Cilt Bakımı

En İyi Alüminyum İçermeyen Deodorant Önerileri

Alüminyum içermeyen deodorant önerileri

Reklamlar

Alüminyum içermeyen deodorant, son yıllarda adını sıkça duyduğumuz güzellik ürünleri… Alüminyum içeren deodorantların cilde ne kadar zarar verdiği malum.  Terleme önleyici deodorantınızı tamamen doğal bir versiyonla değiştirme düşüncesi bile terlemenize neden oluyorsa, bir nefes alın. Reçetesiz satılan ilaçlar olarak sınıflandırılan ter önleyici deodorantların ve antiperspirantların, aktif bileşenleri olan alüminyum tuzlarını kullanarak normal bir vücut fonksiyonunu, diğer bir deyişle ter oluşumunu engellediğini bilmelisiniz. Öte yandan, doğal alüminyum içermeyen deodorantlar genel olarak alüminyum olmadan yapılır. Alüminyum içermeyen deodorantlar, kabartma tozu gibi tanıdık favoriler de dahil olmak üzere bakteri emen malzemelerle saatlerce taze kokmanızı sağlamak için tasarlandılar.

Bu nedenle, evet, en sevdiğiniz alüminyum içermeyen formülü uyguladıktan sonra hala biraz terleyebilirsiniz (çünkü deodorant ter önleyiciye eşit değildir) ama güzel kokarsınız. Bunu kanıtlamak için, yeni kazandığınız güven sayesinde harika kokmanızı ve daha da iyi hissetmenizi sağlamak için formüle edilmiş yeni alüminyum içermeyen deodorant önerilerimizi sizler için topladık. 

Kosas Chemistry AHA Serum Deodorant
Kosas Chemistry AHA Serum Deodorant

Kosas Chemistry AHA Serum Deodorant

Kosas Chemistry AHA Serum Deodorant, ekstra uzun ömürlüdür ve kokuları maskelemekten fazlasını yapar. Alfa hidroksi asitlerin (şikimik, mandeilc ve laktik) karışımı koltuk altlarınızı nazikçe eksfoliye ederek hem bu bölgeleri aydınlatır hem de batık tüylerin çıkmasını engeller. Ayrıca bu bölgelerde pH’ı düşürürler, böylece daha az kokuya neden olan bakteri ilk etapta yerleşebilir. Soğutma rollerball aplikatörü, özellikle sıcak yaz günleri ve egzersizler için yatıştırıcıdır.

Reklamlar

Native Deodorant in Coconut & Vanilla

Bazı doğal deodorantlar, içerikleri (yani kabartma tozu) nedeniyle hassas ciltler için çok serttir, ancak Native Coconut ve Vanilla Deodorant, koltuk altlarını nemli tutan bir antioksidan olan hindistan cevizi yağı ve onları gün boyu kuru tutmak için tapyoka nişastası ile dolu olduğu için harikadır. Marka mevsimlik kokular çıkarır, ancak bu kesinlikle çok hoş olan sürekli bir favoridir.

Secret Deodorant With Pure Essential Oils
Secret Deodorant With Pure Essential Oils

Secret Deodorant With Pure Essential Oils

Secret’s Deodorant With Pure Essential Oils, lavanta, okaliptüs, zencefil, hindistan cevizi ve sedir ağacı (ve daha fazlası) gibi kokular içerir. En iyi kısmı? Güzel kokular bütün gün incelikle ve hoşlukla hissedilir ancak asla aşırı güçlü değildir.

Bu deodorant, lavanta ve okaliptüsün klasik bir kombinasyonuna sahiptir ve bir parça zencefil aroması ile yeni yapılmıştır. Secret’tan beklediğiniz güçle kırk sekiz saat ter ve koku koruması elde edebilirsiniz. Paraben ve boya içermeyen gelişmiş koruma sağlayan bu deodorant esansiyel yağlarla zenginleştirilir. Uçucu yağlar, güzel, hoş koku karışımları yaratmak için uzman parfümcülerimiz tarafından elle seçilir. Bu premium koleksiyon, bitkilerin köklerinden, gövdelerinden ve çiçeklerinden elde edilen saf esansiyel yağlarla hazırlanır.

Megababe Rosypits Daily Deodorant
Megababe Rosypits Daily Deodorant

Megababe Rosypits Daily Deodorant

Megababe’s Rosypits Daily Deodorant’ı seviyoruz çünkü sevimli bir şekilde paketlenmiş olduğu kadar etkilidir. Adaçayı, yeşil çay ve mısır nişastası gibi bileşenlerle aşılanmış gül kokulu deodorant, kokuya neden olan bakterilerin ciltte oluşmasını önleyerek çalışır. Ayrıca alüminyum, alkol ve diğer yaygın tahriş edici maddeler içermez, bu nedenle hassas cilt tipleri için güvenlidir.

Reklamlar

Megababe Rosy Pits Daily Deodorant, berrak bir şekilde kayan ve vücudun taze ve gül gibi kokan alüminyumsuz, kabartma tozu içermeyen bir deodoranttır!

Kokuya neden olan bakterilerin ciltte oluşmasını önleyen doğal bileşenlerle üretilmiştir. Mısır nişastası kokuyu ve ıslaklığı emer. Alüminyum içermez ve kabartma tozu içermez. Koltuk altı tahrişini hedefleyen antioksidanlarla zenginleştirilmiştir. Çekmeyen formül net ve pürüzsüz bir şekilde kayar. Taze güller gibi kokuyor!

Adaçayı, sandal ağacı ve atkuyruğu bitkisi kokuya neden olan bakterileri önlemeye yardımcı olur. Mısır nişastası vücudun kuru kalmasına yardımcı olur. Antifungal özelliklere sahip hindistan cevizi hidratları içerir. Antioksidan bakımından zengin yeşil çay sağlıklı cildi destekler. Doğal bir anti-inflamatuar olan E Vitamini, jilet yanıklarına ve hassas cilt tahrişine karşı etkilidir. Bu deodorant alüminyum, karbonat, alkol, parabenler, ftalatlar ve sülfatlar içermez.

Suave's Rosemary & Mint Deodorant
Suave’s Rosemary & Mint Deodorant

Suave’s Rosemary & Mint Deodorant

Suave’s Rosemary & Mint Deodorant, alüminyum, boya veya sentetik koku içermez. Ayrıca koltuk altlarını yumuşatmak için cildi seven shea yağı ve tatlı badem yağı içerir.

Suave biberiye ve nane alüminyum içermeyen görünmez katı deodorant, cildi gün boyu kokuya karşı korumaya yardımcı olur. Kadınlar için alüminyum içermeyen deodorantımız parabenler, ftalatlar veya boyalar olmadan formüle edilmiştir. Aktif insanlar için ideal olan bu deodorant, güvenebileceğiniz yirmi dört saat koku koruması sağlar. Suave kadın deodorantı kokuya karşı savaşarak gün boyu ferah kokmanızı sağlar. Yüzde 100 doğal biberiye ve nanenin canlandırıcı, taze kokusuyla koltuk altı koku korumasının keyfini çıkarın. Ayrıca kadınlara özel olan bu deodorant, kolayca kayan, dağınık bırakmayan çubuk giysilerinizi beyaz lekelere karşı korumanızı kolaylaştırır. Ofiste veya şehir dışında beyaz çizgiler olmayacağından emin olun. Suave, küresel olarak hayvanlar üzerinde test yapmaz ve peta tarafından zulüm içermediği sertifikasına sahiptir.

Nécessaire Deodorant
Nécessaire Deodorant

Nécessaire Deodorant

Nécessaire’s The Deodorant, kokuyu nötralize eden mandelik ve laktik asitlerin bir karışımının yanı sıra koltuk altlarınızı kuru ve taze tutmak için silika, çinko ve kaolin kilinin bir kombinasyonunu içerir. Ayrıca şık ambalajına bayılıyoruz.

Nécessaire, deodorantını “mulit asit ve multi-mineral” olarak lanse ediyor, yani kokuyu nötralize etmek için laktik ve mandelik asitlerin bir karışımının yanı sıra teri emmek için silika, çinko ve kaolin kili karışımı kullanıyor. Bunun da ötesinde, alüminyum, parabenler ve sentetik kokular içermez. 

Ürünün kendisi kremsi, neredeyse bir losyon gibi, ancak temas halinde şaşırtıcı derecede ıslandı (her zamanki katı roll on ürününe alışık olduğum bir şey değil). Neyse ki, çabuk kurur ve giysilerinizde istenmeyen kalıntı bırakmadan kalan şeffaf bir tabaka halinde kolayca karışır.

IMHO, bu ürünün kahramanları asitler ve minerallerdir. Vücudumuz terlemek için yaratılmıştır. Isıyı bu şekilde serbest bırakır ve iç sıcaklığımızı düzenleriz. Bu nedenle, normal bir ter önleyici gibi teri engellemek yerine, bu deodoranttaki mineraller nemi emerken, asitler cildin pH seviyesini düşürerek kokuya neden olan bakterileri ortadan kaldırmaya çalışır. Vücudunuzun doğal tepkilerine karşı çalışmak yerine onlarla birlikte çalışır.

OG kokusu, okaliptüs adı verilen hafif, bitkisel bir karışımdır. Temiz, ferahlatıcı ve doğal bir deodorantın nasıl kokacağını düşündüğünüzle eşit. Sırada iki yeni sürüm var: Sandal ağacı ve Kokusuz (evet). Başlangıçta, Sandal ağacı kokusu genel olarak yoğun dumanlı, biraz biberli ve çok erkeksi. Nécessaire cinsiyetten bağımsız bir güzellik markasıdır, bu yüzden bu tür bir koku kadınlar için de uygundur. 

Lavanila Pure Vanilla The Healthy Deodorant
Lavanila Pure Vanilla The Healthy Deodorant

Lavanila Pure Vanilla The Healthy Deodorant

Lavanila Pure Vanilla The Healthy Deodorantı, piyasaya çıktığı ilk günden beri radarımızdaydı. Bu yüzden onu gerçekten seviyoruz. Saplantı hala güçlü bir şekilde devam ediyor ve bunun nedeni tam olarak söylediği şeyi yapmasıdır: koltuk altı cildini yatıştırırken kokuyu önler ve korur. Ayrıca lavanta, greyfurt ve hindistan cevizi gibi çeşitli güzel kokularda gelir, bu nedenle saf vanilya reçeli değilse bile, yine de başka seçenekleriniz vardır.

Lavanila Pure Vanilla The Healthy Deodorant, yumuşak vanilya ve frezyanın rahatlatıcı ve temiz esansiyel yağlarını içerir. Bu ödüllü deodorant, üstün, uzun süreli koku koruması sağlar.

Üstün, alüminyum içermeyen koku koruması vardır. Ter moleküllerini en aza indirmek ve emmek için beta glukan teknolojisi ile güçlendirilmiştir. Paraben içermez, kabartma tozu içermez, vegan, tamamen doğal deodoranttır. Kadife yumuşaklığındaki formül berrak ve pürüzsüz bir şekilde devam eder Temiz, doğal deodorant formülü cildin nefes almasını sağlar.

Beta glukan teknolojisi, sağlığı geliştiren çığır açan teknoloji, ter moleküllerini parçalar ve hassas koltuk altlarını beslerken kokuyu önler. SmartSport teknolojisi, tamamen doğal antibakteriyel, antimikrobiyal ve besleyici aktiflerin tescilli bir karışımı, yüksek performanslı koruma sağlar.

Limon ve çay ağacı yağı, koltuk altı bölgesini taze ve temiz tutan dezenfekte edici özelliklere sahip tahriş edici olmayan, saf bitki özleri içerir.

Kinko Microbiomix Balancing Deodorant
Kinko Microbiomix Balancing Deodorant

Kinko Microbiomix Balancing Deodorant

Yatıştırıcı pirinç kepeği özü ve nazik pul pul dökülme için laktik asit gibi bileşenler içeren Kinko’nun Microbiomix Balancing Deodorantının büyük bir hayranıdır. Ayrıca alüminyum ve koruyucu madde içermemesi, cildi hassas veya alüminyuma alerjisi olanlar için mükemmel bir seçenek haline getirir. Bunun dışında ayrıca vegan, yağsız ve kıyafetlerinize asla bulaşmayacak.

Farmacy Freshen Up Tamamen Doğal Deodorant

Cildi arındırıcı moringa, parlatıcı papaya ve kaolin kili ile yapılan bu temiz deodorant iş demektir. Sadece teri emmek ve saatlerce nane gibi taze hissetmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda koltuk altı rengini zamanla soldurmak için de çalışır. Bu yeterli değilmiş gibi, vegan ve zulüm içermez, böylece herkes kullanabilir.

Kopari Coconut Deodorant
Kopari Coconut Deodorant

Kopari Coconut Deodorant

İki yıllık doğal bir deodorant arayışım, şaşırtıcı bir şekilde Kopari’nin hindistan cevizi yağı içeren bu seçeneğiyle sona erdi. Dürüst olmak gerekirse, ilk başta şüpheliydim. Yağla yapılan ve hindistan cevizi gibi kokan bir şey nasıl biri üzerinde işe yarayabilirdi? Benim kadar terli mi? Dokunulduğunda biraz ıslak ve kaygan hissettirdiğinden bahsetmiyorum bile. Ama teri ve yapışkanlığı uzak tutmada ne kadar etkili olduğuna hoş bir şekilde şaşırdım. Bu bir mucize değil, bu yüzden dolu dolu iş yerinde sekiz saatlik bir iş günü kesinlikle bir yeniden uygulama kullanabilirdim (ve belki bir veya iki saat daha önce kullanabilirdim) Ama genel olarak, benim için denediğim herhangi bir doğal deodoranttan daha iyi çalışıyor. 

Taos AER Next-Level Clean Deodorant
Taos AER Next-Level Clean Deodorant

Taos AER Next-Level Clean Deodorant

Bu deodorantın cıvıl cıvıl kokusuna bayılıyorum. Süper temiz kokuyor ve terlediğimde bile terim o kadar kötü kokmuyor. Çok hareket edecekseniz kesinlikle yanınızda taşımanız gerekiyor, ama bunu en doğal deodorantlarla yapmak en iyisi. Hafif hissedilmesini seviyorum ve çok fazla sürmedikçe kıyafetlerimde kötü bir kalıntı bırakmıyor.

Doğal, temiz deodorant performansı kötü kokuları engeller. Konsantre formül, güçlü bitki aktif maddelerinin gücünü kullanır. Kokuyu nötralize eden mineral tozlar fazla nemi emer.

Su olmadan eşsiz bir şekilde tasarlanan bu i̇peksi jel, pürüzsüz bir şekilde kayar, hemen kurur ve yapışkan kalıntı olmadan yumuşak bir toz oluşur.

Corpus Third Rose Deodorant

Corpus, şimdiye kadar denediğim ilk doğal deodoranttı ve hemen etkilendim. İlk bakışta, ambalajı çok lüks olduğu için deodorant olduğunu bile anlamadım. Doğal deodorantın koklayabileceğini veya hissedebileceğini duydum. Corpus’ta durum böyle değil. Harika kokuyor – fark edilir bir kokusu var ama çok doğal, çok baskın değil – ve onu kullanırken ter kokusu asla hissetmiyoruz.

Jason Dry Spray Deodorant
Jason Dry Spray Deodorant

Jason Dry Spray Deodorant

Tamamen doğal/organik olarak tanıtılmasa da, üç farklı kokuda mevcut olan ürün, alüminyum, parabenler, ftalatlar, sentetik kokular, yapay renkler, petrolatum ve vazelin içermediği için yeşil, içerik bilincine sahip kategoriye giriyor.

Sanırım ilk sorunuz, bazı doğal deodorantların performansının sorgulanabilir olduğu düşünüldüğünde, gerçekten işe yarayıp yaramadığıdır. Bu deodorant, iğrenç derecede terli egzersiz seansı ve bir adamla yürüyüş gezisinin nihai testine koydum, gerçekten, etrafta rahatsız edici koltuk altı kokusu yaşamak istemedim.

Yoğun spor programlarından sonra bu sprey deodorant birkaç saniye içinde kurur ve inanılmaz derecede soğur. Taze salatalık kokusu ferahlık verir. 

Ursa Major Hoppin’ Fresh Deodorant

Bu deodorant nane ve okaliptüs ile formüle edildiğinden, koltuk altlarınıza sürdüğünüzde serinletici bir etkisi var. Yaz boyunca bu etki için yaşayabilirsiniz. Kokusu da canlandırıcı ve enerjik. İçinde kaolin kili var, bu yüzden teri ve nemi denediğim diğer doğal deodorantlardan daha iyi emer. 

Schmidt's Natural Deodorant Sensitive Skin Formula in Jasmine Tea
Schmidt’s Natural Deodorant Sensitive Skin Formula in Jasmine Tea

Schmidt’s Natural Deodorant Sensitive Skin Formula in Jasmine Tea

“Yıllarca doğal bir deodorant aramış olabilirsiniz. Bu tatlı kokulu tüp (yasemin ve hindistan cevizi yağı ile yapılmış) sonunda sizi doğal bir deodorant kullanmaya teşvik eder. Hassas cildiniz için yeterince nazik ve çoğunlukla etkisi tüm gün sürüyor. Elbette, hâlâ terlersiniz ama en azından güzel kokarsınız.

Tom’s of Maine Long-Lasting Deodorant in Wild Lavender

“Bu deodorantın ciltte çok kuru ya da çok gevşek hissetmeden pürüzsüzce kaymasını seviyoruz. Ayrıca aşırıya kaçmadan harika kokuyor. Lavanta kokusunu seviyorsanız tam size göre…

Aesop Herbal Deodorant Roll-On

Aesop’un çinko risinoleat, wasabi özü ve otsu bir uçucu yağ karışımı içeren minimalist, sütlü roll on ile gün boyu tazelik hissine kavuşabilirsiniz.

Eir NYC Pitted Deodorant
Eir NYC Pitted Deodorant

Eir NYC Pitted Deodorant

Sürdürülebilir bir stick içinde paketlenmiş Eir’in köknar kokulu balsamı, koltuk altı kokusunu nötralize etmek ve nemi emmeye yardımcı olmak için gıda sınıfı ararot içerir.

Vichy 24-Hour Dry-Touch Aluminum and Salt-Free Deodorant

Paris eczanelerinde bir dayanak noktası olan, cildi güçlendiren Fransız volkanik suyuyla çalışan Vichy’s Dry-Touch Deodorant, cilt üzerinde kayar ve yirmi dört saat net bir kapatıcılık sağlar. 

Agent Nateur Holi(man) No. 5 Deodorant
Agent Nateur Holi(man) No. 5 Deodorant

Agent Nateur Holi(man) No. 5 Deodorant

Ajan Nateur’un elle yapılmış ve şık altın damgalı bir tüp içine yerleştirilmiş hafif deodorantı, her makyaj masasında bir yeri hak ediyor. 

Baştan çıkarıcı bir el yapımı aromati̇k karışımı olan bu deodorant, birinci sınıf çiçek özelliklerinden oluşan bir hazine, siz gece yarısına temiz, taze kokulu bir güç aurası yayarken ruhunuzu yükseltir.

Gül, vetiver, sandal ağacı, lacivert ve sedir ağacının yüzde 100 doğal bir temelde sevgiyle harmanlanması gün boyu harika kokmanızı sağlar.

Cildiniz üzerine sürdüğünüz her şeyi emer, bu nedenle koltuk altlarınıza yüzünüzle aynı şekilde davranın, böylece gece boyunca taze kokmanızı sağlar.

Bir orman kadar güçlü ve serin, organik yağlar ve tereyağı ile birlikte gül, sandal ağacı ve ladin izleri içeren zengin karışımımız kokuları başlamadan durdurur. En saf GDO’suz ve toksik olmayan bileşenlerden üretilen güvenli ve doğal güzellik ürünlerimiz, küresel çiftçilerden tedarik edilmekte ve Avrupa’da sertifikalandırılmaktadır.

Malin+Goetz Bergamot Deodorant
Malin+Goetz Bergamot Deodorant

Malin+Goetz Bergamot Deodorant

Malin+Goetz’in yeni paraben içermeyen stick deodorantı, probiyotik enzimler ve mısır nişastası karışımı sayesinde koku koruması sağlarken, doğal bergamot özütü canlandırıcı bir aroma sunar.

Her cilt tipine uyacak şekilde tasarlanan MALIN + GOETZ basit (ama ciddi) cilt bakım çözümleri serisi, havalı güzellik tutkunları tarafından severek kullanılır. Cinsiyetten bağımsız ve şık bir şekilde yerleştirilmiş, yeni bir güzellik kahramanı için yer açmanın zamanı geldi.

Alüminyum, alkol, kabartma tozu, parabenler ve sentetik koku veya boya içermeyen MALIN + GOETZ Bergamot Deodorant, işe yarayan doğal bir alternatif arayanlar için mükemmeldir.

Zulüm içermeyen ve vegan olan bu kokuyu kontrol eden (ancak tıkanmayan) stick ipeksi bir kıvama sahiptir ve probiyotik enzimler, doğal bergamot özü ve fazla nemi emmek için mısır nişastası ile BO’ya neden olan bakterilerle savaşmak için cilt üzerinde kayar. Hassas kokulu bu taze, çiçeksi deodorant, koltuk altlarının hafif portakal çiçeği kokmasını sağlar, kalıntı bırakmadan ve hassas cildinizi aşırı kurutmadan. Özellikle hassas tüm cilt tipleri için ideal olan bu kremsi çubuk aynı zamanda nem emici özelliklere sahiptir – sizi kuru tutmaz (terlemeyi önleyici değildir), ancak nemi en aza indirmeye yardımcı olur.

Dr. Hauschka Sage Mint Deodorant
Dr. Hauschka Sage Mint Deodorant

Dr. Hauschka Sage Mint Deodorant

İki doğal koku kontrol edici bileşen olan adaçayı ve cadı fındığı özleri, Dr. Hauschka’nın şık rollerball tasarımında buluşuyor. Terlemeyi önleyici içermeyen, Dr. Hauschka Sage Mint Deodorant, koku kontrolü için doğal olarak etkili ve büzücü iki bileşen olan adaçayı ve cadı fındığı özleri lehine gözenek kısıtlayıcı alüminyum kullanımını önler. Nazik formülasyon, saf uçucu yağlardan hafif, taze bir koku sunarken koku üretimini caydırmak için cilt pH’ını ayarlamaya yardımcı olur.

Canlandırıcı nane ve adaçayı esansiyel yağları, uzun süreli tazelik hissi sağlar. Adaçayı ve cadı fındığı özleri, cilt bakterilerinin neden olduğu kokuyu kontrol etmek için çalışır. Düşük alkol formülü cildi tahriş etmez veya beyaz lekeler bırakmaz. Tapyoka nişastası nemi emmeye yardımcı olur.

En İyi Alüminyum İçermeyen Deodorant Önerileri adlı yazımızı beğendiyseniz, Roll-on Ağda: Geleneksel Yöntemlere Meydan Okuyun!

Begonya Instagram: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx