Dizi HaberleriHaber

Baş Belası Dizisi Konusu Nedir? Baş Belası Dizisi Hikayesi Nedir?

Reklamlar

Yaz sezonunda başlayan ATV ekranlarında seyirci ile buluşan baş belası dizisi konusu nedir? Hangi oyuncular oynamaktadır. Hangi gün ekranlara gelmekte ve ne zaman final yapacaktır gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Baş Belası Dizisi Ne Zaman Başladı?

Yaz dizisi olan Baş Belası dizisi 20 Haziran 2021 tarihinde saat 20:00’de ATV ekranlarında yayınlanmaya başladı. Her hafta Pazar akşamları aynı saatte ekranlarda sevenleri ile buluşmaktadır.

Baş Belası Dizisi Hangi Gün Ekranlara Gelmektedir?

Baş belası dizisi 1 Ağustos tarihine kadar Pazar günleri ekranlara gelirken 6 Ağustos Cuma gününden itibaren Cuma günleri sevenleri ile buluşacaktır.

Reklamlar

Baş Belası Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları

Baş Belası dizisinin başrol oyuncuları İrem Helvacıoğlu ve Seçkin Özdemir’dir. Baş Belası oyuncu kadrosunda İrem Helvacıoğlu, Seçkin Özdemir, Dilara Aksüyek, Bülent Düzgünoğlu, Neşe Beykent, Taner Rumeli, Barış Yalçın, Eyüp Mert İlkıs, Özgür Cem Tuğluk, Ergül Miray Şahin, Mert Yavuzcan, Buse Buçe Kahraman ve Yılmaz Kunt yer alıyor.

Baş Belası Dizi Yönetmeni

Dizinin yönetmeni Murat Onbul’dur. Dizinin senaristleri ise Gülsev Karagöz, Zafer Özer Çetinel, Ahmet Orçun Okşar ve Ramazan Demirli’dir.

Baş Belası Dizisinin Konusu

Dizide kendisini ailesine adayan bir kadının hayatını derinden etkileyen olaylardan sonra emniyette psikolog olarak çalışmasını konu almaktadır. Bu karakter İpek Gümüşçü’dür karaktere can veren isim de İrem Helvacıoğlu. İpek küçüklüğünden beri polisiyeye çok meraklı olduğu için cinayet büro baş komiseri Şahin Kara’yla sık sık karşı karşıya gelmektedir. Şahin Kara karakteri ile karşımıza çıkan isim de Seçkin Özdemir’dir. Dizi de çokça birbirine zıt iki karakterin polisiye maceraları ve eğlenceli hikayeleri yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Ada Masalı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Reklamlar

Baş Belası Dizisi Oyuncuları 

İrem Helvacıoğlu – İpek Gümüşçü

Baş Belası Dizisi Konusu - İrem Helvacıoğlu
Baş Belası Dizisi Konusu – İrem Helvacıoğlu

Dizide İrem Helvacıoğlu İpek Gümüşçü olarak karışımıza çıkmaktadır. İpek güzel, şık, bakımlı, zevkli bir kadındır. Özellikle beden diki konusunda ve insan psikolojisini çözme konusunda çok başarılıdır. Hareketli ve enerjiktir ve fazla konuşmayı sever. Psikoloji bölümünü bitirmiş ve yüksek lisans da yapmasına rağmen hiç çalışmamıştır. Erken yaşta evlenerek hayatının bir kısmını uzun süre ev kadını olarak devam etmiştir. Maddi sıkıntı çekmemiş ve sosyetede sevilen isimlerden olmuştur. İpek Gümüşçü’nün bir oğlu var ve oğluna çok düşkündür.

Oğlu için bütün fedakarlıkları yapar,  zorluğa katlanır. Aynı zamanda İrem Helvacıoğlu’nun canlandırdığı İpek karakteri polisiye meraklısı, polisiye konulu kitap ve filmlere çok düşkündür. Kocasının yaptığı bir hata ile hayatı alt üst olur. Ve cemiyet hayatının incisiyken yeni bir İpek olarak kendini bulur. Emniyette çalışmaya başlar ve burada karşısına Şahin çıkar. Şahin cinayet büro baş komiseridir.

Seçkin Özdemir – Şahin Kara

Baş Belası Dizisi Konusu - Seçkin Özdemir
Baş Belası Dizisi Konusu – Seçkin Özdemir

Dizide Seçkin Özdemir Cinayet büronun başarılı baş komiseri Şahin Kara olarak karşımıza çıkmaktadır. İşini severek yapan, karizmatik, çok konuşmayan, kendi bildiğinden şaşmayan birisidir. Şahin işini severek yapar ve işine karışılmasından hoşlanmaz. Kardeşi ile birlikte yetimhanede büyümüştür. Şahin’in kız kardeşini kaybetmesi hayatının dönüm noktası olmuştur. O günden sonra amacı kardeşinin ölümüne sebep olan kişileri bulmak ve cezasını vermektir. Kaybedeceği bir şey olmadığı için de korkusuzdur.

Şahin’in korkusuz, öfkeli ve sert bir yapısı vardır. Şahin ekibini sevip ailesi gibi görmektedir. Fakat İpek polis olmadığı için cinayet büroya yakıştırmıyor orada olmaması gerektiğini düşünür. Kendince haklı sebepleri olan Şahin İpek’le çalışmak zorunda kalınca alt üst oluyor. İpek ile Şahin’in tarzları ve bakış açıları birbirinden farklıdır. Aynı zamanda eğitimleri, statüleri birbirinden farklı olsa da bu iki ayrı dünya insanının ortak bir amacı var.

Dilara Aksüyek – Nazlı Tüzün

Dilara Aksüyek’de dizide Nazlı Tüzün karakterini canlandırmaktadır. İpek’in yakın arkadaşı tam bir sosyote güzelidir. Nazlı her zaman giyimine özen gösterir ve kendisini makyajsız görmek neredeyse imkansızdır. Karakter olarak genel olarak tez canlı ve agresiftir. Aynı zamanda dobra ve cesurdur. Sevdikleri kişiler söz konusu olunca aşırı korumacı ve kıskançtır. Eğlenceli ve aklına geleni yapan söyleyen birisidir.

Bülent Düzgünoğlu – Mehmet Yağcı

Baş belası dizisinde Bülent Düzgünoğlu Mehmet Yağcı karakteri ile karşımıza çıkmaktadır. Cinayet büronun amiri ve babacan bir adamdır. Özellikle insan ilişkilerinde çok iyidir. Genel olarak adil, hakkaniyetli,  dürüst,  öngörülüdür. İpek ile Şahin’in birlikte olunca çok güzel işler çıkaracapını bilmektedir. Ve emeklilik için gün saymaktadır. Eşini kaybettikten sonra çocuklarına hem anne hem baba olmuştur.

Neşe Baykent – Perihan Aydoğan

Neşe Baykent İpek’in annesi Perihan Aydoğan karakteri ile karşımıza çıkan hoş ve alımlı bir kadındır. Perihan ismi olmasına rağmen çoğu kişi Peri demektedir. İpek’in arkadaşı Nazlı kendisine hayranlık beslediği için cemiyetin kraliçesi demektedir. Perihan pek hoşlanmadığı ama katlanmak zorunda kaldığı damadının karıştığı olaylar sebebiyle tahtından indiriliyor. Perihan her zaman gururlu bir kadın baskın bir karakterdir. Sözünün dinlenmesini sev en kendine güvenli birisidir. Lafını esirmez kimseden korkusu yoktur. İpek’in oğlu yani torununa çok düşkündür. Ve İpek’in emniyette çalışmasından dolayı şikayetçidir.

Taner Rumeli – Yener Yılmaz

Cinayet bürosunun eski baş komiseri Taner Rumeli dizide Yener Yılmaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi emniyet müdür yardımcısıdır. Yener yakışıklı, sert, otoriter, zeki birisidir. Aynı zamanda politik ve entrikacı nabza göre şerbet vermesini bilen birisidir. Çoğunlukla soğukkanlı olsa da Şahin onu çileden çıkarmaktadır. Şahin’in kapanan dosyalar üzerinde çalışma isteği ya da üzerine vazife olmayan olaylara karışması, inatçı olması onu deli etmektedir. Hikmet’in, yeni gelen İpek dahil tüm ekibin Şahin’i sevip korumasına da sinir olmaktadır.

Yılmaz Kunt dizide Doruk Akkaya karakteri ile Buse Buçe Kahraman dizide Nermin Kuşçu karakteri ile Mert Yavuzcan dizide Birol Tüzün karakteri ile karşımıza çıkmaktadır.

Ergül Miray Şahin dizide Betül Gülmez karakterine, Özgür Cem Tuğluk karakterine Umut Ertek, Eyüp Mert İlkıs dizide Görkem Gümüşçü karakterine can vermektedir.

Baş Belası Dizisi Nerede Çekiliyor?

Baş Belası dizisi İstanbul’da çekilmektedir. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde dizi çekilmektedir. Ve polisiye dizisidir.

Baş Belası Dizisi Ne Zaman Bitecek Final Yapacak?

Baş belası dizisinin başrollerinde Seçkin Özdemir ve İrem Helvacıoğlu oynamaktadır. İlk bölümü 20 Haziran Pazar günü ATV ekranlarına gelmiştir. Dizi şimdilerde ortalama bir yaz dizisine göre daha fazla izlenmektedir. İlk olarak ATV ile 12 bölüm olarak anlaşma yapsalar da reytingleri yüksek olursa dizi daha da uzayacaktır. Eğer bir değişiklik olmazsa Eylül ayı gibi final yapacak gibi görünüyor.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx