Moda

Rahatlık Ve Şıklığı Birlikte İsteyenlere: Casual Tarz

Reklamlar

Kadın ve erkeklerde t-shirt modelleri dolapların en temel kıyafeti olma noktasında. Hem kolay kombinlenebilmesi hem çok yönlü olması hem de görece ucuz olmalarının yanında rahat ve kullanışlı olmaları insanları bu kıyafetlere sahip olmaya itiyor. Ancak her konuda olduğu gibi şıklık için bazı nüanslar t-shirt konusunda da var. Ayrıca rahatlık ve şıklığı bir arada isteyenler için casual tarzlar da şu sıralar moda. Günlük giyimle, zamansız şıklığı bir araya getiren casual çizgi, giyim tarzıyla öne çıkmak isteyen birçok kişinin favorisi.

Casual Giyim Tarzı İle Hem İşte Hem Sokakta Tarz Sahibi Olmak

Casual giyim tarzı hem günlük hem de resmi yerlerde rahatlık ve şıklık unsurlarını birleştiren bir tarzdır. Hem kadınların hem erkeklerin hoşlandığı bu tarz en çok kadınlar tarafından sahipleniyor. Casual tarzda fazla zahmete girmeden cesur renk paletleri ile harikalar yaratabilir, kendi tarzınıza vurgu yapabilir, şıklıkla beraber rahatlığı yakalayabilirsiniz. Genel olarak çok katlı kıyafetlerle kullanılan bu tarz ile sınırsız kombinasyon oluşturulabilir. İş yerinde, okulda ya da günlük planlarda, kısacası hayatın her alanında tercih edilebilen bu tarz, konforu ve şıklığı birlikte sunuyor.

Casual Giyim Tarzı

Casual Giyim Tarzı İçin Kombin Seçenekleri

Casual tarzlar kendi içerisinde genel olarak beşe ayrılır. İlk tarz şık casualdir. Bu daha lüks sayılabilecek kumaşların minimalist bir dokunuşla karakterize edilmesi ile öne çıkar. Diğer bir tür olan sokak casual ise casual gömlek ve skinny jean ile birlikte tercih edilebilir. Sportif casual daha sokak tarzında olan triko, şapka ve hacimli yelekler ile kullanılabilir. Smart casual tarzında zarif dokunuşlar önem taşır. Genelde küpe ve tulumlarla kullanılan bu tarz şıklığı daha ön plana çıkartır. Son olarak iş casual tarzında bir ceket ile AP kombini ile şık bir şekilde buluşturulabilir ve zarif bir çanta ile kombin tamamlanabilir.

Reklamlar

Kadın ve Erkek T-Shirt’lerde Yaka Tipleri

T-shirtler genel olarak iki farklı yaka tipine sahiptir. V yaka ve bisiklet yaka. Bu tarzlar arasında seçim yaparken t-shirt rengi, yüz tipiniz ve yapacağınız kombine dikkat etmelisiniz. İlk türümüz olan V yakalar daha az resmi bir görünüme sahiptir. Ayrıca kısa boy erkek t-shirt için uygundur. Çünkü kişiyi olduğundan biraz daha uzun gösterir. Ancak kilolu erkekler için bu tip yakalar tavsiye edilmez. Bisiklet yaka ise hem kadın hem erkek t-shirt için klasik bir tiptir. Omuzların daha ön plana çıktığı bu yaka tipi uzun boylu ve dar yüzlü insanlar için daha iyi bir tercih olacaktır.

Casual giyim tarzına hitap eden t-shirt ve diğer giyim ürünlerini, kaliteli giyimin öncü markası GAP’in online satış mağazasında bulabilirsiniz. İndirimli ve kampanyalı giyim ürünleri için GAP online mağazasına göz atın.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx