Teknoloji

En İyi 11 Şemsiye Markası

Reklamlar

Şemsiye, su geçirmez bir kumaş kullanılarak bir sap üzerinde esnek tellere gerilen, açılıp kapanabilen taşınabilir eşyaya denir. Bir çeşit aksesuar olan bu eşya, insanları yağmurdan ya da güneşten korumaya yarar. Şemsiyenin ilk kullanılmaya başlandığı zamanlarda, para (durdurmak) ve sol (güneş) kelimelerinin birleşimi olan Parasol şeklinde anıldığını görebiliriz. Şemsiye kelimesinin Türkçe ‘ye gelişi ise Arapçadan şems (güneş) kelimesiyle olmuştur.

Şemsiye kullanımının 4000 yıllık bir tarihi vardır. Şemsiyenin tarihte ilk kullanımı Mezopotamya’da başlamıştır. İlk zamanlar sadece güneşten korunmak amaçlı kullanılıyordu. Yağmurdan korunmak için kullanan ilk ülke ise Çin olmuştur. Avrupa kültüründe sadece güneşten korunmak için kullanılan şemsiye yaprak ve papirüsler ile yapılıyordu. Yağmurdan korunmak için kullanan Çinliler ise şemsiyelerini kâğıttan yaparak reçineyle su geçirmez hale getiriyorlardı. Şemsiyenin seri üretimine geçilmesi ise 1830 yılında başlamıştır. James Smith and Sons markası altında Londra’da üretimine ilk kez başlanan şemsiyenin 1852 yılında çelik teller kullanılmasıyla Samuel Fox markası tarafından farklı çeşitleri de yapılmıştır.

Günümüzde Şemsiye Kullanımı
Günümüzde Şemsiye Kullanımı

Günümüzde Şemsiye Kullanımının Yaygınlaşması

Günümüzde erkek ve kadınlar için farklı boylarda, farklı boylarda ve desenlerde üretimi olan şemsiyeler bir zamanlar tüm dünyada moda haline de gelmiştir. Üretildiği ilk zamanlar yağmura karşı siyah, güneşe karşı ise beyaz ya da renkli olanları tercih edilen şemsiyeler, 18. yüzyıla kadar kadınlar için bir moda aksesuarı olarak sayılıyordu. 18. yüzyıldan sonra tüm Avrupa’da yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Günümüzde kullanılan şemsiyelerin büyük bir çoğunluğu Çin’de üretilir. Eskiden farklı materyallerle su geçirmez olmasını sağlanan şemsiyeler, günümüzde teflon ile kaplanır.  İlk zamanlar sadece elde kullanılmak için üretilirken günümüzde güneş ışınlarından korunmak farklı boylarda ve şekillerde şemsiyeler üretilir.

Reklamlar

En iyi 11 Şemsiye Markası Nelerdir?

Şemsiye satın almak istediğinizde pek çok model ve renkte şemsiye seçebilirsiniz. Günümüzde üretimi de satışı da yaygın olan şemsiyeleri geniş fiyat aralığında bulabilirsiniz. Ancak kaliteli ve kullanımınıza ömür boyu dayanabilecek türden şemsiye isterseniz, bu tarz şemsiyelerin fiyatı biraz daha pahalı olacaktır. Sizler için listeleyeceğimiz en iyi 11 şemsiye markası, yağmur, fırtına ve benzeri hava koşullarına rağmen dayanıklı şemsiyeler üretir. Aşağıdaki en iyi 11 şemsiye markası listesinden seçeceğiniz şemsiyeleri yıllarca kullanabilirsiniz ve tüm hava şartlarına karşı dayanıklı oldukları için formlarını da kaybetmezler.

En iyi 11 şemsiye markası şu şekildedir: Celal Birsen, Snotline, Decathlon, Samsonite, Repel Umbrella, Xiaomi Otomatik Şemsiye, Rain – Mate, Marlux, Rubenis El-15 Protokol Şemsiyesi, Pierre Cardin Plastik Sopalı Baston Şemsiye, Almera Rüzgarda Kırılmaz Tam Otomatik 8 Telli Şemsiye.

Celal Birsen
Celal Birsen

Celal Birsen

En iyi 11 şemsiye markası listemizde ilk sırayı alan bu marka, en kaliteli şemsiye markasıdır. İstanbul Eminönü’nde şemsiye satarak ilk kez şemsiye işine başlayan Celal Birsen, zaman geçtikçe sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük şemsiye üreticilerinden biri olmuştur. Celal Birsen’in lakabı bu sürede ‘şemsiye kralı’ olmuştur ve ürettiği şemsiyeler ömür boyu kullanılabilecek kalitededir. Katlanabilir cep şemsiyeleri de üreten bu markada, manuel ya da tam otomatik şemsiyeler de bulabilirsiniz. Kadın ve erkekler için farklı model ve renklerde de şemsiyeler üretir. Telleri fiber karbondan ve kumaşı ise teflondan üretilen bu şemsiyeleri senelerce kullansanız dahi  ilk günkü formlarını korurlar. Tek tuşla açıp kapatabileceğiniz mekanizmalarla ve birinci sınıf işçilikle üretilirler.

Bu şemsiyelerin kumaşında kullanılan teflon materyali sayesinde suyu tutmaz ve kısa sürede kuruma özelliğine sahiptir. Tüm bu özellikleri sayesinde en iyi 11 şemsiye markası listemizin ilk sırasında yer almayı hak eden Celal Birsen markasının ürettiği şemsiyelerin fiyatı da kalitesine göre olacağı için biraz pahalı olabilir.

Reklamlar
Snotline
Snotline

Snotline

Snotline markasının en iyi 11 şemsiye markası listemizin 2.sırasında yer almasının en önemli nedeni paslanmaz çelik aksamıdır. Bu paslanmaz çelik aksam sayesinde uzun yıllar boyunca dayanıklılık garantisi verir. Şemsiye satın alırken maddi olarak cömert davranacaksanız Snotline şemsiyelerini seçebilirsiniz. Snotline şemsiyeleri rüzgara oldukça dayanıklı olmaları ile bilinirler. Bu marka şemsiye kullananların yorumlarına göre şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; Snotline şemsiyeleri en şiddetli fırtına ve yağmur şartlarında bile asla ters dönmez. On altı telli şemsiye modeline ek olarak, ahşap ya da silikon saplı modellerini de tercih edebileceğiniz Snotline marka şemsiyeler, en iyiler arasındadır.

Decathlon

En iyi 11 şemsiye markası listesinin 3. sırasında yer alan Decathlon şemsiyeleri, en sevilen ve tercih edilen markalar arasındadır. Özellikle Decathlon markasının ürettiği Golf serisi şemsiyeler kalitesi ve dayanıklılığı ile ün yapmıştır. Üzerindeki düğme sayesinde otomatik olarak açılıp kapanma özelliği vardır. Decathlon şemsiyelerini en çok tercih edilen markalar arasına sokan en önemli özelliklerinden biri de güneşin zararlı ışınlarına karşı SPF 50+ seviyesinde tam koruma sağlıyor olmasıdır. Uzun süre kullanım garantisi olan bu şemsiyelerin rüzgarda ters dönse dahi telleri kırılmaz.

Samsonite
Samsonite

Samsonite

Dünyaca ünlü olan Samsonite marka şemsiyeler ABD’de üretilir. Şemsiye dışında çanta ve valiz de üreten bu marka, dünyada şifreli bavulu üreten ilk markadır. Tam otomatik şemsiyeler üreten bu marka, katlanabilir şemsiyeler de ürettiği için tüketicilerin dikkatini çeker. Her çeşit ve renkte şemsiyeler üreten bu marka çocuklar için de değişik renk seçenekleri sunar.

Repel Umbrella

Repel markası şemsiyeler zorlu hava şartlarına dayanıklı olmaları ve rüzgar geçirmez yapıda olmaları sebebiyle en iyi 11 şemsiye markası listemizin 5. sırasında yer alır. Yağmurdan koruması dışında güneşten de koruyabilen yapıda olan bu şemsiyeleri her mevsimde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca Repel Umbrella markası en iyi tasarım alanında birçok ödül de almıştır. Bu markanın ürettiği 9 telli şemsiyeler ise rüzgara karşı oldukça dayanıklı olmaları ile ünlüdür.

Xiaomi Otomatik Şemsiye
Xiaomi Otomatik Şemsiye

Xiaomi Otomatik Şemsiye

Son derece dayanıklı olan Xiaomi Otomatik Şemsiye, aynı zamanda oldukça hafiftir. Kullanılan özel kumaş sayesinde güneşten de korunmayı sağlayan bu şemsiye, tek tuşla açılıp kapanabilir özelliğe sahiptir. Rüzgara dayanıklılığı konusunda yapılan birçok testten başarıyla geçen Xiaomi Otomatik Şemsiye, çelik, alüminyum ve fiberglass kullanılarak üretilir.

Rain-Mate

En iyi 11 şemsiye markası listemizin 7. sırasında kendine yer bulan Rain-Mate markası, çok ufak boyutlara kadar katlanabilen yapısıyla ön plana çıkıyor. Kol veya sırt çantanıza sığacak kadar küçülebilen bu şemsiyeler, şık tasarım isteyenlerin de tercih edebileceği şekilde üretilir.

Marlux
Marlux

Marlux

Şemsiye satın alırken hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olsun isterseniz Marlux şemsiyelerini tercih edebilirsiniz. Kumaşında polyester kullanılan bu şemsiyeler, fiyatlarına göre gayet iyi bir koruma sağlar. Genellikle paslanmaz çelik ile üretilen bu şemsiyeler, rüzgara karşı da oldukça dayanıklı olması sebebiyle en iyi 11 şemsiye markası listemize girmeye hak kazanmıştır.

Rubenis El15 Protokol Şemsiyesi

En iyiler listemize sağlam gövdesi ve şık tasarımı sayesinde girmeyi başaran bu marka, çift katlı kumaşı sayesinde rüzgara ve yağmura karşı oldukça iyi bir koruma sağlar. Sekiz telli üretilen bu şemsiyeler iki katlı fiber gövdeye sahiptir. Fiyat ve performans açısından oldukça uygun şemsiyeler üretir

Pierre Cardin Plastik Sopalı Baston Şemsiye
Pierre Cardin Plastik Sopalı Baston Şemsiye

Pierre Cardin Plastik Sopalı Baston Şemsiye

Tüketiciler tarafından şık tasarımı ve yarı otomatik olması sebebiyle oldukça tercih edilen bu şemsiye, ömür boyu olmasa da birkaç sene sorunsuz kullanım garantisi verir. Sapı kauçukla kaplanan bu şemsiyeler rahat tutuş sağlar.

Almera Rüzgarda Kırılmaz Tam Otomatik 8 Telli Şemsiye

En iyi 11 şemsiye markası listemizin sonunda yer alan bu marka, diğer markalar arasında en uygun fiyatlı olandır. Sekiz teli sayesinde oldukça kullanışlı olan bu şemsiyeler, tam otomatik açma kapama özelliğine de sahiptir.

En kaliteli şemsiye önerilerinde bulunduğumuz yazımızı beğendiyseniz En İyi 10 Fritöz adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx