Moda

Pijama Modelleri İle Nasıl Daha Özgün Olabilirsiniz?

Reklamlar

Doğum yaklaşırken anne adayları doğum çantası hazırlamaya başlar. Doğum çantasının vazgeçilmez malzemelerinden biri de lohusalık döneminde pijama takımıdır. Doğum yapmadan önce yanınızda hamile kıyafetleri ve pijamalar getirmelisiniz. Doğum sonrası anneler doğumdan sonra tamamen dinlenmelidir.

Bu aşamada hastanede giyilecek pijamalar ve evde giyilecek kıyafetler ayrı ayrı seçilmelidir. Seçim yaparken önce dönemin zorluklarını düşünmelisiniz. Doğum sonrası kitlerin kullanımı genellikle emzirme sırasında kolaydır. Lohusalık döneminde bedenlerine uygun bir sabahlık seçen anneler emzirme konusunda sorun yaşamayacaktır. Hamilelikte alışverişe başlayan annelerin pijama seçerken de birçok şeye dikkat etmesi gerekiyor.

Lohusa Pijama

Farklı Modellerde Hamile Pijamaları

Farklı tasarıma göre üretilen hamile pijama kullanımı sonunda başlayan lohusa pijamaların moda modelleri, kadınlar için çeşitli yaratıcı modeller sunmaktadır. Her kadının kendi bedenine ve boyuna göre uyarlanabilen, kişisel tercihlere göre seçilebilen moda stilleri öne çıkıyor. Bu nedenle gün içerisinde kaliteli malzeme yapısı ile kadınlara rahatlık sağlarken görsel şıklığından dolayı olumlu etki yaratmaktadır.

Reklamlar

Dantelli yaka doğum sonrası pijama takımı, önden düğmeli lohusa pijama ile pijamalar göğüs kemerine göre dizayn edilmiştir. Dantelli pijama tipi beraberinde farklı desenler ve hamile kadın pijamalarının farklı renkleri ile her zevke hitap edecek kategoride birbirinden keyifli seçimler yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı modeller, anne adaylarının bu önemli dönemi rahat geçirmelerine olanak tanır.

Önden düğmeli lohusa pijama
Önden düğmeli lohusa pijama

Lohusa Pijamalarının Özellikleri Nelerdir?

Lohusa annelerin en önemli görevlerinden biri de bebeğini emzirmektir. Bu sürecin 2 saatte bir en az 20 dakikalık bir rutin olduğu düşünüldüğünde, kadınların emzirmesine yardımcı olan pijama seçimi oldukça önemlidir.

Doğum sonrası dönemde giyilen pijamaların göğsünün hemen açılması önemlidir. Bu sayede emzirme döneminde hiçbir şekilde kıyafetinizi değiştirmenize veya çıkarmanıza gerek kalmayacaktır. Pijama ilk tercih olsa da genel olarak doğum yapan kadınlar daha genel özelliklere sahip pijamaları kullanabilirler.

Ancak sezaryen kadınlarının pijamalarının alt kısmı dikişlerin üst üste gelmemesi için yeterince yüksek bir bele sahip olmalıdır. Aynı zamanda yüksek belli pijamalar da ilk tercihtir ve geceleri rahat bir uykunun anahtarıdır.

Reklamlar

Markalar hamile pijamalarında genellikle açık pembe, açık mavi ve ela kullanır. Önerilen pijama seçimi gözlerinizi yormaz. Ancak elbette annenin kişisel tercihlerine göre web sitelerinden farklı hamile  ve lohusa pijamaları temin edebilirsiniz.

Lohusa Pijamalarında Avantajları Nelerdir?

Doğum sonrası travma ve doğum salonundaki soğuk nedeniyle, kadınlar ilk birkaç saat içinde titreme  hissedebilirler. Bu dönemde pijamalar sizi sıcak tutabilir ve üşümenizi engelleyebilir. Pijamalarda ilk akla gelen rahatlıktır. Doğumdan sonra annenin dinlenmeye, rahatlamaya ve dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle pijamalar en iyi seçimdir çünkü yatarken pijamalar toplanmayacak, sizi rahatsız etmeyecek, rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlayacaktır. Doğumdan sonra özellikle sezaryen sonrası pijamalar sizin için daha koruyucu olabilir çünkü hastanede ve evde belli aralıklarla yürümek zorundasınız aksi takdirde kalkma ve yatma işlemleri sürekli tekrarlanacaktır.

Özellikle kışın doğduğunuzda pamuklu kumaştan yapılan pijamalar sizi sıcak tutabilir, yazın ise penye karışımlarından yapılan pijamalar terlemeyi engelleyebilir. Günümüzde pijama sektörünün gelişmesiyle birlikte hamile ve hamile kadınlar için birçok pijama modeli ile karşılaştırdığı görülmektedir. Bu  pijama setleri, anne ve bebeğin konforu için özel olarak her detay düşünülerek üretilmiş olup doğumdan sonra rahatlıkla kullanılabilir.

Lohusa Pijamada Beden Nasıl Seçilmelidir?

Doğum sonrası dönemde vücut, tıpkı erken gebelik gibi birçok farklı değişikliğe uğrar. Bu nedenle yorgunluk yaşayan kadınlar için en uygun bedeni seçmek çok önemlidir. En ideal pijama bedeni bu dönemde anne hareketliliğini artırmak ve rahatlık sağlamak için bir tercih olacaktır.

Aynı zamanda kumaş cinsi de beden seçimini etkileyecek faktörlerden biridir. Özel saten lohusa pijamaalmak isteyen bayanların kendi bedenlerinden daha fazla seçenek tercih etmeleri önerilir. Ancak genellikle puerperium pijamalar penye pamuklu kumaştan yapılır ve yaklaşık % 80 pamuk kullanılır.

Annenin hassasiyetini göz önünde bulundurarak pijama temin edilmelidir. Çoğu pamuklu kumaştan yapılmasına rağmen, dikişsiz dikiş için tasarlanmıştır. Ayrıca emziren annelere evde ve hastanelerde kolaylıklar sağlar.

Ancak kendi bedenlerinden çok büyük veya çok küçük lohusa pijamaları alan anneler, özellikle emzirirken büyük zorluklarla karşılaşacaklardır. Eğer pijama dikilecekse hamileliğin son dönemlerinde vücut ölçüleri alınmalı ve vücut şekli belirlenmelidir. Standart beden geceliklerin seçimine dikkat edilmelidir. Doğum sonrası kitlerin çoğu esnek olan kumaşlardan tasarlanmıştır. 

Daha Detaylı bilgi için www.lohusahamile.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx