Cilt Bakımı

Yüz Güzelleştirme Taktikleri

Yüz Güzelleştirme Taktikleri ve İpuçları

Reklamlar

Yüz güzelleştirme taktikleri hepimizin merak ettiği şeyler, değil mi? Cildiniz, içeride ne kadar iyi hissettiğinizin bir göstergesidir. Bu yüzden cildinize iyi bakmanız ve zaman zaman onu şımartmanız çok önemlidir. Ancak aşırı derecede meşgul yaşam tarzlarımız sayesinde, düzenli cilt bakımı genellikle arka planda kalma eğilimindedir. Bu soruna sürekli stres, kir, kirlilik, güneşe maruz kalma ve abur cubur için bitmeyen sevgimizi ekleyin ve şimdiden harika bir cilde veda edebilirsiniz! Ama merak etmeyin! Dudaklarınıza kocaman bir gülümseme ve yüzünüze inanılmaz bir ışıltı getirecek bir şeyimiz var. Düzenli, kararlı ve çalışkan olmanız koşuluyla, harika bir cilde dürüstçe ulaşmak çok zor değildir.

Yüz için bu güzellik ipuçları size seveceğiniz daha parlak, ışıltılı bir cilt verecek. Yüz için bu güzellik ipuçları zamana direndi ve başarılı oldu. Bunlar dermatoloğunuzun bilmenizi ve takip etmenizi istediği temel bilgilerdir, ayrıca bu ipuçlarında büyükannelerinizden gelen teknikler de vardır.

İşte tüm güzellik ve cilt bakımı bağımlıları için yüz güzelleştirme taktiklerine dair bir güzellik rehberi. Önce yüz için bu güzellik ipuçlarını deneyin ve daha sonra bize teşekkür etmeyi unutmayın!

Reklamlar
Yüzünüzü günde iki kez yıkayın
Yüzünüzü günde iki kez yıkayın

Neler Okuyacaksınız? →

Yüzünüzü günde iki kez yıkayın

Yüz için en iyi güzellik ipuçlarından birisidir. Günde iki kez yüzünüzü yıkayın! Amaç sadece yüzünüzü suyla durulamak değil, sabah ve akşam hafif bir temizleyici kullanmaktır. Cildiniz gece onarılır ve sabah tüm ölü hücreler yüzeye çıkar. Bu tür ölü hücreleri çıkarmanın en iyi yolu bir yüz temizleyicidir!

Yüzünüzü temizlemek veya yıkamak, kusursuz bir cilt için iyi bir güzellik rutininin temelini oluşturur ve ne olursa olsun bundan taviz verilmemelidir. Yüzünüzü yıkamak, kirden, tozdan ve dumandan kurtulmanıza yardımcı olur ve yüz için önemli bir güzellik ipucudur. Ve yıkama derken, yüzünüzü Ponds Pure White Anti-Pollution + Purity Face Wash gibi nazik bir köpüklü temizleyici ile gerçekten köpürtmeyi kastediyoruz. Cildinizin kesinlikle temiz, kusursuz ve parlak görünmesini sağlayın. Yüzünüzü sadece suyla durulamak yeterli olmadığından ve çoğu zaman suda bulunan safsızlıklar ve mineraller cildinize zarar verebileceğinden yüz yıkama ürünü kullanmak son derece önemlidir.

Yüzünüze masaj yapın
Yüzünüze masaj yapın

Yüzünüze masaj yapın

Yüz masajı, birçok kadının güzellik rutininin bir parçası olarak takip ettiği yaygın bir uygulamadır ve haklı olarak, yüz masajının çok fazla faydası olduğu için. Stresi azaltmak için doğal bir yoldur ve ruh halinizi iyileştirmektir. Bu, ciltteki kolajen ve kan üretimini uyarmaya yardımcı olduğu için yüz için harika bir güzellik ipucudur. Yüzünüze düzenli olarak masaj yapmak cildi sıkılaştırır ve yüz kaslarınızı kaldırır. Bu harika bir yaşlanma karşıtı tedavidir ve size genç bir ışıltı vermek için iyi çalışır. Ek olarak, yüz masajları akne ve rozasea gibi iltihaplı cilt rahatsızlıklarına da fayda sağlar. Ciltte hafif manipülasyon, iyileşme için gerekli olan kan akışını ve oksijeni artırır, ayrıca genellikle sivilcelerden sorumlu olan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Çok su tüketin
Çok su tüketin

Çok su tüketin

Ne yazık ki birçoğumuz özellikle kış aylarında günde beş bardaktan fazla su içmiyoruz. Miktarı ikiye katlayın ve iki ay içinde cildinizde önemli bir fark göreceksiniz. Daha parlak, daha sağlıklı ve her şeyden önce nemli olacak.

Reklamlar

Suyun cilt bakımında pek çok faydası vardır ve kusursuz bir cilt için doğal ve süper güvenli bir ipucudur. Cilt, tıpkı vücudunuzun diğer organları gibi, düzgün çalışması için suya ihtiyaç duyar. Yeterince su içmiyorsanız, cildinizi yeterli nemden mahrum bırakıyorsunuz. Bu hidrasyon eksikliği cildinizde kendini gösterecek, kuru, sıkı ve pul pul görünmesini sağlayacaktır. Kuru cilt daha az esnekliğe sahiptir ve kırışmaya daha yatkındır. Her gün büyük miktarlarda su kaybedildiğinden, bir şekilde yerine yenisini koymanız gerekir. Su, hayati organlarımızdaki toksinleri temizlerken aynı zamanda hücrelere besin taşır ve organların optimum düzeyde çalışmasına yardımcı olur. Cilt ile ilgili olarak, sivilce, iz ve aknelerin azalmasına yardımcı olur, hatta yaşlanma sürecini bir dereceye kadar geciktirir.

Her gün güneş koruyucu kullanın
Her gün güneş koruyucu kullanın

Her gün güneş koruyucu kullanın

Her seferinde hatırlaması zor olsa da gerçek şu ki, daha önce yüzünüze güneş kremi sürmediyseniz asla evden çıkmamalısınız. Güneş kremi kırışıklıkları, lekeleri, gevşemeleri ve cilt kanserini önler. Size ekstra nemlendirme sağlayacak SPF 30’lu birini seçin.

Sağlıklı, ışıltılı ve kırışıksız bir cilt istiyorsanız, yüz için bu güzellik ipucunu her gün hatasız uygulamanız önemlidir. Güneş koruyucu kullanmak, güzellik rutininize ek bir görev gibi görünse de hemen sonuç vermez, gerçek şu ki, bugün her gün güneş kremi kullanmak, cildinizin on yıl sonra size teşekkür etmesini kesinlikle sağlayacaktır. Cildinizin güneşten en az zarar görmesini sağlamak için güneş kremi sürmeden asla evden çıkmamalısınız. Güneş kremi kırışıklıkları, lekeleri, gevşemeleri ve cilt kanserini önler. Size ekstra nemlendirme ve eşsiz koruma sağlayacak en az 30 PA+++ içeren bir SPF seçin. Lakmé Sun Expert Fairness + UV Losyon SPF 50 PA+++, güneşin zararlı UVB ışınlarının %97’sini engeller ve dünyada endişe duymadan güneşin tadını çıkarmanızı sağlar.

Düzenli olarak yüz maskesi kullanın
Düzenli olarak yüz maskesi kullanın

Düzenli olarak yüz maskesi kullanın

Kendinizi bir yüz maskesinin şımartılmasından ve Netflix’te kendinizi şımartmaktan ve bir hafta sonu boyunca serinlemekten mahrum bırakmanız gerekiyorsa, kesinlikle cildiniz yorgun görünür. Sağlıklı ve esnek bir cilde ulaşmanın kolay ve hızlı bir yolunu istiyorsanız, hemen kendinize bir yüz maskesi almalısınız. Yüz maskeleri kullanmanın faydaları çoktur ve farklı cilt tipleri, yaşlar için tasarlanır ve hızlı ve hedefe yönelik eylem için belirli sorunları çözerler. Kusursuz bir cilt elde etmek için evde yüz için tek bir güzellik ipucu arıyorsanız, yüz maskeleri mükemmeldir. Doğru yüz maskesini kullanmak cildi nemlendirmeye, fazla yağları gidermeye ve gözeneklerinizin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Ayrıca safsızlıkları çıkarmaya yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur.

Yeterli uyku uyuyun

Yorgunsanız kesinlikle yüzünüze yansıyacaktır. Bu nedenle, yüzünüz için yapılan tüm güzellik bakımlarının yanı sıra, her gece yeterince uyumanız çok önemlidir. Sonuçta, gece uyumaya bir sebepten dolayı güzellik uykusunu yakalamak denir! Uyku, vücudunuzun nemini yeniden dengelemeye yardımcı olur ve cildinizi sağlıklı ve nemli tutar. Siz uyurken vücudunuz cildinize giden kan akışını hızlandırır, bu da sağlıklı bir ışıltıyla uyandığınız anlamına gelir. Yetersiz uyku yüzünden teniniz donuk, küllü veya cansız görünebilir. Kırışıklıklarınızı ve ince çizgilerinizi düzeltmek istiyorsanız hemen uyumanızı öneririz. Ancak uyurken cildinize zarar vermemek için uyku yastık kılıflarında uyumayı ve sırt üstü yatmayı unutmayın.

Yüz Güzelleştirme Yöntemleri
Yüz Güzelleştirme Yöntemleri

Yüz Güzelleştirme Yöntemleri

Yüz güzelleştirme yöntemleri sayesinde doğal olarak ışıltılı, parlak, sağlıklı ve muhteşem bir cilde sahip olabilirsiniz.

Terlemek aslında size iyi geliyor

Güzellik blogumuzun bir okuyucusuysanız, egzersizin sağlığınız için faydalarını zaten öğrendiniz. Bilmediğiniz şey, egzersizin cilt üzerindeki çok önemli faydalarıdır. Egzersizle, cilt hücrelerinize besinler eklenir, böylece daha da iyi çalışırlar.

Yüzünüze masaj yapın

Yüzünüz elli yedi kastan oluşur. Onlarla uğraşmanın zamanı gelmedi mi? Basit masaj egzersizleri yüz kaslarını harekete geçirir ve size en acısız yüz gerdirmeyi sunar. Tek yapmanız gereken günde birkaç dakika masaj yapmak! Ayrıca yüz yogası da deneyebilirsiniz. Böylece ciltteki kırışıklıkları ve ince çizgileri hafifletebilirsiniz.

Ciltteki fazla yağı alın
Ciltteki fazla yağı alın

Ciltteki fazla yağı alın

Sabaha mat, taze görünen bir ciltle başlıyorsunuz ama akşam beşe kadar cildiniz aşırı yağlanıyor mu? Yağlı cildiniz varsa, yağ emici kağıtları güzellik için bir nimettir. Yağı emmek için pudra kullanmayın. Gün boyunca periyodik olarak çok fazla kullanmak cildinizin cakey görünmesini sağlar çünkü sadece makyajı daha fazla makyajın üstüne yaparsınız. Bunun yerine yağ emici kağıtları tercih edin. Bütün yağı emer. Sephora’nın yağ emici kağıtlarını seviyoruz.

Makyaj temizleme ürünü yerine losyon deneyin

Makyaj temizleyiciniz bittiyse, makyajdan kurtulmak için vücut losyonu kullanın. Özellikle sert maskara üzerinde iyi çalışır.

Dolgun dudaklar yaratın

İnce, büzgülü dudaklara sahip olmaktan bıktıysanız, nötr tonlu bir dudak kalemi kullanarak dudak çizginizi uzatın. Daha sonra üzerine ruj sürün. Yine de dikkatli olun – dudak çizginizi çok fazla uzatmayın.

Daha uzun kirpiklere sahip olun
Daha uzun kirpiklere sahip olun

Daha uzun kirpiklere sahip olun

Daha uzun kirpikler için rimel uygulamadan önce ve sonra kirpiklerinizi kıvırın. Ekstra kaldırma sağlamak için gün boyunca onları tekrar kıvırmak isteyebilirsiniz, sadece kirpik kıvırma aletine baskı uygularken nazik olmayı unutmayın.

Saç renginizin solmasını durdurun

Saçınızı yeni boyattıysanız, istediğiniz son şey rengin solmasıdır. Böyle bir aksiliği önlemenin kesin yollarından biri, ayda bir saçlar için deep conditioning tedavisi kullanmaktır. Bu, rengin kilitlenmesine yardımcı olacak ve kuru ve hasarlı saç tellerini iyileştirme avantajına sahip olacaktır.

Kaşlarınızı cımbızla almadan önce suya batırılmış pamuk kullanın

Cımbızla kaşlarınızı almadan önce, ılık suya veya kreme batırılmış bir pamuğa batırarak cildinizi yumuşatmanız çok önemlidir. Cımbızla kaşlarınızı almaya başladığınızda, bunu kaş kıllarınızın uzama yönünde yapın.

Beyaz saçları kamufle edin

Hareket halindeyken bazı beyaz saç tellerini kamufle etmek istiyorsanız, koyu saçlarınız varsa rimel kullanmanızı öneriyoruz. Sarışınlar veya kızıllar için saç köklerinize bronzlaştırıcı pudra uygulamayı deneyin.

Günlük olarak ayak bakımı yapın
Günlük olarak ayak bakımı yapın

Günlük olarak ayak bakımı yapın

Ayaklarınızın bakımını günlük olarak yaparak güzellik rutininizden tasarruf edin. Her sabah duşta ayağınızı ponza taşıyla ovun. Dışarı çıkıp kuruduktan sonra ayaklarınıza bir nemlendirici krem ​​sürün. Bu, pedikür olmadan geçirebileceğiniz süreyi artıracak ve ayak parmaklarınızı sağlıklı ve mantarsız tutacaktır.

Kuru şampuan kullanın

Kuru şampuanı, özellikle Klorane’yi kesinlikle seviyoruz (bu markayı sürekli olarak kullanıyoruz). Saç tellerinizdeki ve saç derinizdeki fazla yağı emer ve saçlarınızın temiz ve taze görünmesini sağlar. Kuru şampuanınız yoksa, başınızın sadece üstünü veya yağın olduğu her yeri normal şampuanla yıkamayı deneyin ve ardından hızlı bir fönle kurutun. Bukleleriniz yeni yıkanmış gibi görünecek.

Maskaranızı pompalamayın

Maskaranızı asla pompalamamanız gerekir. Yani, çubuğu tüp içinde çok hızlı bir şekilde yukarı ve aşağı hareket ettirmeyin çünkü bu yalnızca tüpe hava girmesine izin verecek ve bu da maskaranızın kurumasına ve nihayetinde ömrünün kısalmasına neden olacaktır.

Bronzlaştırıcıyı eşit şekilde uygulayın
Bronzlaştırıcıyı eşit şekilde uygulayın

Bronzlaştırıcıyı eşit şekilde uygulayın

Bronzlaştırıcı veya bronzlaştırıcı losyonu uygulamadan önce bir veya iki damla solüsyonu nemlendirici krem ​​ile karıştırın. Parmağınızı veya kulak çubuğunu kullanarak karıştırın ve ardından normal nemlendirici gibi cilde uygulayın. Bu, kremin cilde eşit şekilde karışmasını ve cildi kaplamasını sağlayacaktır.

Betakaroten maddesini içeren yiyecekleri tüketin

Güçlü bir doğal yaşlanma karşıtı antioksidan olan betakaroten, vücudun yeni hücreler oluşturmak için A vitaminine dönüştürdüğü sarı ve kırmızı taze gıdalardaki bir pigmenttir. Betakaraton maddesi dozunu kayısı, şeftali, nektarin, tatlı patates, havuç ve yeşil yapraklı sebzeleri tüketin.

Dudaklarınıza güneş kremi uygulayın

Genellikle dudaklarda görülen kanser hücrelerinin, vücudun başka yerlerinde ortaya çıkan diğer kanser türlerine göre metastatik hale gelme olasılığı daha yüksektir. Dudaklarınızı özel bir güneş kremi veya vazelin gibi soyulmayı önleyen yumuşatıcı bir bileşenle koruyun.

Her zaman güneş gözlüğü takın
Her zaman güneş gözlüğü takın

Her zaman güneş gözlüğü takın

Stil olarak güneş gözlüğü şık görünür. Ayrıca gözlerinizi ve özellikle hassas olan ve çok kolay kırışmaya meyilli olan çevresini korurlar. Güneş gözlüklerinizi sadece yağmurlu günlerde evde unutursanız sizi mazur görürüz!

Cilt bakımını adım adım uygulayın

Geç yatıp çok erken kalkmak zorunda kaldığınızda ve cildinizin iyileşmesi için zaman bırakmadığınızda ne yaparsınız? Cevap, tedavi etmek için birkaç dakikanızı ayırarak cildinizi güçlendirmektir. Kapsamlı bir temizlikle başlayın, bir tonik ile devam edin ve nemlendiricinizi cildinize nazikçe masaj yaparak sürmeyi unutmayın.

Yüzünüzü buruşturmayın

Yüzle ilgili tüm güzellik ipuçlarına bakılırsa, bu size aptalca gelebilir ama aklınıza gelmeyecek bir şey. Yüzünüzü buruşturmak ve kendine özgü yüz ifadelerini benimsemek, kaşlar ve gözler arasında kıvrımlar ve kırışıklıklar yaratır. Özellikle güneşte yüz ifadelerinizin farkında olmak, ilk etapta görünmelerini engelleyecektir.

Peeling yapın
Peeling yapın

Peeling yapın

Sık sık peeling yapmak, ölü hücreleri daha kolay uzaklaştırır ve yenilerini güçlendirir. Bununla birlikte, cildinize karşı nazik olmalısınız, çünkü acı veren bir pul pul dökülme cildi tahriş eder. Mükemmel sonuca ulaşmak için kendinize dairesel hareketlerle hafif bir masaj yapın.

Göz maskesi kullanın

Uyku maskeleri hakkında ne biliyorsunuz? Audrey Hepburn’ün Tiffany’de Kahvaltıda taktığı ipek göz maskelerinden bahsetmiyoruz. Nemlendirici göz maskelerinden bahsediyoruz. Akşam bakımınızdan sonra uygularsınız, sabah hiç olmadığı kadar zinde uyanırsınız!

Bir uzman yardımı alın

Unutmayın, bazen bir uzmanın müdahalesi en iyi seçimdir. Bu nedenle, size derin eksfoliasyon vermek için bir estetisyen veya dermatolog ile iletişime geçebilirsiniz. Aşırıya kaçmayın, yılda iki kez maksimum olmalıdır!

Anti-oksidanlar önemlidir
Anti-oksidanlar önemlidir

Anti-oksidanlar önemlidir

Çeşitli gıdalarda bulunan antioksidanlar faydalı özellikleri ile bilinir. Özellikle cildinizin ultraviyole güneş ışınlarına ve çevre kirliliğine karşı savunmasını güçlendirirler. Bu nedenle domates, çilek ve yeşil sebzeler gibi A vitamini, C vitamini ve E vitamini açısından zengin yiyecekleri seçin.

Omega-3 içeren yiyecekler tüketin

Somon, zeytinyağı ve ceviz gibi Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin besinler, cilt hücrelerinin zarını güçlendirerek çevresel tehlikelere karşı daha güçlü bir bariyer oluşturur.

İnce çizgileri pürüzsüzleştirin

Yaşlanmayı önlemek ve göz çevresindeki hassas cildin gergin kalmasını sağlamak için yirmi beş yaşından sonra sabah ve akşam göz çevrenizin üstüne ve altına göz kremi sürün.

Koyu lekeleri giderin
Koyu lekeleri giderin

Koyu lekeleri giderin

Çevrenin kirlenmesi cildimizde belirgindir ve hızla hiperpigmentasyona yol açabilir. Bu, bulutlu bir günde arabanızdayken veya radyatör yakınınızdayken uzun süre ofiste olduğunuzda bile olabilir. Hidrokinon, cilt hiperpigmentasyonuna karşı etkili olan bir ağartma maddesidir ve lekelenme için en güvenli çözümdür, ancak koyu ten üzerinde, sorunu gidermek yerine sorunu vurgulayabilir, bu nedenle koyu teniniz varsa dikkatli kullanın.

Göz kremi bulaştırmayın

Göz çevresi çok hassastır. Cildin geri kalanıyla karşılaştırıldığında çok daha kolay şişebilir veya yırtılabilir. Bu yüzden Caviar of Switzerland göz kreminizi asla unutmamalısınız. Cömert bir miktar krem ile hafif bir masaj, yüz için en basit güzellik tüyoları için idealdir!

Cildiniz için en iyisini yapın

Cildiniz sağlıklı olsa bile aynı zamanda hassas olabilir. Bu, cildinizin doğuştan gelen bir özelliği olabilir veya güneşe aşırı maruz kalma gibi dışsal bir faktör sorumlu olabilir. Bu durumda Resveratrol ve doğal maddeler içeren ürünleri seçin.

Göz kapağı hilesini uygulayın
Göz kapağı hilesini uygulayın

Göz kapağı hilesini uygulayın

Daha derin ve yoğun bir görünüm için göz kapağınızın iç çizgisini beyaz bir kalemle vurgulayın.

Her yere bakım yapın

Nemlendirici, güneş kremi gibi yüzünüzde hangi ürünleri kullanırsanız kullanın boynunuza, göğsünüze ve ellerinize de uygulayın. Bu alanların gelişmiş bakıma ihtiyacı var!

Kırışıksız bir cilt için sağlıklı sebzeler tüketin

Domates gibi pürüzsüz bir cilt istiyorsanız, bir tane yiyin! Yüz için güzellik ipuçlarından birisi, domates yemek kadar basittir. Domates, kanser riskini azalttığı düşünülen cilt dostu bir antioksidan olan likopen içerir. Domates pişirmek likopeni daha kullanılabilir hale getirir.

Hemen dezenfekte edin
Hemen dezenfekte edin

Hemen dezenfekte edin

Çenenizde sık sık sivilce çıkıyorsa ve bunlar ergenlik sivilceleri değilse, büyük olasılıkla sivilceniz yok demektir. Tüm suçun ellerinizde olabileceğini düşündünüz mü? Genellikle bilgisayar kullanırken çenemizi tutar veya yüzümüze dokunuruz. Ama ellerimiz o kadar temiz değil, bu yüzden sivilceler çıkıyor. Ofisinizde her zaman bir antiseptik jel bulundurun ve sık sık ellerinizi dezenfekte edin.

Aşırı temizlemeye dikkat edin

Aşırı temizlik, cildin alt katmanlarını doğal koruyucu özelliklerinden arındırdığı için hassas cildin ana nedenidir. Cilt tipinize uygun bir temizleme ürünü kullandığınızdan emin olun ve aşırıya kaçmayın.

Pudrayı unutmayın

Otuz beş yaşın üzerindeyseniz ve ilk kırışıklıklar ve mimik çizgileri ortaya çıktıysa, yüz pudrasını unutmanın zamanı geldi. Kırışıklıklara nüfuz etme yeteneği yaşlanmaya neden olur. Ve elbette, buna ihtiyacınız yok!

Temiz fırçalar kullanın
Temiz fırçalar kullanın

Temiz fırçalar kullanın

Makyajın en büyük düşmanı bakterilerdir. Bu yüzden kullandığınız fırçaların temizliğine çok dikkat edin. Sık temizlik sizi kontaminasyondan kurtaracaktır.

Kirleri buharla uzaklaştırın

Hızlı ve derin bir temizlik için limon suyu ve gül yapraklarıyla dolu bir kaseye kaynar su dökün ve yüzünüzü kasenin üzerinde tutun ve başınızı bir havluyla örtün. Buhar sizi canlandıracak, solunuma yardımcı olacak ve siyah noktaların gevşemesine yardımcı olacaktır. Daha sonra temizleyin ve gözenekleri kapatmak için soğuk suyla durulayın.

İpek çarşaflar kullanın

İyi bir gece uykusundan sonra cildinizin şişmemesi için her zaman ipek veya saten yastık kılıfları kullanın. Deneyin, bir yastık kılıfının bu kadar fark yaratabileceğini asla düşünmezsiniz.

Tonik olarak elma şarabı kullanın

Elma şarabı büzücü görevi görür ve lekelenmeyi önlemek için cildinizi ve özellikle yüzün T bölgesini doğal olarak canlandırmak için kullanabilirsiniz.

Yüz Güzelleştirme Tüyoları
Yüz Güzelleştirme Tüyoları

Yüz Güzelleştirme Tüyoları

Yüz güzelleştirme her insanın istediği bir şeydir. Peki yüzünüzü daha güzel hale getirmek için neler yapabiliriz? 

Gözlerdeki şişliği azaltmak için soğuk çay poşetleri kullanın

Bu, şişliği azaltmanın en etkili ve hızlı yoludur, aynı zamanda gözlerinizin altındaki cildi tazeler. Tek yapmanız gereken bir poşet yeşil çayı beş ila altı dakika gözlerinizin altına koymak…

Patatesle cildinize masaj yapın

Bu size garip gelebilir, ancak denerseniz gerçekten işe yarıyor! Temizlenmiş çiğ patatesi sabah ve akşam yüzünüze nazikçe sürün. Cildinizi derinlemesine temizler ve siyah noktaları yok eder. Sivilceleriniz varsa muhteşem sonuçları var!

Dudak kremi olmadan uyumayın
Dudak kremi olmadan uyumayın

Dudak kremi olmadan uyumayın

Uyumadan önce yüzünüze nemlendirici krem ​​sürerken dudaklarınıza da biraz zaman ayırmalısınız. Hiçbir alanı ihmal etmemelisiniz! Bu yüzden uyumadan önce biraz zeytinyağı veya biraz dudak kremi sürün ve bütün gece işini yapmasına izin verin!

Sabahları ballı su tüketin

Güne bir bardak oda sıcaklığında su ve bir kaşık bal ile başlayın. Bolca su için. Günlük sekiz su bardağı su tüketimi cildin nemlenmesine yardımcı olur.

Sıcak sudan kaçının

Sıcak su kullanmayın. Sıcak su cildinizi kurutur. Yüzünüzü daima ılık suyla yıkayın.

Her zaman göz kremi kullanın
Her zaman göz kremi kullanın

Her zaman göz kremi kullanın

Her gece göz kremi uygulayın. Göz çevresindeki cilt kolayca kurur, çizgiler ve kırışıklıklar oluşturur ve önce koyulaşır.

Cildinize karşı nazik olun

Göz çevresindeki cilde nazik davranın. Bu alanı asla çizmeyin çünkü çok hassastır ve en ufak bir baskı sorun yaratabilir.

Taze gıdalar tüketin

Taze ve çiğ meyve ve sebze yemeyi tercih edin. Çiğ meyve ve sebzeler saçlarınıza ve gözlerinize parlaklık katacak ve size daha genç bir görünüm kazandıracaktır. Kırışıklıklar daha az fark edilir hale gelecektir.

Cildinizi dinlendirin
Cildinizi dinlendirin

Cildinizi dinlendirin

Nemlendiriciler nemden fazlasını hapseder, yağların ciltten kaçmasını engeller ve sivilceye yatkın kişilerde lekelere neden olabilir. Cildinizin nefes almasına ve kendini normal şekilde düzenlemesine izin vermek için zaman zaman gece kremlerine ara verin.

Duştan sonra yüz kremi sürün

Yüz kreminizi sürmek için en iyi zaman hem yüzünüze hem de vücudunuza duş sonrasıdır. Gözenekleriniz açık ve nemlendiricinizin sunduğu tüm vitaminleri ve besinleri emmeye hazır.

Jel değil temizleme emülsiyonu kullanın

Cildi kurutan bir jel yerine temizleme emülsiyonlu bir temizleyici kullanmak daha iyidir.

Gözenekleri azaltmak için alkolsüz tonik kullanın
Gözenekleri azaltmak için alkolsüz tonik kullanın

Gözenekleri azaltmak için alkolsüz tonik kullanın

Yüzünüzde geniş gözenekleriniz varsa her zaman alkol içermeyen bir tonik losyon kullanın böylece gözenekler küçülür ve cildiniz kurumaz.

Güzellik rutininizi yaz ve kış için değiştirin

Kış ve yaz aylarında güzellik rutininizi değiştirmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Cildimizin soğuğa maruz kaldığında başka ihtiyaçları ve ısı ve güneşe maruz kaldığında başka ihtiyaçları vardır.

Boyun çizgisini ihmal etmeyin

Temizleme, nemlendirme ve yüz cilt bakımı için yüzünüzün saç çizginizle köprücük kemiğiniz arasındaki bölge olduğunu unutmayın, o boyun derisini ihmal etmeyin. Cilt sadece yumuşak ve hassas olmakla kalmaz, aynı zamanda tiroid ve gırtlak gibi altta yatan yapılara da çok yakındır. Nazik en iyisidir.

Saçınızı deriden uzak tutun
Saçınızı deriden uzak tutun

Saçınızı deriden uzak tutun

Cildinizi yağlı hale getirmekten kaçınmak için, özellikle gece uyurken cildinize sürtünebileceği ve lekelerin ve kusurların ortaya çıkmasına neden olabileceği durumlarda, saçları temiz ve yüzünüzden uzak tutun.

Uygun güzellik araçlarını kullanın

Yüz için tüm güzellik ipuçlarının cildi iyileştirmesi gerekmez ve bazen cildin görünümünü iyileştirmek aynı sonucu verir! Uzun süre dayanacak, ancak size harika bir güzellik etkisi sağlayacak iyi bir makyaj araçları setine yatırım yapın.

Diyetinizi vitamin ve minerallerle zenginleştirin

Araştırmalar, yemeklerinden günlük olarak iyi miktarda A vitamini, B vitamini, C vitamini ve E vitamini alan kadınların parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olduklarını bulmuştur. Diyetinize daha fazla meyve ve sebze ekleyin. Portakal, ıspanak ve fındık, cildin yenilenmesine yardımcı olan bazı yiyeceklerdir.

Makyajınızı her zaman çıkarın
Makyajınızı her zaman çıkarın

Makyajınızı her zaman çıkarın

Yüz için tüm güzellik ipuçlarının en basiti ve en gereklisi makyajınızı temizlemek! Aksi takdirde cilt donuk, susuz görünür ve ince çizgileri daha kolay gösterir. Makyaj ürünlerinin birikmesi gözenekleri tıkar ve lekelere, kızarıklığa ve ışıltı kaybına neden olur. Temizleme emülsiyonu gibi cilt dengesini sağlayan yumuşak, temizleyici ve hijyenik bir ürün seçin.

Stresten kaçının

Stres, cildi yükleyen vazokonstriktif özelliklere sahip bir hormon olan aşırı adrenalin üretimine neden olur. Gevşeme ve nefes alma teknikleri duygularınızla başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Ruhunuzla şarkı söyleyin ve her gün gülün!

Kolaj üreten ürünler kullanın

Yüz için güzellik ipuçlarında en başta kolajen üretimini artıran ürünler kullanın. Kolajen, cildin gençliğini koruyarak canlanmasına ve iç onarımına katkıda bulunur.

Dalgalar oluşturmak için saç düzleştirici kullanın
Dalgalar oluşturmak için saç düzleştirici kullanın

Dalgalar oluşturmak için saç düzleştirici kullanın

Saç düzleştirici aletler, çoklu kullanımları olan harika araçlardır. Sadece saçınızı düzleştirmek için kullanmakla kalmaz, aynı zamanda sıkı bukleler veya yumuşak romantik dalgalar da oluşturabilirsiniz.

Dudaklarınıza eksfoliye edin

Kuru, pul pul dökülmüş, çatlamış dudaklar ruj için en kötü tuvaldir. Dudakların kusursuz bir şekilde dolgun görünmesini sağlamak için dudaklarınıza peeling yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunu yapmak için dudaklarınıza dudak kremi sürün, ardından bir diş fırçası veya temiz bir rimel fırçası kullanarak dudaklarınızı ovalayın (çok sert olmayın). Ardından, fazla pulları silmek için bir mendil kullanın! Kısa sürede mükemmel görünen dolgun dudaklara sahip olacaksınız.

Lüks bir his için losyonu mikrodalgada bekletin

Bir spa gününü kim sevmez ki? Her gün gidebilseydik, muhtemelen giderdik ama bu aynı zamanda cüzdanlarımıza da zarar verirdi. Hızlı, kolay ve daha ucuz bir hoşgörü, en sevdiğiniz losyonu yaklaşık on saniye mikrodalgaya koymaktır. Losyonunuzdaki yağların ayrılmaması ve çok sıcak olmaması gerekir. Cildinize uygulayın ve keyfini çıkarın!

Günlük eksfoliye edin
Günlük eksfoliye edin

Günlük eksfoliye edin

Eksfoliasyon, cildinizin doğal ışıltısını kaplayan ölü deri hücrelerini temizlemenin önemli ve kolay bir yoludur. Yüzünüzü günlük olarak tazelemek için Dermalogica’dan Daily Microfoliant gibi hafif bir eksfoliye edici kullanın.

Cilt tonunuzu tanıyın

Bir fondöten seçerken, çene çizginizin yakınındaki cilt üzerinde bir ürün test edin. Ve bunu doğal ışıkta yaptığınızdan emin olun. Bu, yüzünüz için seçtiğiniz fondöten tonunun boynunuzun doğal tonundan çok farklı olmamasını sağlayacaktır. Makeup Forever’s Invisible Cover HD Foundation’ı gerçekten çok seviyoruz çünkü çok fazla tonda geliyor.

Eski maskara fırçalarını farklı şekillerde kullanın 

Eski maskara fırçalarını atmayın, hala birkaç kullanımı var. Temizleyin ve bunun yerine kaş fırçası olarak kullanın. Hatta evin her yerinde kullanışlı bulabilirsiniz- tıkanmış lavaboları açmak veya evinizde ulaşılması zor alanları temizlemek için kullanın.

Yüz Güzelleştirme Yolları
Yüz Güzelleştirme Yolları

Yüz Güzelleştirme Yolları

Yüz güzelleştirme yollarını bu bölümde öğrenebilirsiniz. 

Eyelinerınızı dondurun

Eyeliner sürerken sürekli dağılıyor mu? Makyajınızı uygulamadan önce eyelinerı on beş dakika buzdolabında bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Bundan sonra kirpik çizginiz boyunca sorunsuz bir şekilde kaymalıdır.

Saç kremi ile tıraş olun

Tıraş kreminiz bittiyse, bacaklarınızı sabun yerine saç kremi ile köpürtün. Saç kremi bacaklarınızdaki tüyleri yumuşatarak tıraşı kolaylaştırır ve cildinizde ekstra ipeksi bir his bırakır.

Saçınızı bira veya sirke i̇le durulayın
Saçınızı bira veya sirke i̇le durulayın

Saçınızı bira veya sirke i̇le durulayın

Saçınızı birayla durulamak, saç tellerinize nemi geri kazandırmaya yardımcı olurken, sirke kullanmak saçınızın parlaklığını artıracaktır. Saçınızı birkaç dakika boyunca (aynı anda değil) herhangi bir sıvıya batırın, ardından soğuk suyla durulayın.

Sıcaklığı artırın

Daha kıvırcık, daha flörtöz kirpikler için, kirpik kıvırıcınızı kıvırmadan önce beş ila sekiz saniye saç kurutma makinesiyle ısıtmanızı tavsiye ediyoruz.

Yağ, sivilce ve kırışıklıkları uzak tutmak i̇çin buz küplerini kullanın

Bir buz küpünü eriyene kadar yüzünüze masaj yapmanızı tavsiye ediyoruz. Her gece yatmadan önce yapın ve yağ hücrelerini, sivilceleri ve kırışıklıkları kontrol altında tutun.

Manikürünüzü en son yapın
Manikürünüzü en son yapın

Manikürünüzü en son yapın

Oje sürmeden önce tırnakları aseton bazlı bir temizleyici ile silin. Tırnaklarınızdaki fazla kiri, yağı veya nemlendirici ile temizlemek ojenin düzgün bir şekilde yapışmasını sağlar. Bu mükemmel cilalı manikürünüz iki hafta kadar dayanır.

Midenizi ve yüzünüzü rahatlatın

Görünüşe göre Pepto-Bismol sadece bir mide yatıştırıcı değil, aynı zamanda yüz maskesi olarak da kullanılabilir. Yüz kremlerinde yaygın olarak bulunan bizmut subsalisilat içerir. Yüzünüze iki çay kaşığı Pepto-Bismol sürmeyi ve ardından ılık suyla durulamadan önce on beş ila otuz dakika kurumasını tavsiye ediyoruz.

Günlük güneş koruyucu uygulayın

Her gün, yağmurda veya güneşte güneş koruyucu kullanın. Hava bulutluyken bile. Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre, güneşin ultraviyole ışınlarının yüzde 80’i bulutlardan geçer.

Dirseklerinizi ihmal etmeyin
Dirseklerinizi ihmal etmeyin

Dirseklerinizi ihmal etmeyin

Dirseklerinizi unutmak kolaydır, ancak vücudunuzun diğer bölümleri kadar korunmaya ve bakıma ihtiyaçları vardır. Bio-Oil’i günlük olarak masaj yaparak kuru dirsekleri iyileştirin. En az iki gün içinde daha yumuşak dirsekler görecek ve hissedeceksiniz.

Papatya çayı ve limon suyu i̇le saçların rengini açın

Saçlarınızı kalıcı olarak rengi açmak için saç kremi yerine papatya ve taze limon suyu karışımıyla saçınızı durulamanızı tavsiye ediyoruz. Güneşte otururken saçınızın kurumasına izin verin veya bir fön makinesi kullanın. Isı saçlarınızı açacaktır.

Çiğ patatesle göz altı morluklarını tedavi edin

Gözlerinizi yatıştırmak için çiğ patates dilimleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Büzücü olduklarını, yani su tutulmasını azaltmaya yardımcı olduklarını ve ayrıca göz altı morluklarını aydınlatmaya yardımcı olan enzim katalazını da içerdiklerini biliyoruz. Öncelikle bir patatesi yıkayıp soyun. İki dilim kesin ve on dakika boyunca her göze bir tane yerleştirin. Uzanın, rahatlayın ve patateslerin sihrini yapmasına izin verin. İşiniz bittiğinde göz bölgesini ılık suyla nazikçe durulayın.

Fönünüzün ömrünü en üst düzeye çıkarın
Fönünüzün ömrünü en üst düzeye çıkarın

Fönünüzün ömrünü en üst düzeye çıkarın

Kuaförden yeni bir fön ile çıkmayı seviyoruz ama sonraki günlerde buklelerinizin gevşemesini nasıl önlersiniz? Erken plan yapmanız gerekir. Saçınız doğal olarak yağ salgılar, bu yüzden iki adım önde olun ve yağ üretmeye başlamadan önce saç köklerinize kuru şampuan püskürtün. Bu şekilde kuru şampuan, saçlarınızı ağırlaştırmadan önce nemi emecektir. Ayrıca saçınızı nemden korumanız gerekir çünkü yağmur saçlarınızı mahveder ve sabah saç kurutma makinesi ve yuvarlak bir fırça kullanarak fönünüzü rötuşlayın. Size anında bir tazelik sağlar.

Kontür yüz bölgesinde boyut yaratır

Bir ünlünün keskin yüzü gibi bir yüz elde etmenin püf noktası, kontur yapmaktır. Angelina Jolie elmacık kemiklerine sahip olmayı kim istemez? Yüzünüz üç boyutlu olduğu için tek tonda fondöten uygulamak yüzünüzü düz gösterecektir. Yüzünüzün genellikle ışığı yakalayan ancak çene çizginizi ve elmacık kemiklerinizi vurgulayacak kadar gölge oluşturan bölgelerine bir aydınlatıcı ekleyin. 

Makyaj süngerlerine elveda deyin

Makyaj süngerleri makyaj yapmanıza yardımcı olur, ancak dezavantajı vardır. Genellikle yüzünüzde normalden daha fazla sıvı fondöten emerler. Sonuç? Fondöteni boşa harcıyorsunuz ve sürekli yeni süngerler alıyorsunuz. Çözüm? Bir fondöten fırçası alın. Daha az fondöten harcarsınız ve süngerden daha eşit ve hassas bir uygulama sağlar.

Aşırı pembe yanaklardan kaçının
Aşırı pembe yanaklardan kaçının

Aşırı pembe yanaklardan kaçının

Kendinize doğal bir ışıltı veren bir allık sürmek, bahar görünümündedir. Ama çok fazla uygulamaktan kaçınmanız gerekir (palyaço gibi görünmemek için). Bu yüzden allık çizginizi her zaman burnunuzdan iki parmak genişliğinde başlatın ve sadece elmacık kemiklerinize uygulayın. Bu, aşırıya kaçmadan doğal bir ışıltı yaratmanızı sağlayacaktır.

Kaşları kontrol altında tutun

Eski bir diş fırçasına veya temiz bir maskara çubuğuna saç spreyi ile sıkın, ardından kaşları fırçalayın ve istediğiniz gibi şekillendirin. Uysallaştırması en zor kaşlar bile bu numaraya uyacaktır.

Takma kirpikleri kolayca takın

Ekstra göz kamaştırıcı bir detay eklemek, cazibeyi anında artırır. Önce takma kirpiklerinizi alın ve kirpik bandını hafifçe bükerek gevşetin, ardından takma kirpiklerinizi, gerçek kirpik çizginizle aynı hizada olduğundan emin olmak için doğal kirpiklerinizi kıvırın. Bir kulak çubuğu kullanarak takma kirpiklerinize yapıştırıcı sürün. Cımbız kullanarak veya bunun size daha fazla kontrol sağladığını düşünüyorsanız parmak uçlarınızı kullanarak, takma kirpiklerinizi, kirpik çizginize mümkün olduğunca yakın yerleştirin. Bir kat rimel sürmeden önce kirpiklerinizi bir dakika kurumaya bırakın (bu isteğe bağlıdır).

Diş macunu ile sivilceleri yok edin
Diş macunu ile sivilceleri yok edin

Diş macunu ile sivilceleri yok edin

Hayır hayır hayır! Sivilcelerinizi patlatmayın. Sadece yara izi bırakma olasılığını artırmakla kalmaz, aynı zamanda lekeyi kötüleştirmeniz ve bakterileri yüzünüzdeki diğer yerlere yaymanız ve bu da başka bir sivilceye yol açmanız olasıdır.

Daha önce duydunuz, sivilcelerinizi patlatmayın! Yatmadan önce bir sivilceye biraz diş macunu sürmeyi ve sabah uyandığınızda ılık suyla yıkamanızı öneriyoruz. Diş macunları, tıkanmış gözeneklerden kirleri çeker ve cildi kurutup sivilceleri küçültüyorlar. İşe yaramayan jel diş macunları yerine organik diş macunlarını tercih edin.

Cildinize zaten yağlı olsa bile yağ kullanın 

Bu muhtemelen kulağa çılgınca gelebilir, ancak cildinizdeki makyajı veya fazla kiri temizlemek için yağ bazlı bir ürün kullanmak epidermisin durumunu iyileştirebilir. Neden? Aşırı temizlik, cildin aşırı yağ üretmesine neden olan sebum bezlerini uyarır. Yağ bazlı ürünler kullanmak tam tersi bir etkiye sahip olacaktır.

Yıpranmış ojelerinizi tazeleyin

Tırnaklarınız için sadece iki seçeneğiniz var – ojeli veya ojesiz. Tırnaklarınızın ortada bir yere sıkışmasına izin vermeyin. Yarısı çıkmış ojelerden daha kötü bir şey yoktur. Kimsenin fark etmeyeceğini düşünüyorsanız bile bize güvenin, birileri fark edecek.

Düzgün nemlendirin
Düzgün nemlendirin

Düzgün nemlendirin

Bazen daha az, daha çoktur. Yüzünüze nemlendirici sürmeyin çünkü yüzünüz makyaja hazır hale gelene kadar cilt tarafından emilmesi on dakika veya daha fazla zaman alacaktır. Yüz kremini yoğun bir şekilde nemlendirmek yerine yanaklarınıza, burnunuza, çenenize ve alnınıza bir kuruş büyüklüğünde sürmeniz ve karıştırmanız önemlidir. 

Makyaj fırçalarınızı temizleyin

Makyaj kalıntısı ve bakteri oluşumunu önlemek için makyaj fırçalarınızı düzenli olarak temizlemeniz önemlidir. Bir eczaneden veya güzellik mağazasından makyaj fırçası temizleyicisi satın alabilir veya fırçalarınızı kendi saçınız gibi temizlemek için şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz. Temiz fırçalar, her seferinde süper pürüzsüz ve eşit bir makyaj uygulamasını garanti eder.

Batık tüyleri tedavi edin
Batık tüyleri tedavi edin

Batık tüyleri tedavi edin

Batık tüylerle ilişkili şişlik ve kızarıklığı azaltmak için azulen veya cadı fındığı içeren bir ürün uygulayın. Oradan, bir cımbızla batık kılları konumundan çıkarın. Yine de tüyleri çekmeyin, bu yalnızca batık kılların daha sonra aynı şekilde yeniden çıkmasını sağlar.

Havluyla saçlarınızı doğru şekilde kurutun

Saçınızı havluyla kurulamayın, saçınızın kabarmasına neden olur. Bunun yerine duştan çıkmadan önce saçınızdaki fazla suyu nazikçe sıkın. Ardından saçınızı bir havluya sarın ve kalan nemi emmek için kurulayın.

Takviyeleri almadan önce bir doktora danışın

Tüm bu takviyelere gerçekten ihtiyacınız var mı? Ne kadar sağlıklı olursanız, cildiniz ve saçlarınız da o kadar sağlıklı olur. Ancak takviyeleri doktorunuzla konuşmadan haşlamak, yarardan çok zarar verebilir. Neden? Çünkü belirli vitaminleri ve mineralleri karıştırmak, umduğunuzun tam tersi bir etkiye sahip olabilir. Herhangi bir hapı almadan önce doktorunuzla konuşun.

Aseton olmadan ojeyi çıkarın
Aseton olmadan ojeyi çıkarın

Aseton olmadan ojeyi çıkarın

Asetonunuz biterse, çatlamış veya çıkmış ojeyi, tırnağa şeffaf bir son kat uygulayarak ve hemen bir pamukla çıkarabilirsiniz.

Parfüm sıkarken dikkatli olun

Evden çıkmadan önce parfüm sıkmayın (başkalarının burnunu güçlü kokularla boğmak istemezsiniz). Senin koklayamıyor olman, diğer insanların alamayacağı anlamına gelmez. Her gün sürerseniz, koku alma duyunuz kokuya karşı duyarsız hale gelir. Parfümünüzü yalnızca dizleriniz, bilekleriniz, boğazınızın tabanı ve kulak memelerinizin arkası gibi belirli noktalara sıkın. 

Saçınızı arındırın

Saç tellerindeki ürün birikimini gidermek için haftada bir arındırıcı şampuan kullanın. Bu ayrıca kepek ve diğer can sıkıcı saç derisi hastalıklarını önlemeye yardımcı olacaktır.

Yüz Güzelleştirme Taktikleri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilir: Cilt Bakımınızı Ciddiye Alma Zamanı

Begonya Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx