Moda

Bebek Battaniye Modelleri Nelerdir?

Reklamlar

Bu yazımızda sizlere bebek battaniye modellerinden bahsedeceğiz. Anne baba adaylarının bebekleri için her şeyi dört dörtlük yapmak istedikleri ve her konuda detaylı bir araştırma yaparak elde edindikleri bilgilerle bebeklerinin ihtiyaçlarını tamamladığını gözlemleriz. Bebeklerin ciltleri yetişkinliklere göre çok daha hassas olduğu için beslenmesinden tutun giyimine kullandığı kremden ıslak mendile kadar özenle seçilmesi gerekir. Bu ürünlerin özellikle de organik olması gerekir.

Bebek battaniyeleri de dikkat edilmesi gereken önemli detaylardan biridir. Belki direkt kıyafet olarak giydirilmese de vücuduna temas ettiğini unutmamak gerekir. Bebek battaniye modelleri arasında seçim yaparken de bu detaylara dikkat etmeniz gerekir. Bu yazımızda da özellikle de annelerin merak ettiği bebek battaniye modellerine değineceğiz. Örgü işi bebek battaniyeleri, Tığ işi bebek battaniyeleri, Peluş bebek battaniyeleri, Müslin bebek battaniyeleri ve penye bebek battaniyelerini sizler için detaylarıyla ele aldık.

Örgü İşi Bebek Battaniyeleri
Örgü İşi Bebek Battaniyeleri

Örgü İşi Bebek Battaniyeleri

Örgü işi tamamının el emeği olması bunu değerli kılarak bir el sanatına dönüştürmektedir. Annelerin bebek battaniye modellerinde en çok tercih ettikleri arasında örgü modeller gelmektedir. El beceriniz ve biraz da ilginiz varsa kolaylıkla yapabilirsiniz. Doğa saf ve pamuktan üretilmiş bir ip alarak bebeğiniz için doğru bir tercih yapmış olursunuz. Geriye battaniyeyi örmek kalır.

Reklamlar

Örgü örerken modelleri aslında kendimiz belirleriz. Tercih ettiğimiz ipin ve şişin kalınlığı, örgünün sık veya seyrek örülmesi modelinde önemli etmendir. Tabi tercihen seyrek örgü yapılarak yumuşak bir doku elde edilmeye çalışılır. Modeline göre örgünüzde tığ da tercih edebilirsiniz. Yaygın modeller buğday ve Selanik modelleridir.

Tığ İşi Bebek Battaniyeleri

Yaz kış bebeklerimiz battaniye ihtiyacı duymaktadır. Unutmayın onların bünyesi bize göre çok daha hassas olduğu için size sıcak gelen bir ortamda bebeğiniz üşüyebilir. Tığ işi bebek battaniyeleri de genellikle yazın tercih edilen modeller arasındadır. Yine bebekler için özel üretilmiş ipler tercih edilerek birbiriyle uygun renkler seçilerek güzel bir görüntü elde edilmeye çalışılır.

Şiş ile örmeye göre biraz daha zor olan ama öğrenip uyguladıkça çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkabilen bir modeldir. Önce basit modellerle motifler yapmayı öğrenin. Daha sonra motiflerinize işlemeler katarak çoğaltın. Bu motifleri birleştirerek battaniyenizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Peluş Bebek Battaniyeleri
Peluş Bebek Battaniyeleri

Peluş Bebek Battaniyeleri

Dokunuşu ile bizleri farklı bir boyuta götüren peluşlar battaniyelerde oldukça tercih edilmektedir. Fakat bazı bebeklerimizde bu pelüş hissiyatı sevilmediği gözlemlense de genelde annelerin dolabında bulundurduğu bir modeldir. Burada dikkat edilmesi gereken güvenilir bilinen markalardan tercih etmenizdir.

Reklamlar

Müslin Bebek Battaniyeleri

Bebekleri özellikle de ilk aylarında kundaklama ihtiyacı duyarız. Müslin bebek battaniyeleri de bebekleri kundaklamada kullanılmaktadır. Müslin bezler pamuklu kumaşlardır. Bu yüzden de ince ve hava alan bir yapısı olan kumaş tercih edilmelidir. Genellikle hafif serin havalarda kullanılır. Bebeklerin rahat bir uyku çekebilmesi ve terletmemesi için müslin bebek battaniyeleri oldukça sık kullanılmaktadır.

Penye Bebek Battaniyeleri

Her bebekli ailenin evinde bulunması gereken bir battaniye modelidir. Çünkü bu battaniyeler havaların serin olduğu günlerde bebekleri serin tutup terletmemesine fayda sağlamaktadır. Hem yumuşak olması hem de hafif olması bebekler için uygun olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de sıklıkla tercih edilen battaniye modelleri arasındadır.

Bu yazımızda anneler tarafından oldukça merak edilen bebek battaniye modellerini ve bu modellerin özellikleriyle ilgili detaylı bilgiler verdik. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilir: Stilist Nedir?

Daha fazla içerik için bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx