ModaKombin

Takım Elbisede Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı? Kombinlerinizi Taçlandırın!

Reklamlar

Bu yazımızda sizlere takım elbisede aksesuar seçimi ile ilgili önerilerde bulunacağız. Erkek giyimin vazgeçilmez parçalarından biri olan takım elbiseler erkeklerin geçmişten günümüze olmazsa olmazı parçalarındandır. Çünkü bir erkeğe en çok yakışan kıyafet olarak yıllardır tahtını hiçbir kıyafete bırakmayarak günümüze kadar gelip tahtını korumaktadır. Modern takım elbiselerinden klasik takım elbisesine, desenlisinden özel dikimine birçok çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır.

Bu kadar seçenek arasında takım elbiseyi bir şekilde hallettik. Peki takım elbisede aksesuar seçimini nasıl halledeceğiz? Unutmayın ki şıklık ve zarafet bir bütün olarak görüldüğü için detaylar tamamlayıcı unsurlardır. Ve bir takım elbisesini tamamlayacak en önemli unsur şüphesiz ki aksesuarlardır. Şimdi gelin hep beraber takım elbisesin de aksesuar seçimini nasıl yapmalıyız inceleyelim.

Takım Elbisede Aksesuar Seçimi Önerileri
Takım Elbisede Aksesuar Seçimi Önerileri

Takım Elbisede Aksesuar Seçimi Önerileri

Takım elbisede aksesuar seçiminin birçok alternatifi bulunmaktadır. Öncelikle takım elbiseyi giyme sebebimiz ve bulunduğumuz mekân aksesuar seçiminde tercih edeceğimiz aksesuarlarda önemli bir faktördür. Örnek vermek gerekirse çok özel bir davete katılıyorsanız özel günleriniz için kenarda duran kol düğmelerinizi çıkarmanın vakti gelmiş demektir. Ya da takım elbisenizi birbirine bağlayan ve bütünlüğü sağlayan kaliteli bir kemer tercih ederek bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

Reklamlar
  • Takım elbisede kemer kullanımı: Kemer takım elbise kullanımında kiminize göre aksesuar olarak gözükmese de aslında takım elbiseyi bütün olarak gösteren en önemli parçadır. Özellikle de kalitesi ile ben buradayım diyen kemerler tercih ederek ayrı bir şıklık getirebilirsiniz.
  • Takım elbisede kravat ve papyon kullanımı: Takım elbisede aksesuar deyince şüphesiz akla ilk gelen kravat ve papyon olmaktadır. İçinize giydiğiniz gömlekten takım elbisenizin dokusuna kadar dikkat ederek seçmeniz gereken kravatınız size bambaşka bir resmiyet ve şıklık katarak tamamlayacaktır.
  • Takım elbisede kol düğmesi kullanımı: Kol düğmesini unutmadınız değil mi? Takım elbise deyince akla gelen diğer önemli aksesuar da kol düğmeleridir. Kol düğmesini seçerken ceketinizin rengi, dokusu, mendilin dokusu, deseni ve pantolon doku ve rengini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Takım elbisenizin rengi, kumaşınızın türü ve dokusu tercih edeceğiniz kol düğmesinde sizlere yol gösterecektir. Fakat renk uyumunu yakalayacağım diye ille de aynı renkleri kullanmanıza gerek yok. Benzer tonlarını da tercih ederek uyum yakalayabilir tarzınızı oluşturabilirsiniz.
  • Takım elbisede kravat iğnesi kullanımı: Kravatın da kendi içerisinde aksesuar çeşidi olan kravat iğnesini pek kimse tercih etmese de aksesuar olarak kullanılan ve kendini gösteren bir parçadır. En az kol düğmesi kadar önemli bir aksesuar olan kravat iğnesi zarafet, şıklık ve resmiyet katacaktır. Kravat iğnesini bronz veya gümüş tercih ederek kendini göstermesini sağlayabilirsiniz.
  • Takım elbisede yaka aksesuarı kullanımı: Yaka aksesuarı da takım elbiselerinde oldukça kullanılan bir aksesuardır. Ama özellikle de resmi toplantılarda, iş görüşmelerinde daha çok tercih edilmektedir. Çok daha özenli ve hazırlanmış hissiyatı vermektedir. Aynı şekilde cep mendilleri de bu tarz ortamlarda sıklıkla kullanılır. Tercih edeceğiniz cep mendilleri takımınız ile aynı tonlarda veya yakın tonları yakalayarak kullanabilirsiniz.
Takım elbisede yaka aksesuarı
Takım elbisede yaka aksesuarı

Birçok çeşidi ile takım elbiselerinize ayrı bir şıklık katan aksesuarları doğru yerde doğru şekilde kullanmanız çok önemlidir. Yani demek istediğim bütün aksesuarları aynı anda kullanmanız büyük bir kargaşaya yol açacaktır. İşte tam da bu yüzden az ve öz tercihler yaparak gideceğiniz mekâna göre aksesuar seçimini yapmanız önerilmektedir. Unutmayın ki doğru aksesuar ile kombinlenmiş takım elbiselerin içinde kendinizi hiç olmadığınız kadar iyi hissedeceksiniz ve dikkatleri üzerinize toplayacaksınız.

Bu yazımızda sizlere takım elbisede aksesuar seçimi detaylarıyla ele aldık. Sizler de doğru kombin ile doğru aksesuarları tercih ederek çok daha iyi görünebilirsiniz. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederim.

İlginizi çekebilir: Erkek Ayakkabı Modelleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Reklamlar
Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx