Cilt Bakımı

At Kılı Fırçası Selülite İyi Gelir Mi?

At Kılı Fırçası Ne İşe Yarar?

Reklamlar

At kılı fırçası, son zamanlarda vücut peelingi, çatlaklar ve selülitler için kullanılmaya başladı. Özellikle güzelliğiyle ünlü olan Eda Taşpınar at kılı fırçası kullandıktan sonra kadınlar arasında popüler hale geldi. Bu yazımızda at kılı fırçası selülitleri giderir mi, at kılı fırçası çatlaklara i̇yi gelir mi, at kılı fırçası yüze sürülür mü, hamilelikte at kılı fırçası kullanılır mı, Mar’le at kılı fırçası ne işe yarar gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

At Kılı Fırçası Selülitleri Giderir Mi?
At Kılı Fırçası Selülitleri Giderir Mi?

At Kılı Fırçası Selülitleri Giderir Mi?

At kılı fırçası, orta sertlikte ve kolayca soyulmayan mükemmel kavisli at kılı ile yapılmıştır, cildinizde nazik bir his uyandırır. Ancak en iyi cilt için yeterince serttir. Ayaklarda, dizlerde, bacaklarda cildi ovmak ve yumuşatmak için mükemmel bir etki yaratırdı. Orta sertlikte kıllar, vücuttaki bölgeleri uyarır ve cildi yumuşak, pürüzsüz ve parlak bırakır. Vasküler kan dolaşımını ve lenfatik drenajı iyileştirmeye yardımcı olur.

Kuru vücut fırçalamasının vücuda enerji verdiği, dolaşımı ve kan akışını arttırdığı ve cildin yüzeyini pürüzsüzleştirmek için lenfatik sistemden drenajı uyardığı, pulları ve kuru lekeleri giderdiği ve hatta selülit dahil vücuttaki topakları ve çıkıntıları bile ortadan kaldırdığı bilinir.

Reklamlar

Vücut fırçalama, sağlık açısından inanılmaz faydalar sağlayabilen basit bir tedavidir. Cildinizdeki kirleri giderebilir ve vücudunuzdaki dolaşımı iyileştirebilir. Tedavi, sert, doğal kıllı temiz bir fırça kullanarak vücudunuzda derilerin iyice fırçalanmasını içerir.

Temelde kuru fırçalama, kuru bir fırçayı alıp ve kendinizi destekleyerek haftada iki ila üç kez yavaş, dairesel hareketlerle vücudunuzun üzerinde hareket ettirmeyi içeren bir peeling ve masaj kombinasyonudur. Fırçanın sert kılları cildinize tam bir pul pul dökülme sağlarken, kan dolaşımınızı ve lenfatik drenajı canlandırmaya yardımcı olur ve bu da vücudun toksinleri atmasına yardımcı olur.

Donuk, kuru cildi yumuşatabilirsiniz ve pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Bu fırça, ölü hücreleri yok ederek, cildi sıkılaştırarak, selüliti azaltarak ve dolaşımı hızlandırarak cildiniz ışık saçar.

Vücudunuzun kuru fırçasıyla yaralardan çatlaklara kadar her şeyi giderebilirsiniz. Ciltte pul pul dökülme, artan peeling etkisi ve geliştirilmiş lenfatik drenaj cildi yeniler ve iyileştirir, her fırça darbesiyle onu dengeler.

Reklamlar

Bazı vücut eksfoliyatör fırçaları cildi sert kıllarla tahriş eder. Ancak bu fırça, çok yumuşak olan yüzde 100 doğal at kılı ile yapıldığından daha nazikçe pul pul dökülür.

At Kılı Fırçası Yüze Sürülür Mü?

Bu fırça, vücut için uygundur. Yüz bölgesi hassas olduğu için kesinlikle kullanılmaz.

At Kılı Fırçası Kılcal Damar Çatlağına Sebep Olur Mu?

Cildiniz çok hassas ise kılcal damarların çatlamasına sebep olabilir.

At Kılı Fırçası Çatlaklara İyi Gelir Mi?
At Kılı Fırçası Çatlaklara İyi Gelir Mi?

At Kılı Fırçası Çatlaklara İyi Gelir Mi?

Evde spa keyfi yaşamak ve spanın faydalarını evi̇ni̇zi̇n kolaylığında hissetmek için kullanabilirsiniz. Randevu ayarlamanıza veya pahalı tedaviler için harcamanıza gerek yok. Kendi zamanınızı ayarladıktan sonra evinizden çıkmak zorunda kalmadan rahatlayabilirsiniz.

Ani kilo değişikliği, hamilelik ve vücudun deforme olması gibi nedenlerden dolayı oluşan vücut çatlaklarını ve selülitleri at kılı fırçası giderir. Vücuda kuru masaj yaparak ve fırçalayarak selülitleri ve vücut çatlaklarını gidermek mümkündür.

At Kılı Fırçası Batıklara İyi Gelir mi?

Evet, at kılı fırçasını her duştan sonra kullanırsanız bacak bölgesindeki batıkların oluşumunu önleyebilirsiniz.

Hamilelikte At Kılı Fırçası Kullanılır Mı?
Hamilelikte At Kılı Fırçası Kullanılır Mı?

Hamilelikte At Kılı Fırçası Kullanılır Mı?

Hamilelikte at fırçası kullanmaya erkenden başlamanız gerekir ve bir rutin oluşturmalısınız. Kuru fırçalama ile vücutta kan akışını uyarmalısınız. Ardından cildinizi nemlendirerek esnekliği korumalısınız.

Çatlak İzlerini Önlemek İçin Erken Başlamanız Gerekiyor

At kılı fırçası ile vücudunuzu kuru fırçalamak yeterince kolay geliyor ama disiplin ve tutarlılık gerektiriyor. Çatlakları önlemenin en gözden kaçan yönü, ihtiyacınız olduğunu düşünmeden başlamaktır. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz gün eve gidin ve karnınıza biraz badem yağı sürün! Bu, midenizin en çok büyüdüğü son üç aylık dönemde anahtar olacak cildinizin gücünü ve esnekliğini geliştirmeye başlar.

Çatlakları önlemenin en iyi yolu, ihtiyacınız olduğunu düşünmeden önce peeling yapmaya ve krem ​​kullanmaya başlamaktır. Çatlakları önlemenin en iyi yolu, ihtiyacınız olduğunu düşünmeden önce peeling yapmaya ve krem ​​kullanmaya başlamaktır. Çatlakları önlemek için yapabileceğiniz en önemli şey tutarlı olmaktır! Çatlak önleme rutininizi günde en az iki kez uygulayın.

Çatlakları önlemek için kremler ve yağlarla birlikte at kılı fırçası kullanmanızı tavsiye ederim. Cildinizin elastikiyetini güçlendirmeye yardımcı olmak için mucizeler yaratabilir. Bu da çatlaklardan kaçınmak istiyorsanız son derece önemlidir. Esneklik, cildinizin dermisi yırtmadan gerilmesini sağlayan şeydir. Bu da çatlaklara neden olur. Rutininizi kendinize ve programınıza uyacak şekilde özelleştirin. Yine, en önemli kısım tutarlı olmaktır. 

Çatlak kremi veya yağını günde en az iki kez uygulayın. Günlük güzellik rutininize kolayca dahil edilebilecek zamanlar seçin. Sabahları duş aldıktan sonra ve gece yatmadan önce olduğu gibi bir zaman idealdir. Gün içinde nemlendiricinizi uygulamak için ek bir zaman ayırabilirseniz, daha da iyidir!

Günlük peeling de son derece önemlidir. Cildinizin iyileşmesi için zamana ihtiyacı olduğu için günde bir defadan fazla peeling yapmanızı tavsiye etmem. Bunun için sert, doğal kıllı bir vücut fırçası kullanabilirsiniz. Bu uygulama kolaydır ve bunu banyo suyunuzun ısınmasını beklerken yapabilirsiniz.

Kuru Bir Fırçayla Kan Akışını Teşvik Edin

Bir vücut fırçasında, cildinizi tam anlamıyla fırçalamak için kullandığınız kıllar bulunur. Bir at kılı fırçası ile cildinizi eksfoliye etmek, derinlemesine temizlemek ve cildi canlandırmak için kullanılır. Fırçalamak size sadece daha esnek bir cilt kazandırmakla kalmaz aynı zamanda cilde masaj yapar ve kan dolaşımını artırır.

Çatlakları Önlemek için Kuru Fırça Nasıl Kullanılır?

Vücudunuza at kılı fırçası ile masaj yaparken en alttan başlayarak üste doğru ilerleyebilirsiniz. Kısa, nazik hareketlerle kalbe doğru yukarı doğru fırçalayın. Uyluklarınızın arkasından başlayın ve yukarı ve aşağı doğru ilerleyin. Yan kısımları ve göğüsleri unutmamalısınız.

Vücut fırçası satın alırken sert ve doğal kıllara sahip olanı seçmelisiniz. İlk kullanmaya başladığınızda, cildiniz henüz buna alışmadığı için kaşınıyor ve rahatsız olabilir. Sadece nazikçe fırçalayın ve tutarlı olun. Birkaç gün sonra alışacaksınız.

Vücudunuzu çizecek ya da cildinize zarar verecek kadar sert fırçalamayın. Fırçalama seansından sonra cildiniz biraz pembe görünmelidir. Bu, cildin yüzeyindeki kan ve dolaşımı arttırdığınız anlamına gelir ki bu tam olarak olması gereken şeydir.

Çatlakları önlemenin bir diğer önemli yönü, yüksek kaliteli kremler veya yağlar kullanmaktır. Bunların pahalı veya havalı olması gerekmez. Sade badem yağı en iyisidir. Hamileliğin sonlarına doğru E vitamini kapsüllerini mineral yağ ile karıştırıp kullanabilirsiniz. Tüm bunlar yeterli olacaktır.

Çatlak kreminizi bolca uygulamanız gerekir. Badem yağı kullanırken, birazcık uzun sürdüğünü unutmayın. Emilene kadar cilde birkaç dakika masaj yapın. Badem yağını cildinize sürmek, bir krem ​​veya losyondan biraz daha uzun sürer. Ama çatlakları yok eder mi? Kesinlikle ekstra çabaya değer.

Göbeğinizden Fazlasına Dikkat Edin

Tamamen göbeğinize odaklanma hatası yapmayın. Eğer sadece karnınıza at kılı fırçası ve badem yağlarıyla masaj yaparsanız. Bel çevresi, aşk simidi, kalça, basen, uyluk ve göğüs bölgelerinde çatlaklar oluşabilir. Kalçalarınızı, uyluklarınızı, basenlerinizi ve göğsünüzü ve karnınızı unutmayın.

At Kılı Fırçası Selülite İyi Gelir Mi? 2024 At Kılı Fırçası
Mar’le At Kılı Fırçası 

Mar’le At Kılı Fırçası 

Mar’le at kılı fırçası, cildinizi çizmeden ve tahriş etmeden orta sertlikte kuru fırçalama yapmanızı sağlar. Bu at kılı fırçası ciltteki kan dolaşımını arttırır. Ciltteki kuruluğu ve pul pul görünümü giderir. Ciltteki ölü derileri ve fazla yağı yok ederek peeling etkisi yaratır. Aynı zamanda ciltteki çatlakları ve selülitleri giderek giderir.

Bu fırçayı sabah ve akşam olmak üzere iki kez kullanmalısınız. Yüzünüz hariç tüm vücudunuza aşağıdan yukarıya doğru fırçalama yapmanız gerekir. Fırçayı çok sert bastırmadan cildinize masaj yapmalısınız. Bu fırçayı kesinlikle yanık, yaralı ya da aşırı tahriş olmuş ciltte kullanmayınız. Son olarak vücudunuza nemlendirici losyon uygulamalısınız.

Bu fırçayı ilk kez kullandıktan sonra fırçayı nemli bir bez ile silebilirsiniz. Ardından kurumaya bırakabilirsiniz. Her kullandıktan sonra nemli bir bezle silmeniz yeterlidir. 

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Selülit probleminiz varsa Selülit Geçiren Aspirin Limon Suyu Kürü adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx