Cilt Bakımı

Ağda Bandı Nedir? Avantajları Neler?

Reklamlar
Ağda Bandı Nedir ? Avantajları Nelerdir ?

Çam sakızı, kartuş ağda, ağda bandı derken pürüzsüz bir cilt için denenmemiş yöntem bırakmadık. Kendimiz için en iyi yöntemi aramaya ve araştırmaya devam ediyoruz. Ağda, nesillerdir kullanılan, çeşitleri saymakla bitmeyen ve en çok kullandığımız yöntemdir. En pratik, en kolay yöntem olan ağda bandı nedir, nasıl kullanılır göz atalım.

Ağda Bandı Nedir? Avantajları Neler? 2024 ağda bandı
Ağda Bandı

Isıtmaya gerek kalmadan, bir yere bir şey sürmeden pürüzsüz cilde sahip olmak için kullanabiliriz. Her yüzeye uygun biçimde boyutu olan ağda çeşididir. Ağda bandının iç tarafı sir ağda ile kaplıdır. İki bandı ayırıp ortasındaki sir ağdayı istenilen yere yapıştırıp, kullanırız.

Ağda Bandı Nasıl Kullanılır?

Ağda bandı, içerisindeki sir ağda ile birlikte bulunduğundan ekstra ağda alınıp ısıtılmasına gerek kalmaz. Soğuk olarak kullanılır. Paketinden çıkardığımız ağda bandı, iki bant birbirine yapışık halde bulunur. Ellerimizle birbirine sürtüp donmuş olan sir ağdanın erimesini sağlarız.

Reklamlar

Bir ucundan tutup iki bandı ayırırız. Sir ağda ile kaplı olan bölümü istediğimiz, öncesinde temizlenmiş, tüm ürünlerden arındırılmış ve kuru bölgeye kılların büyüme tarafına doğru yapıştırıyoruz. Hava kabarcığı kalmayacak şekilde elimizle üzerinden tekrar tekrar geçiyoruz. İyice yapıştığından emin olduğumuz zaman kılların çıkış yönünün tersine doğru çekiyoruz.

Ağda Bandı Nedir? Avantajları Neler? 2024 ağda bandı
Ağda Bandı Nasıl Kullanılır?

Yapışkanlığı gidene kadar ağda bandını kullanabiliriz. Aynı işlemi diğer bölgeler için de uygulayabiliriz. Ağda kullanımından sonra 6 saat boyunca su ile temas etmemesi gerekiyor. Cildimizde kalan sir ağdayı, yağlı mendil, masaj yağı ya da organik yağlarla temizleyebiliriz. Alkol içerikli mendiller, kremler bir süre kullanmamalıyız. Mümkün mertebe yapıldıktan hemen sonra güneş ışığı ile temas etmemesine dikkat etmeliyiz. Şimdi bir aylık pürüzsüz cildin keyfini çıkarabiliriz. Ağda sonrası cilt bakımı yapmayı da ihmal etmeyin.

Ağda Bandı Kullanılan Bölgeler Nelerdir?

Ağda bandı, içerisindeki sir ağdanın çeşidine göre değişiklik gösterir. Genital bölge, yüz gibi hassas bölgeler için sir ağda çeşitleri bulunur. Ağda bantları, bu bölgelere uygun boyutlarda olur. Çeşitliliği nedeniyle tüm yüzeyler için uygundur. Bacak, kol gibi bölgeler için uzun, genital ve kolaltı bölgeleri için küçük bantlar mevcuttur.

Aynı zamanda büyük olan bantları makas yardımıyla kesip, istenilen boyuta getirebiliriz. Ancak sir ağdanın hassas bölgeye uygun olması gerekir. Kol ve bacak için kullanılan sir ağdalar genital bölgeye zarar verebilir. Bir bölgeye, tekrardan yapıştırılmaması önerilir. Tahrişe sebep olabilir.

Reklamlar
Ağda Bandı Nedir? Avantajları Neler? 2024 ağda bandı
Ağda Bandı Kullanılan Bölgeler

Yüz İçin Ağda Bandı

Paketlerin içerisinde yüz için özellikle boyutları küçültülmüş, yüzün hassaslığına uygun ağda bantları bulunur. Dudak üstü, kaş arası, yanak için kullanılabilir. Aynı zamanda büyük bantlar bölünmeye müsait olduğu için, uygun boyutlarda kesilip uygulanabilir. Hassas ciltler için olan kullanılması tercih edilir. Yüzün hassas olması nedeniyle kızarıklığa sebep olabilir. Kullanım öncesi uygulanacak cildin temizlenmesi ve kurulanması gerekir.

Ağda Bandı Nedir? Avantajları Neler? 2024 ağda bandı
Yüz İçin Ağda Bandı

Genital Bölge İçin Uygun Mudur?

Hassas bölge için pudralı sir ağdalar tercih edilebilir. Boyutları ayarlanabilen ağda bantları genital bölge için de uyumludur. Kullanım esnasında biraz daha dikkat etmemiz gerekebilir. Olabildiği kadar kuru tutulup, bandı o şekilde kullanmalıyız. Ağda sonrası sağlıklı cilt için pamuklu ya da ipek iç çamaşırı tercih edebiliriz. Yapay ürünler, tahrişin oluşumunu arttırabilir. Yanma hissi oluşabilir.

İlginizi Çekebilir: Ağda Mı Jilet Mi Sağlıklı?

Ağda Bandı Kılları Azaltır Mı?

Sir ağda, içerisinde şeker bulundurmayan, çam reçinesinden oluşur. Doğal içeriklidir. Şekersiz yapısı sayesinde kıl köklerini beslemez. Uzun süreli kullanım sonrası kılların seyrelmesini ve incelmesini sağlar. Uzun süreli pürüzsüzlük için birebirdir.

Ağda Bandı Nedir? Avantajları Neler? 2024 ağda bandı
Ağda Bandı Kılları Azaltır Mı?

Ağda Bandı Avantajları ve Dezavantajları

 • Her yüzeye uygun şekilleri vardır.
 • Kullanışı temizdir, ısıtılma ihtiyacı duymaz.
 • Her markette, kozmetik dükkânlarında satılır, ulaşımı kolaydır.
 • Ağdaların arasında en pratik ve hızlı olan yöntemdir.
 • İçerisindeki sir ağda nedeniyle kılları azaltır.
 • Uzun süreli kullanımda kıl köklerin incelmesini sağlar.
 • Temizleme mendili içinde bulunur.
 • Konforludur, evde rahatlıkla yapabiliriz.
 • Alış şeklinden dolayı, köklerin nefes almasını sağlar, batık oluşumunu engeller.
 • Sık sık satın alınması gerekir, tek kullanımlıktır.
 • Hassas bölgelerde biraz tahriş yapabilir.
 • Ağdayı kullanabilmek için, kılların çıktıktan sonra bir süre uzamasını beklememiz gerekebiliyor.
 • Uzun süre kullanılmadığında kuruma ihtimali olabiliyor.
 • Acı ihtimali yüksek. Daha az acı için pudralı sir ağdaları tercih edebiliriz.
Ağda Bandı Nedir? Avantajları Neler? 2024 ağda bandı
Ağda Bandı Avantajları ve Dezavantajları

Ağda Bandı Fiyatları

Her yerden ulaşabileceğimiz ağda bandı, içindeki bant sayısına, markasına göre fiyatlandırılır. Fiyatları yaklaşık olarak 10 TL ile 50TL arasındadır. Sir ağdanın çeşidi, paket içerisindeki çoklu bantlar fiyatların değişiklik göstermesine sebep olur.

Ekonomik oluşu, kullan at kısmına engel değildir. Bir bant kıl yoğunluğuna göre iki defa kullanılabiliyor ancak ilk performansı göstermesi çok da olası değil. Genellikle memnuniyetini dile getiren kullananlar, pişmanlık duymadan kullanmaya devam ettiklerini belirtiyorlar. Laptop ısısında ısıtan kullananlar var, aşırı ısıya ihtiyaç duymayan bantlar için oldukça etkili ve eğlenceli bir yöntem.

Ağda Bandı Yorumları Nasıl?

Cildi hassas olanlardan, hiçbir şeyin etkilemediği cilde kadar kullanıcısı var. Pratikliği ile ön plana çıkan bantların konforundan herkes memnun. Acısından şikayetçi herkes ama hangi ağda acısız ki… Pürüzsüz bir cilt elde edebilmek için, biraz emek ve biraz da uğraş gerekiyor. Ağda uzun süreli pürüzsüzlüğü ile gönüllerde yerini almış durumda. Soğuk olarak kullanılması da kolaylık sağlıyor. Ellerle ovuşturulması yeterli olabiliyor, bazı bantlar için bu işleme gerek bile duyulmuyor.

Ağda Bandı Nedir? Avantajları Neler? 2024 ağda bandı
Ağda Bandı Yorumları

A101 Lure Ağda Bandı Kullananlar

Ağda bandı çeşitliliğinden bahsetmiştik. A101 Lure ağda bandı, kullananlar, memnun kalanlar yorumlarıyla fiyat performans karşılaştırması yapalım. 41’lisi 9.45TL’ye satılan ağda öncelikle fiyat şaşırtması yapıyor.

Farklı boyutlardaki bantları bir arada sunan Lure, kullananlara göre oldukça etkili bir performans sergiliyor. Kılları etkili bir şekilde aldığını deneyimlemişler. Yüz kıllarındaki inceliği, bandın onları almasına engel olmuyor. Sir ağdası ciltte aşırı yapışkanlığa sebep olmuyor, paketin içerisinde bulunan temizleme mendiliyle rahatça temizlenebiliyor.

Bizi instagram da takip edebilirsiniz.

Banu Horoz

Hem alaylı hem okullu, edebiyat fakültesinden kelam aşığı olarak mezun olmuş kadın yazar. Dünya üzerindeki her şey kelimelerle resmedilebilir .

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx