Cilt Bakımı

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Ürün İncelemesi

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Boom Butter Cilt Bakım Yağı, hem yüz hem de vücudu nemlendiren ve komple bakım yapan bir cilt bakım ürünüdür. Son zamanlarda çok ünlü hale gelen Boom Butter Cilt Bakım Yağı, cildin kurumasını ve çatlamasını önler. Bu yazımızda Boom Butter Cilt Bakım Yağı faydaları nelerdir, Boom Butter Cilt Bakım Yağı nasıl kullanılır, Boom Butter Cilt Bakım Yağı kullananlar yorumları nelerdir ve Boom Butter Cilt Bakım Yağı yorumları nelerdir gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Faydaları
Boom Butter Cilt Bakım Yağı Faydaları

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Faydaları

Boom Butter Cilt Bakım Yağı’nda yedi doğal ve mucizevi yağ bulunur. Vücudun ve cildin nem dengesini sağlayan bu ürün, cildin nemli ve bakımlı olmasına yardımcı olur. Cildi ışıl ışıl gösteren, sağlıklı hale getiren doğal yağlar sayesinde tüm cilt tipleri yumuşak, pürüzsüz ve nemli hale gelir. Cildin esnekliğini artıran, cildi onaran ve yenileyen bu ürünün içinde bulunan yağların cilde faydalarına bakalım.

Hi̇ndi̇stan cevi̇zi̇ yağı
Hi̇ndi̇stan cevi̇zi̇ yağı

Hi̇ndi̇stan cevi̇zi̇ yağı

Akne tedavisinde hindistan cevizi yağı kullanmak, son yıllarda araştırılan bir başka cilt sağlığı alanıdır. Ne düşündüğünüzü biliyorum. Sivilce, ölü deri ve bakterilerle gözenekleri tıkayan aşırı yağlardan kaynaklanmıyor mu? Evet, ama hindistan cevizi yağı, cilde zarar vermek yerine gerçekten yardımcı olan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Taze yıkanmış cilde uygulandığında, hindistancevizi yağı gözeneklerinize giren kir miktarını azaltacak ve cildinizi sağlıklı ve temiz tutacak bir bariyer sağlayabilir.

Reklamlar

Akne tedavisi için hindistan cevizi yağı uygulamanın bir deneme yanılma süreci olduğunu unutmayın. Cildiniz için doğru dengeyi bulmak için zaman ayırın ve uzun vadede çok daha fazla fayda göreceksiniz.

Cildinizi iyileştirmek için hindistan cevizi yağını kullanmanın başka bir yolu da peeling yapmaktır. Antibakteriyel özelliklerini eksfoliye edici bir ovma ile birleştirmek, herhangi bir kiri ve pul pul dökülmeyi gidermek ve cildinizi kurutmadan veya tahriş etmeden gözeneklerinizi temizlemek için mükemmeldir. Kendinizi taze ve canlanmış hissetmek için karışımı durulayın – harika kokmaktan bahsetmiyorum bile.

Yağ asitleri kırışıklıkları ve yara i̇zlerini onarır. Hindistan cevizi yağı, kuru cildi onarmaya yardımcı olan yağ asitleri ve E vitamini bakımından zengindir ve onu harika bir nemlendirici yapan şeydir. Bu özellikler, kırışıklıkları azaltmak için cildi sıkılaştırarak ve hatta yara izlerinin görünümünü azaltarak daha da ileri gider.

Hindistan cevizi yağı, özellikle ortalama bir günde kullandıkları insan yapımı kimyasalların miktarını azaltmak isteyen insanlar için makyaj temizleyici olarak popülaritesini artırıyor. Özellikle göz ve ağız çevresindeki makyajın çıkarılması söz konusu olduğunda daha doğal bir alternatif aramak mantıklıdır. Yağ, tahrişe veya kızarıklığa neden olmadan, suya dayanıklı maskaraları delip geçerek makyajı kolayca siler. Alkol veya su bazlı temizleyicilerde olduğu gibi cilt kurumaz ve hassas alanlar korunur.

Reklamlar
Shea yağı
Shea yağı

Shea yağı

Yıllar içinde shea yağının o kadar çok soruna yardımcı olabileceğini gördük. Shea yağı sadece kuru ciltten birçok küçük dermatolojik hastalığa kadar her şeyden rahatlama sağlayabilir. Ciddi bir cilt rahatsızlığınız varsa, bir doktora görünmelisiniz. Klinik olarak fayda sağladığı gösterilmiştir. Shea Butter’ın cilt için pek çok yararı bulunur.

Yüzün ve vücudun günlük nemlendirilmesi için harikadır. Kuru cildi rahatlatır. Kuru bir saç derisini nemlendirir. Bebek bezi döküntüsü ve pişik de dahil olmak üzere küçük kızarıklıkları yatıştırır. Güneş yanığı sonrası cilt soyulmasını en aza indirir. Yaraları, kusurları ve kırışıklıkları giderir. Kuruluk nedeniyle kaşıntıyı giderir ve güneş yanığını yatıştırıcı etkisi vardır.

Jilet yanığını en aza indirmek için tıraştan önce kullanılabilir. Küçük cilt yaralarını tedavi eder. Çatlayan cildi yumuşatır ve iyileştirir. Ayaklardaki, özellikle topuklardaki nasırları yumuşatır.

Hamilelikten kaynaklanan çatlakları önler. Küçük yanıkların iyileşmesi ve hafif ila orta dereceli egzama tedavisinde kullanılır. Cildi (özellikle dudakları) güneşten ve rüzgardan korurken cilt tonunu eşitler. Lekeleri ve yara izini giderir. Kurutma veya boyama veya gevşeticiler gibi kimyasal işlemlerden kaynaklanan saç derisi tahrişini durdurur.

Tıraştan sonra kesiklerin önlenmesi için kullanılır. Sivilce tedavisinde harikadır. Gözenekleri tıkamadan ciltte emilir. Cildin doğal elastikiyetini korur ve eski haline getirir. Saça parlaklık verir.

Shea Yağı, A vitamini, E vitamini ve F vitamini içeren cilt için gıda gibidir. A ve E vitaminleri cildin kendini sağlıklı tutmasına yardımcı olur. Bu vitaminler özellikle güneşten zarar görmüş cildin iyileşmesine yardımcı olmak için önemlidir. A vitamini, E vitamini ve F vitamini erken kırışıklıkları ve yüz çizgilerini gidermeye yardımcı olur. F vitamini cildin korunmasına ve iyileşmesine yardımcı olur. Sert, kuru veya çatlamış cildi yatıştırır ve kuru veya hasar görmüş saçları yumuşatmaya yardımcı olur. 

Shea yağı sabunlaşmayan maddeler (bir tür yağ) bakımından yüksektir. Shea yağı yüzde 7-12 arasında sabunlaşmayan madde içerecektir. Bunu perspektife koymak gerekirse, iyi bilinen bir cilt bakım ürünü olan avokado yağı yüzde 2-6 arasındadır. Shea yağının pek çok durumu tedavi edebilmesine katkıda bulunan bir faktör olan bu sabunlaşmayan madde miktarıdır. Shea yağı cilde kolayca nüfuz ettiğinden cildin nefes almasına izin verir ve gözenekleri tıkamaz, besin yükünü diğer insan yapımı nemlendiricilerden daha iyi iletebilir. Shea Yağı ayrıca doğal olarak doğal bir güneş koruyucu olan sinnamik asit içerir. Aslında güneşin zararlı ışınlarından bir dereceye kadar koruma sağlar yine de güneş kremi kullanın. Shea yağı, romatizma gibi hastalıkların tedavisinde yararlı olan doğal bir anti-inflamatuardır.

Kimsenin shea yağı kullanımı hakkında herhangi bir tıbbi iddiada bulunmuyoruz. Harika bir ilaç değil. Ancak, birçok cilt rahatsızlığına sahip birçok insana yardım ettiğini gördük ve birçok reçeteden daha iyi çalıştığını düşünen insanlar tanıyoruz. Hafif-orta egzama ve/veya sedef hastalığını tedavi etmek için shea yağı kullanan birkaç arkadaşımız oldu. Bazıları, doktorları tarafından reçete edilen steroid kremler kadar onlar için de işe yaradığını bildirdi ve, çok daha ucuz. 

Avokado yağı
Avokado yağı

Avokado yağı

Avokadonun etinden çıkarılan yağ, güzellik rutininizi canlandırmak için harika bir katkı olabilir. Nemlendirici etkileri ve besleyici bileşenleri ile avokado yağı, losyonlara, lippilere, saç kremlerine ve daha fazlasına giriyor. Avokadoyu yemeğinize ek olarak düşünmeyi bırakmanın ve onları güzellik rejiminizin önüne ve merkezine koymaya başlamanın zamanı geldi. İşte cilt ve saç için dikkate değer avokado yağı faydalarından bazıları.

Bir çalışmada, avokado yağının kronik plak sedef hastalığı için etkili bir topikal tedavi olduğu kanıtlandı ve faydaları tüm gözlem süresi boyunca sabit kaldı. Kaşıntılı, kuru, hassas cilde sahip olanlar için avokado yağı nazik, tahriş edici olmayan bir rahatlama sunar.

Zengin oleik asit ve esansiyel yağ asitleri içeriği nedeniyle, avokado yağı cilt yaralarını tedavi etmek için uygun bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Sıçanlarda yara iyileşmesi üzerine yakın zamanda yapılan bir araştırma, avokado yağının topikal olarak kullanılmasının kollajen sentezini arttırdığını ve inflamasyonu azalttığını buldu.

Avokado yağı, kolajen üzerindeki topikal faydalarına ek olarak, kolajen üretimini içeriden uyarabilir. Başka bir çalışma, avokado yağı tüketmenin ciltteki çözünür kolajen içeriğinde önemli artışlara yol açtığını gösteriyor.

Çevre kirliliğine maruz kalma ve güneş hasarı, cildin yaşlanmasının en önemli nedenlerinden ikisidir. Avokado yağı, herhangi bir meyve veya sebzenin en yüksek konsantrasyonlarında lutein ve zeaksantin içerir; bu, cildi güneş hasarından (hem UV hem de görünür radyasyondan) korumaya yardımcı olabilir. Ayrıca araştırmalar, bol miktarda vitamin ve sağlıklı yağ sayesinde avokado tüketmenin daha fazla cilt elastikiyeti ve daha az kırışıklık ile önemli ölçüde ilişkili olduğunu gösteriyor.

Jojoba yağı
Jojoba yağı

Jojoba yağı

Jojoba yağı, Kuzey Amerika’nın Arizona ve Meksika çöllerinde yetişen çok yıllık bir çalı olan jojoba bitkisinin cevizlerinden elde edilir. Yaygın olarak bir yağ olarak anılsa da, aslında yapısını sebuma bu kadar benzer yapan sıvı bir mumdur. Jojoba yağı tek başına harika olsa da kozmetik ve saç bakım ürünlerinde kullanılan önemli bir bileşendir. Onu bu kadar popüler yapan şey, yağsız dokusu ve stabilize edilmiş raf ömrüdür.

Jojoba yağının yapısı sebum yağına çok benzediği için özellikle egzama, sedef hastalığı ve seboreik dermatit gibi cilt bariyerinin bozulduğu durumlarda faydalı olabileceğini bilmelisiniz. Ayrıca, cildin kendisini oksidatif hasara karşı korumasına yardımcı olan iyi bilinen bir antioksidan olan jojoba yağında yüksek konsantrasyonda E vitamini vardır. Jojoba yağında bulunan vitaminler ve antioksidanların yanı sıra iltihap önleyici faydalarının da olduğunu açıkladı.

Jojoba yağı, yağlı cilde sahip olanlara yağ üretimini düzenlemeye yardımcı olmak için ve kuru cilde sahip olanlara cilt bariyerinin işlevini güçlendirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca çok hafif ve komedojenik olmadığı için gözeneklerinizi tıkamayacağından ve sivilcelere yol açmayacağından bahseder ve daha önce bahsedilen anti-inflamatuar özellikler? Bunlar hassas cilde sahip olanlar için faydalı olabilir. Genel olarak, tüm cilt tipleri jojoba yağı kullanmasından fayda görür.

Kayısı yağı
Kayısı yağı

Kayısı yağı

Kayısılar parlak sarıdır ya da altın turuncu renkli meyveler de diyebilirsiniz. Kayısılar, Rosaceae meyve ağaçları ailesine aittir. Şeftali, erik ve nektarin de aynı kategoriye girer. Kayısı genellikle yaz aylarında bulunur. Kuru ve konserve kayısı tüm yıl boyunca mevcuttur. Kayısı, şeftali görünümüne yakın benzerlik gösteren, kadifemsi yumuşak kabuklu bir meyvedir.

Kayısı, yenilebilir etle çevrili, merkezi olarak yerleştirilmiş tek bir tohuma sahiptir. Misk aroması ve çok hafif ekşilikle dolu pürüzsüz ve tatlı bir tada sahiptirler. Çekirdeği de yenilebilir ve tat ve görünüm olarak bademi andırır. Kayısı çekirdeği içerir ve güzellikte kullanımları vardır.

Kayısılar taze ve kuru olarak bulunur ve hem taze hem de kuru olarak tüketilebilir. Ancak taze meyvelerin daha yüksek C vitamini içeriğine sahip olduğu ve bazıları tarafından daha sağlıklı olduğu, kuru kayısıların ise uzun ömürlü olduğu, depolanabildiği ve genellikle diyet yapanlar tarafından tercih edildiği belirtilmelidir. Bazı uzmanlar, kurutulmuş formun taze muadillerinden daha besleyici olduğunu söylüyor. Kayısı çeşitli tarif ve şekillerde kullanılmaktadır.

Zengin besin içeriği, Kuzey ve Güney Amerika’nın en popüler meyvesi olmasını sağlar. Bu meyve ilk olarak Çin’de yetiştirilmiş ve daha sonra tüm dünyaya dağıtılmıştır. Kayısı üretimi yüksek olan ülkelerden bazıları İspanya, İtalya, Rusya, Türkiye, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri ve Yunanistan’dır. Kayısıların kökeninin Ermenistan olduğu söylenmektedir.

Kayısı çekirdeği yağı, cilt tarafından kolayca emilen ince ve hafif bir yağdır. Yağlı değildir ve dokuda badem yağı veya şeftali yağına benzer. Komedojenik derecelendirmesi ikidir ve raf ömrü bir yıldır (buzdolabında ise iki yıl). Tahriş etme potansiyeli düşüktür ve nadiren yan etkiler gösterir ancak kullanmadan önce bir yama testi yapılması önerilir.

Kayısı ister taze meyve, ister kuru formda ister yağ olarak cilt ve saç güzelliği için faydalıdır. Kayısı çekirdeği yağı bile güzellikteki kullanımı hakkında konuştuğumuzda çok önemlidir. O halde bu yazıda size kayısının harika güzellikteki faydalarını anlatayım. Okumaya devam edin.

Kayısı cilde faydalıdır. Cildinize zarar verdiyseniz, kayısı yağına geçin. Kayısı çekirdeği, yağ yapımında kullanıldığı için kayısı çekirdeği yağı olarak bilinir.

Kayısı çekirdeği yağını meyvenin kuru çekirdeklerinden elde edebiliriz. Yüksek miktarda C vitamini içerdiğinden cildi yumuşatmaya yardımcı olur. Doğası gereği yağlı olmadığı için çeşitli cilt rahatsızlıklarını cildinizi yağlı hale getirmeden tedavi edebilir. Saçlar için mükemmel bir nemlendiricidir ve nemlendirici özelliği ile yüz ve ellerde harika çalışır ve yan etki göstermeden hasarlı cildi iyileştirebilir.

Cildiniz kuru ve tahriş olmuşsa, kayısı çekirdeği yağı cildinizde harikalar yaratabilir. Bu meyveyi taze veya kuru olarak tüketebilir, kuru ve tahriş olmuş cildi tedavi etmek için cildinize kayısı çekirdeği yağı sürebilirsiniz. Arkasındaki kayısı yağının kalitesi, yüksek oranda esansiyel yağ asitleri ve A vitamini içeriğine sahip olmasıdır. Cilt hücrelerinizi nemlendirmeye yardımcı olan mükemmel nemlendirme özelliklerine sahiptir. Cildinizin pul pul dökülmesiyle ilişkili kuruma etkilerini ortadan kaldırır ve size daha sağlıklı ve daha yumuşak bir cilt yüzeyi sağlar.

Kayısı çekirdeği yağı
Kayısı çekirdeği yağı

Kayısı çekirdeği yağının yağlı cilt tiplerini de nemlendirmeye iyi geldiği unutulmamalıdır. Hafif bir dokuya sahiptir ve cildi yağlı bırakmadığı için bazıları tarafından ‘kuru’ yağ olarak da adlandırılır.

Kendi nemlendiricinizi yapmak için bir ateşe dayanıklı kaseye aldığınız bir su bardağı shea yağını bir tencere kaynar suyun içinde eritin. Yanmayı, yangını veya herhangi bir kazayı önlemek için her zaman bu sistemi kullanın. Şimdi buna yarım çay bardağı kayısı çekirdeği yağı ekleyebilirsiniz. Bundan sonra, bu karışımı yaklaşık yirmi dakika soğutun. Yirmi dakika sonra, yirmi damla ylang ylang yağı ekleyebilirsiniz. Şimdi, bu karışımı beyaz ve kabarık olana kadar bir el mikseri kullanarak iyice çırpın. Temiz bir kaba dökerek aktarabilirsiniz ve hafif vücut nemlendiricisi olarak kullanıma hazırdır.

Kayısı çekirdeği yağı cilde sürüldüğünde hemen emilir ve ciltte yağlanma yapmaz. Nemlendirerek hafif ve kuru bir his verir. Dirsek, diz, ayak ve eller gibi kuru bölgeler için nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Bu, cildinizi ekstra yumuşak ve pürüzsüz hale getirecektir.

Akneye meyilli bir cildiniz varsa kayısı çekirdeği yağının komedojenik derecesi iki olduğu için gözeneklerinizi tıkayabileceğini lütfen unutmayın. Onu makyajınızın veya normal nemlendiricinizin altında idareli olarak kullanabilirsiniz. Ve akne eğilimli cilt üzerinde kullanırken önlem alın.

Kayısılar çok iyi peelinglerdir. Piyasada birçok marka kayısı peelingi bulunmaktadır. Kayısı peelingi cildi güzelce temizlediği ve cildi yumuşak, temiz ve genç bırakarak tüm kir ve ölü deri hücrelerini çıkardığı için cilt için çok iyidir.

Kayısı çekirdeği yağı da bir ev yapımı scrub için iyi bir bileşendir. Zeytinyağı, badem yağı veya hindistan cevizi yağı yerine şekerle karıştırabilirsiniz. Yapması kolay ama harika scrub hazırlayabilirsiniz. Cildinizi iyi bir şekilde arındırır. Duştan önce düzenli olarak kullanabilirsiniz. Cilde zararlı olabileceğinden günlük olarak pul pul dökülmemesi tavsiye edilir. Haftada iki kez peeling uygulayabilirsiniz ve cildiniz kesinlikle yumuşak ve genç görünecektir.

Kayısı, cildiniz derinlemesine temizlendiğinden ve ciltteki tüm kirleri yıprattığı için çok iyi bir eksfoliye edicidir. Siyah noktaların, beyaz kafaların ve tıkanmamış gözeneklerin giderilmesine yardımcı olur ve yeni cilt hücrelerinin büyümesini teşvik ederken ışıltınızı güzel ve sağlıklı bir ışıltı ile bırakır.

Peeling yapmak için taze kayısı meyvesini doğrudan öğütüp kullanabilir veya kuru kayısıyı suda bekletebilirsiniz. Daha sonra granül halde öğütün. İçine lor veya yoğurt ekleyebilir veya badem yağı ekleyebilirsiniz. Ardından peeling olarak kullanın.

Yukarıda zaten tartıştığımız gibi, kayısı peelingi çok iyi bir temizleyicidir ve ölü deri hücrelerini ve siyah noktaların yanı sıra gözenekleri tıkayarak cildi derinlemesine temizler. Bu şekilde taze hücre büyümesini uyararak cildin pürüzsüz ve parlak kalmasına yardımcı olur. Kayısı, siyah noktaların ve beyaz noktaların giderilmesine yardımcı olur.

Yağ temizleyici olarak kayısı çekirdeği yağı kullanabilirsiniz. Kayısı çekirdeği yağı, yağlı ve normal ciltler için iyidir. Yarım çay bardağı kayısı çekirdeği yağı ve yarım çay bardağı tatlı badem yağını temiz bir kapta karıştırabilirsiniz ve bu karışımı yağ temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Temiz şişede de saklayabilirsiniz. Parmak uçlarınıza sadece üç damla yağ alın ve bir dakika boyunca yukarı doğru dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yapın. Temiz bir bezi sıcak suya batırın ve gözeneklerinizi açmak için yüzünüze kapatarak koyun. Daha sonra yüzünüzü aynı bezle silin. Son olarak gözeneklerinizi kapatmak için yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Vaktiniz varsa her gece veya en az haftada bir kez yapabilirsiniz.

Göz makyajını çıkarmak için kayısı çekirdeği yağı kullanabilirsiniz. Kayısı çekirdeği yağı kullanarak rimel ve eyelinerı silebilirsiniz. Temiz bir pamuğa birkaç damla kayısı çekirdeği yağı ekleyin. Ardından gözlerinizi nazikçe iki kez silin. Sonunda yüzünüzü temiz suyla yıkayın.

Kayısı tüketmek ve yüz maskesi olarak uygulamak cildinizi besler. Kayısı çekirdeği yağı, GLA veya Gama Linoleik Asit bakımından zengindir. Cildinizdeki nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Bu faydalı asit cildinizi tonlu ve sıkı yapar. Yağdaki A ve E vitaminleri, iyi beslenmeye yardımcı oldukları için yaşlanma belirtilerini geciktirir. Kayısı çekirdeği yağı iltihap önleyicidir ve bu nedenle egzama gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde ve yatıştırılmasında etkilidir. Serbest radikallerin neden olduğu hasarla savaşmaya yardımcı olan antioksidan özelliklere sahiptir.

Kayısı yağı cildin berraklığını, esnekliğini ve elastikiyetini korumaya yardımcı olur. Cildinizi yumuşatmak için diğer meyve yağlarıyla birlikte yüz maskesi olarak kullanılabilir. Cilt üzerindeki canlandırıcı ve besleyici etkilerinden dolayı aromaterapi masajında ​​sıklıkla kullanılır. Çok hafif doğal yağ olduğundan bebek ürünlerinde kullanılır.

Buğday yağı
Buğday yağı

Buğday yağı

Bu bileşen tarafından verilen protein, yenilenme sürecinde hücreler tarafından kullanılır. Sonuç olarak, yeni sağlıklı cilt katmanları yüzeye taşınır. Sonuç olarak, yüz tonu ve pürüzlülüğün görünümü iyileşir.

E vitamini ve A vitamini, serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olan hem gerekli hem de güçlü doğal antioksidanlardır. Serbest radikaller, göz çevresindeki ince çizgiler gibi erken yaşlanma belirtilerinin önde gelen nedenlerinden biri olan çok fazla güneşe maruz kalmaktan kaynaklanabilir.

Antioksidanlar sağlıklı cildi destekler. Bu yaşlanma savaşçılarına sahip serumlar, daha genç görünen bir cilt için bir zorunluluktur. Buğday proteininin en iyi yanı seramid içermesidir. Seramidler, cilde verildiğinde nemi topladığı ve tuttuğu bilinen özel bir lipit türüdür.

Bu sadece cildin çok kuru veya çok yağlı olmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda cildin içten dolgunlaşmasına da yardımcı olur. Yaşlanmanın en belirgin belirtilerinden biri sarkık gıdı, sarkık yanaklar ve çukurluktur.

Buğday proteini yağı topikal olarak uygulanır ve nemi çekerken şişen bu lipidlerle doldurulur. Bu sadece sarkık alanların görünümünü doldurmakla kalmaz, aynı zamanda yüze uzun süreli iyi bir nem kaynağı sağlar.

Zeytinyağı
Zeytinyağı 

Zeytinyağı 

Zeytinyağının zengin kültürel ve dini öneme sahip tarihi, sağlığa, zindeliğe, beslenmeye ve güzelliğe olan katkısından gelir. Yüzyıllardır zeytinyağına şifa verici özellikler atfedilmiş ve şifalı merhemlerde kullanılmıştır. Ek olarak, bir güzellik yardımcısı olarak zeytinyağının bilgisi de zamanın testine dayanmıştır. Kleopatra’nın ikonik güzelliği ve “parıltısı”, saçında, yüzünde ve vücudunda zeytinyağı kullanmasına atfedilmiştir. Zeytinyağı doğal olarak nemlendiricidir ve cildi ve saçı hem temizleyebilir hem de koruyabilir.

Erken hasat zeytinyağı, bir tür antioksidan olan polifenollerle doludur. Bu polifenoller vücudun içinde ve dışında iyidir: iltihabı azaltır, cilde zarar veren serbest radikallerle savaşır ve yaşlanma karşıtı faydalar sağlar. Zeytinyağı ayrıca doğal olarak oluşan E vitamini ve cildin doğal sebumunu taklit ederek cildin nemlenmesine yardımcı olduğu bilinen bir bileşen olan skualen içerir. 

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Ne İşe Yarar?

Bu cilt bakım yağı cilt tonundaki kararmaların rengini açar. Sivilce izleri, ciltteki pullanma, iltihaplı akneler, deri kaşıntısı, yanık izi ve cilt hassasiyeti gibi problemleri iyileştirir. Ciltteki koyu lekeleri gideren bu cilt bakım yağı cilt tonunu eşitler. Alerjik ciltleri iyileştirir ve gül hastalığını giderir. Ayrıca doğum çatlakları ve yüzeysel yaraları iyileştirir. 

Boom Butter Cilt Bakım Yağı genel olarak sinek ve böcek ısırıklarından dolayı oluşan cilt hassasiyetini, ağda sonrası ya da jilet sonrası ciltteki yanma hissi, batma hissi ve tahrişi iyileştirir. Gözenekleri küçültür ve ciltte sıkılaşma sağlar. Ciltteki isilikleri gideren bu cilt bakım yağı ellerdeki kuruluğu ve kızarıklığın giderilmesine de yardımcı olur. Cilt yanığı, sedef, cilt yanığı, güneş alerjisi, selülit, zona, ayak kuruluğu ve ayak çatlakları ile batık tedavisinde bu cilt bakım yağı kullanılabilir.

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?
Boom Butter Cilt Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu cilt bakım yağını eller, yüz bölgesi ve tüm vücuda dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz. Temiz cilde uyguladığınız bu bakım yağını cildinizde bir gece bekletebilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda sonuç alabilirsiniz.

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Kullananlar

“Ürün, ilk kullanımda farkı hissettiriyor. Farklı yağların bir arada kullanılması bunda etkili. Kokusu çok güzel. Diğer kremlerden farklı olarak plastik kutu yerine cam kavanozda olması daha doğal olmuş. Yanında gönderilen hediye ve hızlı gönderi için teşekkür ederim.”

“Arkadaşlar ürün karışımı ve kokusu çok güzel, ayrıca elde çok yağ izi bırakmıyor, ayrıca satıcı yanında hediye gönderdi. Resmi gönderiyorum. Teşekkürler”

“Kargolama başarılı. Hızlı ve sorunsuz elime ulaştı. Hediye için teşekkürler. Hassas ve alerjik bir cildim var. Hediyeniz kırışıklık karşıtı cilt bakım yağını denedim. Harika. Boom butter cilt kreminin kokusu muhteşem. Ciltte güzel bir nem hissi bırakıyor”

“Çok güzel ve özenle paketlenmişti indirimden aldım yine de hediye verdiler çok teşekkür ederim satıcı her şeye çok özenmiş. kokusu kötü diyende var ben çok beğendim kremsi  yapısı da çok hoş yüzü hemen emiyor çok beğendim”

“fena halde sevdigim ürün. son bir senedir cildime pek özen göstermedim açıkçası kpss çalışıyordum, temiz beslenmedim, spor yapmadim vs.. ama artık cildime iyi davranmak istiyorum çünkü 23 oldum ve böyle devam edemem dedim bir şans verdim trendyoldan aldım. cildimin roauccatan gecmisi olduğu için başa temkinli sonra gönul rahatligiyla kullandım. şimdi geceleri sürüp sabah pamukk gibi cilt ile kullanıyorum, her gece olmamakla birlikte 2-3 günde bir sürülecekler rutinime eklendi.”

“yanlışlıkla saç yağı diye bu ürünü aldım, dokusu bıraktığı his inanılmaz güzel ama içeriği kötü… yüz için kullanılmamalı. koklarsanız direkt parfüm kokusundan beyniniz uyuşuyor zaten. ben vücut için kullandım bitirdim, gelelim vücuttaki etkisine…

kesinlikle cildimi yumuşattı ve kadifemsi bir görüntü sağladı. dirseklerim yumuş yumuş, ama bence banyodan sonra kullanılmalı her gün için biraz ağır gibi o nemli duruş uzun süre kalıyor. çok memnun kaldım kokusu da hoş fakat bence 60 tl değmez. daha uygun muadili (20 tl) ve çok severek kullandığım:

 (bkz: le petit marseillais onarıcı vücut kremi) daha tercih edilesi.”

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Yorumları
Boom Butter Cilt Bakım Yağı Yorumları

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Yorumları

“i̇çeriğinde 7 çeşit cilt bakım yağı bulunduran ve cildin temel problemlerinin genelini çözmeyi vadeden el, yüz ve vücut kremi

ben bu kremi yaklaşık iki ay önce satın aldım ve her gece olmasa da haftada en az dört gece yatmadan önce uyguluyorum. daha önce nemlendirici kullanan biri değildim ama bu kadar fark edeceğini düşünmüyordum. ankara kışından sertleşmiş olan cildim yumuşadı, sağlıklı bir parlaklık geldi ve fondöten ile kapatıcı da daha iyi görünmeye başladı; resmen yaz cildime kavuştum. bu yönden asla etkisiz bir krem olduğunu söyleyemem, gerçekten de cildim genel hatlarıyla daha iyi görünüyor. herhangi bir allerjik reaksiyona da yol açmadı.

yapı olarak oldukça yoğun bir krem olduğundan halihazırda yağlanmaya meyilli olan burun bölgeme minimum miktarda uyguluyorum, yanaklarımda ise miktarı artırıyorum. sabah uyanınca sürüp yarım saat sonra makyaj yapılabilecek bir ürün değil çünkü emilmesi oldukça zaman alıyor. ama krem ile uyumak da çok sorun değil çünkü kokusu rahatsız edici veya yoğun değil. 

fiyatı normalde 120₺ olarak görünüyordu fakat ben %50 indirim ile 60 TL’ye almıştım. satıcı firma procsin, kargoya vermeleri -tahminimce indirimden ötürü- biraz uzun sürse de cam kavanozda ve çok nizami paketlenmiş şekilde geldi. yanında onarıcı şampuanın seyahat boyunu da hediye olarak göndermeleri hoşuma gitti. kavanoz 190 ml, uzun süre gideceğini düşünüyorum, haliyle fiyat/performans ilişkisini de beğendim, tabii indirimli haliyle. Sonuç olarak akarı kokarı olmayan, basit bir nemlendirici arayışındakileri mutlu edeceğine inandığım bir ürün. daha nitelikli bir ürün isteyene kadar benim ihtiyacımı karşılayacak gibi görünüyor.”

İlginizi çekebilir: Cilt Bakımınızı Ciddiye Alma Zamanı

Begonya Instagram hesabı: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx