Cilt Bakımı

Bio Oil Cilt Bakım Yağı | Bio Yağ Çatlak Kremi

Bio Oil Faydaları

Reklamlar

Bio Oil Cilt Bakım Yağı ürününü duymuşsunuzdur, banyo dolabınızın arkasında gizlenmiş bir şişeniz bile olabilir. Ancak bu eski tarz tentürün yalnızca hamilelik sonrası çatlakları önlemek için iyi olduğunu düşünüyorsanız, size haberlerimiz var. Aslında, kült cilt kurtarıcısı pek çok akıllı şekilde kullanılabilir ve kullanılmalıdır!

Doğal botaniklerin ve süper şarjlı vitaminlerin uzun süredir güvenilen karışımı yani, hücre döngüsünü artırma ve cilt iyileşmesini hızlandırma yetenekleriyle ünlü A ve E vitaminlerinin yanı sıra yatıştırıcı nergis ve lavanta içerir. Gerçekten de yanınızda ve banyo rafında bulundurmanız mantıklı bir şey. 

Bu yazımızda Bio Oil cilt bakım yağı fiyatı ne kadar, Bio Oil cilt bakım yağı ne işe yarar ve Bio Oil cilt bakım yağı nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Reklamlar

Bio Oil Cilt Bakım Yağı Fiyatı

Bu ürünün fiyatı 30 lira ile 110 lira arasındadır.

Bio Oil Cilt Bakım Yağı | Bio Yağ Çatlak Kremi 2024 Bio Oil Cilt Bakım Yağı
Bio Oil Cilt Bakım Yağı Ne İşe Yarar?

Bio Oil Cilt Bakım Yağı Ne İşe Yarar?

Bio Oil Cilt Bakım Yağı cilde çok yönlü faydalar sağlar.

Çatlakları giderir

Şimdi beni dinleyin. Çatlakların endişelenecek bir şey değil ve bir Instagram fenomeni onları oldukça ferahlatıcı bir şekilde ele alıyor. Ama sizi rahatsız ediyorlarsa, Bio Oil onları yumuşak bir şekilde dağıtma yeteneğiyle ünlüdür. Şimdi, onları tamamen yok edeceğini sanmıyorum ancak A ve E vitaminlerinin yanı sıra biberiye ve papatya gibi cilt iyileştirici yağların karışımı, cildi beslemede oldukça iyi. Böylece çizgileri solduruyor. Ayrıca cildin elastikiyetini artırarak yeni çatlak izlerinin oluşmasını da engeller. Bio yağ çatlak kremi başka nelere iyi gelir.

Yaraları iyileştirir

Solma çatlakları ile aynı damarda, Bio Oil, yaranın görünümünü de azaltmaya yardımcı olmak için bir yara çevresindeki cildi besler. Kesik tamamen iyileşene kadar bekleyin, ardından yağı her gün cilde masaj yapmaya başlayın ve  bu, çabuk kaybolduğunu önemli ölçüde hızlandıracak.

Reklamlar

Akne izlerini giderir

Bio Oil yüzde de kullanılabilir ve özellikle geçmişte akne ile karşılaşmış ciltlerde etkilidir. Aslında, Pekin Üniversitesi’nde 2012 yılında yapılan bir araştırma, deneklerin yüzde 84’ünün sivilce izlerinin genel durumunda bir iyileşme yaşadığını ve yüzde 90’ından fazlasının günde iki kez Bio Oil kullandıktan sonra yara renginde bir iyileşme yaşadığını buldu. 

Dengesiz cilt tonunu dengeler
Dengesiz cilt tonunu dengeler

Dengesiz cilt tonunu dengeler

Vücudunuzda veya yüzünüzde herhangi bir hiperpigmentasyon lekesi varsa, Bio Oil’deki A vitaminin, bölgenin çok daha düzgün görünmesini sağlamak için cilt tonunu eşitlemek için harikalar yarattığını göreceksiniz. Asla uzun süre harcamamalısınız. Güneşte kalın, ancak bu gerçekleşirse (hepimiz insanız), cildin kendini yeniden yapılandırmasına yardımcı olmak ve hiperpigmentasyondan kaçınmak için Bio Oil’i maruz kaldıktan sonra uygulayın.

Çok yönlü vücut losyonu olarak çalışır

Doğal bitki yağlarıyla dolu olan Bio Oil, cildi basitçe beslemede mükemmeldir ve neyse ki oldukça hafiftir, bu nedenle herhangi bir yapışkan kalıntı bırakmaz. Ayrıca tırnak etlerime ve dirseklerim gibi özellikle kuru cilt bölgelerine biraz fazla sürmeyi seviyorum.

Bio Oil Cilt Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?
Bio Oil Cilt Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Bio Oil Cilt Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Bio Oil çok yönlü kullanımlarıyla oldukça etkilidir.

Yüz yağı olarak Bio Oil kullanın

Evet, doğru duydunuz. Bio Oil Cilt Bakım Yağı aslında komedojenik değildir, yani gözenekleri tıkamaz. Dahası, yüksek A vitamini (diğer adıyla retinil palmitat) içeriği, cilt hücrelerinize faydalı beslenme sağlayacağı anlamına gelir – bu nedenle, en iyi retinol formülünüzün yerini almayacak olsa da, düşük miktarda etki için harika ve nazik bir seçenek sunar. 

Sivilce izlerini yok etmek için Bio Oil kullanın

Evet, Bio Oil’i yüzünüzde kullanmak için başka bir neden. Bio Oil’in yara izleri için işe yarayıp yaramadığını hala merak ediyorsanız? 2012’de yapılan bir klinik araştırmada, katılımcıların yüzde 90’ının yağı kullandıktan sonra yüzdeki akne izlerinin renginde kayda değer bir iyileşme bildirdiğini bilerek dinlenin.

Akne izlerini yok etmek için Bio Oil kullanın

Bir ay boyunca düzenli kullanım sonucunda Bio Oil oldukça etkilidir. Yeni yara izlerini tamamen giderirken, eski yara izlerini soldurur. Yüzünüz çok daha pürüzsüz ve nemli hisseder. Cildinizi tahriş etmez ve harika bir nemlendiricidir. Yüzünüzde ince bir tabaka oluşturmak için çok az kullanıyorum sonra losyonu üstüne uygulayın.

Ciltteki pigmentasyonu iyileştirmek için Bio Oil kullanın
Ciltteki pigmentasyonu iyileştirmek için Bio Oil kullanın

Ciltteki pigmentasyonu iyileştirmek için Bio Oil kullanın

Başka bir fayda, başka bir çalışma. 2011’de bir klinik çalışma, bölgeye Bio Oil Cilt Bakım Yağı uygulanmasından on iki hafta sonra düzensiz cilt tonu ve pigmentasyon görünümünü iyileştirmede yüzde 86’lık bir başarı oranı bildirdi.

Banyonuz için Bio Oil kullanın

Banyonuzdaki birkaç damla Bio Oil, küvetten çıktığınız andan itibaren cildinizin olağanüstü yumuşak hissetmesini sağlar ve nemlendirmeye gerek yoktur.

Manikürden sonra Bio Oil kullanın

Manikürün güzel görünmesini sağlamanın anahtarı? Tırnak etlerine Bio Oil Cilt Bakım Yağı kullanın. Bir damla Bio Oil, bu hassas cilt için en iyi yumuşatıcılardan biridir, sadece ovalayın (tırnaklarınız kuruduğunda) ve her fırsatta tamamlayın.

Tıraş öncesi bakım olarak Bio Oil kullanın

Tıraş olurken her zaman cildinize zarar veriyorsanız, Bio Oil Cilt Bakım Yağı kurtarıcınız olabilir. Daha yakın ve tahrişsiz bir sonuç için normal tıraş kreminizden önce bacaklara uygulayın.

Doğum sonrası çatlakları iyileştirmek için Bio Oil kullanın
Doğum sonrası çatlakları iyileştirmek için Bio Oil kullanın

Doğum sonrası çatlakları iyileştirmek için Bio Oil kullanın

Bu formülün, çatlaklar söz konusu olduğunda gerçekten kazanan olduğunun kanıtı. Gebelikten kaynaklanan çatlakları veya sadece kilo alımını azaltmak isteyen herkes bunu kullanabilir. Pek çok şey denemiş olabilirsiniz ve dürüst olmak gerekirse, hamileyken hiçbir şey işe yaramaz. Bio Oil’i karın, bacak ve basen bölgesine masaj yaparak uygulayın. 

Makyajınızı çıkarmak için Bio Oil kullanın

Bio Oil Cilt Bakım Yağı , makyajınızdaki yağ moleküllerine bağlanarak su geçirmez, yapışkan ve pudralı her şeyi kolayca çıkarabilir.

Ek bir parlaklık için bronzlaştırıcıyla karıştırmak için Bio Oil kullanın

Bu belki de hepsinden en sevdiğimiz numara. Elinizin arkasına bir damla Bio Oil Cilt Bakım Yağı koyun, ardından cildinize gerçek dışı bir parlaklık vermek için en sevdiğiniz sıvı bronzlaştırıcı veya fondöten ile karıştırın. Terli değil nemli görünmek en iyisidir.

Sprey bronzluğunu kapatmak için Bio Oil kullanın

Sahte bronzluğunuzun daha da uzun süre dayanmasını, dirsek ve ayak bileklerinde pul pul dökülmemesini sağlamak için duştan önce vücudunuza biraz Bio Oil Cilt Bakım Yağı dökün.

Kaş aldırdıktan sonra kızarıklıkları önlemek için Bio Oil kullanın
Kaş aldırdıktan sonra kızarıklıkları önlemek için Bio Oil kullanın

Kaş aldırdıktan sonra kızarıklıkları önlemek için Bio Oil kullanın

Kaşlarınızı cımbız ya da ağda ile aldırmayı seviyorsanız, muhtemelen bir seanstan hemen sonra ortaya çıkan rahatsız edici kızarmaları yaşamışsınızdır. Bio Oil cildi ve kızarıklığı yatıştırmak için yapılmıştır, bu yüzden bunları yaptıktan sonra uygulamak için mükemmeldir. En iyi ipucu, tahrişi yatıştırmak için biraz aloe vera kullanın ve ardından bir miktar Bio Oil Cilt Bakım Yağı kullanın.

Makyaj fırçalarınızı temizlemek için Bio Oil kullanın

Makyaj fırçalarınız kirli bir renk almaya başladığında, onları iyice ıslatmanın zamanının geldiğini bilirsiniz ve Bio Oil Cilt Bakım Yağı göreve kalmıştır.

Uçucu yağ olarak Bio Oil kullanın 

Rahatlamanın iyi ve ucuz bir yolu, gün içinde kendinize vakit ayırmanın bir yolu olarak nabız noktalarınıza biraz Bio Oil Cilt Bakım Yağı sürmektir.

Saçı yumuşatmak için Bio Oil kullanın
Saçı yumuşatmak için Bio Oil kullanın 

Saçı yumuşatmak için Bio Oil kullanın 

Saçları kabarmaya meyilli olanlar için Bio Oil, bebek tüylerini veya uçup gidenleri yumuşatmak ve hatta kurumuş uçları nemlendirmek için iyi bir seçenektir.

Kaşıntılı saç derileri için Bio Oil kullanın 

Saç deriniz çok kuru hissediyorsa, şampuanınızdaki bir yudum Bio-Oil, kaşıntıyı ve dökülmeyi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Cildin dökülmesini durdurmak için Bio Oil kullanın 

Herhangi bir soyulmayı önlemek ve cildinizin iyileşmesine yardımcı olmak için güneş yanıklarına biraz Bio Oil masajı yapın.

Kuru dudakları yatıştırmak için Bio Oil kullanın
Kuru dudakları yatıştırmak için Bio Oil kullanın 

Kuru dudakları yatıştırmak için Bio Oil kullanın 

Ufukta yaz varken, sert rüzgarlar ve sürekli çiseleyen yağmur, dudaklarımızın gerçekten kuruyabileceği anlamına gelir. Bio Oil’in yatıştırıcı özellikleri sayesinde ince bir tabaka, çatlama ve ağrıyı önlemeye yardımcı olabilir.

Dövme sonrası tedavi olarak Bio Oil kullanın 

Dövmeniz tamamen iyileştikten sonra, genellikle büyük bir kuru cilt parçası kalır. Etkilenen bölgeyi beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olan Bio Oil’e girin. Yine de bir uyarı olarak Bio Oil’i yepyeni ve iyileştirici bir dövmede kullanmaktan kaçının çünkü sürece müdahale edeceği önerildi.

Bio Oil Cilt Bakım Yağı hakkında yorumlarınızı yapın yayınlayalım.

Daha fazla içerik için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx