KombinModa

Tesettürlü Gelinliğin Altına Ne Giyilir?

Reklamlar

Evlenme hazırlıkları yapan birçok kadın, tesettürlü gelinliğin altına ne tür ayakkabı giymeleri gerektiğine dair çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Oldukça özel bir gün olan düğün gecesinde, özellikle kadınlar şık olmak ve herkesin gözünün kendilerinin üzerinde olmasını istemektedir. Bu bağlamda tesettürlü gelinlik tercih edecek olan kadınlar, gelinlik altına hangi ayakkabıların uygun olacağını merak etmektedir. Peki tesettürlü gelinliğin altına ne gider?

Tesettürlü Gelinliğin Altına Ne Gider?
Tesettürlü Gelinliğin Altına Ne Gider?

Tesettürlü Gelinliğin Altına Ne Gider?

Tesettürlü gelinlik altına ayakkabı seçimini etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler, kadınların doğru ayakkabıları tercih etmesi açısından önemli olmakta, bu nedenle önemli olan hususların göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Tesettürlü gelinlik altına ayakkabı modellerinin seçiminde ön plana çıkan hususlar şu şekilde sıralanabilir:

  1. Tesettürlü Gelinlik Kesimine Göre Ayakkabı Seçimi
  2. A Kesim Tesettürlü Gelinlik
  3. Balo Tipi Tesettürlü Gelinlik
  4. Vintage Tesettürlü Gelinlik
  5. Düğün Mekanına Göre Ayakkabı Seçimi
  6. Plaj ve Sahil Düğünü
  7. Kır Düğünü
  8. Salon, Saray ve Yalı Düğünü

Bu unsurların göz önüne alınması ve gelinliğe en uygun ayakkabının seçilmesi gerekmektedir.

Reklamlar
Tesettürlü Gelinlik Kesimine Göre Ayakkabı Seçimi
Tesettürlü Gelinlik Kesimine Göre Ayakkabı Seçimi

Tesettürlü Gelinlik Kesimine Göre Ayakkabı Seçimi

Bilindiği üzere gelinlik modelleri çok çeşitlidir. Bu modellerin her biri farklı olmakla birlikte gelinlik altına giyilecek ayakkabı modeli de gelinliğe göre değişmektedir. Gelinlik ve ayakkabı arasında en uygun kombinin oluşturulabilmesi için gelinlik modeline karar verilmesi, ardından gelinliğe uygun ayakkabı seçilmesi gerekmektedir. Tesettürlü gelinlik kesimine göre ayakkabı seçimi konusunda ön plana çıkan gelinlik modelleri, kişinin en uygun ayakkabı modelini seçmesini sağlayacaktır.

A Kesim Tesettürlü Gelinlik Altına Ayakkabı

Klasik bir gelinlik modeli olan A kesim gelinlikler, dolgu topuk ya da ince topuk stiletto ile kombinlenebilmektedir. Fakat düğünün hangi mekanda olacağı da çok önemlidir. Eğer sahil ya da plaj düğünü olacaksa mutlaka dolgu topuk ayakkabılar tercih edilmelidir.

Balo Tipi Tesettürlü Gelinlik Altına Ayakkabı
Balo Tipi Tesettürlü Gelinlik Altına Ayakkabı

Balo Tipi Tesettürlü Gelinlik Altına Ayakkabı

Balo tipi gelinlikler, daha çok kapalı mekanlarda tercih edilen gelinlik modellerinden bir tanesidir. Yalı, saray ya da salon düğünlerinde balo tipi gelinlikler ile göz doldurmak mümkündür. Bu gelinliklerin altına tercih edilecek ayakkabılar ise ince topuklu gelin ayakkabısı ya da dolgu topuk gelin ayakkabısı olmaktadır. Eğer gelinlik üzerinde çok fazla taş varsa ve gelinlik gösterişli ise gelin ayakkabısının sade olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra gelinlik sadeyse gelin ayakkabısında gösteriş tercih edilebilir.

Vintage Tesettürlü Gelinlik Altına Ayakkabı

Tesettürlü gelinlik kesimine göre ayakkabı seçimi hususunda ön plana çıkan gelinlik modellerinden bir tanesi olan vintage gelinlik, romantik ve zarif bir görüntüye sahiptir. Taşlar ile süslenen ve dökümlere sahip olan bu gelinlikler, uygun ayakkabılar ile kombin edildiğinde şık bir görüntü oluşturmaktadır. Vintage gelinliklerin çeşitli detaylara sahip olması, bu gelinlik modellerinin altına giyilecek olan ayakkabıların daha sade olmasını zorunlu kılmaktadır. Çok az dantel detayına sahip olan fildişi krem tonlarına sahip vintage gelinlik ayakkabıları, bu gelinliklere uyum sağlayan ayakkabı çeşitlerinden bir tanesidir.

Reklamlar
Düğün Mekanına Göre Ayakkabı Seçimi
Düğün Mekanına Göre Ayakkabı Seçimi

Düğün Mekanına Göre Ayakkabı Seçimi

Bilindiği gibi birçok insan, kapalı ortamlarda düğün yapmak istemez. Kır düğünü ya da plaj düğünleri, insanların tercih ettiği mekanların başında yer almaktadır. Düğün mekanının farklı olması, ayakkabı seçiminin mekana uygun yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Açık alanlarda yapılan düğünler ile kapalı alanlardaki düğünlerde giyilecek olan gelinlik ayakkabıları birbirinden farklıdır. Bu nedenle kadınların düğün mekanına göre ayakkabı seçimi konusunda titiz davranması çok önemlidir.

Kır Düğünü

Pek çok kadının hayali olan kır düğünü, açık alanda ve doğa ile iç içe olan düğünleri ifade etmektedir. Ferah bir ortama sahip olan kır düğünlerinde zemin, genellikle ince topuklu ayakkabılar için uygun değildir. Bu nedenle kır düğünü yapacak olan kadınların dolgu topuk ayakkabı seçmesi çok önemlidir. Bunun yanı sıra kalın topuklu gelinlik ayakkabıları da doğru tercih olacaktır.

Plaj ve Sahil Düğünü
Plaj ve Sahil Düğünü

Plaj ve Sahil Düğünü

Tesettürlü gelinliğin altına ne gider sorusu bağlamında verilebilecek olan cevaplardan bir tanesi, plaj ve sahil düğünlerinin zeminlerinin göz önüne alınması olacaktır. Bu alanlarda yapılacak olan düğünlerde zemin çok yumuşak olacaktır. Bu nedenle kadınların, yumuşak zemin için en uygun topuğa sahip ayakkabıları tercih etmesi gerekir.

Kısa ve rahat topuklu ayakkabılar, plaj ve sahil düğünleri için en uygun olan ayakkabı çeşitlerindendir. Bunun yanı sıra bu alanlar, düğünün romantik bir havaya bürünmesini sağladığı için tercih edilecek olan ayakkabılar üzerinde çiçek, taş, fiyonk olabilir. Bu sayede düğün ortamının romantikliğine uyum sağlamış olursunuz.

Salon, Saray ve Yalı Düğünü

Salon, saray ve yalı düğünleri, gösterişin en bol olduğu düğünlerdendir. Bu nedenle ayakkabıların da gösterişe uyum sağlayabilecek türden olması gerekir. Kapalı alanlarda yapılacak olan düğünler için kadınlar, ışıltılı ve ince bantlı topuklu ayakkabı seçebilmektedir. Bunun yanı sıra ışıltılı ince topuk ayakkabılar da tercih sebebi olabilmektedir. Tesettürlü gelinliğin altına ne gider sorusu bağlamında yukarıdaki hususlara dikkat edilmesi ve ortam ile gelinliğe uygun ayakkabı seçilmesi gerekmektedir.

Tesettürlü Gelinliğin Altına Ne Giyilir? adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Gelinlik Kumaşı Nasıl Olmalı? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

begonyakadin adlı Instagram hesabımızı da takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx