Teknoloji

En İyi Dikiş Makinesi Markaları

Reklamlar

Bu yazımızda sizlere ne iyi dikiş makinesi markalarından bahsedeceğiz. Dikiş makineleri hem gündelik sökük, yırtık, dikim ihtiyaçlarınızı giderirken, hem de aynı zamanda baştan aşağı kıyafet dikiminde de yardımcı olur. Hiç bilmeyen kişiler kendilerine uygun ev tipi dikiş makinelerini alarak bu konuda uzmanlaşabilirler yahut da bilen kişiler kendisini geliştirmek için de en iyi dikiş makinesi arasından tercih yapabilirler. Zira her ne kadar makineyi biraz fazla fiyatlara satın alsanız da uzun ömürlü ve sağlıklı kullanım elde etmiş olursunuz. Bu nedenle dikiş üzerinde pratik yapmak isteyen, makine dikişini öğrenmek isteyen ya da dikiş ile meslek sahibi olmak isteyen kişiler seviyelerine uygun makine tercih edebilir. 

En İyi Dikiş Makinesi Markaları
En İyi Dikiş Makinesi Nasıl Seçilir?
En İyi Dikiş Makinesi Nasıl Seçilir? 

En İyi Dikiş Makinesi Nasıl Seçilir? 

En iyi dikiş makinesi almak isteyen kişi makinenin özelliklerini incelemelidir. Zira her ne kadar bilinen ve kalitesi ile ünlü markalar olsa da, bir makineyi en iyi yapan özellikleridir. Hem makinenin kendisine has özellikleri incelenirken hem de dikişi yapacak kişinin seviyesi de göz önünde bulundurulmalıdır. Zira seviyeye uygun makine seçiminde daha kaliteli ve güzel sonuçlar elde edilir. Fakat kişi seviyesinden daha yüksek özellikteki makineyi satın alırsa, rahat kullanım gerçekleştirmeyeceği gibi hatalar yapmasına da sebebiyet verebilir. Hatta bunun damperde düşünüldüğünde yüksek dikiş seviyesine sahip olan bir kişi az özelliği bulunan makineye aldığında, kendi istekleri ve planlarına uygun dikişte yapamayacaktır. Bu nedenle hem makinenin özellikleri hem de satın alacak kişinin dikiş seviyesi göz önünde bulundurularak en iyi makineyi tercih etmek daha uygun olacaktır.

Singer ProMise Dikiş Makinesi
Singer ProMise Dikiş Makinesi 

Singer ProMise Dikiş Makinesi 

En iyi dikiş makinesi markasından bir tanesi de Singer promise 1409 modeldir. Hem en olarak hem de boy olarak tam ideal olan bu marka, çok ağır bir kilograma sahip olmadığı için de kolay taşınabilir özelliğe sahiptir. Makineyi en iyi makineler arasında katan özelliklerinden en önemlisi 9 adet değişik dikiş modeline sahip olması oluyor. Bu farklı dikişleri arasında yer alan dekoratif desenleri sayesinde her türlü giysi ya da ev eşyası dikmekte rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Ayrıca gömlek veya elbise gibi kıyafetleri dikeceğiniz vakitte ilik açmak için size 4 kademe sunar.

Reklamlar

İlginizi Çekebilir: Dikiş Kursu

İplik geçirme yerleri işaretli olduğu için hiç bilmeyen veya makineye yabancı olan kişi de rahatlıkla geçirebilir. Geri dikiş özelliği sayesinde herhangi bir zorluk yaşamadan dikişinizi sağlamlaştırabileceğiniz gibi, daha birçok farklı özelliklere de sahiptir. Kendisini tercih edilen en iyi modeller arasında yapan özelliklerinden bir tanesi ise overlok dikişine sahip olmasıdır. Zira evinde dikiş makinesi alacak kişiler her zaman overlok makinesini satın almadığı için zikzak dikiş, dikişlerinde kolaylık ve kalite sağlayacaktır. 

Singer simple Modeli
Singer simple Modeli 

Singer simple Modeli 

Orta düzeyde dikiş bilenler ve yeni öğrenenler için en iyi dikiş makinesi modellerinden bir tanesi de singer simple modelidir. Bu makine sayesinde yeni öğrenen kişiler dikişte ilerleme sağlayabilir. Daha sonrasında ustalaşan ve profesyonel seviyeye gelen kişi daha iyi dikiş makinelerine geçebilir. Geri dikiş özelliği olan simple modeli,  aynı zamanda esnek dikiş imkanı da sunar. Bu sebeple dikiş makinesini ilk denemek isteyenler için ideal tercihlerden bir tanesi veya piko yapmaya yeni başlayan kişiler için de uygun bir modeldir.  Aynı şekilde overlok makinesi olmayanlar için overlok dikişi özelliğini de sunacaktır. 

Brother Nv180 Marka
Brother Nv180 Marka

Brother Nv180 Marka Farkı 

Dikişte ileri seviye ve profesyonel olan kişiler için en iyi dikiş makinesi modelleri  içerisinde yer alır. Kendisini kaliteli yapan gözde özelliklerinden birisi 3 hızda yani, yavaş orta ve hızlı dikiş dikme olanağı sağlar. Ayrıca digital ekran olması kişinin ayarlamalar da hata yapmasının da önüne geçer. 50′ den fazla dikiş dikme seçeneğini sunan bu makine piko özelliği de barındırır.  Farklı şekillerde ilik açma özelliği elbiselerinize tarz katar. Bir de en güzel ve havalı özelliği ayağını çıkarıp kendiliğinden dikmeye devam etmesidir. Başla düğmesine bastıktan sonra makine kendisi çalışır ve diker. Bu özellikleri dikişte ustalaşan ve profesyonel olan kişilere hitap eder. 

Reklamlar
Janome 311 joy of sewing
Janome 311 joy of sewing 

Janome 311 joy of sewing 

Yine ev tipi en iyi dikiş makinesi modellerinden bir tanesi olan janome 311 joy of sewing model sade ve desenli olan birçok dikiş seçeneği ile birlikte 55 dikiş fonksiyonuna sahiptir. Ayrıca istenilen boyutta 4 adımda ilik açabilme özelliğine sahip olması da kıyafetlerinize farklılık katmanızda yardımcı olur. Çocuk kıyafetleri yahut da kot, penye,  triko gibi her türlü kumaşı da dikme imkanını size sunar. Esnek dikiş özelliği daha rahat bir kullanım sağlar. Yeni başlayanlara pek hitap etmeyip daha çok ileri seviyede bir makinedir. Bu nedenle mesleği dikiş ya da piko gibi makine gerektiren bir iş ise, rahatlıkla tercih edilebilir. 

Dikiş Makinesinde Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntı
Dikiş Makinesinde Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntı 

Dikiş Makinesinde Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntı 

En iyi dikiş makinesi seçenekleri arasında birçok makineye denk gelebilirsiniz. Fakat önemli olan onların arasından sizin için en uygun olanı seçmek olacaktı.  Fakat yine de bir kaç iyi model arasından tercih yapmak için aralarında bir kaç yönden kıyas yapmak doğru bir yöntem olur. Hem sizin aradığınız tüm özelliklerin hangisinde olduğu, hem de bütçenize uyum sağlayanın hangisi olduğu hakkında düşünerek bir tercih yapmak sizin daha kolay karar vermenize yardımcı olacaktır. Bunların yanı sıra makine tercihi yaparken kullanan kişilerden tavsiye almak da önemlidir. Herhangi bir fabrika arızası olup olmadığı ve ne kadar dayanıklı olduğu da önemli olduğu için, bu hususlar hakkında bilgi almakta faydalı olur. 

Dikiş Makinesi Kullanımı
Dikiş Makinesi Kullanımı 

Dikiş Makinesi Kullanımı 

En iyi dikiş makinesi seçenekleri birbirinden farklı fiyatlara sahiptir. Makine fiyatlarını değiştiren ve farklılaştıran onlar da bulunan özelliklerdir. Yanı sıra bir de makinenin ne kadar dayanıklı ve sağlam bir malzemeden oluştuğu da hesaba katıldığında bu yönden etki edecektir. Zira her makinede kullanılan malzemeler aynı kaliteye sahip değildir. Kimisinin plastiği daha kaliteli olmakla beraber, kimisinde de çelikte paslanmalar meydana gelebilir. Bu sebeple markanın üretim yeri ve kullandığı malzeme, fiyatlarında oldukça etki eder. Ayrıca garanti belgesi uzun süreli olanlar yine farklı fiyatlara sahip olacaktır. Siz istediğiniz özelliklere sahip olan dikiş makinesine bu tarzda inceleme yaptığınızda sizin için en iyi dikiş makinesi modeli olacaktır. 

Ev Tipi Dikiş Makinesi Kullanımı
Ev Tipi Dikiş Makinesi Kullanımı 

Ev Tipi Dikiş Makinesi Kullanımı 

Kendiniz için seçtiğiniz en iyi dikiş makinesi modeli ev tipi ise kullanımı da rahat ve herkesin aşina olduğu bir şekildir. Zaten genellikle her birisinde ip geçirme yerleri belirgin olduğu için daha hızlı alışma sağlanır. Bunun yanı sıra makineler sürekli kullanılıyorsa haftada bir yağlama yapmak daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Makine zaman zaman bakım yapılırsa sıkıntı çıkarmadan kullanım sağlarsınız. Zaten kendisi de herhangi bir problem oluşmaya başladığında makine bunun sinyallerini size verecek ve dikiş ilk günkü modunda ilerlemeyecektir. Bunu göz ardı etmeksizin bakımını yapmak sıkıntıyı önceden önlemek olduğu gibi, daha büyük sorunların da kapısını kapatmış olur. Ancak ufak tefek sinyallerini göz ardı etmek altından kalkılmayacak ve gidişatı değiştirecek büyük problemlerinde başlangıcı olacaktır.

İlginizi çekebilecek içerik: En İyi Ampul Markaları

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx