Haber

Fatih Terim ve Ailesine Hakaret Eden Kişi 37 Bin 500 Lira Tazminat Ödeyecek!

Reklamlar

Fatih Terim ve Ailesine Hakaret Eden Kişi 37 Bin 500 Lira Tazminat Ödeyecek! Galatasaray Spor Kulübü’nün eski teknik direktörü Fatih Terim ve ailesine hakaret eden kişi bin 940 tl adli para cezasına çarptırıldı. Diğer yandan ailenin açtığı tazminat davasını da kaybederek mahkeme kişinin Terim ailesine 37 bin 500 tl tazminat ödemesini talep etti. Galatasaray Spor Kulübü’nün eski teknik direktörü Fatih Terim’in kızı Buse Terim

Bahçekapılı ve damadı Volkan Bahçekapılı’ya İnstagram üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı mahkemede ‘hakaret’ suçun ile bin 940 lira paraya çarptırılan Anıl Sözer, Terim ailesi tarafından açılan tazminat mahkemesinde de mahkum edildi. Ceza mahkemesinin ardından avukatları Candaş Gürol aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesine başvuran Fatih Terim ve ailesi, bu defa Anıl Sözer’e 60 bin liralık manevi tazminat davası açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen karar mahkemesinde, Candaş Gürol salonda hazır oldu. Duruşmada yer almayan davalı Anıl Sözer’i ise avukatı temsil etti.

Fatih Terim’in Avukatı “Hakaretlerin Önlenmesi ve İbret Olması İçin”

Fatih Terim ve ailesinin avukatı duruşma salonunda hazır bulunarak bu sözleri sarf etti, “ Anıl Sözer’in sarf ettiği sözler son derece ağırdır, kişilik haklarının ihlalidir.Tanınmış kişilere bu şekilde hakaretlerin engellenmesi adına ibret olması için de davamızın kabulüne karar verilmesini istiyorum.” dedi. Davalı olan Anıl Sözer’in avukatı ise davanın reddini talep etti.

Reklamlar

37 Bin 500 Lira Manevi Tazminat Ödeyecek

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açıklanan karara göre , Fatih Terim için 7 bin 500, kızı Buse Terim Bahçekapılı ile damadı Volkan Bahçekapılı için de, 15’er bin lira olmak üzere toplamda 37 bin 500 lira manevi tazminata çarptırıldı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi Anıl Sözer’den faiziyle birlikte tahsil edilmesine karar verdi. Mahkeme sonrası hiçbir açıklama yapmayan Fatih Terim ve ailesi aldıkları tazminatı ne yapacakları merak konusu oldu. Sosyal medya hesabının aktif bir şekilde kullanan Buse Terim Bahçekapılı sosyal medya sayfasında konuyla alakalı hiçbir şey paylaşmadı. Hakaret davasını kazanmasıyla birlikte Buse Terim Bahçekapılı’ya birçok destek mesajı geldi. 

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Munise Demircioğlu

Reklamlar
Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx