Cilt Bakımı

En İyi Çatlak Giderici Kremlerin Listesi

En İyi Çatlak Giderici Kremler Nelerdir?

Reklamlar

En iyi çatlak giderici kremler pek çok kadın tarafından merak edilen trendy bir konu… Vücutta pek çok farklı nedenden dolayı oluşan çatlaklar kadınların şikayet ettiği bir cilt problemidir. Çatlaklar neden oluşur, çatlakları gideren bitkisel yağlar, ev yapımı maske tarifleri ve en iyi çatlak giderici kremleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

Çatlaklar Neden Oluşur?

Çatlaklarınız varsa, muhtemelen yok olmalarını dilersiniz. Cildinizdeki bu oluklar veya çizgiler sağlığınıza zarar vermez ancak estetik açıdan hoş görünmez.

Vücudunuz herhangi bir nedenle hızlı bir şekilde büyüdüğünde çatlaklar oluşur. Cildiniz ayak uyduracak kadar gerilmez. Bu uzun, ince, dalgalı işaretlere stria yani çatlak denir. Kollajen, cildinizi daha elastik hale getiren bir proteindir. Cildiniz yeterli değilse, çatlaklar uzadıkça görünür hale gelebilir.

Reklamlar

Çatlakların meydana geldiği kesin mekanizma hakkında bazı tartışmalar vardır. Nihayetinde atrofik skar benzeri değişikliklere yol açan iltihap ile birlikte dermisin elastik liflerinde (cildin daha derin tabakası) hasar olduğu için ortaya çıkar. Cildin aşırı fiziksel olarak gerilmesi bu değişikliklere neden olur. Cildi stria oluşumuna yatkın hale getirecek bir dizi klinik durum vardır.

Vücut kütlesinde hızlı ve aşırı artış (kilo alımı), topikal veya sistemik glukokortikoid ilaçların (steroidler) aşırı kullanımı, cushing hastalığı (adrenal bez tarafından aşırı glukokortikoid üretimi), ergenlik, marfan sendromu ve ehlers-danlos sendromu (iki nadir genetik hastalıklar), aşırı büyük göğüsler veya meme implantları ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı vücutta çatlaklar oluşur.

Kimlerde çatlak oluşur?

Çatlaklar kadınlarda, özellikle hamilelik sırasında daha yaygındır. Karnınız bir bebeğe yer açmak için büyüdükçe cildiniz gerilir. Hamileyken yükselen hormonlar da cilt liflerini zayıflatabilir ve çatlaklara neden olabilir.

Hamilelik sırasında genişleyen herhangi bir vücut parçası çatlaklar alabilir. Bebek doğduktan sonra kilo verdikçe kaybolabilirler.

Reklamlar

Hem obez kadınlar hem de obez erkeklerde çatlaklar oluşabilir. Bedenlerinde az yağ olan vücut geliştiricilerde bile kaslarının şiştiği yerlerde çatlaklar oluşabilir.

Çocuklar, ergenlik döneminde aniden boyları uzarsa veya kilo alırlarsa çatlaklar oluşabilir. Bunun normal olduğunu bilmeleri gerekir. Çocuklar büyüdükçe bu tür çatlaklar kaybolabilir.

Çatlaklar vücudun hangi bölgelerinde görülür?

Cildinizdeki bu dalgalı, çizgili şekiller farklı renklerde olabilir. Zamanla kırmızı veya pembeden morumsu maviden daha ince, soluk, daha yara izi gibi çizgilere doğru kaybolurlar. Onları çok fazla fark etmeyebilirsiniz.

Çatlaklar olmak kollar, sırt, göğüsler, kalça, basen, omuzlar, karın, mide veya gövde olmak üzere vücudun birçok yerinde görünebilirler.

Çatlak Giderici Bitkisel Yağlar
Çatlak Giderici Bitkisel Yağlar

Çatlak Giderici Bitkisel Yağlar

Çatlak giderici bitkisel yağlar ile cildinize masaj yaparak çatlakları giderebilirsiniz. Fakat bu esansiyel yağları kullanmadan önce bileğinizin iç kısmına bir damla sürüp, yirmi dört saat beklemelisiniz. Eğer alerji belirtisi varsa bu yağı kullanmamalısınız. Buna yama testi adı verilir. Tüm yağları kullanmadan önce mutlaka yama testi yapmalısınız.

Tatlı Badem Yağı

Bir şey harika çalışıyorsa, neden kullanmayasınız! Hamilelik çatlakları için tatlı badem yağı harika bir üründür. Tüm cilt bakım formülasyonlarında yaygın olarak kullanılan yağ olan tatlı badem yağı cildi iyileştirmek ve yatıştırmak için mükemmeldir özellikle hücre sağlığını ve potansiyel yenilenmeyi desteklemek için idealdir.

Tüm cilt bakım formülasyonlarında yaygın olarak kullanılan yağ olan tatlı badem yağı, özellikle hücre sağlığını ve potansiyel yenilenmeyi desteklemek için cildi iyileştirmek ve yatıştırmak için mükemmeldir. Bunun nedeni, çok miktarda esansiyel yağ asidi ve eser vitaminlerden kaynaklanıyor. Cildin sağlıklı olmasını, bağışıklığını ve direncini desteklemek için mükemmel bir seçimdir. Yani, çatlaklarla uğraşıyor olsanız da sadece cildinizin sağlığını yükseltmek istiyorsanız da cildinize bir destek vermek için tatlı badem yağı alın.

Hint Yağı

Hint yağı, saç sağlığını iyileştirmek ve saç dökülmesini azaltmak için mükemmel bir ilaç olarak lanse edilir. Ayrıca cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılır ve çatlakların azaltılmasında olumlu sonuçlar verir.

Hint yağının çatlaklar üzerinde çalışmasının birkaç nedeni vardır. Hint yağı, aşağıdaki nedenlerden dolayı çatlakları azaltmaya yardımcı olabilir.

Hint yağı, bazı tuzlar ve esterlerle birlikte doymamış bir omega-9 yağ asidi olan risinoleik asit içerir. Tüm bunların cilt bakım etkisi vardır ve cildinizi nemlendirir.

Hint yağı transepidermal su kaybını önler. Bilimsel araştırmalarda hint yağı bir “patlama etkisi” gösterdi yani membranlar tam hidrasyon nedeniyle şişti ve geçirgen hale geldi.

Başka bir çalışma, nemlendiricilerin skar semptomlarını iyileştirebileceğini buldu. Anatomik olarak, çatlak izleri yara izleri gibidir. Bu nedenle, uygun nemlendirmeye yardımcı olabilir. Hint yağının nemlendirici etkisi yara izlerini iyileştirmeye yardımcı olabilir. 

Hint yağı ile sıcak masaj

Hint yağı, vücuttaki nem kaybını önler ve cilde nemi hapseder. Bu özellik, çatlakları minimize etmeye yardımcı olabilir. İki yemek kaşığı soğuk preslenmiş hint yağını birkaç saniye mikrodalga ile ısıtın. Ilık yağı on dakika boyunca etkilenen bölgeye masaj yapın. Bir gece bekletin veya en az bir saat sonra yıkayın. Bunu her gün tekrarlayın.

Hint yağı ve hindistan cevizi yağı

Saf hindistan cevizi yağı cilt üzerinde terapötik bir etkiye sahiptir ve mükemmel bir nemlendirici krem görevi görür. Bu karışım cildi neme doyurur ve çatlakları en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Bir yemek kaşığı soğuk preslenmiş hint yağı ve bir yemek kaşığı sızma hindistan cevizi yağını karıştırın. İsterseniz karışımı birkaç saniye mikrodalga fırında ısıtın. Bu karışım ile çatlaklara masaj yapın. Bir gece bekletin ve sabah ılık suyla etkilenen bölgeyi durulayın. Her gün tekrarlayın.

Hint yağı ve karanfil yağı

Karanfil yağı, anti-enflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir. Fibroblastlar üzerinde doku yeniden modellenmesi (mevcut dokuların yeniden düzenlenmesi) etkileri vardır. Bu özellik yara izlerini azaltmaya yardımcı olabilir.  Karanfil yağı cildi tahriş edebilir. Kullanmadan önce yama testi yapın.

Üç damla karanfil esansiyel yağı ve bir yemek kaşığı soğuk preslenmiş hint yağını karıştırın. Karışımı çatlaklara masaj yapın. Bir gece bekletin ve sabah ılık suyla durulayın. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak yapın.

Hint yağı ve aloe vera jeli

Çatlak Giderici Kremler arasında yer alan Aloe vera cildi nemlendirir. Ayrıca fibroblastları kollajen üretmeleri için uyarır. Bu özellik, çatlakların giderilmesini sağlar. 

Bir yemek kaşığı soğuk preslenmiş hint yağı ve bir yemek kaşığı aloe vera jelini karıştırın. Karışımı çatlaklara on dakika masaj yaparak uygulayın. Bir gece bekletin ve sabah ılık suyla durulayın. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak yapın.

Hint yağı ve zerdeçal

Zerdeçal çatlaklar üzerinde herhangi bir etkiye sahip olmasa da, anti-inflamatuar, antioksidan ve antimikrobiyal etkileri cildi sağlıklı tutabilir. Hint yağı ise çatlakları giderir.

Bir yemek kaşığı soğuk preslenmiş hint yağı ve bir çay kaşığı zerdeçal tozunu karıştırın. Karışımı çatlaklara on dakika masaj yaparak uygulayın. Bir saat bekletin ve sonra ılık suyla durulayın. Ardından bir nemlendirici krem uygulayın. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak yapın.

Hint yağı ve badem yağı 

Acı badem yağı ile masaj yapmak çatlakların görünümünü yok eder ve yeni çatlakların oluşumunu önler. Tatlı badem yağı, çatlaklardaki kaşıntıyı azaltır ve çatlakları yok eder.

Sadece acı badem yağı kullanıyorsanız, uçucu bir yağ olduğu için çorba kaşığı başına üç damla kullanın.

Bir yemek kaşığı tatlı badem yağı, üç damla acı badem yağı ve bir yemek kaşığı soğuk preslenmiş hint yağını karıştırın. Karışımı çatlaklara masaj yaparak uygulayın. En az bir saat veya gece boyunca bekletin. Her gün tekrarlayın.

Hint yağı ve şekerli scrub

Şeker, granüllü dokusu nedeniyle mükemmel bir doğal peelingdir. Peeling işlemi vücuttaki çatlakları iyileştirir.

İki yemek kaşığı toz şeker ve bir yemek kaşığı soğuk preslenmiş hint yağını karıştırın. Karışımı çatlaklara on dakika masaj yaparak uygulayın. Yirmi dakika kadar bekletin ve sonra ılık suyla durulayın. Ardından bir nemlendirici krem uygulayın. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak yapın.

Hint yağı ve yulaf ezmesi maskesi

Kolloidal yulaf özleri, bir çalışmada kadınlar üzerinde test edildiğinde cilt kuruluğunu iyileştirdi ve cilt pürüzlülüğünü azalttı. Hint yağı ile yulaf ezmesi birleştirildiğinde çatlakları iyileştirme özelliği ortaya çıkar.

İki yemek kaşığı öğütülmüş yulaf ezmesi ve bir çay bardağı suyu bir kasede karıştırın. Ardından bir yemek kaşığı soğuk preslenmiş hint yağını ekleyin. Karışımı çatlaklara on beş dakika masaj yaparak uygulayın. Kurumasını bekleyin veya en az yarım saat bekletin. Bu maskeyi suyla ve sabunla temizleyin ve bir nemlendirici uygulayın. Her gün tekrarlayın.

Hint yağı ve patates suyu

Çatlak Giderici Kremler arasında Patates suyu ve hint yağı çatlakların görünümünü en aza indirir ve cildin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Bir yemek kaşığı çiğ patates suyu ve bir yemek kaşığı soğuk preslenmiş hint yağı karıştırın. Karışımı çatlaklara masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekletin. Bu maskeyi suyla ve sabunla temizleyin ve bir nemlendirici uygulayın. Her gün tekrarlayın.

Hint yağı ve limon suyu

Limon suyu ve hint yağı cildi parlatır, çatlakları giderir ve cilde aydınlık bir görünüm kazandırır.

Limon suyunu iki yemek kaşığı su ile seyreltin. Bunu çatlaklara uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından bölgeye bir yemek kaşığı hint yağı ile masaj yapın. Yarım saat bekletin. Bu maskeyi suyla ve sabunla temizleyin ve bir nemlendirici uygulayın. Her gün tekrarlayın.

Tüm bu ilaçlar cildinizi nemlendirmeye odaklanır. Bu nedenle, sürekli kullanımla sonuç alabilirsiniz. 

Kalendula Yağı

Vücudunuz geliştikçe ve büyüdükçe, hamileyken veya herhangi bir yaşta hızlı kilo alımında gençlerde çatlaklar oluşabilir. Karın, bel, kalçalar, göğüsler, bel, kollar, kalça veya uyluk bölgesinde ortaya çıkabilir ve ciltte çizgiler veya derin çatlaklar gibi görünebilirler. Cilt gerildikçe, kolajen zayıflar ve cildin üst tabakasının altında ince çizgiler veya yara izleri oluşmasına neden olur.

Vücudunuz için zararlı olmasalar da, bunlar meydana geldiğinde estetik görüntü bozulur. Bu nedenle, birçok kişi çatlakların görünürlüğünü azaltmak veya hafifletmek için bitkisel tedavilere yönelir. Özellikle yara izleri, çatlaklar ve güneş hasarı göz önünde bulundurularak yaratılırken, kendiniz için deneyebileceğiniz başka birçok ev yapımı bitkisel ilaç vardır. Tabii ki, tüm bu ürünler özel olarak formüle edilmiş bir bitkisel karışımla aynı etkiye sahip olmayacaktır, ancak değişen derecelerde işe yarayabilir.

Kalendula yağı yani aynısefa yağı birçok şaşırtıcı kullanıma sahiptir ve çatlak izlerini azaltmak bunlardan sadece biridir. Kalendula yağını doğrudan cilde uygulayabilir veya bir ev yapımı bitkisel çözelti için zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz. Hassas ciltler için son derece yumuşak olan kalendula yağı güvenlidir. Kalendula yağını, zeytinyağı, lavanta yağı ve kuşburnu yağı ile karıştırın. Bu karışım ayrıca yara izlerini ve çatlakları azaltmaya yardımcı olur.

Lavanta yağı

Lavanta yağı şaşırtıcı antifungal ve antiseptik özelliklere sahiptir ve yara izleri ve çatlaklarda harikalar yaratabilir. Ayrıca ciltteki genel bakım etkilerini arttırmak için badem yağı ile karıştırılabilir.

Paçuli yağı

Paçuli, Güney Doğu Asya’ya özgü yumuşak yaprakları olan gür yeşil bir bitkidir ve yüzyıllardır tıbbi amaçlar için kullanılmaktadır ve tüm cilt tipleri için inanılmaz restoratif iyileştirici özellikler sunmaktadır. Paçuli, yara izlerini ve çatlakları hafifletmeye yardımcı olabilecek güçlü bir uçucu yağdır. Bu yüzden yara ve çatlakların iyileşmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Kuşburnu yağı

Kuşburnu yağı, şaşırtıcı farmakolojik özelliklerinden sorumlu olan trans-retinoik asit içerir. Yara izlerini ve kırışıklıkları azaltabilir ve güneşten zarar görmüş cildi onarır. Etkileri, çatlaklarla ortaya çıkan gibi hasarlı cilt dokusunu iyileştirmektir. 

Acı badem yağı

Bir çalışma, hamilelik sırasında karın bölgesine acı badem yağı masaj yapan kadınların, masajsız yağ kullanan diğerlerine göre daha az çatlak izine sahip olduğunu gösterdi. Bu yüzden acı badem yağı ile çatlaklara masaj yaparak, çatlakları giderebilirsiniz. Çatlak Giderici Kremler listesini okumaya devam edin.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı geleneksel olarak cilt nemlendiricisi olarak kullanılır. Cildinizi nemlendirmeye ve çatlakları önlemeye yardımcı olabilir.

Bir yemek kaşığı sızma hindistan cevizi yağını on dakika boyunca etkilenen bölgeye masaj yaparak uygulayın. Nemli cilde masaj yapmalısınız. Yağı gece boyunca cilt üzerinde bırakabilir veya iki saat sonra yıkayabilirsiniz. Her gün bu uygulamayı yapmalısınız.

Centella asiatica

Bu bitkisel yağ, vücudunuzdaki kolajen yapan ve cilt dokusunu oluşturan hücreleri güçlendirir. Bazı insanlar yaraları iyileştirmek için kullanırlar. Centella asiatica, çatlaklar için bir dizi reçetesiz cilt kreminde bu yüzden kullanılır. Çatlak Giderici Kremleri inceledik. Şimdi Çatlak Giderici maske tariflerini inceleye devam edelim.

Çatlakların Gideren Doğal Maske Tarifleri

Çatlakları gidermek için evde doğal maskeler hazırlayabilirsiniz.

E vitaminli çatlak giderici ev yapımı krem

Çatlaklar için kremlerle önemli bir şey tutarlı olmaktır. Anında sonuç beklemeyin, birkaç ay boyunca her gün kullanmanız gerekir. Ayrıca, taze çatlakların tedavi edilmesinin eskilerinden daha kolay olduğunu ve zamanla solmaya ve daha az belirgin hale gelme eğiliminde olduklarını unutmayın.

Hindistan cevizi yağı laurik asit bakımından zengindir ve mantar önleyici ve anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir. Cilde hızla emilir ve nemlendirici faydaları cildin esnek ve elastik kalmasına yardımcı olur.

Shea yağı doğal bir nemlendiricidir ve birçok çatlak kreminde popüler bir maddedir. A vitamini bakımından zengindir ve cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. Shea yağının doğrudan çatlakların  üzerine sürülmesinin iyi sonuçlar verdiği söylenir.

Badem yağı, birçok hamile kadının çatlakları önlemek için kullandığı çok popüler bir maddedir. E vitamini ile doludur ve cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur.

Kalendula yağı, kadife çiçeği çiçeklerinden üretilen inanılmaz bir yağdır. Enflamasyonu azaltır, cildin iyileşmesini sağlar ve nemlendirmeyi artırır. Ayrıca kızarıklık, akne, bebek bezi döküntüsü ve egzamayı yatıştırmak için kullanılır.

Kuşburnu yağı yağ asitleri bakımından zengindir ve anti-enflamatuar ve antioksidan faydaları vardır. Çatlakları önlemede ve azaltmada etkili olduğu bilinir.

Antioksidan yararları ve yara izlerinin görünümünü azaltmadaki etkinliği nedeniyle birçok çatlak giderici ürününe E vitamini eklenir.

Araştırmalara göre, iki çalışmada hyaluronik asitin erken çatlaklarda kullanılmasının daha az belirgin olduğunu bulmuşlardır.

Lavanta esansiyel yağı, yara iyileşmesini ve kollajen oluşumunu teşvik eder.

Bir yemek kaşığı shea yağı, bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, iki yemek kaşığı tatlı badem yağı ve iki yemek kaşığı kalendula yağını ısıya dayanıklı bir kaseye alın. Bir tencereyi suyla doldurun ve tencerenin içine ısıya dayanıklı kabı yerleştirin. Suyu iyice kaynatın ve yağları su buharında benmari usulü eritin ve yağları iyice karıştırın. 

Eritilmiş yağ karışımının içine bir yemek kaşığı kuşburnu yağı, bir yemek kaşığı hyaluronik asit serumu, iki yemek kaşığı E vitamini ve 10 damla lavanta esansiyel yağı ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bu karışım krem kıvamına geldiğinde çatlaklara masaj yaparak uygulayın ve en az iki saat beklettikten sonra cildinizi suyla ve sabunla temizleyin. Bu kremi her gün düzenli kullanmalısınız.

Kakao yağı ile çatlak giderici maske

Çatlak Giderici Kremler dışında Kakao yağı da iyi bir çatlak gidiricir. Kakao yağı, cilt üzerinde nemlendirici bir etkiye sahiptir ancak bir çalışma, çatlak izlerini azaltmada önemli bir etkisi olmadığını bulmuştur. Shea yağı, kakao yağı ve E vitamini içeren çatlaklar için birkaç merhem formülü etkili sonuçlar gösterdi. 

Bir çay bardağı kakao yağı, yarım çay bardağı shea yağı ve bir tatlı kaşığı sızma hindistan cevizi yağını ısıya dayanıklı bir kaseye alın ve mikrodalgada eriyinceye kadar birkaç saniye ısıtın. Daha sonra içine bir tatlı kaşığı E vitamini serumu ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı etkilenen bölgeye masaj yapın. Bu karışımı cildinizde bir gece bekletin veya iki saat sonra yıkayın. Her gün düzenli olarak bu maskeyi uygulayın.

Aloe vera jeli ile çatlak giderici maske

Aloe vera nemlendirici özelliklere sahiptir ve kollajen gelişimini destekler. Aloe veranın bu özelliği, çatlakların görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir.

İki yemek kaşığı taze aloe vera jeli ve bir tatlı kaşığı E vitamini serumunu bir kasede karıştırın. Karışımı etkilenen bölgeye masaj yapın. En az bir saat bekletin ve daha sonra cildinizi suyla ve sabunla yıkayın. Bu maskeyi günde iki kez yapmanız gerekir.

Vicks vaporub ile çatlak giderici masaj

Vicks VapoRub’un çatlaklar için çalıştığını kanıtlayacak bilimsel bir kanıt yoktur. Bununla birlikte, bu çareyi deneyen güzellik bloggerları, çatlakların solmasına yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

Vicks VapoRub ile çatlak olan bölgeye masaj yapın. Streç film ile alanı sarın ve kapatın. Bir gece bekletin ve ertesi günü çıkarın. Bu uygulamayı günde bir kez yapmalısınız.

Elma Sirkesi ile çatlak giderici masaj

Elma sirkesi popüler bir ev ilacıdır ve elma sirkesini kullananlar, çatlaklar da dahil olmak üzere birçok cilt sorununu iyileştirmeye yardımcı olabileceğini belirtir.

Temiz bir sprey şişesine bir çay bardağı elma sirkesi ve bir çay bardağı suyu alın. Sprey şişesinin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın. Yatmadan önce etkilenen bölgeye püskürtün. Bu karışımı cildinizde bir gece bekletin sonra cildinizi suyla ve sabunla temizleyin. Bu karışımı her gün düzenli kullanmalısınız.

Zeytinyağı ile çatlak giderici masaj

Zeytinyağı E vitamini bakımından zengindir ve cildi nemlendirir ve yumuşatır. Çalışmalar çatlak izlerini azaltmada etkili olduğunu bulmuştur. Cildinizi nemlendirmek, çatlakları gidermek ve cilt sağlığını iyileştirmek için zeytinyağı kullanabilirsiniz.

İki yemek kaşığı sızma zeytinyağını bir kaseye alın ve mikrodalga fırında yağı birkaç saniye ısıtın. Etkilenen bölgeye on dakika masaj yapın. Cildinizde bir gece bekletin sonra cildinizi suyla ve sabunla temizleyin. Bu karışımı her gün düzenli kullanmalısınız.

E vitamini ile çatlak giderici masaj

E vitamini cilt bariyerini stabilize etmeye yardımcı olur ve anti-enflamatuar bir etkiye sahiptir. Ayrıca cildin yumuşak kalmasına yardımcı olur.

Beş adet E vitamini serumunu bir kaseye kırın ve sıvıyı etkilenen bölgeye masaj yapın. Cildinizde bir gece bekletin sonra cildinizi suyla ve sabunla temizleyin. Bu karışımı her gün düzenli kullanmalısınız.

Limon suyu ile çatlak giderici masaj

Çatlak lekeleri için limon suyunun etkinliğini destekleyen bilimsel bir kanıt yoktur. Fakat kullananlar, çatlakları soluklaştırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor çünkü çatlaklar üzerinde ağartma etkisi var. Hassas bir cildiniz yoksa bu ilacı deneyebilirsiniz.

İki yemek kaşığı taze limon suyu ve iki yemek kaşığı suyu bir kasede karıştırın. Etkilenen bölgeye uygulayın ve kurumaya bırakın. On beş dakika sonra yıkayın ve bir nemlendirici uygulayın. Günde iki kez bu uygulamayı yapın.

Cadı fındığı ile çatlak giderici masaj

Cadı fındığı büzücü olarak kullanılır ve cildi yatıştırmak için geleneksel bir ilaçtır. Ayrıca hamilelik sonrası çatlakların belirginliğini azaltmak için lanse edilir. 

İki yemek kaşığı cadı fındığı ve bir çay bardağı damıtılmış suyu iyice karıştırın. Boş bir sprey şişesine doldurun. Etkilenen bölgeye püskürtün ve kurumasını bekleyin. On beş dakika sonra yıkayın ve alanı nemlendirin. Günde iki kez bu uygulamayı yapın.

Vazelin ile çatlak giderici masaj

Vazelin tıkayıcıdır. Bu, cilde uygulandığında nem kaybını önlediği anlamına gelir. Bu, cildinizin nem seviyesini korumaya ve çatlakları gidermeye yardımcı olabilir.

Vazelin ile etkilenen bölgeye masaj yapın. Cildinizde bir gece bekletin sonra cildinizi suyla ve sabunla temizleyin. Bu karışımı her gün düzenli kullanmalısınız.

Kahveli çatlak giderici scrub

Öğütülmüş kahve taneciklerinin dokusu cilt üzerinde eksfoliye edici bir etkiye sahiptir. Eksfoliyasyonun cildi pürüzsüzleştirebileceği ve yara izlerini soldurabileceği bilinir.

İki yemek kaşığı kahve telvesi ve iki tatlı kaşığı shea yağını bir kasede iyice karıştırın. Bu scrubı beş dakika boyunca etkilenen bölgeye hafifçe masaj yapın. Ilık suyla yıkayın ve bir nemlendirici uygulayın. Günde bir defa bu uygulamayı yapmalısınız.

Karbonat ile çatlak giderici maske

Aşındırıcı olduğu ve cilde zarar verebileceği için hassas ciltlerde karbonat kullanılması önerilmez. Cilt tahrişi gelişirse, bu ilacı kullanmayı bırakın ve bir dermatoloğa danışın. Karbonat popüler bir ev ilacıdır ve çoğunlukla peeling etkileri için kullanılır. Yüzeydeki ölü deri hücrelerini pul pul dökerek çatlakların solmasını sağlar.

Bir çay kaşığı karbonat ve yarım limon suyunu bir kasede karıştırın. Karışımı çatlaklara uygulayın. Alanı streç film ile sarın ve otuz dakika bekleyin. Ardından streç filmi çıkarın ve alanı su ve sabunla temizleyin. Haftada iki kez düzenli olarak bu uygulamayı yapmanız gerekir. 

Bebe yağı ile çatlak giderici masaj

Bebek yağı mineral yağdan başka bir şey değildir. Bir araştırma, mineral yağın su kaybını azaltarak cildin yumuşaklığını iyileştirmeye yardımcı olduğu bilinir. Bebe yağı ile çatlaklara masaj yapın. Bir gece bekletin ve sabah alanı su ve sabunla temizleyin. Bu uygulamayı her gece yatmadan önce yapmalısınız. Çatlak Giderici Kremler ve maskelerden sonra çatlak giderici masajları inceleyelim.

Badem yağı ile çatlak giderici masaj

Badem yağı, D ve E vitaminleri içerir. Cildi nemlendirerek elastikiyetini korumaya yardımcı olur. İki yemek kaşığı badem yağını etkilenen bölgeye masaj yaparak uygulayın. Bir gece bekletin ve sabah alanı su ve sabunla temizleyin. Bu uygulamayı her gece yatmadan önce yapmalısınız.

Şekerli scrub

Çatlakları ovmanın yara izlerini solmasına yardımcı olabileceğine dair araştırmalar vardır. Bununla birlikte, scrub, cildi ölü hücrelerden temizlemek ve yenilerinin gelişimini teşvik etmek için peeling ve stimüle etmenin bir yolu olduğundan deneyebilirsiniz.

Bir yemek kaşığı toz şeker ve iki tatlı kaşığı badem yağı veya hindistan cevizi yağını bir kasede karıştırın. Karışımı bölgeye on dakika masaj yaparak uygulayın. On beş dakika daha bekletin ve cildinizin yağı emmesine izin verin. Ardından etkilenen bölgeyi su ve sabunla temizleyin. Bu scrub’ı her gün bir kez yapmalısınız.

Çay ağacı yağı ile çatlak giderici masaj

Çay ağacı yağı, yara iyileşmesi ve cilt enfeksiyonunun iyileştirilmesi için faydalıdır. Üstelik cildi temizlerken, çatlakların giderilmesini sağlar.

Üç damla çay ağacı yağı ve iki yemek kaşığı zeytinyağını bir kasede karıştırın. Karışımı çatlaklarınıza masaj yapın. Bu karışımı cildinizde bir gece bırakın. Sabah etkilenen bölgeyi su ve sabunla temizleyin. Bu uygulamayı her gün bir kez yapmalısınız.

Argan yağı ile çatlak giderici masaj

Argan yağını cilde uygulamak cilt elastikiyetini ve nem seviyesini artırır. Bu, cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve çatlakları yavaş yavaş soldurabilir.

İki yemek kaşığı argan yağını çatlakların olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Bu karışımı cildinizde bir gece bırakın. Sabah etkilenen bölgeyi su ve sabunla temizleyin. Bu uygulamayı her gün bir kez yapmalısınız.

Zerdeçal ile çatlak giderici maske

Zerdeçal, ağızdan alındığında veya topikal olarak uygulandığında terapötik etkilere sahiptir. Zerdeçalın ek cilt faydaları için herhangi bir yumuşatıcı ile kullanabilirsiniz. Zerdeçalın kıyafetlerinizi lekeleyebileceğinden dikkatli olun.

Bir çay kaşığı zerdeçal tozunu iki yemek kaşığı hindistan cevizi yağında karıştırın. Bu maskeyle çatlaklarınıza masaj yapın. En az yarım saat kalmasına izin verin. Ardından sabun ve suyla etkilenen bölgeyi temizleyin. Günde bir kez bu maskeyi uygulayın.

Jojoba yağı ile çatlak giderici masaj

Jojoba yağı bir yağ değil, bir mum esterdir. Cildi nemlendirerek yumuşak tutar. Yara izlerinizi nemli tutması ve doğal olarak solması için kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bir yemek kaşığı jojoba yağı ile etkilenen bölgeye on dakika masaj yaparak uygulayın. Jojoba yağını bir gece bırakın. Ardından sabun ve suyla etkilenen bölgeyi temizleyin. Günde bir kez bu uygulamayı yapmalısınız.

Şu içeriğe de göz atabilirsiniz: Yaşlanma Karşıtı Yüz Temizleyici Tarifi

Kuşburnu tohumu yağı ile çatlak giderici masaj

Kuşburnu tohumu yağı uygulamak cildinizi iltihaptan korur ve oksidatif stresi azaltır. Bu özellikler cildinizin sağlıklı kalmasına ve çatlakların solmasına yardımcı olabilir.

Kuşburnu tohumu yağını etkilenen bölgeye beş dakika masaj yaparak uygulayın. Bir gece bırakın. Ardından sabun ve suyla etkilenen bölgeyi temizleyin. Günde bir kez bu uygulamayı yapmalısınız.

Salatalık ve limon suyu ile çatlak giderici masaj

Salatalık suyu cilde uygulandığında soğutma etkisine sahiptir. Limonun ağartıcı bir etkiye sahip olduğu söylenir, bu nedenle cildi aydınlatmak ve çatlakları soldurmak için geleneksel ilaçlarda kullanılır.

Yarım salatalık suyu ve bir yemek kaşığı seyreltilmiş limon suyunu bir kasede karıştırın. Etkilenen bölgeye uygulayın. Kurumasını bekleyin veya on beş dakika bekletin. Ardından sabun ve suyla etkilenen bölgeyi temizleyin. Günde bir kez bu uygulamayı yapmalısınız.

Kayısı yağı ile çatlak giderici masaj

Kayısı yağı, E vitamini ve yağ asitleri bakımından zengindir. Cildin nemli ve yumuşak kalmasına yardımcı olur. Bu nihayetinde çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

İki yemek kaşığı kayısı yağı ile çatlak bölgelere beş dakika masaj yapın. Bir gece bırakın. Ardından sabun ve suyla etkilenen bölgeyi temizleyin. Günde bir kez bu uygulamayı yapmalısınız.

Emu yağı ile çatlak giderici masaj

Emu yağı nemlendirme özelliklerine sahiptir. Ayrıca stratum corneum’a (cildin en üst tabakası) kolayca nüfuz edebilir. Sıçan çalışmaları, emu yağının iltihabı azaltabildiğini ve kollajen sentezini artırabildiğini göstermektedir. Bu nedenle, cildinizi nemlendirmeye ve çatlakların görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilir. Cilt tahrişine neden olabileceğinden bir yama testi yapın.

Bir çay kaşığı rafine emu yağı ile çatlaklara masaj yaparak uygulayın. Bir gece bekletin veya en az yarım saat beklettikten sonra yıkayın. Günde bir kez bu uygulamayı yapmalısınız.

Aspirin ile çatlak giderici masaj

Bu, bilimsel kanıtı olmayan bir başka popüler çözümdür. Kullanıcılar aspirinin inatçı çatlakları soldurabileceğini söylüyor.

Üç aspirini bir kasede toz haline getirin ve bir yemek kaşığı suyu ekleyerek bir macun haline getirin. Bu macunu etkilenen bölgeye uygulayın. Kurumaya bırakın ve yıkayın. Ardından bir nemlendirici kullanın. Günde bir kez bu uygulamayı yapmalısınız.

Yumurta akı ile çatlak giderici masaj

Yumurta akı, bir başka popüler ev ilacıdır. Çatlakların zamanla daha az farkedilir hale getirildiği düşünülmektedir.

İki yumurtanın beyazını çırpın, kıvamlı bir karışım elde edin. Etkilenen bölgeye masaj yapın. Tamamen kurumasını bekleyin ve sonra yıkayın. Bir nemlendirici krem kullanın. Günde bir kez bu uygulamayı yapmalısınız.

Patates suyu ile çatlak giderici masaj

Patates suyu, cilt tonunu hafifletmek için ev ilaçlarında ve ev yapımı maskelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle, çatlakları hafifletmeye ve görünümlerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Bir patatesi rendeleyin ve suyunu çıkarın. Patates suyunu çatlaklara uygulayın ve kurumasını bekleyin. Etkilenen bölgeyi yıkayın ve bir havluyla kurulayın. Bir nemlendirici uygulayın. Günde iki kez bu masajı yapmanız gerekir.

Çatlak Giderici En İyi Kremler

Çatlaklar yaygındır ve herhangi bir insan için kesinlikle normaldir. İsterseniz, üzerlerini kapatmak için baskı hissetmenize veya boyutlarını hiç azaltmaya çalışmanıza gerek yoktur. Bununla birlikte, onlar hakkında bir şeyler yapmak istediğinizi hissetmek de kabul edilebilir. Vücudunuzun cildini nemli ve iyi beslenmiş tutmak, her zaman iyidir.

Cildinize ve çatlaklarınızın yaşına bağlı olarak, bunları tamamen düzeltemeyebilirsiniz. Ancak birkaç inanılmaz, güçlü, nemlendirici ve tonlayıcı bileşen sayesinde, bunların görünümünü gözle görülür şekilde azaltabilirsiniz. Bu yüzden kalıcı sonuçlar sağlayan bir dizi ürün bulduk. Piyasadaki en iyi çatlak giderici kremlerini sizin için listeledik.

Lierac Phytolastil Çatlak Önleme Jeli
Lierac Phytolastil Çatlak Önleme Jeli 

Lierac Phytolastil Çatlak Önleme Jeli 

Bu krem çatlakların görünümünü tamamen yok eder. Simya, sarmaşık ve at kuyruğu gibi bitkilerin özlerinden elde edilen bu jel, çatlakları olan hamile kadınlarda yüzde 84 başarılı sonuçlar vermiştir. Bu jeli etkilenen bölgelere günde bir kez masaj yaparak uygulamalısınız.

Contractubex Jel
Contractubex Jel

Contractubex Jel

Bir yara izi ve çatlak ne kadar erken tedavi edilirse, yara oluşumunu olumlu yönde etkileme şansı o kadar artar. Yara kapanır kapanmaz, çatlaklar oluştuğunda veya dikişler çıkarılır çıkarılmaz Contractubex jel uygulamaya başlayın. Bu jelin uygulanması kolay ve güvenlidir.

İdeal olarak, bu jel en az üç ay boyunca günde iki ila üç kez hafifçe masaj yapılarak etkilenen bölgeye uygulanmalıdır. Contractubex jel, hassas skar dokusunu koruyan gizli bir film tabakası oluşturur.

Bu jeli sadece zaten kapalı olan yaralara ve çatlaklara uygulayın. Gözlerle, burnun veya ağzın içi ve diğer mukoza ile temasından kaçının.

Merkezden başlayın ve jeli nazikçe çatlaklara masaj yaparak kenarlara doğru gelin. Bu jel tamamen emilene kadar küçük, dairesel hareketlerle masaj yapmaya devam edin.

Ciltteki çatlakların iyileşmesi zaman aldığı için tedavi sürecinde sabırlı olmak gerekir. Yaklaşık dört hafta sonra, genellikle çatlakların görünümünde bir solma gözlenebilir. iki ay sonra, çatlakların olduğu doku yavaş yavaş daha hafif, daha elastik ve düz hale gelir.

Babe Çatlak Kremi
Babe Çatlak Kremi

Babe Çatlak Kremi

Babe Anti-Stretch Mark Cream Çatlaklara Karşı Bakım Kremi vücuttaki çatlakların giderilmesi için kullanılan bir üründür. Hamilelik, hızlı kilo değişimleri, ergenlik, yaşlanma gibi nedenlerden dolayı oluşan çatlakların giderilmesi, cildin yenilenmesi ve onarılması için bu krem kullanılır. Bu kremi her gece yatmadan önce etkilenen bölgeye masaj yaparak uygulamanız gerekir.

Bepanthol Çatlak Önleyici Krem
Bepanthol Çatlak Önleyici Krem

Bepanthol Çatlak Önleyici Krem

Bepanthol çatlak önleyici krem çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Cildi besler ve nemlendirir, yumuşak, esnek ve elastik bırakır. Bepanthol krem, hamilelik sırasında ve doğumdan sonra cildinize bakım yapmak için özel olarak formüle edilmiştir.

Çatlak izlerinin görünümünü azaltmak için özellikleri ile bilinen yüksek derecede saflaştırılmış, fraksiyone ve zenginleştirilmiş centella asiatica içerir. Centella asiatica, kolajen üretimini uyaran tropikal bir bitkidir ve bu nedenle cildi güçlendirir.

Dexpantenol (provitamin B5) ve gliserin, cildi beslediği ve nemlendirdiği kanıtlanmış bileşenlerle cildin yumuşaklığını, esnekliğini ve elastikiyetini korur.

Saf zeytinyağı ve anti-çatlak kreminin bileşimine dahil olan cilt lipitleri ile bu krem, dış etkenlere karşı korunmada temel olarak cilt bariyerini güçlendirir.

En iyi sonuçlar için, hamilelik boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez hafif bir masajla eşit olarak bu kremi uygulamalısınız.

Madecassol Krem
Madecassol Krem

Madecassol Krem

Ülserasyonlu cilt için ek topikal tedavi eden Madecassol krem,  ameliyat, yaralanma, yanıklar, akne, kırışıklık ve çatlaklardan kaynaklanan eski ve yeni yara izlerinin daha yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. 

Vücudunuzdan bir yara izini yok etmek için mücadele mi ediyorsunuz? Yara izi kaldırma genellikle internette çok tartışılan bir konudur. Çoğu insan aşırı önlemlere başvurur ve cerrahi prosedürleri tercih eder. Bunu yapmanız gerekmez çünkü piyasada yara izlerinizden kurtulabilecek bazı harika kremler vardır.

Madecassol krem vücudunuzdaki yara izlerini ve çatlakları gidermeye yardımcı olur. Daha iyi bir çözüm önerdiğini iddia eden birçok tedavi vardır. Çoğu hiperlenmiş ürünlerdir ve yara izlerini kaldırmaz veya çatlaklardan kurtulmanızı sağlamaz.

Madecassol Skar Kremi, profesyoneller ve sıradan insanlar tarafından onaylanan bir kremdir. Cilt üzerinde çalışan nemlendiriciler ve antioksidanlar içerir.

Madecassol Krem, keloidlerin, yanıkların, yaraların, çatlakların, cüzzamın ve hatta ayaklardan veya bacaklardan kalbe giden geri kan dolaşımının tedavisinde de kullanılabilir. 

Madecassol, centella asiatica’nın bir özütüdür ve diğer birçok faydasının arasında iyileştirici bir yara maddesi kullanılan madecassic asit, asiatik asit ve asiaticoside içerir. Yeni skarlara ve çatlaklara sekiz hafta boyunca günde iki ya da üç kez, eski skarlara günde üç ya da dört kez eşit olarak uygulanmalıdır.

Tretinoin Krem
Tretinoin Krem

Tretinoin Krem

Tretinoin (Retin-A) içeren kremler, A vitamini ile ilgili bir bileşik olan retinoid içerir. Retinoidler kolajen üretimini arttırır. Daha yeni çatlakların solmasına yardımcı olabilirler ancak cildinizin kırmızı, tahriş veya pullu olmasına neden olabilirler. Ayrıca kırışıklıkları tedavi etmek için de kullanılırlar.

Palmer’s Cocoa Butter Formula For Stretch Marks
Palmer’s Cocoa Butter Formula For Stretch Marks

Palmer’s Cocoa Butter Formula For Stretch Marks Vücut Kremi

Bu markanın çeşitli kakao yağı bazlı losyonları için kült benzeri bir takipçisi vardır. Mideniz, kalçalarınız, uyluklarınız, basenleriniz, kalçanız ve kollarınız için ideal olan Palmer’s markasının ikonik formülü, güçlü, kadifemsi argan ve badem yağları karışımını izleyerek çalışır. Saf kakao yağı, E vitamini, shea yağı ve biyo c-elaste (kollajen, elastin ve centella asiatica’nın bir kombinasyonu) içerir. Birlikte, bu bileşenler cildinizdeki elastikiyeti arttırmaya yardımcı olur ve yeni çatlakların oluşmasını engeller.

Earth Mama Belly Butter Çatlak Önleyici Vücut Losyonu
Earth Mama Belly Butter Çatlak Önleyici Vücut Losyonu

Earth Mama Belly Butter Çatlak Önleyici Vücut Losyonu

Kremsi bir shea yağı bazındaki organik otlar ve uçucu yağların bir karışımı ile, bu hamile annelerin kalça, göbek ve göğüsler üzerindeki çatlakları yok etmesi için idealdir ve hamilelik sonrası kullanımı için de güvenli ve etkilidir. Sadece çatlakları önlemeye yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda çatlaklarla birlikte gelen yaygın bir yan etki olan kaşıntıyı hafifletmeye de yardımcı olur. Sentetik bir koku içermese de, tatlı bir narenciye kokusu vardır.

Mustela Stretch Mark Prevention Cream
Mustela Stretch Mark Prevention Cream

Mustela Stretch Mark Prevention Cream Çatlak Öncesi Krem

Hamile kadınlar bu kremin önleyici faydalarından sıkça bahsederler. Cilt elastikiyetini güçlendiren avokado peptitleri ve cildin gerilmeye dayanmasına yardımcı olan patentli bir bileşen olan galaktoarabinan içerir. Bunu hamilelikleri boyunca kullanan 26 kadın ile yapılan bir çalışmada, kadınların yüzde 96’sında hiç çatlak olmadı. 

Mama Mio The Tummy Rub Butter
Mama Mio The Tummy Rub Butter

Mama Mio The Tummy Rub Butter Hamilelik Çatlağı Önleyici Yağ

Hamileyken karnınız büyüdükçe çatlakları önlemek için derinlemesine nemlendirici vücut yağını deneyin. Kızarıklık ve kaşıntıyı gidermek için organik tatlı badem ve zeytinyağı içerir. Bu ürünün içinde bulunan kuşburnu çekirdeği yağı ise hücre yenilenmesini arttırır ve aşırı pigmentasyonu azaltır.

The Organic Pharmacy Stretch Mark Oil
The Organic Pharmacy Stretch Mark Oil

The Organic Pharmacy Stretch Mark Oil Çatlak Bakım Yağı

Bu neroli yağı ve lavanta yağı ile zenginleştirilmiş formül, jojoba yağı ve E vitamini ile dolu olduğu için cildinizi yumuşak tutmaya ve çatlakları önlemeye yardımcı olur. Tek yapmanız gereken, nemi kilitlemek için yağı etkilenen bölgelere masaj yapmaktır.

Bio-Oil Multiuse Skincare Oil
Bio-Oil Multiuse Skincare Oil

Bio-Oil Multiuse Skincare Oil 

Bu küçük şişe her şeyi yapabilir sadece çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz. Aynı zamanda en iyi çatlak giderici kremler listemizde yer alan bu krem yara izleri için aynı şeyi yapar ayrıca cilt tonunu aydınlatır, kırışıklıkları yumuşatır ve nemlendirir. Bio-Oil, uygulama sonrasında saatlerce nemlendirmek ve beslemek için zengin nemlendiricilerle cildinizde pratik olarak erir. Kült favori formülü, ürünü özellikle kolay emilip hafifçe dokunmak için purcellin yağı ile karıştırılır.

The Honest Co. Organic Belly Balm
The Honest Co. Organic Belly Balm

The Honest Co. Organic Belly Balm

Bu zengin ve yoğun balsamda petrolatum, mineral yağ, lanolin, parabenler, ftalatlar veya sentetik kokular yoktur. Bu balsamda sertifikalı organik yağlar yani ayçiçeği yağı, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, kakao yağı ve balmumu bulunur. En iyi çatlak giderici kremler listemizde yer alan bu hipoalerjenik formül, kaşıntıyı yatıştırmaya, cildinizi yumuşak ve esnek tutmaya ve çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olan omega yağ asitleri ile doludur. Bu kremi günde iki kez etkilenen bölgeye masaj yaparak uygulayın.

Mederma Stretch Marks Therapy
Mederma Stretch Marks Therapy

Mederma Stretch Marks Therapy Çatlak Kremi

Bu paraben içermeyen formül, hem yeni çatlak izlerinin iyileşmesine, hem mevcut olanları tedavi etmeye hem de yeni çatlakların oluşmasını önlemeye yardımcı olur. En iyi çatlak giderici kremler arasında bulunan bu ürün önleme amacıyla, nemlendirici hyaluronik asit ve dimetikonun bir kombinasyonunu içerir. Bu krem ciltte nemi arttırır böylece cildi daha elastik tutar ve yırtılma, çatlak ve yara izi olasılığını azaltır. Markaya ait botanik bir bileşen olan cepalin ve centella asiatica (olağanüstü cilt yatıştırıcı ve iyileştirici özellikleriyle bilinen bitki özütleri) mevcut izlerin görünümünü hafifletmeye yardımcı olur.

StretchPatch Lotion Infused Hot Patch
StretchPatch Lotion Infused Hot Patch

StretchPatch Lotion Infused Hot Patch

Çatlakların görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilecek sadece kremler ve losyonlar değildir. Bu yenilikçi tedavi, en iyi çatlak giderici kremler listesinde yer alır. Cildin yenilenmesine yardımcı olan ve kolajen üretimine yardımcı olan on sekiz farklı bileşen sunan losyonlu bir yapışkan yama içerir. Ten rengi yamalar cilde 10 saate kadar yapışır ve gece boyunca tedavi için idealdir.

Hamileyken bu ürünleri kullanmayın. Hamilelik sonrası ve emzirmeyi tamamladıktan sonra bu ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak çatlaklarınız hamilelikle ilgili değilse, bu yamalar idealdir ve yara izlerini tedavi etmek için de iyi çalışır.

Susanne Kaufmann Detox Oil
Susanne Kaufmann Detox Oil

Susanne Kaufmann Detox Oil

Badem yağı, jojoba yağı ve buğday tohumu yağı, cildinizin elastikiyetini artırmak ve daha yumuşak bir şekilde gerilmesine yardımcı olmak için bu şık şişede size sunulur ve en iyi çatlak giderici kremler listemizde yer alır. Daha sonra, arnika çiçeği özü, esansiyel yağ asitleri, antioksidanlar ve mineraller su tutulmasını durdurmak ve esneklik sağlamak, sıkılaşmak ve çatlakların ve yara izlerinin görünümünü önlemek ve azaltmak için çalışır. Duştan sonra tüm vücudunuza bu ürünü uygulayın ve cilde iyice emilmesini sağlayın.

Begonya Kadın YouTube kanalımızda yeni videolarımızı kaçırmayın!

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx