Teknoloji

En İyi 13 Termos Markası (En Kaliteli Termoslar)

Reklamlar

Termos; yalıtım maddesiyle kaplanmış, içine konulan sıvıyı sıcak veya soğuk olarak tutabilen taşınabilir kaplara verilen isimdir. Sir James Dewar tarafından 1892 senesinde icat edilmiştir. İnsanlar piknikte, yürüyüşte, günübirlik gezilerde ve kamplarda sıklıkla termos kullanır. Her yerde her an buz gibi ya da sıcacık içecekler içmek isteyenler termos kullanmayı tercih eder. Çocuklu veya bebekli anneler, mama sularının sıcak muhafaza edilmesi için de termos kullanırlar.

Piyasada farklı çeşitlerde farklı renklerde binlerce termos seçeneği vardır. Termosların birçoğu dekoratif amaçlı üretildiği için bu termoslar maalesef ki ısıyı muhafaza etmekte başarılı değillerdir. En iyi ısı muhafazasına sahip termoslar paslanmaz çelikten üretilir. Bir termosun en iyiler arasında yer alması için, paslanmaz çelikten üretilmesi, yalıtım sisteminin iyi olması, dayanıklı ve sızdırmaz olması ve ayıca kendinden kapaklı olması gerekir.

En İyi 13 Termos
En İyi 13 Termos

En İyi 13 Termos Markası

Bir termos satın almak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz önemlidir.  Bir termosun sıcak ya da soğuk tutma süresi en önemli unsurdur çünkü özellikle pikniklerde ya da kampta kullanacaksanız 24 saate kadar ısıyı muhafaza edebilen modelleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Termoslar genelde hem sıcak hem de soğuk sıvıyı muhafaza edebilecek şekilde üretilir fakat sıcak bir suyu soğuk termos modeline koyarsanız termosun kullanım ömrünün azalmasına sebep olursunuz. Sizler için hazırladığımız en iyi 13 termos markası listesini inceleyerek ideal termos seçiminde fikir sahibi olabilirsiniz.

Reklamlar

En iyi 13 termos markası şunlardır: Stanley Klasik Vakumlu Termos, Stanley Klasik Trigger Action Seyahat Bardağı, Thermos Stainless King Large, Zojirushi Termos Matara, Kovea Black Stone Termos, Mannhart by Spigen B203, Starbucks Reserve Gümüş Harita Tasarımlı Termos, Cooker Paslanmaz Çelik Termos, Cooker Paslanmaz Çelik Termos 2 lt, Quechua Termos, Joystar Vakumlu Çift Cidarli Kapaklı Metal Termos, Daphnela LED Sıcaklık Göstergeli Termos, Puro H2O Paslanmaz Çelik Termos.

Stanley Klasik Vakumlu Termos
Stanley Klasik Vakumlu Termos

Stanley Klasik Vakumlu Termos

Stanley markası en iyi termos üretimi denilince ilk akla gelen markadır ve bu yüzden en iyi 13 termos markası listemizin ilk sırasında yer alır. Üretimine 1913 te başlayan bu firma dünyadaki en dayanıklı ve sağlam termosları üretmesiyle bilinir. Askerlerden kampçılara kadar birçok kişi tarafından tercih edilen bu markanın termosları 2 güne kadar ısı muhafazası yapabilmektedir. PVC, PBA vb. zararlı maddeler içermediği ve çaydan çorbaya kadar birçok sıvının sıcaklığını çok iyi şekilde muhafaza ettiğinden dolayı dünyanın en iyisi sayılır. Paslanmaz çelik gövdesi, sızdırmaz çift kapağı ve ikonik yeşil rengiyle en iyi 13 termos markası listemizin zirvesine oturmuştur.

Stanley Klasik Trigger Action Seyahat Bardağı

0,47 litrelik hacme sahip olan Stanley Klasik Trigger Action Seyahat Bardağı, sıcak sıvıları 5 saat, soğuk sıvıları ise 7 saat aynı sıcaklıkta muhafaza edebilme özelliğine sahiptir. Bu kısa süreler sebebiyle işe- okula giderken ya da yürüyüşe çıktığınızda tercih edebileceğiniz bir modeldir. Gövdesi 3 parçaya ayrılabilir ve bu parçalar bulaşık makinesinde yıkanabilir. Tüm Stanley marka termoslar gibi uzun ömürlü kullanım garantisi verir.

Thermos Stainless King Large
Thermos Stainless King Large

Thermos Stainless King Large

En iyi 13 termos markası listemizin üçüncü sırasında yer alan Thermos markası, ‘termos’ kelimesinin mucididir ve termosu ilk kez ticari bir ürün olarak satan marka olma unvanına sahiptir. Thermos markası şu an Çin’e aittir fakat kuruluşu Almanlar tarafından yapılmıştır. Bazı modelleri Stanley markasından bile daha iyi olan bu marka, termos konusunda dünyanın en iyileri arasındadır. 1,2 litre hacme sahip ve hem sıcak hem soğuk suyu 24 saat aynı ısıda tutabilen Thermos Stainless King Large vakum izolasyon teknolojisine de sahip olduğu için oldukça tercih edilir.

Reklamlar

Zojirushi Termos Matara

2 litrelik geniş hacmi sayesinde ve pratik taşıma askısı ile her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz Zojirushi Termos Matara, sıcak suyu 24 saat ve soğuk suyu ise 6 saat aynı ısıda muhafaza edebilir. Paslanmaz çelik vakum ve yalıtıma sahip olması, ayrıca bardak olarak da kullanılabilen pratik ağızlığı ile en iyi 13 termos markası listemizde kendine yer bulmuştur.

Kovea Black Stone Termos
Kovea Black Stone Termos

Kovea Black Stone Termos

750 mili litre kapasitesi ile özellikle kampçıların en çok tercih ettiği termoslar arasında yer alan Kovea Black Stone Termos, en kaliteli termos modellerinden biridir. Sıcak suyu 24 saat ve soğuk suyu 12 sat muhafaza edebilen bu termos modelinin en büyük özelliği, paslanmaz çelik gövdesi ve kapağının yanı sıra yalıtım için dış kısmında ekstra bir kaplama olmasıdır. Bu kaplama sayesinde içindeki sıvı ne kadar sıcak olursa olsun dış kısmı elinizi yakmayacağı için en iyi 13 termos markası listesinde yer almaktadır.

Mannhart by Spigen B203

Mug termos arayanlar için ideal bir seçim olacak olan Mannhart by Spigen B203, çift katmanlı ve çift kilit sistemiyle dikkatleri çekmektedir. Sıcak suyu 8 saat ve soğuk suyu ise 24 saat aynı ısıda muhafaza edebilen ve en iyiler arasında yer bu termos, uygun fiyatıyla da her bütçeye hitap edebilmektedir.

Starbucks Reserve Gümüş Harita Tasarımlı Termos
Starbucks Reserve Gümüş Harita Tasarımlı Termos

Starbucks Reserve Gümüş Harita Tasarımlı Termos

Kaliteli malzemeleri ve uzun süreli kullanımı olan termoslar üreten Starbucks, herkesin severek kullandığı bu ürünüyle en iyi 13 termos markası listemize giriş yapıyor. Starbucks Reserve Gümüş Harita Tasarımlı Termos parlak gümüş rengi ve dünya haritası tasarımıyla şık ve rahat bir kullanımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Mikrodalga kullanımı için uygun olmayan bu ürünün uzun süreli kullanımı için elde yıkanması tavsiye ediliyor.

Cooker Paslanmaz Çelik Termos

0,5 litrelik hacmi ile uygun fiyatlı termos arayanlar için de ideal bir seçim olacak Cooker Paslanmaz Çelik Termos, çift kat paslanmaz çelikten üretilmiştir. Kısa süreli kullanımlar için daha uygun olan bu modelin mavi, yeşil, pembe, gri, siyah gibi farklı renk çeşitleri de bulunmaktadır.

Cooker Paslanmaz Çelik Termos 2lt
Cooker Paslanmaz Çelik Termos 2lt

Cooker Paslanmaz Çelik Termos 2lt

Sağlam malzemelerle üretilmesi ve geniş hacmi sayesinde en iyi 13 termos markası listemizde kendine yer bulan bu Cooker Paslanmaz Çelik Termos 2 lt, özellikle aileler ve kalabalık gruplar için iyi bir seçim olacaktır. Dış kısmı elinizin yanmamasını sağlayan yalıtımla ve çift kat paslanmaz çelikle üretilen bu ürün, soğuk içeceklerinizi de terletmez.

Quechua Termos

0,4 litrelik hacmi olan Quechua Termos, bir Dechatlon ürünüdür ve birkaç saatlik geziler için uygundur. Egzersizlerinizde ya da pikniğe gittiğinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürün, çift kat duvar gövdesi sayesinde hava akışını önlemesi sebebiyle en iyi 13 termos markası listemize girmiştir.

Joystar Vakumlu Çift Cidarlı Kapaklı Metal Termos
Joystar Vakumlu Çift Cidarlı Kapaklı Metal Termos

Joystar Vakumlu Çift Cidarlı Kapaklı Metal Termos

İçerisinde BPA gibi zararlı maddeler içermeyen, 1,5 litrelik geniş hacmiyle dış kullanım için ideal olan Joystar Vakumlu Çift Cidarli Kapaklı Metal Termos, sızdırmaz tasarımı ve 304 çelik gövdesi sayesinde en iyiler arasında yer alır.

Daphnela LED Sıcaklık Göstergeli Termos

İçine koyduğunuz sıvının sıcaklığını LED göstergesi sayesinde takip edebileceğiniz bu termos sayesinde sık sık kapak açıp kapamayacağınız için daha uzun süreli ısı muhafazası sağlar. Silikon altlığı sayesinde devrilmeye ve düşmeye ekstra koruması da olan bu termosun aynı zamanda çay filtresi özelliği de vardır.

Puro H2O Paslanmaz Çelik Termos

En iyi 13 termos markası listemizin son sırasında yer alan bu termos, Inox paslanmaz çelikten üretilmiştir ve geri dönüştürülebilir çevre dostudur. Küçük boyutu, şık tasarımı, farklı renk seçenekleri sayesinde en çok tercih edilenler arasındadır.

İlginizi çekebilir: En İyi Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx