Cilt Bakımı

Süt Kaymağının Cilde Faydaları Nelerdir? Süt Kaymağı ile Cilt Bakım Yöntemleri

Süt Kaymağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Reklamlar

Süt kaymağının cilde faydaları oldukça fazladır. Cildin daha genç, daha parlak ve daha pürüzsüz görünmesi için süt kaymağı doğanın bir mucizesidir. Bu yazıda süt kaymağı nedir, süt kaymağının cilde faydaları, süt kaymağı ile yapılan cilt maskeleri nelerdir gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Süt Kaymağı Nedir?

Sütün durmasına izin verilirse doğal olarak kaymak yüzeye çıkar. Süt endüstrisinde ise kaymak mekanik olarak ayrılır. Kaymağın homojenizasyonu, yağ globüllerinin boyutunu azaltır.

Kaymaktan ticari olarak üretilen krema, yağ içeriği yüzdesine göre kullanım için derecelendirilir. Yarım ve yarısı, süt ve krema karışımı, yüzde 10,5 ila 18 yağ içerir. Genellikle kahve ile servis edilen açık krema türü, genellikle yüzde 18’den az yağ içermez. Orta boy krema yüzde 30 ila 36 yağ içerir. Yoğun krema olarak adlandırılan dördüncü sınıf, yüzde 36’dan az yağ içermez. 

Reklamlar

Süt Kaymağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kaymak, sütün üzerine yerleşmiş sarımsı kalın bir yağ tabakasıdır. Çoğumuz bundan hoşlanmıyoruz ve sadece çöpe atıyoruz. Ancak, bu pıhtılaşmış protein ve yağ tabakasının sayısız kullanım için harika olduğunun farkında olmayabilirsiniz.

Kaymak, anneannelerimiz ve annelerimiz tarafından nesillerdir kullanılmaktadır. Cilt için kaymak, mükemmel bir güzellik şifasıdır VE eşsiz bir cilt bakım uygulamasıdır. Bu hazır mutfak malzemesi sizi gerçekten kusursuz ve ışıltılı görünen bir cilt ile ödüllendirebilir. Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? İşte süt kaymağının cilde faydaları ve yüz için en önemli faydalarından bazıları…

Süt Kaymağı
Süt Kaymağı

Yüz için kaymak iyi bir nemlendirici midir?

Kaymak aslında yağ açısından çok zengindir bu nedenle harika bir doğal nemlendirici görevi görür. Kaymakta bulunan besin içeriği cilt dokularınızın derinliklerine gider ve kuru cildinizi derinlemesine nemlendirir. Kan dolaşımını hızlandırır ve ışıltı verir.

Evde bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı kaymağı karıştırarak ev yapımı basit bir maske yapabilirsiniz. Bu maskeyi cilde uygulayın ve yirmi dakika bekletin ve ardından iyice durulayın. Bal, kaymak ile karıştırıldığında cildinize iki kat fayda sağlayacak besleyici ve nemlendirici özelliklere sahiptir.

Reklamlar

Kaymak parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar

Donuk ve cansız cildinizden kurtulmak için mücadele ediyor musunuz? Cilt için süt kaymağı kurtarıcınız olabilir. Sadece harika bir nemlendirici değil aynı zamanda eski ışıltınızı geri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Doğal ışıltıyı elde etmek için bir yemek kaşığı kaymak ile bir yemek kaşığı nohut ununu karıştırın. Bu maskeyi cildinize uygulayın ve yirmi dakika bekletin. Bu altın ışıltıyı elde etmek için süt kaymağı ve zerdeçal yüz maskesi de yapabilirsiniz.

Kaymak koyu lekeleri ortadan kaldırır

Süt kaymağının cilde faydalarından birisi de koyu lekeleri yok etmesidir. Süt kaymağını düzenli olarak yüzünüzde kullanmak koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olabilir. Süt kaymağında bulunan proteinler ve vitaminler, bu kötü koyu lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Tek yapmanız gereken Süt kaymağını doğrudan etkilenen bölgelere uygulamak ve yıkamadan önce birkaç dakika bekletmektir. Bunu bir günden fazla bir süre boyunca düzenli olarak yapmak cildinize büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Kaymak bronzluğu giderir

Güneşte çok fazla dışarı çıktın ve şimdi pişman mısın? O inatçı bronzluğu gidermek için cilt için süt kaymağını kullanmayı denemelisiniz. Sütün yüksek laktik asit içeriğinden dolayı cilt rengini açma özelliği olduğu bilinen bir gerçektir. Yüzdeki süt kaymağı, cildiniz üzerinde aynı etkiye sahiptir. İçinde bulunan besinler ve mineraller cildinizi soğutur ve doğal olarak bronzluğun solmasına yardımcı olur.

Birleştirilmiş faydalar için, yoğun bir süt kaymağı ve nohut unu karıştırıp macun yapın ve etkilenen bölgelere uygulayın. En iyi sonuçlar için bu süt kaymağı yüz maskesini haftada iki veya üç kez kullanın.

Kaymak doğal eksfoliye edicidir

Pek çok insan süt kaymağının doğal bir soyucu olarak da kullanılabileceğini bilmiyor. Ölü cilt hücrelerini nazikçe soyar ve altındaki daha genç görünen cildi ortaya çıkarır. Süt kaymağını eşit miktarda yulaf ezmesi ile karıştırın ve bir yüz maskesi oluşturmak için iyice karıştırın. Bu maskeyi koyu lekelerinize nazikçe uygulayın ve yirmi dakika kadar bekletin. Yıkamadan önce cildinize masaj yaparak nazikçe pul pul dökün. İnanın bana, harika sonuçlar verecektir.

Kaymak cildi yumuşatır

Cilt için süt kaymağı kullanmanın en dikkat çekici faydası yumuşamasıdır. Süt kaymağının pürüzsüz dokusu, ölü cilt hücrelerini canlandırarak kuru ve mat cildi yumuşatır. Önünüzde bir kutlama haftanız varsa ve bir güzellik merkezine gidecek vaktiniz yoksa, süt kaymağı sizin için çalışacaktır.

Süt kaymağı cilde veya yüze maske olarak uygulayabilir ve en iyi sonuç için gece boyunca bekletebilirsiniz. Ek faydalar için birkaç damla gül suyunu süt kaymağı ile karıştırabilirsiniz. Cildinizi canlandırmanın ve tazelemenin en kolay yoludur.

Kaymak sivilce ve egzamayı iyileştirir

Aynı zamanda akne veya egzama ile mücadele ediyorsanız, cilt için süt kaymağının bunu etkili bir şekilde temizleyebileceğini bilmekten mutluluk duyacaksınız. Kaymak ayrıca cilt tahrişini ve düzensiz görünümleri gidermeye yardımcı olur ki bu kesin bir artı noktadır. Yani evet, yüzde kullanılan süt kaymağı aslında sivilce için harikalar yaratıyor.

Süt kaymağı, limon suyu ve portakal suyunu karıştırarak ​​yüz maskesi yapabilirsiniz. Bu yüz maskesini etkilenen bölgelere uygulayın ve otuz dakika sonra yıkayın. İstenilen sonuçlar için bu maskeyi haftada bir veya iki kez kullanabilirsiniz.

Kaymak ince çizgilerden ve kırışıklıkları giderir

Süt kaymağı cildi nemlendirdiği için ve cilt gözeneklerini sıkılaştırdığı için ince çizgilerin ve kırışıklıkların solmasına yardımcı olabilir. Süt kaymağında bulunan proteinler ve vitaminler ayrıca yaşlanmayı daha da önleyen kolajen üretimini artırır. Gece boyunca yüze süt kaymağını sürün ve ferahlatıcı bir yüzle uyanın. Bu nedenle, tüm bu kimyasal bazlı yaşlanma önleyici kremleri kullanmayı bırakın ve bu harika şifayı deneyin.

Ayrıca zeytinyağı ve süt kaymağını karıştırarak ev yapımı yüz maskesi yapabilirsiniz. Bu, yaşlanma karşıtı süt kaymağı yüz maskesini kullanabilirsiniz. Zeytinyağı cildinizin elastikiyetini artırır ve böylece çizgileri ve kırışıklıkları önler. İki yemek kaşığı süt kaymağı ve birkaç damla zeytinyağını karıştırın ve bu maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. On beş dakika sonra durulayın. Bu maskeyi haftada bir kullanın.

Kaymak yağlı cildi arındırır

Süt kaymağı, cildinizdeki yağ oluşumunu önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olduğu için yağlı cildinizde harikalar yaratabilir. Ayrıca yüzünüzde çok fazla yağla mücadele ediyorsanız, yüzünüzdeki süt kaymağı kullanmanız doğru olabilir. Süt kaymağını birkaç damla limon suyuyla karıştırarak yüz maskesi yapın. Yüzünüze sürün ve on dakika sonra yıkayın. Bu süt kaymağı yüz maskesini haftada bir veya iki kez kullanın.

Bu, yüzünüzdeki lekeleri çok etkili bir şekilde hafifletir ve cildinizdeki yağlılığı da azaltır. Cildinizi şımartmak için her zaman pahalı ürünlere ihtiyacınız yoktur. Evinizde sizi gerçekten parlayan bir cilt ile ödüllendirebilecek bazı ürünler bulabilirsiniz.

Cilt için süt kaymağı böyle bir bileşendir ve tek kullanımlık olarak düşünülmemelidir. Bu yüzden bir dahaki sefere saklayın ve çöpe atmadan önce cildinize fayda sağlamak için kullanın. Daha sonra teşekkür edersiniz!

Süt Kaymağı Maskesi Nasıl Yapılır?

Süt kaymağı cildimiz için harika faydalara sahiptir. Süt kaymağının cilde faydalarını anlattık. Süt kaymağı yüz maskesi, geleneksel olarak anneannelerimiz ve annelerimiz tarafından parlak bir cilde kavuşmak için kullanılmıştır. Ama günümüzde, normalde bu kolayca elde edilebilen, doğal güzellik bileşenine fazla dikkat etmiyoruz. 

Süt Kaymağı Maskesi Nasıl Yapılır
Süt Kaymağı Maskesi Nasıl Yapılır

Süt kaymağı, bazı ek faydaların yanı sıra sütün tüm iyiliğine sahiptir. Cildi derinlemesine besler, yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Cilde süt kaymağı sürmek, doğal olarak parlayan bir cilt elde etmenin en iyi yoludur. Birkaç mineral ve laktik asit ile yüklü olan süt kaymağı, ten rengimizi ve cilt dokumuzu güçlendirmek için harika bir bileşendir. Süt kaymağı ayrıca cildimizi erken yaşlanmaya karşı korumaya çok yardımcı olur. Aşağıda, yumuşak ve ışıltılı ciltler için beş ev yapımı süt kaymağı yüz maskesini bulacaksınız.

Kaymak ve Limon Suyu Yüz Maskesi

Bu, cildi aydınlatmak için harika bir yüz maskesidir. Süt kaymağı, ölü deri hücrelerini ciltten uzaklaştırabilen ve cildi güzelleştirebilen en popüler AHA’lardan biri olan zengin bir laktik asit kaynağıdır.

Limon suyu yara izlerinden, lekelerden ve lekelerden kurtulmaya yardımcı olan bir başka cilt açıcı ajandır. Portakal suyu, cildi düzleştiren ve cilde doğal bir parlaklık veren harika bir C vitamini kaynağıdır.

Bir yemek kaşığı süt kaymağını bir cam kaseye alın ve buna bir yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Ayrıca bir yemek kaşığı portakal suyu ekleyin ve her şeyi iyice karıştırın. Süt kaymağı yüz maskesini dikkatlice ve nazikçe tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Bir saat bekletin ve cildinizi bol suyla yıkayın.

Kaymak ve Zerdeçal Yüz Maskesi

Bir kaseye iki tatlı kaşığı zerdeçal tozu ile bir yemek kaşığı süt kaymağı ekleyin ve birkaç damla gül yağı ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi yirmi dakika bekletin ve ardından çıkarırken cilde nazikçe masaj yapın.

Bu, parlak bir cilt elde etmek için harika bir yüz maskesi. Süt kaymağı cildi derinlemesine besler, yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Zerdeçal, berrak ve ışıltılı bir cilt elde etmek için asırlık doğal bir çaredir. Gül yağı sivilceleri, kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermeye yardımcı olur ve cildin doğal güzelliğine katkıda bulunur.

Kaymak ve Yulaf Yüz Maskesi

Bu, yumuşak ve parlak bir cilde kolayca kavuşmak için mükemmel bir ev yapımı peelingdir. Bu kaymak peelingi sadece yüzde değil, ellerde ve bacaklarda da yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir cilt elde etmek için kullanılabilir.

Bir yemek kaşığı süt kaymağını bir cam kaseye alın ve biraz yulaf veya biraz ekmek kırıntısı ekleyin ve her iki malzemeyi karıştırın. Yüzün her yerine uygulayın ve nazikçe cilde masaj yaparak gözeneklerde biriken kir ve kirlerden ve ayrıca ölü cilt hücrelerinin katmanlarından kurtulun.

Kaymak ve Muz ile Yüz Maskesi 

Bu kaymaklı yüz maskesi, yüzdeki kuruluk ve donukluktan anında kurtulur ve ışıltı katar. Cilt bebeğe dokunmak için yumuşak bir his verir. Bu, düğün gibi herhangi bir kutlamadan önce, özellikle yüz veya diğer cilt parlatma tedavileri için bir güzellik merkezine gitmeye vaktiniz olmadığında yumuşak, parlak bir cilde sahip olmanın kolay ama mükemmel bir yoludur.

Küçük bir muz parçası alın ve bir çatal yardımıyla cam kasede ezin. Üzerine biraz kaymak ekleyin ve iyice karıştırın. Bunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve yıkamadan önce yirmi dakika bekleyin. Bu kuru ciltler için harika bir toparlayıcı yüz maskesidir.

Yumuşak ve Parıldayan Ciltler için Bal ve Kaymak Yüz Maskesi

1 yemek kaşığı süt kaymağı ve biraz balı karıştırarak bir maske yapın ve yüzünüzün her yerine uygulayın. Yirmi dakika bekletin ve sonra yıkayın. Bu süt kaymağı yüz maskesi, yumuşak ve parlak bir cilt elde etmek için her gün kullanılabilir. Süt kaymağı cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük katmanın yanı sıra cildi aydınlatır.

Bal cildi nemli tutar ve onu sivilcelerden ve diğer cilt enfeksiyonlarından korur. Bu ev yapımı kaymak maskesinin günlük kullanımı, kusursuz ve doğal olarak muhteşem görünen bir cilt sağlar.

Limon ve Süt Kaymağı Yüz Maskesi 

Bir tatlı kaşığı süt kaymağı ve yarım çay kaşığı taze limon suyunu bir cam kasede iyice karıştırın. Maskeyi cildinize uygulayın ve gece boyunca bırakın ve ertesi sabah ılık suyla yıkayın. Kaymak, doğal yağ asitleri içerdiğinden cildinizi derinlemesine nemlendirmeye yardımcı olurken limon suyu cildinizin tonlanmasına ve hafiflemesine yardımcı olur ve düzenli kullanıldığında küçük yara izlerinin solmasına yardımcı olur.

Begonya Instagram hesabı: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx