Teknoloji

En İyi Ampul Markaları

Reklamlar

Edison, ampulü bulan bir mucit olarak görünüyor olsa da ismi ve cismi küçük olan ama işlevi büyük olan ampul sayesinde adeta dünyamızı aydınlatan ve adından çokça söz ettiren bir bilim insanı olmuştur. Tabi ki Edison’un bulduğu ampul aynı şekilde kalmamış teknoloji ilerledikçe ve bilim adamları üzerine çalıştıkça çok daha farklılaşmış ve üzerine birçok firma kurulmuştur. Gün geçtikçe ampuller de teknolojiye ayak uydurmaktan geri kalmamışlardır. Her seçeneğe uygun ampul bulunmakta olup kişiler fazla seçenek sebebiyle kararsızlık yaşarlar. 

Ampul Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Ampul Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ampul Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Piyasada oldukça fazla ampul üreten  firmalar olmasının yanı birçok ampul modeli de vardır. Gerek ev aydınlatmada, gerek ofislerde kullanım için, gerekse  çocukların ders çalışma odalarında vb. alanlarda kullanmak adına ampulleri iyi tanımamız ve öyle almamız gerekir. En iyi ampul markaları arasından kişiler kendilerine uygun seçim yapabilmesi için bir takım unsurlara dikkat etmelidirler. Piyasada son zamanlarda en çok kullanılan LED ampullerin yanı sıra klasik, holojen ve tasarruflu ampuller bulunur. Ampullerin özelliklerini biliyor olmak tercih yapmayı son derece kolaylaştıracaktır.

Ampul Ömrü 

Bu detay birçok kişinin dikkat etmediği bir durum olsa da kesinlikle ampul ömrü çok önemli bir husustur. Klasik ampuller bilindiği üzere, ömürleri oldukça kısa olan ürünlerdir. Fakat günümüzde en çok tercih edilmekte olan LED ampuller 10 yılın üzerinde bir ömür vaat etmektedir. Tasarruflu ampullerin ömrü ise ortalama 8 ila 9 yıl arasıdır. Uzun ömürlü ampul isteyenler için LED ampul seçeneği isabetli bir karar olacaktır. 

Reklamlar

Tasarruflu Olan Ampul Hangisi?

Her ne kadar tasarruflu ampul adı altında ampuller satılsa da aslında son yapılan araştırmalarda LED ampul kadar tasarruflu olamadığı ortaya konmuştur. Tasarruflu ampul olarak adlandırılan ampuller %75 oranlarında tasarruf sağlayabiliyorken LED ampullerde bu düzey %80’e kadar çıkar. Aradaki fark ufak gibi görünüyor olsa da  uzun süreli  kullanımlarda cebinize çok büyük farklar yansıyacaktır. Hem uzun ömürlü olması açısından hem de tasarruf açısından LED ampul bir adım önde duruyor.

Kelvin Değerine Dikkat 

Ampul seçiminde Kelvin değeri her ne kadar göz ardı ediliyor olsa da  Kelvin değeri ortamın rengini belirleme açısından en önemli husus. Evlerde daha şık tercih edilen  ampullerin Kelvin değeri 3500’e kadar olandır ve sıcak bir tona sahiptir. Fakat ofislerde genellikle bu Kelvin değeri 5000K üzerine çıkar. Genel olarak gün ışığını yansıtan bu değer, 6500K üzerine çıktığında soğuk beyaz ışık veriyor demektir. Bu bakımdan Kelvin değeri önem taşıyor diyebiliriz.

En İyi Ampul Markaları Nelerdir?
En İyi Ampul Markaları Nelerdir?

En İyi Ampul Markaları Nelerdir?

Evine veya ofisine ampul almak isteyip bir türlü karar veremeyen kişiler internet üzerinden  en iyi ampul markalarını araştırmakta ve ürün almadan fikir sahibi olmak isterler. Kullanıcı yorumlarından yola çıkarak bir fikir edinmek isterler. Ancak yazımızda en iyi ampul markalarını bulabileceksiniz.

6 AmazonBasics LED ampul paketi

Standart akor ampullere kıyasla çok daha az enerji tüketimine sahip AmazonBasics ampulleri aynı zamanda kullanıcılarına aynı kaliteye sahip aydınlatma imkanını sunar. Bu ürünün ömrü ise yaklaşık 13.000 saattir. Uzun ömürlü olan bu ampullerin her biri anında parlaklık sağlamak için etrafa 806 lümen ışık saçma kapasitesine sahiptir. En iyi ampul markaları arasında ilk sırayı alabilecek kaliteli bir üründür.

Reklamlar
Energetic Smarter LED Ampul
Energetic Smarter LED Ampul

Energetic Smarter LED Ampul

Faturalarında tasarruf etmek isteyen bireyler için iyi bir seçenek olabilecek nitelikteki bu ampul yaklaşık olarak 15.000 saatlik bir ömre sahiptir. Sıcak ışık tonlarına sahip olan bu ampul 8 watt ile 5 lümenlik parlak ışık yayar. Ayrıca titreşimsiz ışık yayma özelliği sayesinde kullanıcılarının göz yorgunluğunu önlenmesine yardımcı olur.  En iyi ampul markaları arasında yer alabilecek niteliklere sahip olan ürün rahat bir ortam için vazgeçilmez olabilir.

OSRAM LED Ampul

Bu ampul kullanıcılarına 10.00 ile 15.000 saatlik bir ömür sunarken çok düşük enerji tüketimi sağlar.

Philips Hue Renkli Akıllı Spot Başlangıç Seti 3 Kumandalı GU10

Evden çıkarken ışığı kapatmayı unutan veya yerinden kalkmadan ışığı kapatmak isteyenler için iyi bir seçenek olan bu ürün, aynı zamanda ruh haline göre farklı ışıklar tercih edebilme olanağı sunuyor. Philips’e ait olan bu model, Hue Bridge sistemine sahip olmakta ve ışıkları akıllı telefon veya uzaktan kumanda sayesinde kullanıcılarına oldukça kolay yönetme imkanı sunuyor. 16 milyondan fazla renk seçeneğini kullanıcılarıyla buluşturan Philips, Hue Sync uygulaması ile kontrol edilebilir. Tüm bunların yanı sıra ampulü zamanlayarak istenilen saatte tercih edilen renklerle ışıkların açılmasını sağlayabilmek mümkün olarak değerlendirilebilir. En iyi ampul markaları arasındadır.

Xiaomi Mi Smart Bulb Lite Akıllı Led Ampul
Xiaomi Mi Smart Bulb Lite Akıllı Led Ampul

Xiaomi Mi Smart Bulb Lite Akıllı Led Ampul

En iyi ampul markaları hakkında araştırma içerisine giren bir kişi için tavsiye niteliği taşıyabilecek en iyi ampullerden birisi de bu ürün. 950 lümene kadar ışık saçabilen bu ürün aynı zamanda farklı renkleri de kullanabilme imkanı sunuyor. Akıllı telefonlara indirilebilir özellikte olan Mi Home uygulaması sayesinde uzaktan kontrol edilebilir bir ürün. En önemli özelliği ise hiç şüphesiz, Google asistan ile yönetilebilir olması. Sesli komutlar sayesinde ışık parlaklığını ve rengini değiştirilebilir yapan bu ürün performans açısından da takdiri hak ediyor.

Edison St64 Flamanlı Rustik 4w Led Ampul

Eğer ki dekorasyon değişikliği yapmak isteyen kişiler bir arayış içindelerse bu ürün güzel bir seçenek olabilir. Bu ürün ile ortama estetik olarak farklı bir hava katmak mümkün. Vintage havaya sahip olmak isteyenler için oldukça ideal olan bu ürün fiyat performans konusunda oldukça başarılı. Ürün aynı zamanda %80 oranında enerji tasarrufu vaat ediyor. Yaymış olduğu ışık gözleri yormuyor ve dingin bir ortam sunuyor. En iyi ampul markaları arasındadır.

Gaman Hareket Sensörlü Led Ampul Beyaz 9W
Gaman Hareket Sensörlü Led Ampul Beyaz 9W

Gaman Hareket Sensörlü Led Ampul Beyaz 9W

Hareket sensorüne sahip olan ışıklar enerji tasarrufu konusunda oldukça başarılı ürünlerdir. Bu ürün tam olarak bu niteliği karşılayabilecek düzeydedir. Takıp çıkarma konusunda oldukça kolaylık sağlayan ürün  bulunduğu ortama biri girdiğinde anında yanar ve yaklaşık 20 saniye kadar boş kalan ortamlarda kendiliğinden söner. Fiyat performans açısından oldukça iyi olan bu ürün en iyi ampul markaları arasında yer alabilecek niteliğe sahip olarak değerlendiriliyor.

Horoz Cosmo20 20 Watt Ufo Led Ampul

Avize kullanmak istemeyen ve tek ampul olsun yeterli diyen kişiler için iyi bir seçenek olabilecek bu ürün orta büyüklükteki odaları tek başına aydınlatabilecek niteliktedir. 20 watt ve 1550 lümen gücüyle rakiplerine fark atabilecek bir üründür. En iyi ampul markaları sınıfındadır.

Ledolet Rgb LED Ampul 9 W E27 Duy Uzaktan Kumandalı
Ledolet Rgb LED Ampul 9 W E27 Duy Uzaktan Kumandalı

Ledolet Rgb LED Ampul 9 W E27 Duy Uzaktan Kumandalı

Renk değiştiren ampuller son zamanlarda oldukça popüler olmanın yanı sıra gençlerin adeta gözbebeği olacak nitelikte.  Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen bu ürün rakiplerine göre oldukça uygun olan fiyatıyla öne çıkıyor. Ürün aynı zamanda 25.000 saatlik bir ömür vaat ediyor. En iyi ampul markaları arasında yer alabilecek olan bu ürün kullanıcıları tarafından oldukça beğenilir.

İlginizi çekebilir: En İyi 8 Blender Markaları

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx