Cilt Bakımı

Roll-on Ağda: Geleneksel Yöntemlere Meydan Okuyun!

Reklamlar

Günümüzde roll-on ağda kullanımı kadınlar için büyük kolaylık sağlar. Basit yöntemlerle acı ve ağrı hissetmeden rahatça ağda uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı bir şekilde ağda uygulamasını yapabilirsiniz. İstenmeyen tüylerinizden kurtulabilir, pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken, kendinize roll-on ağda seti almak. Bu set içerisinde olması gerekenler malzemeler şunlardır: ağda ısıtıcısı, ağda kartuşu, ağda bantları ve temizleyicisi ile bulunur.  Elimizde olan bu set ile işlerimizi kolayca halledebiliriz. Peki, roll-on ağda ne demek?

Roll-on Ağda Nedir?

Cildinizi pürüzsüzlüğe kavuşturmak için özel tasarlanmıştır.  Roll- on ağda bir diğer ismiyle kartuş ağda olarak da geçer. Roll-on başlığı bulunan özel bir ağda türüdür. Özel olarak tasarlanmış bu ağda türü, roll-on başlık sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabilir.

Reklamlar

Roll-on Ağda Kullanımı

Öncelikle ağda ısıtıcısını prize takmalısınız.  Sonrasında roll-on ağdayı ısıtıcı içindeki bölmeye yerleştirmelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ağdanın yeterince ısınmasına izin vermektir. Acele etmemeliyiz, en az yarım saat boyunca ağdanın ısınmasını beklemeliyiz.

Isınan ağdayı uygulamak istediğimiz bölgeye, vücuttaki tüylerin çıkış yönünün tersinde sürmeliyiz.  Daha sonra ağda bezi ağda üzerine yapıştırılmalıdır. Yapıştırılan ağda bezi, dikkatli bir şekilde çekilmelidir. Ağda bezini, tüylerin çıkış yönünde çekersek, tüylerden rahatlıkla kurtulabiliriz.

Roll- On Ağda İle Bikini Bölgesi Alınır Mı?

Özellikle roll-on ağda kullanımı ile tüylerden kurtulmayı ilk defa deneyecek olarak kadınların en çekindiği konu ise bikini ağdası yapmaktır. Roll-on ağda ile bikini bölgesi alınır mı? Bu kadınların kafalarını karıştıran bir sorudur. Evet, bikini bölgesi roll-on ağda ile rahatlıkla alınabilir. Herhangi bir kuaföre ya da güzellik merkezine gitmeye ihtiyaç duymadan kendi başınıza evinizde rahatlıkla alabilirsiniz.

Bikini bölgesi oldukça hassas bir bölgedir. Bu yüzden oldukça nazik davranılmalıdır. Daha önce geleneksel ağda yöntemini deneyimlemiş bir kadın olarak acı çekeceğiniz düşüncesiyle bu konuda çekimser davranıyor olabilirsiniz. Ancak roll-on ağda kullanımı ile herhangi bir acı hissetmezsiniz. Ufak denemeler yaparak zamanla alışabilirsiniz.

Reklamlar

Bikini bölgesinde ve tüm vücudunuzdaki tüylerin çıkış noktasının tersinde çekerek uygulayabilirsiniz. Doğru bir uygulama ile sorunsuz ve hızlıca bir ağda işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Zamanla tüylerinizde azalma ve incelme olduğunu hissedeceksiniz. Üstelik her cilt tipine uygun olduğu için cildinizi pürüzsüzlüğe rahatlıkla kavuşturabilirsiniz.

Roll- On Ağda Duştan Önce Mi Sonra Mı Yapılmalıdır?

Ağdanın duştan önce mi sonra mı yapılması gerektiğine dair farklı düşünceler vardır. Cildinizin tahriş olmaması için ağdanın duştan sonra yapılması daha sağlıklıdır. Duştan sonra yapılmasının sebeplerini şöyle sıralayabiliriz:

 -Duşta ölü deriler temizlenir. Var olan tüyler kendisini iyice belli ettiği için daha iyi bir ölü deri temizliği gerçekleştirmiş oluruz.

-Gözenekler açılır ve tüyler yumuşar. Açılmış gözeneklerden tüyler daha kolay ve acısız bir şekilde alınır.

– Kısa tüylerin alınması da kolaylaşır, cildinizde bir pürüzsüzlük elde edilir.

– Ağda sonrası cilde su değdiği için cilt tahriş olur ve kızarır.

-Ağda kalıntıları su ile çıkmaz iyice yapışır.

– Su ile temizleye çalıştığınız takdirde kötü bir görüntü ortaya çıkar. Bu yüzden ağda sonrası cilt bakımı yapmak için özel yağlardan yararlanabilirsiniz.

 Vücudunuzdaki Roll- On Ağda Nasıl Temizlenmelidir?

Ağda sonrasında dikkat etmeniz gereken husus cildinize zarar vermeden temizliğinizi yapmaktır. Ağda sonrası kalıplamış kalıntıları mümkün olduğunca ağda bezi ile almaya çalışın. Ağda parçalarını ağda temizleme yağı ve ağda temizleme mendili ile kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Ağdayı temizlemenin en doğal ve güzel yolu ise zeytinyağıdır. Zeytinyağı, ağda işlemi sonrasında kullanılması oldukça faydalıdır. Ağda kalıntılarını hiç zorluk çıkarmadan çıkarır ve cilde parlak bir görünüm kazandırır.

Roll-On Ağda Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Ağda uygulama işleminizde, ağda kıyafetinize, koltuğa, halıya bulaşabilir, leke oluşturabilir. Bu gibi durumlarda alkollü veya asetonlu pamuk ile silinerek temizlenebilir. Ya da ağda temizleme yağı veya zeytinyağlı pamuk kullanarak kolayca temizleyebilirsiniz.

Roll-On Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir?

Roll- on ağda kullanımı sonrasında makineyi temizlemek gerekir. Makine yağı ağdayı temizlemek için başvurulan bir içeriktir. Yağı sürdükten sonra biraz beklemelisiniz. Önce nemlendirilmiş bir bez ile silmelisiniz. Ardından deterjanlı bir bez ile tekrar silmelisiniz.

Roll-On Ağda Makinesi Fiyatları?

İstenmeyen tüyler günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin problemleri arasında yer alıyor. Roll-on ağda kullanımı ile hem ekonomik hem de hızlı bir ağda işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Roll-on ağda makinesine Bim ve A101 mağazalarında kolayca bulabilirsiniz. Ağda türüne göre marketlerdeki fiyatlarda değişiklik olabilir.

Bim Roll-On Ağda Fiyatları?

Bim marketlerdeki roll-on ağda fiyatları ağda türüne göre değişiklik göstermektedir. Isıtıcılı Roll-on Ağda Seti 29,90 TL’dir.  Blenior 100 ml roll-on sir ağda 7,90 TL olarak bim marketlerinden satın alabilirsiniz.

A101 Roll-On Ağda Fiyatları?

A101 mağazalarında, Agiss kartuş ağda Azulen 100 ml 6,95 TL’dir. Agiss Ağda bezi, 25m 9,95 TL’dir. Agiss kartuş ağda naturel 100 ml 6,95 TL olarak satılışa sunuluyor.

Roll- On Ağda Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Ağdanın sıcaklığına dikkat edin. Aşırı sıcak ağdayı direkt cildinize sürerseniz, cildiniz yanar. Ağdanın sıcaklığını elinizle kontrol edebilirsiniz.
  2. Tercih edilen markaları kullanmayı özen gösterin.  Örneğin: Blenior roll-on marka ağdayı kullananlar gayet memnun.
  3. Ağdayı tüylerin uzama yönünün tersine doğru sürün. Bacaklarda yukarıdan aşağı doğru sürmelisiniz. Roll-on ağda kullanımıoldukça kolaydır.
  4. Tekrar tekrar aynı yere temas etmeyin.  Tek seferde tüyleri almaya özen gösterin. Ağda bezini tekrar kullanabilirsiniz. Fakat roll on ağdayı tekrar tekrar kullanmak cildinize zarar verir.
  5. Ağdaya başlamadan önce duş alınması gerektiğini daha önce söylemiştik. Duş almak gözeneklerinizi iyice ortaya çıkarır.
  6. Ağda öncesi cildinizi iyice temizlemelisiniz. Cildinizde kuruluk problemi varsa bebek pudrası işinize yarayacaktır.

Banu Horoz

Hem alaylı hem okullu, edebiyat fakültesinden kelam aşığı olarak mezun olmuş kadın yazar. Dünya üzerindeki her şey kelimelerle resmedilebilir .

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx