Moda

Uzaktan (Online) Moda Tasarım Eğitimi

Reklamlar
Uzaktan moda tasarımı
Uzaktan moda tasarımı

Moda tutkusu, giyinmeyi, kombin yapmayı seven hemen hemen herkesin içindedir. Bu alan biraz olsun yeteneğiniz varsa çoğu zaman hobi olarak başlar ve zamanla tutkuya dönüşür. Bu süreç küçük yaşlarda ortaya çıktığı gibi lise, üniversite yıllarında veya daha ileri yaşlarda da bir şeyler üretme arzusu ile başlayabilir.

Yaşınız kaç olursa olsun, moda tasarıma ilgi duyuyorsanız, ister hobi amaçlı ister profesyonel olun bu dönemde evinizden çıkmadan uzaktan (on-line) moda tasarım eğitimi alarak hayallerinizi çizebilir, vizyonunuzu geliştirebilir. Uzaktan moda eğitimine katılarak yeteneklerinizi geliştirip moda alanında profesyoneller arasına katılabilirsiniz.

Moda tasarıma başlama
Moda tasarıma başlama

Moda Tasarımına nasıl başlamalıyım?

Defileleri izleyerek, moda tasarımcıların hayatlarını araştırarak, moda dergileri alarak, moda konusunda okuyarak başlayabilirsiniz. Hayallerinizi giyilebilir tasarımlara dönüştürmek için renk, kombin, teknik çizim, kumaş bilgisi, anatomi, desen tasarımı, moda tasarım süreci, koleksiyon hazırlama süreci, bilgisayarda dijital çizim vb. konularda eğitim alarak başlamalısınız. Bu eğitim usta-çırak ilişkisi içeren bir eğitim olduğunda çok daha verimli olur. Bu eğitim sırasında çizim ve çalışmaları içeren bir portfolyo hazırlarsınız.

Reklamlar

Moda Portfolyosu Nedir?

Moda tasarımcısı olmak için lise, üniversite vb. kurumların başvuru koşulu mülakat ve MODA PORTFOLYO sudur. Moda Portfolyosu, tasarımcıya ait fikir, çizim, dikiş, tasarım vb. detayların yer aldığı özenle hazırlanmış ve tasarlanmış kişisel bir kitapçıktır.  Başarılı bir moda portfolyosu hazırlamak için profesyonel tasarımcılardan destek alarak ve moda eğitimleri katılarak destek alabilirsiniz. Moda portfolyosu hazırlayarak lise veya üniversitelerde Moda tasarım bölümlerine başvuru yaparsınız. Mülakat sırasında Eğitmenler  iyi bir moda tasarımcısı adayı olup olamayacağınızla ilgili bazı sorular sorarlar ve Portfolyonuzu incelerler. İyi hazırlanmış ve geleceğe dair farklı fikirlerinizi sunabileceğiniz bir portfolyonuz varsa, kabul edilirsiniz.

Profesyonel bir Moda portfolyosu için Trendyol Mağazasından Fashionably Portfolyo yu deneyin. https://www.trendyol.com/sr?q=fashionably&qt=fashionably&st=fashionably&os=1

Moda portfolyosu
Moda portfolyosu

Başarılı bir moda portfolyosu hazırlamak için ALTIN KURALLAR;

Portfolyo içeriğinde karakalem çalışmalar, tasarımlar, kumaşlar, proje detayları, proje bölümleri vb. pek çok detay yer alır. Startnow.fashion ile başarılı bir portfolyo hazırlarken,

 1. Karakalem Çizimler
 2. Moodboard / Hikaye panosu
 3. Moda Tasarımlar
 4. Proje Detayları
 5. Moda Koleksiyonları
 6. Moda Ürünlerine ait fotoğraflarınızı eksiksiz bir biçimde hazırlayabilirsiniz.
 7. Başarılı bir portfolyo hazırlamak için Startnow.fashion eğitimlerine katılabilirsiniz.

Uzaktan Moda Eğitimine Katılarak Moda Portfolyosu Hazırlanabilir mi?

Startnow.fashion moda eğitimlerine katılan temel seviye ve ileri seviye moda tasarımı ile ilgilenen profesyoneller Başarılı bir PORTFOLYO hazırlayabilirler.

Reklamlar
Moda Tasarım
Moda Tasarım

Uzaktan Moda Eğitimi İçeriğinde Neler var?

Moda eğitimlerimiz Uluslararası eğitim platformları @udemy  ve @videmycom da yer alır.  Türkçe ve İngilizce olarak 2 farklı dildedir. Video eğitimler şeklinde 100 saate yakın uygulamalı bir eğitimdir.  İçeriği;

 • Karakalem çizim ve göz eğitimi
 • Kuru boya ve marker kalemle renklendirme
 • Moda Figürü ve anatomi
 • Moda İllüstrasyonu
 • Moda Teknik çizimi
 • Kumaş bilgisi
 • Moda koleksiyon tasarımı iş süreci ve uygulamaları
 • Gelinlik Tasarımı vb. özel uygulamalar
 • Bilgisayarlı Moda Tasarımı: Adobe  Illustrator ve Photoshop programında dijital tasarım ve boyama uygulamaları
 • Moda Portfolyosu Hazırlık ( Dijital ve Basılı ortam için)

Uzaktan Eğitim Nasıl Olur?

@udemy üzerindeki eğitim; 5 moda tasarımcı eğitmen tarafından hazırlanan videolar halindedir. İstediğiniz gün ve saatte izleyerek moda çizim ve uygulamaları yapabilirsiniz. Eğitim süreci; Temelden ileri seviyeye sıralanmış videoları adım adım izleyerek uyguluyorsunuz. Ayrıca tekrar tekrar izleyerek konuyu pekiştirin. Sırasıyla çalışmalarınızı eğitim platformuna ilgili bölüme yükleyip moda tasarım eğitmenlerimizin yotum ve onayına sunuyorsunuz. Yorum aldığınızda düzeltmeleri ve eklemeleri yaparak  bir sonraki eğitime geçerek ilerliyorsunuz. 100 saate yakın eğitimi vaktiniz varsa istediğiniz sürede tamamlayabilir. Eğitim sonunda moda çizimlerinizi profesyonel seviyeye taşıyarak başarılı bir moda portfolyosu hazırlayarak katılım belgesi alabilirsiniz.

@videmy.com üzerindeki eğitim ise ; 5 moda tasarımcı eğitmen tarafından hazırlanan videolar halindedir. İstediğiniz gün ve saatte izleyerek moda çizim ve uygulamaları yapabilirsiniz. Buna ek olarak 12 saatlik canlı görüşme ve Başlangıç seti hediyelidir, (başlangıç seti içerisinde; HB ve 2B resim kalemi, @fashionably_portfolio  A4 boy moda portfolyo defteri, 24 lü kuruboya, hamur silgi ve kalemtraş)

Uzaktan Moda Tasarım Eğitim süreci; Temelden ileri seviyeye sıralanmış videoları adım adım izleyerek uyguluyorsunuz. Ayrıca tekrar tekrar izleyerek konuyu pekiştirin. Sırasıyla çalışmalarınızı eğitim platformuna ilgili bölüme yükleyip moda tasarım eğitmenlerimizin yotum ve onayına sunuyorsunuz. Yorum aldığınızda düzeltmeleri ve eklemeleri yaparak  bir sonraki eğitime geçerek ilerliyorsunuz. 100 saate yakın eğitimi sırasında 1 yıla yakın süren bu eğitimde her ay 1 saat moda tasarımcısı eğitmenle soru-cevap şeklinde görüşmeler yaparak, kariyer planlarınız hakkında görüşebilir, çizimleriniz ve hayalleriniz tasarım dönüştürmek için fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.  Eğitim sonunda moda çizimlerinizi profesyonel seviyeye taşıyarak başarılı bir moda portfolyosu hazırlayarak katılım belgesi alabilirsiniz.

Kimler Uzaktan (On-line) Moda Eğitimine Katılabilir?

8 yaş ve üzeri ister hobi ister profesyonel düşünen moda severler Uzaktan (on-line) Moda tasarım eğitimlerine katılabilir.

Uzaktan Moda Eğitimlerine Katılım İçin;

http://www.videmy.com  videmy.com üzerindeki eğitimler üye olunduğunda ilk 24 saat ücretsiz izlenebilir.

@udemy üzerindeki eğitimler http://bit.ly/SNF-Kasim20

Ümit Uslu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx