Teknoloji

Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır?

Reklamlar

Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır? Telefonunuzu bazı aksesuarlarla akıllı olmayan bir TV’ye bağlayabilirsiniz. TV’nin bir HDMI veya USB bağlantı noktasına sahip olması yeterlidir. Yönteme bağlı olarak, kullanıcı Android veya iPhone ekranını yansıtabilir ve büyük ekranda film, fotoğraf ve uygulamaları izleyebilir. Bir telefonu TV’ye nasıl bağlayacağınıza dair ipuçlarımız, teknisyenlerin birbiriyle kaynaşmasına yardımcı olacaktır. Bir iPhone veya Android akıllı telefonunuz olup olmadığı hiç önemli değil.

Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır?

Bu konuda USB kablosu, HDMI veya kablosuz ağları ve yazılım eşleştirmesini kullanmak için ayrıntılı adım adım talimatlar sunuyoruz. Haber şu ki, akıllı ev aletlerinden yalnızca bir akıllı telefon varsa ve mevcut TV diyagonal bir ekrana sahipse, ancak doldurmuyorsa, aynı şey yapılabilir. Bir telefonu TV’ye nasıl bağlayacağınıza dair ipuçlarımız, teknisyenlerin birbiriyle kaynaşmasına yardımcı olacaktır.

TV, USB Üzerinden Bağlanan Akıllı Telefonu Görmüyorsa Ne Yapmalı?
TV, USB Üzerinden Bağlanan Akıllı Telefonu Görmüyorsa Ne Yapmalı?

TV, USB Üzerinden Bağlanan Akıllı Telefonu Görmüyorsa Ne Yapmalı?

Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır sorusuna cevap olarak kablonun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Ayrıca şarj cihazlarıyla birlikte gelen teller sadece şarj için kullanılabilir. Cihazınızı bilgisayarınıza bağlamak için telefonunuzla birlikte gelen kabloyu kullandığınızdan emin olun. Kablo çalışıyorsa akıllı telefon ekranında doğru öğeyi seçip seçmediğinizi kontrol edin. Doğru seçeneği kullanarak (Yalnızca Şarj Etmeyin) fişini çekip TV ‘ye tekrar takmayı deneyin. Akıllı telefonunuzu sürücü olarak kullanmanız gerekir. Bu yöntemler işe yaramazsa telefonunuz ve TV’niz USB uyumlu olmayabilir.

Reklamlar

Chromecast

Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır? Chromecast, herhangi bir TV’yi akıllı TV’ye dönüştürmenize olanak tanıyan, Google’ın sunduğu bir akışcihazıdır . Cihaz, bir Android veya iOS akıllı telefon veya tabletin ekranını HDMI girişi olan herhangi bir monitöre aktarabiliyor.  Aynı güvenli Wi-Fi ağına bağlanmak için tek ihtiyacınız olan telefonunuz ve Chromecast’iniz. Uygulama, akıllı telefonunuzda yüklü olan uygulamaları başlatır. Programlar bu teknoloji ile uyumluysa, TV’de içerik izlerken cihazı her zamanki gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Aksi takdirde cihaz büyük bir ekranda görüntülenir ve telefonda yapılan her şey TV’de yayınlanır. Brezilya’da satışa çıkacak dongle’ın en son sürümü olan 3. nesil Chromecast, görüntüleri 1080p @ 60fps’de tartabilir ve 802.11ac Wi-Fi’ye (2.4GHz / 5GHz) bağlanabilir.

Miracast
Miracast

Miracast

Miracast, multimedya içeriğinin kablosuz iletimi için standart bir protokoldür. Bu teknoloji TV’ler, cep telefonları, e-kitaplar, bilgisayarlar vb. gibi birçok yeni cihazda mevcuttur. Bu cihazlar, İnternet bağlantısı gerektirmeyen Wi-Fi Direct aracılığıyla birbirine bağlanabilir. Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır? TV’nizde Smart Share , All Share , Screen Share ve benzeri seçenekler varsa büyük ihtimalle bu özelliğe sahiptir. Bunun dışında HDMI girişi üzerinden TV’ye bağlanabilen joystickler var ki bu da cihaza işlevsellik katıyor. AnyCast bunlardan biri. Dongle, yerleşik 802.11n Wi-Fi (2.4 GHz) ve DLNA’ya sahiptir. Telefonunuzu kullandığınızda başlatılan uyumlu uygulamalara sahip ChromeCast’in aksine, Miracast yalnızca ekran yansıtmayı garanti eder. Yani, bir mobil cihazda yapılan her şey TV’de görüntülenecektir.

Airplay

AirPlay, Apple tarafından yalnızca Apple cihazlarıyla kullanılmak üzere oluşturulmuş bir kablosuz medya teknolojisidir. iPhone’u bir TV’ye bağlamak için, ona HDMI aracılığıyla bir AirPlay cihazı bağlanmalıdır. Ve her ikisi de aynı Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır. Ana seçenek, markanın MIMO teknolojisine (2.4GHz ve 5GHz) sahip 802.11ac Wi-Fi bağlantılı alıcı kutusu olan Apple TV’dir. Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır? Aksesuar, akıllı telefonda olan her şeyi büyük ekranda yeniden oluşturarak iPhone ekranını TV’ye yansıtmanıza olanak tanır. Kendi depolama alanına (32 GB veya 64 GB), belleğe ve işlemciye sahip olduğundan, uygulamalar Apple TV’nin kendisine yüklenir. Bu kadar yatırım yapmak istemiyorsanız, AnyCast dongle da AirPlay uyumludur. Basitçe söylemek gerekirse, yalnızca iPhone’da yapılanları büyük ekrana aktarmanıza izin verir.

Wifi Bağlantısı
Wifi Bağlantısı

Wifi Bağlantısı

Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır? Wifi bağlatışı yöntemi ile Wi-Fi modülü ile donatılmış TV’ler için uygundur. İnternetteki talimatlara veya açıklamalara bakarak TV’nizde olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun yeterince modern olup olmadığını da kontrol etmeye değer: Android işletim sistemi dördüncü sürümden daha düşük veya iPhone 4s’den düşük olan telefonlarda hiçbir şey çalışmaz. 

Reklamlar

HDMI Kablosu

Çoğu düz panel TV’de en az bir HDMI girişi bulunur. Bu bağlantı noktası, video ve ses içeriğinin aynı anda tek bir kaynaktan iletilmesini garanti eder. Akıllı telefonunuzun ekranını yansıtmak için telefonunuz ve TV’niz ile uyumlu bir kabloya ihtiyacınız vardır. Şu anda piyasada üç seçenek var. Bunlardan biri, microUSB ve HDMI girişinin yanı sıra VGA, DVI ve DisplayPort sunan Slim Port kablosudur. Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır?

MHL kablosunda HDMI bağlantı noktası ve Mini HDMI veya Mikro USB bulunur. Mobil cihazınızın desteklediği MHL standardına bağlı olarak, aksesuar kullanılırken telefonun bir güç kaynağına bağlı olması gerekir. Bazı şirketler zaten HDMI ve Mikro USB C Tipi kablolar üretiyorlar, ancak bunlar genellikle daha pahalı ve bulunması zor. Üreticiler tarafından giderek daha fazla kullanılan bu giriş cihazınızda varsa, en pratik alternatif adaptör satın almak olabilir.

USB Kablosu

Eski ünlü USB kablosu, telefonunuzda depolanan fotoğraf dosyalarını TV’nizde görüntülemek için de kullanılabilir. TV’nin bir USB bağlantı noktasına sahip olması bunun için yeterlidir. Böylece iki cihazı birbirine bağlar ve özel anları büyük ekranda izler.
Android işletim sistemine sahip bir cep telefonu, bir kablo (örneğin, bir şarj cihazından) ve çalışan bir USB girişi olan TV’nin kendisi – çoğu modern modelde var. Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır? Kabloyu TV ve akıllı telefon arasında bağlayın. TV’nizi açın. Görüntülenen bildirim penceresinde akıllı telefon ekranında “Bellek depolama aygıtı olarak kullan (USB olarak)” öğesini seçin. TV uzaktan kumandasından, kaynaklar listesinde – USB’yi seçin (çoğunlukla Kaynak düğmesi bunu yapmanıza izin verir).

İstediğiniz klasörleri seçmek ve dosyaları açmak için uzaktan kumandadaki okları kullanın. Böylece, görüntü dosyalarını görüntüleyebilir ve daha önce bir USB flash sürücüye indirilmiş bir filmi çalıştırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İPhone’dan Android telefona veri taşıma nasıl yapılır?

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx