Pratik BilgilerDekorasyon

Evi Daha Aydınlık Göstermek İçin 5 Mükemmel Öneri

Reklamlar

Bu yazımızda sizlerle evi daha aydınlık göstermenin yollarını paylaşacağız. Günün sonunda evinize geldiğinizde gözünüzü tırmalayan ya da evde rahat hissetmediğiniz zamanlar oluyor mu? Kendinizi sıkışmış ve daralmış gibi hissediyor musunuz? Cevabınız evet ise evinizde birtakım değişikliğe gitmenin zamanı gelmiş de geçiyor demektir. Özellikle de eviniz küçük ise daha aydınlık ve daha büyük göstermek için bir takım dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız var demektir. Çünkü eviniz büyük ise zaten ferah görünmek konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Tabi çok eşyanız ve kalabalık bir görüntü yoksa. Fakat küçük evinizi daha aydınlık göstermenin yollarını merak ediyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edin.

Evi Daha Aydınlık Göstermek İçin 5 Mükemmel Öneri

Bazı evler bulunduğu konum gereği güneşi ne kadar alıyorsa evi de o kadar aydınlık gösterme özelliğine sahiptir. Evinizdeki pencere sayısından, hangi katta oturduğunuza kadar birçok etmen bu duruma etkisi vardır. Tabi bu durumları değiştirmek bazı zamanlar mümkün olmayabiliyor. Bizler de değiştirebileceğimiz noktalara değinerek evinizi daha aydınlık göstermenin yollarını arıyoruz ve doğru hamlelerle evi daha aydınlık göstermenin yollarını buluyoruz. Şimdi gelin hep beraber aydınlık bir eve kavuşmak için neler yapabiliriz onları inceleyelim.

Evi Daha Aydınlık Göstermek İçin Doğru Renk Seçin
Evi Daha Aydınlık Göstermek İçin Doğru Renk Seçin

Evi Daha Aydınlık Göstermek İçin Doğru Renk Seçin

Duvar rengi eviniz küçük veya büyük olsa bile bütün evlerin en önemli detayıdır doğru renk seçimi. Bulunduğunuz ortamdaki ambiyansı doğrudan etkilediği için renk seçimi doğru yapılmalıdır. Özellikle de küçük evler için büyük önem taşımaktadır. Küçük evler için açık renklerin tercih edilmesi odayı daha aydınlık göstermesini sağlayacaktır. Küçük bir evi geniş ve aydınlık gösteren renk hiç şüphesiz ki beyazdır. Ancak beyazı tercih etmek istemiyorsanız beyazın tonları olan krem renkleri de aynı etkiyi gösterecektir. Tabi ille de farklı bir renk olmasını istiyorsanız da istediğiniz rengin açık tonlarını tercih edebilirsiniz.  

Reklamlar

Evi Büyük Göstermek İçin Doğru Zemin Seçin

En az renk seçimi kadar etkili olan bir diğer yöntem ise hiç şüphesiz zemin seçimidir. Ortalama büyüklükte bir evde normalde duvarlar beyaz ise kontrast oluşturmak için koyu tonlu ahşap parkeler tercih edilerek kontrast oluşturulur. Fakat küçük bir alanı aydınlık göstermek istediğinizde kesinlikle koyu renklerden kaçınmanız gerekmektedir. Zemin seçiminde de açık tonlar tercih ederek evinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

Evinizi Daha Geniş Göstermek İçin Ayna Kullanın
Evinizi Daha Geniş Göstermek İçin Ayna Kullanın

Evinizi Daha Geniş Göstermek İçin Ayna Kullanın

Aynalar kullanıldığı ortamı her zaman olduğundan daha geniş gösterme özelliğine sahiptir. Bu sebepten dolayı ayna kullanımı evinizi daha büyük ve daha geniş göstereceği için çok daha aydınlık bir ambiyans yaratacaktır.

Evi Daha Aydınlık Göstermek İçin Fazla Eşyadan Kaçının

Bulunduğunuz ortamda ne kadar çok eşya varsa o kadar kalabalık ve dağınık gözükecektir. Küçük alanı eşyalarla doldurmak sıkışık bir hissiyat vereceği için fazla eşyadan kaçınmanız gerekmektedir. Evinizi aydınlık bir ortama çevirmek istiyorsanız oldukça az ve öz eşya kullanmayı tercih etmelisiniz. Ayrıca eşyalarınızda fazla hareketten kaçınmanız da önemli bir detaydır. Daha durağan ve daha sade eşyalar ortamı daha sakin ve temiz gösterecektir. 

Evi Daha Aydınlık Göstermek İçin 5 Mükemmel Öneri 2024 Evi Daha Aydınlık Gösterme
Evinizi Aydınlık Gösteren Perde Modelleri Tercih Edin

Evinizi Aydınlık Gösteren Perde Modelleri Tercih Edin

Eviniz için tercih edeceğiniz perde modeli oldukça önemli bir konudur. Özellikle de eviniz güneş ışığını yeterli alma noktasında iyi bir konumda değilse perdeniz zaten az gelen gün ışığını iyice kesebilir. Perdeleri tamamen de kaldıramayacağımız için doğru perde modeli seçmemizden başka seçenek yoktur. Bunu da evinizdeki mobilyaların uyumuna göre renk ve model tercih edebilirsiniz. Desen olarak sade ve göz yormayan perdeler ışığı evinize daha iyi yansıtacaktır. Yatay çizgilerden ve fazla hareketten kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir.

Reklamlar

Bu yazımızda sizlere evi daha aydınlık göstermenin yollarını ele aldık. Varsa yorumlarınızı ve sorularınız bekler, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilir: Pratik Bahar Temizliği

Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx