cilt bakımı üründür. Bu yazımızda Pears kaş sabunu nedir, Pears sabun ne i̇şe yarar, Pears sabun nereden alınır ve Pears şeffaf sabun nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Pears Kaş Sabunu Nedir?
Pears Kaş Sabunu Nedir?

Pears Kaş Sabunu Nedir?

Gür kaşlara sahip olanlar çok şanslı. Ama eğer kaşlarınız seyrekse son moda kaş trendlerine bir bakmanız lazım. Pandemi sonra maskelerin tüm yüzleri kapatmasıyla birlikte kaş ve göz makyajı ön plana çıkmaya başladı. Doldurulmuş, şekillendirilmiş, tüylü ve yukarı doğru fırçalanmış ve sabitlenmiş kaşlar şu sıralar çok trend. Teknik ilk olarak 2016 yılında Instagram’da kaş sabitleyici ürünler viral oldu, ancak Tik Tok platformu sayesinde eski güzellik trendleri şimdi yeniden yeni ve kaş sabunları bir canlanma yaşıyor.

Trendin arkasındaki fikir tam olarak ismi gibidir. Kaş jeli kullanmak yerine, kaşlarınızı şekillendirmek ve yerine oturtmak için bir kalıp sabun kullanırsınız. Bu harika ipucu sosyal medya fenomenleri ve güzellik Vlogger’ları tarafından yeniden popüler hale getirilmiş olsa da, aslında yıllardır fotoğraf çekimlerinde kullanılan klasik bir makyaj sanatçısı ve drag queen makyaj tekniğidir. Oldukça ucuz olmasının yanı sıra sabun, kaş sabitleyici jelin tek başına elde edemediği gerçekten kabarık, fırçalanmış ve modele uygun kaşları elde etmek için mükemmeldir.

Reklamlar

Bu kulağa çılgınca geliyorsa, sadece bu Tik Tok fenomenlerini mutlaka çalışırken izleyin. Çok fazla sabunu, kaşlarınıza sürerseniz köpürmeye başlayacak ve biraz beyaz görünecek. Sadece çok nemli görünmesi gerekir ve sonra kaşlarını tüylerin çıktığı yöne doğru bastırmalısınız. Önce yukarı, daha sonra yana ve daha sonra aşağı doğru bastırmalısınız. Sonuç, esasen yerine yapıştırılmış ve sabitlenmiş ancak son derece doğal görünen kaşlardır.

Dürüst olmak gerekirse, şüpheliydim. Madem bu kadar devrimseldi, neden herkes sabunu kullanmak için kaş jelini atmıyordu? Ama ne kadar kullanıcı dostu olduğuna şaşırdım. Kaşlarınızı hoş ve kabarık tutma şeklini seveceksiniz ve aslında kaşları bütün gün, kuru veya blok gibi görünmeden sabitler. Kaşlar dağınık görünmez ve makyajınız daha kısa sürer.

Sadece bir sosyal medya uygulamasında değil, pratikte günlük hayatta da kaş sabunlarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Her şeyden önce, bu teknik zaten daha uzun, daha koyu kaşları olan insanlar için en iyisidir. Bu nedenle, kaşlarınızı aşırı almadan hala uzatıyorsanız, aynı etkiyi alamayabilirsiniz.

Ayrıca, kaşlarınızı doldurursanız, sabun pigmenti soldurabileceği için bu teknik sizin için işe yaramayabilir. Ve daha kırılgan kaşlarınız varsa, sabunlu kaşların gerektirdiği yumuşatma özelliği olduğu ve kaş uzamasını yavaşlattığı için bir kaş sabitleme jeli muhtemelen sizin için daha iyi çalışacaktır.

Reklamlar

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, kaş sabunları uygulamaya koymak aslında oldukça basittir. Tek ihtiyacınız olan bir kalıp sabun (Pears Original en iyisi, net bir şey), tek kullanımlık bir rimel fırçası ve biraz su veya sabitleyici sprey. Fırçanızı ıslatın ve sabunun üzerinde hafifçe gezdirin. Ardından fırçayla kaşlarınızı düzgünce tarayın. 

Pears Sabun Ne İşe Yarar?
Pears Sabun Ne İşe Yarar?

Pears Sabun Ne İşe Yarar?

Herhangi bir cilt probleminde güvenle kullanılabilir. Kokusu çok hafif bir sabundur. İşini çok iyi yapıyor. Bir sabundan tüm aradığınız budur. Ayrıca cildinizi soymuyor. Ama sadece doğru güç dengesi önemlidir.

Cildinizi yumuşak yapan ve kokusuz olan bu sabun cildi besler ve onarır. Bunu vücudunuz için kalıp sabun olarak kullanabilirsiniz. Oldukça büyük, şeffaf ve ucuz. Çam kokusu vardır. Çok köpürmüyor. Cildi tahriş etmez ve kurutmaz. 

Seyahat ederken temel makyaj temizleme ve yüz temizliği için bir kalıp sabuna ihtiyacınız olabilir bu yüzden ekonomik olarak bu sabunu kullanabilirsiniz. 

Cidden bu yağlı ve kuru ciltler için en iyi yüz sabunudur. Hem yağlı hem de kuruması normal oldu ve bu harika bir sabun. Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici olarak kullanın. Bu sabun her şeyi yapıyor. 

Doktorlar bu antibakteriyel sabunu öneriyor. Bu gliserinli sabun Pears’ın cilt bakımı, vücut bakımı ve kaş sabitleme için idealdir. T bölgenizde sivilce, tıkanmış gözenekler, yağlılık, kızarıklık ve kaşıntı olabilir. Bu durumda Pears sabun oldukça iyidir. 

Pears sabun ve diğer sabunlar arasındaki fark, daha yüksek miktarda gliserol içermesidir. Gliserol bir yumuşatıcı görevi görür. Cilt tarafından emilir. Gliserol ayrıca su ile iyi karışma eğilimindedir. Bu, cildin dış tabakasının kısa bir süre için iyi nemlendirildiği bir etkiye yol açar. Bu nedenle ‘cilt için iyi’ etiketi alır. 

Pears Sabun Nereden Alınır?

Pears sabunu online olarak çeşitli kozmetik mağazalarından satın alabilirsiniz.

Pears Şeffaf Sabun Nasıl Kullanılır?
Pears Şeffaf Sabun Nasıl Kullanılır?

Pears Şeffaf Sabun Nasıl Kullanılır?

Pears sabun kaşları eğitimine girmeden önce bir referans noktasına sahip olmak önemlidir.  Şimdi gerçek Pears sabunun kaşları nasıl sabitleyeceği konusuna girerken, sabun hakkında konuşmamız gerekiyor! İnternet, Pears markasının en iyisi olduğunu söylüyor. Sırası gelmişken, şeffaf olduğu sürece istediğiniz sabunu kullanabilirsiniz. Şeffaf olmayan bir kalıp sabun kullanırsanız, kaşlarınız büyük olasılıkla sabunla renklenecektir. Beyaz veya pembe kaşlar sizin için uygunsa o zaman devam edin.

Bununla birlikte, Pears markasını kullanmanın faydaları vardır. Yeni başlayanlar için, güzel ve temiz kokuyor. Ayrıca, uygun fiyatlı olmanın ötesinde. 

Bu noktada merak ediyor olabilirsiniz, neden biri kaşlarına sabun sürer? Peki, tüm gün saçlarınızı yerinde tutmak için kaş jeli veya maskara kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Kaç tane kaş jeli yirmi liranın altında? Bir kalıp sabunun size ne kadar para kazandıracağını hayal edin ve muhtemelen onu asla kullanmayacaksınız! Sabunun, asi kaşlarınızı gerçek kaş ürünlerinden daha iyi şekillendirdiğini görebilirsiniz. Sabun ayrıca kaşların daha dolgun, daha kalın ve daha üç boyutlu görünmesini sağlar ancak aynı zamanda doğaldır ve sert ve katı değildir.

Sabunu bir rimel fırçası ile kaşlarınıza uygulayacaksınız ve anahtar, oldukça yoğun olanı bulmaktır. Makyaj fırçası setlerinde yaygın olarak bulundukları için koleksiyonumda birçok maskara fırçası var. Maskara fırçası ucu, sabunu almak için mükemmel derecede sert ve açılı uca sahip olmalıdır. Daha sonra bahsedeceğimiz gibi, kaşları saç benzeri vuruşlarla doldurmak bu rutinde en iyi sonucu verir ve açılı ucun boyutu mükemmeldir.

Bu sabun ile kaş rutininin ilk adımı sabun kalıbını ıslatmaktır. İki ila üç fıs makyaj sabitleme spreyini, fırçaya püskürtün. Ayrıca sabununuza su püskürtebilir veya rimel fırçasını ıslatabilirsiniz.

Şimdi rimel fırçasını alın ve döndürürken sabuna bastırın. Sabunu liflere sokacak kadar basınç uygularken,  sabunla kaplanması gerekiyor.

Artık sabunu kaşlara sürmeye hazırız. Mümkün olduğunca düz bir şekilde yapışmaları için kaş kıllarını yukarı doğru fırçalamak için sabun kaplı rimel fırçasını kullanın. Tüm kenarlardan yararlanmak için fırçalarken, rimel fırçasını da döndürüyorum. Bunu yaptıktan sonra kaşlarınız oldukça çılgın görünecek.

Ardından kaşlara daha normal bir şekil kazandıracağız. Doğal görünümlü kaş kemerinizi eski haline getirmek için rimel fırçasını alın ve kaşların üst kısmına doğru sürükleyin. Bu noktada kenarları temizlemek için favori kapatıcınızı uygulamayı seviyorsanız kesinlikle yapabilirsiniz. Kaşların daha hacimli göründüğünü zaten görebilirsiniz. Ayrıca parmağınızla kirpikleri nazikçe indirebilirsiniz.

İşte bu Pears sabunu kaş rutininin büyülü kısmı geliyor. Kaşlarınızı doldurmanın zamanı geldi. En iyi sonucu, kıllara darbeler gibi sağlayan bir ürün kullandığınızda alırsınız. Mikro kaş kalemi kullanabilirsiniz ya da dilediğiniz kaş ürününü kullanabilirsiniz. Bir pudra, pomad ya da jeli, rimel fırçası ile uygulayın.

Hangi ürünü kullanırsanız kullanın, devam edin ve memnun kalana kadar kaşlarınızı doldurun. Bu noktada kaş kalemi ile gelen rimel fırçası ürünü dağıtmak için kullanabilirsiniz.

Kaşlara sabun uygulamak doğaldır ve mükemmelleştirilmiş kendi kaşlarınız gibi görünür. Büyük, bloklu, korkutucu kaşlara veya dağınık kaşlara sahip olmaktan asla endişelenmenize gerek yok. Bakımlı görünen ama tüylü kaşlar her zaman en iyisidir. 

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Bacak Çatlakları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca, bizi begonyakadin adlı Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx