Cilt Bakımı

Yüz Gerdirme ile Gençlik Çok Yakınınızda!

Yüz Gerdirme

Hem erkeklerin hem de kadınların tercih ettiği gerdirme operasyonları, sadece estetik kaygılara bağlı olarak gerçekleştirilmez. Kimi zaman tıbbi gereklilik olarak da karşınıza çıkan yüz gerdirme, özellikle belirli bir yaş sonrasında ortaya çıkan deri sarkmalarını gidermekte etkilidir. Yüz germe estetiği için belirli bir yaşı kıstas olarak koymak doğru değildir. Uygulama yaptırmak isteyen kişinin yüzünü yaşlanmış hissetmesi, daha pürüzsüz ve diri bir cilde sahip olması yaşa bağlı değildir. Yüzünün dinamikliğini kaybettiğini düşünen her insan yüz gerdirme işlemlerine başvurabilir.

Yüz Gerdirme İşlemleri Neden Tercih Edilir?

Yüz gerdirmeye ihtiyaç duymanın birden fazla nedeni vardır. Bunlardan ilki yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan deri gevşemeleri ve sarkmalardır. Yaşlanma belirtilerinin ilk gözüktüğü yer yüz kısmıdır. Yer çekimi, yaşlanma belirtileri ve güneşin neden olduğu etkiler yüz bölgesinde canlanır. Bununla birlikte zaman içerisinde kas dokusu azalır ve cilt sarkması gözlenir. Ciltteki yağ ve kas dokusunun azalması ile birlikte deri bollaşır ve esnekliğini yitirir. Hal böyle olunca kişiler, gerdirme operasyonlarını tercih ederek cilt dokularının toparlanmasını sağlar.

Yaşlılığın yanı sıra belli başlı cerrahi operasyonlardan geçen hastalar da yüz gerdirme işlemlerine ihtiyaç duyabilir. Özellikle obezite cerrahisi ve kilo vermek adına gerçekleştirilen işlemler sonrasında hastaların bedenleri incelirken yüzlerinde sarkmalar meydana gelebilir. Bu durum estetik kaygıların oluşmasına neden olur ve bireyleri rahatsız eder. Bu hastaların da genellikle yüz gerdirme işlemlerini tercih ettikleri bilinmektedir.

Yüz Gerdirme
Yüz Gerdirme

Yüz Germe Operasyonları Nelerdir?

Yüz gerdirme operasyonları, ameliyatsız ve ameliyatlı olmak üzere iki grupta incelenebilir.

  • Kilit Askı Operasyonu: Ameliyatsız yüz gerdirme operasyonlardan biri olan kilit askı uygulamaları; kırışıklıkları gidermek, yüzün oval görünümüne kavuşmasını sağlamak, cildin daha sıkı ve gergin olan görünümünü yakalamak adına değerlendirilir. Daha çok 30’lu yaşlarında olan ve inci ciltli insanlara önerilen kilit askı yöntemi, özenle tasarlanan silikon ipler ve esnek iğnelerle gerçekleştirilir. Erken yaşta cilt sıkılığı hedefleyen işlemin etkisi yaklaşık 2 yıl sürer. Bu işlem cilt üzerinde; yanak kenarı çizgilerinin açılmasını, sıkılaşma, yüz ovalinin belirginleşmesi gibi etkiler gösterir.
  • Fokus Ultrason İşlemi: Fokus ultrason işleminde, cildin kendini doğal yollarla onarması hedeflenir. Cildin en derin tabakalarına, fokuslanan termal enerji yollanır ve bu sayede kolajen üretimi uyarılır. Bu işlem 30 – 65 yaş arasındaki bireylerde uygulanır. Kaş kaldırma, gıdı toparlama ve ameliyatsız yüz germe işlemleri için tercih edilir. Tek seanslıktır. İşlemin ardından etkisi bir ay sonra görülmeye başlanır. İşlem sonrasındaki ikinci ayda ise etkisi maksimum olur. Fokus ultrason sonrasında bireyler, günlük hayatlarına devam edebilir.
  • Dermapenli PRP İşlemi: Ciltte peeling etkisi yaratan bir yüz gerdirme işlemidir. Temizlenen cilt üzerine farklı derinliklerde peeling etkisi sağlanır ve minimum derecede hasar verilerek iyileşme süreci tetiklenir. Yüz germe işlemi sonrasında özel bir maske cilde uygulanır. Operasyonun ardından 24 saat ciltte kızarıklık görülebilir, 3. ve 4. gün hafif pullanmalar gözlenebilir. Dermapenli PRP işlemi; ince kırışıklıklar, cilt gençleştirme, cilt tonunun rengini açma, cilt sıkılaştırma ve leke tedavisinde tercih edilir.
  • Thermage İşlemi: Radyofrekans dalgaları kullanılır ve ciltteki sarkmaların giderilmesi hedeflenir. Gıdı, yüz, kol, bacak, popo,üst bacak bölgelerindeki gevşekliklerin yok edilmesi adına kullanılan yöntem; 30 – 60 yaş arası bireyler için idealdir. Tek bir seans yeterlidir.

Bu işlemlerin yanı sıra altın iğne, sıvı yüz germe ve endopeel işlemleri de yüz gerdirme için tercih edilir. Yüz gerdirme fiyatları ve yöntemleri hakkında bilgi almak için Estethica’yı ziyaret edebilir en güvenilir bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: El Yapımı Temizleyici Yapımı

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx