Teknoloji

En İyi Çay Makinesi Tavsiyeleri

Reklamlar

Türk toplumunun neredeyse milli içeceği haline gelen çay, yüz yıllardır kültürümüzün bir parçası haline gelmiştir. Keyifli sohbetlerde, kahvaltıda, akşam yemeklerinden sonra, gün içinde neredeyse demlik demlik çay tüketiriz. Hal böyle olunca zamanla klasik çaydanlıkların ve semaverlerin yerini daha modern olan çay makineleri almaya başladı.

En iyi çay makinesi tavsiyeleri hemen hemen her çay seven ortamda konuşulur. Ancak yeme içme ve sohbet kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan çayı nasıl ve hangi makinelerde demlenirse daha lezzetli olur? Çay severlerin yakından ilgilendiği çay makinelerin modeli, ebatları, markası ve fiyatları alış veriş sitelerinde bir hayli karışımıza çıkmaktadır.

Çaydanlıklar Yerine Çay Makineleri
Çaydanlıklar Yerine Çay Makineleri

Çaydanlıklar Yerine Çay Makineleri

Sadece lezzetli olasının yanı sıra hızlı bir şekilde çayı demlemesi ile bilinen günümüz modern çay makineleri artık herkes tarafından tercih ediliyor. En iyi çay makinesi tavsiyeleri alabileceğimiz internet sitelerinde gerekli her türlü bilgi mevcuttur.  Klasik çaydanlık ve semaverlerin zahmetinden kurtulmak isteyen çay severlerin son dönemlerde tercih ettiği çay makineleri, çaydanlıklar gibi zahmetli değildir.

Reklamlar

Ayrıca kısa sürede çayı demleyerek zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Otomatik olarak çalıştığı için çay makinesinde demlenen çay hiç bir zaman soğumaz ve devamlı olarak tazeliğini korur. Temizlemesi de oldukça basit olan çay makineleri modern zamanlarda evde, işte, ofiste kısaca artık her yerde sıklıkla tercih ediliyor.

Korkmaz Elektrikli Çay Makinesi

En iyi çay makinesi tavsiyelerine baktığımızda göze çarpan ilk marka Korkmaz A369 elektrikli çay makinesi karşımıza çıkıyor. Kullananlardan tam not almış olan korkmaz çay makinesinin en önemli özelliği tasarruflu olmasının yanı sıra çay filtresinin olmaması. Ayrıca sıcaklığı koruma özelliği sayesinde demlenen çay hiç bir zaman soğumuyor.

Çelik gövde malzemesinden üretilen korkmaz çay makinesi tek seferde 20 bardağa kadar çay demleme kapasitesine sahip. Korkmaz çaydanlığın bir özelliği de susuz kaldığında otomatik kapanma sistemi sayesinde makinenin zarar görmemesi ve boşa elektrik harcamaması. Sessiz çalışan korkmaz çay makinesinin diş görünümü de oldukça şık ve estetik ayrıca birçok renk seçeneği mevcut.

Grundig TM 6860 Çay Makinesi
Grundig TM 6860 Çay Makinesi

Grundig TM 6860 Çay Makinesi

En çok bilinen markalardan biri olan Grundig çay makinesi öncelikle şık tasarımı ile dikkat çekiyor. En iyi çay makinesi tavsiyelerinde önerilen Grundig çay makinesinin su ısıtıcı kapasitesi 1,7 litre demlik kapasitesi ise 0,7 litre ile oldukça kalabalık bir gruba yeteri kadar çay demleyebiliyor. Grundig çay makinesinin en önemli özelliği ise kireç filtresinin olması. Kireç filtresi sayesinde çay kireçten arınmış bir şekilde sağlıkla içebilirsiniz. Demlik malzemesi paslanmaz çelikten yapılan çay makinesi, 360 derece dönebilen kablosuz kullanım özelliğine sahip. Işıklı açma kapama düğmesi sayesinde çayınızın ısınıp ısınmadığını görebilir ve günün istediğiniz saatinde sıcak çay içebilirsiniz.

Reklamlar

Sinbo Stm-5812 Elektrikli Çay Makinesi

Sinbo elektrikli çay makinesi markası, en iyi çay makinesi tavsiyeleri arasında ki ekonomik özelliği ile dikkat çeker. Fiyatı oldukça uygun olan Sinbo çay makinesi çok kullanışlıdır. 1800 w gücünde çalışan çay makinesi 1,7 litre su ısıtıcı kapasitesinin yanı sıra 0.9 litre demlik kapasitesi mevcuttur.

Demlik malzemesi cam olan Sinbo çay makinesi, genellikle plastik gövde malzemesi ve otomatik kapanma özelliğine sahiptir. Grundig çay makinesi gibi 360 derece dönebilir ve kaynama göstermesi ile su seviyesi göstergesi sayesinde içinde kalan suyu görerek gerektiğinde ilave edebilirsiniz. Genellikle siyah renkte üretilen sinbo çay makinesi, daha çok gri ve farklı renk özelliklerinde de üretimi mevcuttur.

Schafer Stılle Çay Makinesi
Schafer Stılle Çay Makinesi

Schafer Stılle Çay Makinesi

1650 w gücünde çalışan Schafer çay makinesi kullanıcıları tarafından tam not almış ve en iyi çay makinesi tavsiyeleri arasında ilk sıralarda yer alan bir markadır. Demlik kısmı camdan üretildiği için, çayın içime hazır olup olmadığı rahatça görülüyor. Fiyatı da oldukça uygun olan Schafer çay makinesinin gövdesi ise çelikten üretilmiştir.

Makinenin içinde su bittiğinde susuz çalışmasını engellemek için otomatik kapanma sistemi bulunur. Estetik anlamda çok zarif ve şık olan Schafer çay makinesinin hemen hemen her renkte bulmak mümkün. Çay filtresi sayesinde çay içerken çay tortuları kalmaz ayrıca kireç filtresi özelliği nedeni ile sağlıklı bir çay içmiş olursunuz.

Arzum AR3061 Çaycı Cam Demlik Çay Makinesi

Çok köklü bir marka olan Arzum çay makinesi yüzde yüz yerli bir markadır. Çay keyfinin en iyi şekilde yaşamak isteyenlerin, en iyi çay makinesi tavsiyeleri arasında bulunan ve en çok tercih edilen markalardan biri olan Arzum çay makinesi kolay temizlenebilen ve çok lezzetli çay demleme özelliğine sahiptir.

Genellikle siyah renklerde üretilen Arzum çay makinesi 1700 w gücünde ve kablosuz kullanım özelliği ile oldukça pratiktir. 1.8 litre su 0.9 demlik kapasitesi ile çay makinesi markaları arasında en geniş ve en fazla çay demleyebilen bir üründür. Şık tasarımı ise oldukça estetiktir.

Korkmaz A353 Korkmaz Mia Çay Kahve Makinesi
Korkmaz A353 Korkmaz Mia Çay Kahve Makinesi

Korkmaz A353 Korkmaz Mia Çay Kahve Makinesi

Korkmaz serisinin en beğenilen ürünü olan Mia çay ve kahve makinesi, çay sevenleri olduğu kadar kahve sevenleri de düşünmüş ve ikisi bir arada bir tasarım ile müşterileriyle buluşmuştur. En iyi çay makineleri tavsiyeleri arasında çok beğenilen Mia çay kahve makinesi, tek seferde 20 bardak çay demlerken aynı zamanda 4 fincanda kahve pişirme özelliğine sahip.

Aynı tabanda hem çay makinesi hem elektrikli cezve bulunan ürün, çay ve kahveden vazgeçemeyenlerin tercih ettiği harika ve şık bir makinedir. Genellikle siyah olan Mia çay kahve makinesi mor, kırmızı, gri gibi farklı birçok renk seçeneği mevcut.

Fakir Temper Çay Makinesi

Çay makinesi denince akla ilk gelen markalardan biri Fakir çay makinesidir. Görüntü olarak çok şık ve tasarıma sahip olan fakir çay makinesi özellikle estetiğe önem veren bayanların tercihi. En iyi çay makinesi tavsiyesi alan Fakir çay makinesinin en büyük özelliği demlik kısmının 1.1 kapasite çay demleyebilmesidir.

Bilinen diğer markalara kıyasla oldukça fazla çay demleyen Fakir çay makinesi kalabalık ailelerin ve misafiri hiç eksik olmayanların en çok sevdiği marka. Ürün aşırı ısınma ve ve susuz kalma durumlarında devreye giren güvenlik sistemi sayesinde en güvenilir çay makinesi markası unvanına sahip olan Fakir çay makinesi en çok satılan ürünler arasında bulunuyor.

Arçelik K 3281 C Çay Makinesi
Arçelik K 3281 C Çay Makinesi

Arçelik K 3281 C Çay Makinesi

Küçük ev aletleri arasında ismini sıkça duyuran Arçelik markası ürünü olan Arçelik çay makinesi, kullanıcıları tarafından çok beğenilen ve kullanışlı bir ürün olarak ismini duyurmayı başarmış durumda. En iyi çay makinesi tavsiyesinde ilk sıralarda yer alan Arçelik çay makinesinin kapasitesi oldukça geniş.

Toplam 2,6 litre kapasiteye sahip olan Arçelik çay makinesi geniş aileler için çok uygun. Diğer markalarda olduğu gibi 360 derece dönme özelliğine sahip olan çay makinesinin gövde kısmı plastik ama demlik kısmı camdan üretilmiş. 3 yıl garanti süresi olan Arçelik çay makinesi genellikle siyah renkte üretilse de farklı renkleri de mevcut.

İlginizi çekebilir: En İyi 10 Rondo Ve Doğrayıcı

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx