İsim Anlamları

Serdil İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Serdil isminin anlamı ve özellikleri nedir? Kulağa hoş gelen ve anlam bakımından oldukça güzel olan Serdil ismi son dönemlerin en çok tercih edilen isimleri arasındadır. Anne ve baba olduğunu öğrendikten sonra heyecanla bebeklerini kucaklarına almayı bekleyen ebeveynler bebeklerine verecekleri isim konusunda oldukça kapsamlı araştırmalar yapmaktadır. Tabi verecekleri isim bebeklerinin hayatı boyunca etkileyeceği için dikkat edilmesi gereken ve iyice araştırılması gereken bir konu olmaktadır. Bu yazımızda da Serdil isminin anlamı, Serdil isminin özellikleri, Serdil isminin harf analizi ve Serdil isminin Ebced değeri gibi merak edilen konu başlıklarını detaylarıyla bulabilirsiniz.

Serdil İsminin Anlamı

Serdil isminin anlamı anne babalar tarafından oldukça sevilmektedir. Bu yüzden de tercih edilme sebeplerinden biridir. Serdil isminin anlamı, gönlü yüce olan kimse anlamına gelmektedir.

Serdil İsminin Kökeni Nedir?
Serdil İsminin Kökeni Nedir?

Serdil İsminin Kökeni Nedir?

Serdil isminin kökeni Farsça’ ya dayanmaktadır.

Reklamlar

Serdil İsminin Numerolojisi Kaçtır?

Serdil ismi 6 harften oluşmaktadır.

 • S: 22
 • E: 6
 • R: 21
 • D: 5
 • İ: 12
 • L: 15

Serdil İsminin Numeroloji Toplamı: 81 çıkmıştır.

Dilara ismi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Bazı isimler Kur’an’da geçerken bazıları geçmemektir. Tabi bu durum bebeklerinize koyacağınız isimlerin konulmaması gerektiği anlamına gelmemektedir. Serdil ismi de Kur’an’da geçmeyen güzel isimler arasında yer almaktadır. İçiniz rahat bir şekilde bebeğinize isim koyarken tercih edebilirsiniz.

Serdil İsminin Özellikleri
Serdil İsminin Özellikleri

Serdil İsminin Özellikleri

 • Serdil isminin özellikleri arasında şüphesiz en bilindik olanı mantıktan önce duygularıyla hareket etmeleridir. Hisleri de kuvvetli olan ama yine de hislerine güvenerek hareket etmemeleri gereken kişilerdir. Hem duygusal yapısı hem de hislerinin kuvvetli olması aldığı kararlar da hayal kırıklığına uğramasına sebep olmaktadır. Girdiği her ortamda kendini çok iyi ifade eder ve dikkatleri üzerine toplamayı isterler.
 • Olayları detaylı bir şekilde inceleyip ona göre hareket ederler. İş dünyasında planlı hareket ederler ve iş etiği oldukça yüksektir. Enerjileri bitmek bilmez sürekli çalışmak ve üretmek isterler. Fakat özel hayatları ve iş hayatları arasında bazen denge kurmakta zorluk yaşarlar. Özellikle üzgün olduklarında yaptığı işlere odaklanma problemi yaşamaktadırlar.
 • İş hayatında iyi bir gözlemci olması ve planlı hareket etmesi başarıyı getirmektedir. Yazar, ressam ve ticaret. gibi mesleklere yönelebilirler. Sorumluluk almaktan korkmazlar. Her işi yapabilirim özgüveninde oldukları için bir iş bitmeden diğerine geçme durumu gözlemlenmektedir. Maymun iştahlılık bir tek işlerinde değil alışveriş durumunda da vardır. Aldığı eşyalardan çabucak sıkılabilir ve yerini doldurmak isteyebilir.
 • Kendine özgü kişilikleri vardır. Olaylara her daim farklı yönden bakarak farklı pencereler yaratırlar kendine. Böylelikle farklı kişiliklerini ortaya koyar ve girdiği ortamda dikkatleri üzerine toplar. Bazen unutkanlık gözlenmektedir. Bunun için günlük tutmaları önerilmektedir.
 • Enerjileri oldukça yüksektir. Uykuyu sadece yetecek şekilde uyur ve geri kalan vakitlerini hep enerjik bir şekilde geçirirler. Ama bu ev hayatını sevmez hep dışarıda vakit geçirirler anlamına gelmemektedir. Tam aksine evcimen bir yapıya sahiptirler. Hesabını bilir maddi durumuna dikkat ederler.

Serdil İsminin Ebced Değeri

 • Ebced Değeri: 294
 • Arapça Yazılışı: سردل
Serdil İsmi ile İlgili Akrostiş
Serdil İsmi ile İlgili Akrostiş

Serdil İsmi ile İlgili Akrostiş

Sevgi elde edilmesi zordur ama yüreğinde ve
E
llerinde tutamazsan usulca kayar avuçlarından gider
R
enginle rengime renk vermiştin oysaki
D
urmadan her gün yolunu gözlüyorum belki dönersin diye
İ
nancımı hiç kaybetmedim dönersin diye yeter artık gel
L
ütfen yüreğim, sensizliğine dayanamıyorum artık...

Serdil İsminin Harf Analizi

Serdil ismi 6 harften oluşmaktadır. Şimdi Serdil isminin harf analinizi inceleyeceğiz.

Reklamlar
S:İsimlerde s harfinin olması iyidir. Hayalperest bir kişiliğe sahiptirler. Hayal kurmaktan çekinmedikleri gibi bunu yaparken de oldukça eğlenir ve mutlu olurlar.
E:Tam bir arkadaş canlısınızdır. İyi ve güvenilir bir arkadaşlık yapınız vardır ve çevrenizde olan kişilere karşı destek olabilecek potansiyele sahip olduğunuzdan sizinle arkadaş olacak kişiler oldukça şanslıdır. Bunun yanında bulunduğunuz ruhsal durum sürekli değişkendir. Üzüntülerinizi de mutluluklarını da bir arada yaşarsınız.
R:Kararsız yapılarıyla bilinirler. Karar verirken oldukça zorluk çekerler. Her şeyden tereddüt edebilirler. Acaba duygusu akıllarından hiç çıkmaz.
D:Güçlü özelliğini taşıdığı harftir. Ayaklarının üzerinde duran özellikleri vardır. Kendini temsil etmek noktasında güç önemli unsurdur.
İ:Duygusal ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Onlara bir şey söylerken biraz düşünüp konuşmanız gerekir yoksa hemen incinir ve kırılırlar.
L:Yetenekleri ile konuşulmaktadır. Özellikle de sanatsal yönleri oldukça fazladır. Her konuda eğitim alıp kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Geliştirdikleri yeteneklerini de sergilemekten asla kaçınmazlar.
Serdil İsminin Harf Analizi

Bu yazımızda sizlere özellikle de anne babaların merak edip araştırma yaptığı Serdil isminin detaylarını derledik. Serdil isminin anlamı, Serdil isminin özellikleri, Serdil isminin harf analizi ve Serdil isminin Ebced değeri gibi birçok sorulara cevap verdik. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederim.

İlginizi çekebilir: İdil İsminin Anlamı ve Özellikleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx