Teknoloji

En İyi Bulaşık Makinesi Markaları

Reklamlar

Hayat şartlarının gün be gün değişmesiyle son zamanlarda artık vazgeçilmez bir ürün haline gelmiş olan bulaşık makineleri kişilerin hayatını kolaylaştırma da oldukça önemli bir rol oynuyor. Her ne kadar geçmiş dönemlerde lüks olarak görülmekte olsa da bulaşık makineleri gerek artan iş temposu gerekse su tasarrufu açısından büyük bir ihtiyaç niteliği taşıyor. Tabi ki her teknolojik alette olduğu gibi insanlar bütçesine en uygun olan kaliteli ürünleri kullanmak istiyorlar ve bu konuda birçok araştırma yapma gereği duyuyorlar.

Bulaşık Makinesi Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bulaşık Makinesi Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Bulaşık Makinesi Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken unsur kişinin evinde ne kadar bulaşık çıktığı olmalıdır. Kapasite açısından bu dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Alınması istenen makinenin tabi ki de su ve elektrik tüketimine dikkat edilmelidir. Ne de olsa vakit tutumlu olma vaktidir. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda özellikle kişilerin bulunduğu  şehirde servislerinin olması büyük bir avantajdır. Tüm bunların haricinde ise programların fazla olması kullanacak kişiler açısından olumlu bir durumdur. 

Bulaşık Makinesi Tipleri Nelerdir?

Solo Bulaşık Makinesi: En yaygın kullanılmakta olan makinelerdir. Yerleşim açısından sıkıntı yaratmayan bir üründür.

Reklamlar

Ankastre Bulaşık Makineleri: Genellikle mutfak dolabı gibi görünmekte olan makinelerdir.

Kompakt Bulaşık Makineleri: Dar ve sınırlı alanlar için uygun olan bulaşık makineleridir. Genellikle mikrodalga fırın büyüklüğünde olmakla birlikte tek kişi için oldukça ideal bir kullanım sunar ve tezgah üzerine de kolaylıkla yerleştirilebilir. 

En İyi Bulaşık Makineleri
En İyi Bulaşık Makineleri 

En İyi Bulaşık Makineleri 

Siemens Sn236I01Jt İq300 

En iyi bulaşık makinesi markaları arasında yer almakta olan Siemens markası özellikle son zamanlarda beyaz eşya almak isteyen bireylerin çokça tercih ettiği bir marka haline gelmiştir.12 kişilik kapasiteye sahip olan bulaşık makinesi aynı zamanda A++ sınıfına dahildir. Program sayısı 6 olmakla birlikte 9,5 lt su kullanma kapasitesine sahiptir. Fiyat performans açısından en iyi denebilecek kadar iyi bir makinedir. Garanti süresi ise 36 aydır. En iyi bulaşık makinesi markaları sınıfındadır.

Bosch SMS67NI01T Serie 6 Bulaşık Makinesi 

Beyaz eşya sektöründe oldukça rağbet gören markalardan biri olan Bosch bulaşık makinesi ile de liderlik sıralarında yerini alır. 13 kişilik kapasiteye sahip olan bu makine A++ enerji sınıfında yer alır. Kullanıcılarına 7 farklı program sunan 10 lt su tüketimi kapasitesine sahiptir. Yük sensörü özelliği bulunmakta ve akıllı dozaj yardımcısı gibi birçok aranan kriteri bünyesinde barındırır. En iyi bulaşık makinesi markaları arasındadır. 

Reklamlar
Profilo BM4225EG Bulaşık Makinesi
Profilo BM4225EG Bulaşık Makinesi 

Profilo BM4225EG Bulaşık Makinesi 

A+ enerji sınıfına dahil olan bu bulaşık makinesi 12 kişilik kapasiteye sahip olmakla birlikte 4 farklı programa sahiptir. Program başına  su tüketimi ise 12 lt olarak bilinir. 

Samsung DW60M6072FW Bulaşık Makinesi

Her ne kadar akıllı telefonlarıyla anılıyor olsa da Samsung markası beyaz eşya konusunda da üstün teknolojilere sahip bir firmadır. Bu makine A++ enerji sınıfına dahil olmakla birlikte yüksek kapasitesi sayesinde kullanım açısından oldukça başarılı bir makinedir. 14 kişilik kullanım kapasitesine sahip olan bu makine program başına 10 lt su tüketimi bulunan bir modeldir. En öne çıkan özelliği makinenin 60 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yıkama ve kurutma yapmasıdır. En iyi bulaşık makinesi markaları 24 aylık garanti ile satışa sunulur. 

Beko 4014

Bulaşık makinesi söz konusu olduğunda ilk akla gelen marka hiç şüphesiz Beko olmuştur. En iyi bulaşık makinesi markaları içinde iç hacmi 14 kişilik olan bu makine sessiz kullanımı dolayısıyla oldukça sevilmekte ve bardak koruma sistemi sayesinde kişileri cezp eder.

Miele G 6660 SCVi Tam Ankastre Bulaşık Makinesi
Miele G 6660 SCVi Tam Ankastre Bulaşık Makinesi

Miele G 6660 SCVi Tam Ankastre Bulaşık Makinesi

Miele markası beyaz eşya sektöründe oldukça kaliteli ürünler çıkaran bir marka olmakla birlikte emsallerine oranla biraz daha pahalı bir markadır fakat bunun hakkını verir. Alman markası olan bu ürün Türkiye garantisi kapsamında satışa sunulur. Dayanıklılık konusunda rakip tanımayan firma maalesef ki genel olarak büyük şehirlerde bulunmaz.  Her ne kadar sağlam bir ürün olsa da maalesef arıza gibi durumlarda birçok şehirde servislere kolay ulaşım sağlanır. Ürün ve firmanın tek eksi yönü budur. Ancak en iyi bulaşık makinesi markaları arasındadır.

Yıkama işlemi bittikten sonra kapağı otomatik açılabilen bir özelliğe sahiptir. İşlem sonrasında kapağa 2 kez tıklanması sonucunda hassasiyet sensörü sayesinde kapak açılır. A+++ enerji sınıfına dahil olan bu ürün 44 desibel ses seviyesine sahiptir. Dolaşımlı turbotermik kurutma özelliğine sahip olmanın yanı sıra yıkama sırasında üstün cam koruma özelliğine de sahip bir üründür.

LG DFB325HD Quadwash Bulaşık Makinesi

Akıllı raf ve internet bağlantısı gibi özellikleriyle oldukça dikkat çeken LG DFB325HD Quadwash bulaşık makinesi aynı zamanda buhar teknolojisi kullanmakta ve lekelenmelerin önüne geçmekle birlikte güçlü lekelere karşı da etkin bir temizleme yapmaktadır. En iyi bulaşık makinesi markaları arasında yer almakta olan bu model tam tamına  bünyesinde 10 farklı program bulundurmanın yanı sıra firma  bu modelde kullanıcılarına 14 kişilik kullanım kapasitesi sunar. A+++ enerjisi sınıfına dahil olmanın yanı sıra 41 desibellik ses seviyesine sahiptir. En önemli özelliği ise 10 yıllık motor garantisini sahip oluşudur.

Hoover HFDN 4S600PX-17 Bulaşık Makinesi
Hoover HFDN 4S600PX17 Bulaşık Makinesi

Hoover HFDN 4S600PX17 Bulaşık Makinesi

Yeni nesil bulaşık makinelerinde en çok rağbet görmekte olan bu model, bünyesinde barındırdığı yapay zeka sayesinde kişilere özel çözümler sunar. WiFi bağlantısı sayesinde bulaşıkları uzaktan kontrol edebilmeyi mümkün hale getiren bu ürün 16 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Ayrıca makine tam tamına 12 farklı programla kişilere muhteşem bir imkan sunar.  En iyi bulaşık makineleri markaları arasında yer alan bu ürünün ses seviyesi 41 desibel olmakla birlikte kendi kendini temizleyebilen filtre sahip türden bir makinedir.

Arçelik 6344 I 

Parmak izi bırakmayan inox teknolojisi ile üretilmiş olan bu model 14 kişilik bir kapasiteye sahiptir. En iyi bulaşık makinesi markaları kategorisinde yer alan bu ürün 4 programlı olmakla birlikte bünyesinde  dijital ekran bulunmamaktadır. Ses seviyesi 48 desibeldir ve yıllık su tüketimi 3216 litre olarak belirlenmiştir. A++ enerji sınıfına dahil olan bir üründür.

Grundig GDF 6502
Grundig GDF 6502

Grundig GDF 6502

Fiyat performans açısından incelendiğinde avantajlı sayılabilecek ürünlerden biridir. En iyi bulaşık makineleri markaları arasında da yerini alır. Tepsi yıkama fonksiyonu bulunan bu model 14 kişilik kapasiteye sahip olur.  5 farklı programla satışa sunulmuş olan bu makine dijital ekrana sahiptir.  Ses düzeyi ise 46 desibel olarak bildirilmiştir. A++ enerji sınıfına dahildir ve program başına 11 litre su harcar.

Regal Prestij BM 621

12 kişilik kapasiteye sahip olan regal markasına ait Prestij BM 621 bulaşık makineleri uygun fiyatlı en iyi bulaşık makinesi markaları arasında yer alan bir üründür. Bu ürün 65 dereceye kadar ısıyla yıkama yapabilmekte. Bünyesinde çocuk kilidi bulunur. Ayrıca su taşma emniyetine de sahip olan bu model A++ enerji sınıfına dahildir. 6 farklı programa sahiptir ve çevre dostudur bir üründür.

İlginizi çekebilir: En İyi Granit Tencere Modeli Tavsiyeleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx