TeknolojiHaber

Whatsapp Yeni Özellikler Nelerdir?

Reklamlar

Whatsapp yeni özellikler nelerdir? Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için geliştirilmekte olan iki yeni özellik geldi. Kullanıcı deneyimini iyileştirecek bu özellikler  

Geliştirilmekte olan ilk Whatsapp özelliği, uygulamanın iOS beta sürümünde ortaya çıktı. Söz konusu özellik, daha önce ait olduğunuz ancak sonradan ayrıldığınız gruplarda bulunan kullanıcıları görmenizi sağlayacak. Bu şekilde, aynı gruptayken ilgilenmediğiniz kullanıcıları gruptan ayrıldıktan sonra bile bulabileceksiniz. Ancak bu listedeki kullanıcılar 60 günlük bekleme süresinden sonra silinecektir.

Kaybolan Mesajlar Silinmeyecek
Kaybolan Mesajlar Silinmeyecek

Kaybolan Mesajlar Silinmeyecek

Whatsapp’dan gelen mesajlar Uygulamanın kaybolan mesajlar özelliği arşivlenebilir. Geliştirilmekte olan bir diğer yeni WhatsApp özelliği de kayıp mesajları arşivliyor. Bilindiği üzere WhatsApp, kısa bir süre önce yayınladığı bir güncelleme ile ölmekte olan mesaj servisini kullanıcılarının karşısına çıkardı. Belirtilen süreden sonra kaybolan mesajlar otomatik olarak silinir. Kaybolan mesaj modu etkinleştirildiğinde sohbetlerdeki mesajları gizlemek için geliştirilmekte olan yeni bir özellik kullanılacak. Kullanıcılar bu yeni özelliği etkinleştirdikten sonra kaybolan mesajların silinmemesini sağlayabilecekler.

Reklamlar

Paylaşılan ekran görüntüsüne baktığımızda bazı izin sorunları için özelliğin açıldığını görüyoruz. Örneğin, grup yöneticileri bu modu engelleme olanağına sahip olacaktır. Ancak, bunu söylemek için henüz çok erken. Bu özellik beta sürümüne ulaştığında ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olacağız. beta kodunda keşfedilen bir özellik, kullanıcıların işini kolaylaştıracak gibi görünüyor. Çünkü bu özellik sayesinde WhatsApp’ta çevrim içi olduğunuzda kimlerin görebileceğini belirleyebileceksiniz. Bu özelliğin mantığı geçen seferki ile aynı olacaktır. Bu özellik ile çevrimiçi varlığınızı herkesten, belirli kişilerden, kişilerinizdeki belirli kişiler dışında herkesten gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.

Çevrimiçi Durum Görüntüleme Özelliği

Yeni bir özelliği test etmek için kodlu WhatsApp beta Android sürümü güncelleme yapan test kullanıcıları artık yeni bir mesaj arama filtresi görüyor. Bu filtre, okunmamış mesajlar içeren sohbetleri filtrelemenize olanak tanır. WhatsApp, mesajların kaybolduğu sohbetler için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kaybolan Mesajlar, WhatsApp sohbetleri ve gruplarının gelen kutularını mesajlardan arındırmasına olanak tanır. Herhangi bir sohbette veya grupta kaybolan mesajları açarsanız, belirtilen süreden sonra tüm mesajlar kaybolur. Mesajı gizlemenin bir yolu yok. WhatsApp, bu sorunu çözmek için yaygın olarak “örtüşen mesajlar” olarak bilinen bir özellik üzerinde çalışıyor.

Beta sürümünde WhatsApp yeni özellikler içeriğini takip eden bir web sitesi olan WABetaInfo tarafından keşfedilen yeni özellik. Site, yeni “Kept Messages” özelliğinin kullanımını ve olası lansmanını açıklayan bir ekran görüntüsü paylaştı.

Ayrıca Bakınız: WhatsApp’a Favori Kişiler Özelliği

Reklamlar
Whatsapp Ne İşe Yarar?
Whatsapp Ne İşe Yarar?

Whatsapp Ne İşe Yarar?

Akıllı telefonların popülaritesi ile mesajlaşma uygulamaları da çoğalmaya başladı. Bunlar arasında WhatsApp o kadar ünlü ki son yıllarda birçok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması haline geldi. Eski WhatsApp şirket çalışanları Biran Acton ve Jan Koum tarafından Santa Clara, California, ABD’de kuruldu. 2014 yılının başlarında WhatsApp, Facebook’a 19 milyar dolara satıldı.

WhatsApp şüphesiz dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından biridir. İnternet üzerinden mesajlaşma ve dosya gönderme programı olan WhatsApp, GSM servis sağlayıcılarına ödediğimiz SMS ücretlerini azaltmanın en iyi yollarından biridir. Yurtdışında veya yurtdışındayken arkadaşlarınıza WhatsApp üzerinden dilediğiniz gibi mesaj atabilir, çektiğiniz fotoğraf ve videoları anında ücretsiz paylaşabilirsiniz!

WhatsApp kullanmak için telefonunuzun İnternet’e bağlı olması gerektiğinden, bir kablosuz ağa bağlı olmanız veya bir mobil İnternet planı satın almış olmanız gerekir. WhatsApp’ı kullanmak için arkadaşınızın da WhatsApp kullanması gerekir. Böylece sınırsız mesaj gönderebilir, resim, video ve ses kaydı gönderebilir ve ücretsiz telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı App Store’dan telefonunuza yükleyin. (Android telefon kullanıyorsanız Google Play’e gidin) App Store’u açın ve sağ alttaki büyüteç simgesine tıklayın. En üstteki kutucuğa WhatsApp yazın ve uygulama penceresinde Ücretsize tıklayın ve telefonunuza indirin. Uygulamayı bulun ve açın. Kayıt sırasında GSM telefon numaranızı girmeniz, girmeniz ve ardından SMS ile numaranıza gönderilen bir kodu girerek hattınızı doğrulamanız istenecektir.

WhatsApp cep telefonu rehberinizi tarar ve uygulamayı kullanan arkadaşlarınızı listeler. Artık listenizdeki arkadaşlarınızla anında sohbet edebilirsiniz. Bu arada WhatsApp uygulamasının mesajlaşma ve dosya gönderme seçeneklerinin yanı sıra; Mevcut konumumuzu arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Uzun süre arkadaşlarınıza konumunuzu bildirmenize gerek yok, konumunuzu gösteren harita bilgileri konum paylaşma seçeneği ile arkadaşınızın telefonuna indirilir ve arkadaşlarınız bağlantıya tıklayarak Google Harita ile konumunuzu kolayca bulabilir.

Youtube kanalımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Şaban Sarı

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx