Teknoloji

En İyi Granit Tencere Modeli Tavsiyeleri

Reklamlar

En iyi granit tencere modeli tavsiyeleri sağlıklı ve güvenilir olarak kabul edilir. Granit tencerenin ismini almakta olduğu granit taşı aslında yaygın bir şekilde bulunur. Granit taşının rengi içerdiği minerallere göre değişir. Genellikle pembe, beyaz  ve gri renkli olanlarına sık rastlanır.  Aslında gerçek granit tencerelerin rengi de bu  taşın doğal renginden dolayıdır. Granit tencereler, ana malzemesi olan granit taşının belli işlemlerden geçerek kullanılmasıyla elde edilen  veya kaplamasında granit taşı kullanılan  tencere türlerine verilen isimdir. Bu nedenle granit tencerelerin özellikleri ana maddesi olan granit ile açıklanabilir.

Granit tencereler doğal olmasının yanı sıra alüminyum ve teflon gibi diğer tencere çeşitlerine kıyasla çizilmelere karşı daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Zira teflon tencereler çizildiği durumlarda kanserojen madde üretebilirler ve bu durumdan ötürü insan sağlığını tehdit edici bir yapıya sahiptir. Bu  durum ise son zamanlarda granit tencerelere olan talebi arttıran bir etken olarak gün yüzüne çıkar. Güvenli yapısı da aynı zamanda kişilerin ilgisini daha çok çekmesine sebep olur. Tüm bunların yanı sıra aslında granit tencereyi çok daha kullanılır kılan birçok özellik bulunur.

Granit Tencerelerin Özellikleri Nelerdir?
Granit Tencerelerin Özellikleri Nelerdir

Granit Tencerelerin Özellikleri Nelerdir

Granit tencere, gerek özellikleri gerekse  fonksiyonlarını bakımından son zamanların en gözde ürünlerinden birisidir. Zira teflon tencereler çizildiğinde kanserojen bir özelliğe sahip olur bunun yanında alüminyum tencere de insan vücudunu zehirleyici özelliklere sahiptir. Tüm bunların yanı sıra alüminyum ve teflon tencereler yüksek ısılara maruz bırakıldığında içinde bulunan yemeklere kurşun kadmiyum vb. zararlı metaller ve PFA gibi maddelerin karışmasına olanak sağlarlar. Tüm bunlara bakıldığında uzun ya da kısa vadelerde zehirlenmeler gibi olaylarla karşılaşılması kaçınılmaz bir hal alır.

Reklamlar

Granit tencereler yapısından dolayı bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına tercih edilebilir bir ürün olarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Tamamen doğal granit taşından üretilmekte olan granit tencereler çizilme ve çarpmalara karşı son derece dayanıklı olmanın yanı sıra yüksek ısıya karşı da oldukça dayanıklı ürünlerdir. En iyi granit tencere modeli tavsiyeleri hem dayanıklı hem de kullanışlıdır.

Granit tencerelerin temizliği diğer tencerelere göre çok daha kolay olur. Granit  tencereler yapışmaz taş yüzeyine sahip olan ürünlerdir. Bu özelliğinden dolayı kolayca yıkanabilir bir özelliğe sahiptirler. Her ne olursa olsun hangi ürün kullanılırsa kullanılsın elbette yapılan yemek türüne göre diğer tüm ürünlerde olduğu gibi  bazen tencereye zorlu kirler bulaşabilir. Bu gibi durumlarda ise biraz su ile ıslatıp kirin yumuşamasına olanak sağlamak gereklidir. Kesinlikle tel ile kazıma işlemi yapılmamalıdır çünkü bu durum tencereye zarar verir. en iyi granit tencere modeli tavsiyeleri özelinde dikkat edilmesi gerekenler.

Granit tencere
Granit tencere
 • Granit tencereler, genel olarak bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliğe sahiptir.
 • Granit tencerelerde yemek yapımı sırasında tahta ve silikon kaşıklar kullanıldığında tencerelerin kaplama ömrünü uzatmak mümkün hale gelir.
 • Granit tencere ya da tavaları boş bir şekilde yanmakta olan ocak üzerinde bekletmeme gerekir. Aynı zamanda sıcak olan tencereyi soğutmak için soğuk su altına koymak oldukça yanlış bir hareket olacaktır ve bu durumdan kaçınılması gerekir. Zira ani olan ısı farklılıkları kaplamanın zarar görmesine sebep olabilir.
 • Granit tencere veya tavayı kullanırken içerisinde kesinlikle kesim işlemleri yapmamak ve bıçak kullanmamak gerekir. Bu durum tencereye zarar verir.
 • Granit tencerelerin temizliği esnasında kesinlikle aşındırıcı ve kazıyıcı temizlik malzemelerinden uzak durmak gerekmektedir. Eğer ki kişiler ürünü elde temizlemek istiyorsa bunun için yumuşak bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı kullanmalıdırlar.
 • Granit tencereler özellikleri gereği mikrodalga ve fırınlarda kullanım açısından için uygun değillerdir.
 • Granit tencereler, yapılarından dolayı yapışmaz özelliğe sahiptirler.
 • Granit tencereler, diğer türlere oranla aşınmaya ve yüksek ateşe karşı daha çok  dayanıklı ürünlerdir.
 • Granit tencereler, yemek pişirme esnasında ısının eşit olarak dağılmasını sağlamakta ve dolayısıyla yemeklerin çok daha lezzetli olmasına olanak sağlar.
Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

En iyi granit tencere modeli tavsiyeleri özelinde yemeklerin nasıl ve hangi şartlarda pişirildiği son derece önemli bir unsurdur. Özellikle gıda ürünleriyle doğrudan teması sağlanan araç ve gereçlerin sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmayan malzemelerden üretiliyor olması son derece dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Yapılan tencere seçimleri yemeklerin gerek tadını gerekse besin değerini doğrudan etkileyen bir unsurdur. Granit tencereler gerek sağlığa dost olması bakımından  gerekse  dayanıklı yapısı nedeniyle oldukça kullanışlı olan ürünlerdir. Yanmaz ve yapışmaz yüzeye sahiptirler. Bu sayede yemeklerin lezzetini ve kıvamını korurlar. 

En iyi granit tencere modeli tavsiyeleri içerisinden seçebilmek adına seçim esnasında göz önünde bulundurulması gereken birkaç küçük püf nokta vardır. Bunlar;

Reklamlar
 • Granit, doğası gereği ağır bir malzeme olmakla birlikte tencere ve tavaları da ağır bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı tercih edilen tencerenin ağırlığı dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Eline alınmış olan tencere, olması gerekenden çok daha hafifse muhtemelen gerçek granit malzemeden elde edilmemiştir. Her ne kadar döküm tencereler kadar ağır olmasa da granit tencerelerin bir teflon veya alüminyum  tencere kadar hafif olması da beklenemez.
 • Tencerenin rengi de kullanılan malzemesi hakkında fikir vermeye yardımcı olur. Antrasit, kahverengi ve gri gibi koyu tonlara sahip olan tencereler hammaddenin doğru olduğuna işaret edebilir. Granit tencere kullanımının bir başka avantajı da kullanım nedeniyle renk solması gibi durumların yaşanmıyor olmasıdır. 
 • Yüksek ısıya dayanıklı olan  kulplar uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunduğundan dolayı seçim yaparken bu özelliğe dikkat etmekte fayda var. Zira sağlam bir bağlantıya sahip olmayan kulplar kısa sürede yerinden oynayabilmekte ve istenmeyen kazalara sebebiyet verir.
 • Küçük noktacıklarla kaplı olan yüzeyine dikkat etmeniz tencere seçiminde önemli bir kriterdir. Bu en iyi granit tencere modeli tavsiyeleri için önem arz eder.
En İyi Granit Tencere Modelleri Hangileri?
En İyi Granit Tencere Modelleri Hangileri?

En İyi Granit Tencere Modelleri Hangileri?

Kişiler ürün almadan önce en iyi granit tencere modeli tavsiyeleri araştırmasına girer. Bu konuda yardımcı olabilecek ürünler sırasıyla aşağıda paylaşılmıştır.

Taç Master Cook 4 7 Parça Granit Tencere Seti Gri 

En İyi granit tencere modeli tavsiyeleri arasında yer alacak ilk ürün olan taç markasına ait bu set . Gerek estetik görünümü gerekse kapak tasarımları ve kullanım açısından oldukça güzel bir ürün . Ürün dört tencere ve üç kapakla satışa sunuluyor. Yeni bir granit tencere almak isteyen veya yeni evlenecek olan çiftlerin gönül rahatlığıyla sevebileceği bir ürün demek son derece doğru olur .

Emsan Premium Granit 7 Parça Tencere Takımı Golden Pink 

Bulaşık makinesinde yıkanma özelliğine sahip olan bu set tam tamına 26 cm’lik pilav tenceresine sahip. En iyi granit tencere modeli tavsiyeleri arasında yer almayı sonuna kadar hak eden bu ürün 7 parça olarak satışa sunulmakta.

Emsan line Granit 7 ParçaSiyahGold 

Bu ürün görünüşüyle adeta gönüllere taht kuran niteliktedir. Oldukça estetik görüntüsü olan bu ürün gerçek granit ibaresi taşıyor. 7 Parça olarak satışa sunulan üründe gold yansımalar oldukça dikkat çekmekte. Kesinlikle en iyi granit tencere modeli tavsiyeleri arasında yer alması gereken bir ürün.

İlginizi çekebilir: En İyi 11 Şemsiye Markası

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx