ModaKombin

Siyah Elbise Kombin Önerileri

Reklamlar

Siyah elbise kombinleri, günlük hayatınızın her noktasında güvenle kullanabileceğiniz, şık ve estetik görünümler yaratırlar. Keza, siyah çok güçlü bir renktir ve özellikle kadınlarda kendinden emin bir hava estirir. O yüzden, genellikle ilk buluşmalarda, iş görüşmelerinde, özel yemeklerde ya da düğün organizasyonlarında tercih edilen renklerin başında gelir. Siyah elbise ayakkabı kombin ilişkisi de oldukça önemlidir. Nitekim, siyah ilgi çeken, direkt göze çarpan bir renk olduğu için, ikinci planda dikkat edilecek nokta ayakkabılar olacaktır. Siyah elbisenin modeli, giyildiği yer, giyen kişinin vücut yapısı, ayakkabı seçeneklerini de çeşitlendirmektedir.

Siyah Neden Tercih Edilir?
Siyah Neden Tercih Edilir?

Siyah Neden Tercih Edilir?

Siyah, moda sektörünün vazgeçilmez renklerinden biridir. Hemen hemen diğer her renkle uyum sağlayabilir. Siyah ve beyaz kontrası da, her zaman dikkat çekicidir. O yüzden, siyah elbise giyilirken, siyah kendisiyle kombinlendiği gibi, başka renklerle de kolayca bir araya gelebilir. Siyah elbise kombinleri, kadınları olduklarından daha olgun, ciddi, ağırbaşlı gösterir. Bu renk aynı zamanda, toparlayıcı etkiye de sahiptir. Siyah, her daim vitrinlerin, podyumların, modanın can damarı olan kurtarıcı renklerden biri olarak bilinir. Siyah renk, karşıdaki kişinin de gözüne çarpar, onda dominant bir etki yaratır. O yüzden, iddialı kreasyonlarda siyah renginin ayrı bir yeri vardır. Siyah, renklerin annesi pozisyonundadır. Ayrıca, gizemi ve geceyi temsil ettiği için de kullanan kişiyi kolaylıkla çekici hale getirebilir.

Siyahın Modadaki Etkisi Nedir?

Siyah, modanın vazgeçilmez renklerinin başında gelir. Bu yüzden, dikkat edilirse, rengarenk kreasyonlar hazırlayan modacıların bile siyah giydikleri görülür. Siyahın resmi havası, karşı tarafta bir özgüven yaratır. Siyah giyen kişiler hem bedenen hem de ruhen, daha mistik, daha gizemli, daha çarpıcı bir havaya sahiptirler. O yüzden, bikiniden abiyeye, iç çamaşırından günlük giyime değin birçok alanda onun izlerine rastlamak mümkündür. Ayakkabıda da tercih edilen genel renklerin başında siyah gelmektedir. Açık da olsa kapalı da olsa; terlik, bot, çizme vb. birçok renk siyahla anlam kazanmaktadır.

Reklamlar

Siyah, moda sektöründe genellikle spor giyimde pek kullanılmaz. Siyah eşofmanlara rastlanılmasına rastlanılır ama, daha çok gri, bej, mavi, lacivert gibi renkler kullanılmaktadır. Lacivert, ton olarak siyaha daha yakın görülmektedir. Ama, yine de onun yerini tutamaz.

Siyah Elbise Kombinleri Nelerdir?
Siyah Elbise Kombinleri Nelerdir?

Siyah Elbise Kombinleri Nelerdir?

Uzun siyah elbise kombinleri, siyah elbiselerin en önemli kreasyonlarını oluşturur. Şüphesiz ki, kısa siyah elbiseler de kullanılmaktadır. Fakat, siyah elbise denilince akla, ağırbaşlılıkla örtüştürülen uzun elbiseler gelmektedir. Bu yönde, siyah elbise kombinleri de çeşitlilik arz etmektedir. Siyah elbiseler zarif gösterdikleri için, özellikle olgun kadınlarda başka bir hava yaratırlar. Elbise çeşitlilikleri aşağıdaki gibi belirtilebilir:

Kısa Siyah Elbise Kombinleri

Kısa siyah elbiseler, yazlık ve kışlık şekillerde, farklı kesimlerle kullanılabilirler. Bu yönde, eğer yazlık bir kombin yapma niyetiniz varsa ve zayıfsanız, elbisenin streç olması, üstünüze oturması ve bacaklarınızı açıkta bırakması önemlidir. Eğer, etine dolgun bir kadınsanız, üstünüze oturanlardan ziyade, bol kesim elbiseleri tercih edebilirsiniz. Fakat, elbisenin uzunluğu dizinizin biraz altında olursa ve baldırlarınızı örterse isabetlidir. Kısa elbiselerde, ayrıca pileli modeller de dikkati çeker. Askılı, pileli elbiseler siyah için çok tercih edilmese de, kimi zaman kombin yapmaya da elverişlidir.

Uzun Siyah Elbise Kombinleri

Uzun siyah elbise kombinleri en sık tercih edilen modellerden biri şeklinde kabul edilmektedir. Bu elbiseler, gece yemeklerinde, ilk buluşmalarda, elegan bir ortama girilirken, toplantılarda rahatlıkla kullanılabilir. Bu kombinleri hangi amaçla kullanacağınız çok önemlidir. Eğer, bir davete gidecekseniz, hava sıcaksa ve zarif bir vücudunuz varsa, belinizi ince gösteren, askılı, uzun ve sade bir kombin tercih edilebilir. Kışın da, uzun kollu ve triko elbiselerle beraber çizmeler ve mantolar değerlendirilebilir.

Reklamlar
Siyah Elbise Kombinleri Takılarla Nasıl bir Hava Yaratırlar?
Siyah Elbise Kombinleri Takılarla Nasıl bir Hava Yaratırlar?

Siyah Elbise Kombinleri Takılarla Nasıl bir Hava Yaratırlar?

Siyah elbise takı kombinleri de, en az kıyafetler kadar önemlidir. Nitekim, siyah dümdüz kullanıldığında daima yanında başka bir aksesuarla tamamlanabilir. Bu yönde, elbiseyi sürekli ortaya çıkaracak, her koşulda üstünüzde olacak aksesuar da takı olacaktır. Siyah elbisenin üstüne genellikle, ya renkli boncuklardan oluşan ya da gümüş renkli kalın takıların takılması önerilmektedir. Asimetrik takılar, kalın boncuklu ya da büyük çiçekli işlemeler siyah zeminin üstünde parlayarak göze çarpacaktır.

İlginizi çekebilecek içerik önerisi: Kadınları Olduğundan Daha Zayıf Gösteren Kıyafetler

Bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: begonyakadin

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx