Cilt Bakımı

Hollywood Yıldızlarının İlginç Güzellik Sırlarını Denedim! Merve Özkaynak

Reklamlar

Merve Özkaynak, ünlü Hollywood yıldızlarının güzellik sırlarını denediği bir video çekmiş. Biz de bu videonun içeriğini sizler için yazdık.

Herkese merhaba, ben Merve Özkaynak. Kanalıma hoş geldiniz. Bu videomda Hollywood yıldızlarının ilginç güzellik sırlarını deneyeceğim. Umarım keyifle izlersiniz. 

Güzellik Sırları
Güzellik Sırları

Benim de zamanında çok severek kullandığım bir yöntem. Dudaklara, dudak nemlendiricisi yerine göğüs ucu kremi uygulamak. Gerçekten çok işe yarayan bir yöntem. Margot Robbie de bunu uyguluyormuş. Ben de o zamanlardan kalan göğüs ucu kremim ile şimdi dudaklarıma bir bakım yapmış olayım. Özellikle organik olanlarını tercih ederseniz bendeki mesela organik. Hem göğsünüze kullanabilirsiniz, göğüs ucunuza hem de aynı şekilde dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Gerçekten bugüne kadar görebileceğiniz en yoğun dudak nemlendiricisi olabilir diyebilirim.

Reklamlar

En çılgın güzellik önerilerinden biri de kesinlikle bir Victoria Secret mankeni olan Devon Windsor’un yüzüne genelde gastrit için kullanılan bu likit şurupları maske olarak uygulaması. Bu maskenin cildi derinlemesine temizlediğini ölü hücrelerden arındırdığını ve yumuşattığını iddia ediyormuş. Şunu, şunun için kullanıyorum ya daha ne diyeyim. Günah yani valla. Şimdi tabii bu tarz mide rahatlatıcı şuruplar böyle naneli falan olduğu için şu an cildimi çok şey hissediyorum, taze ve böyle ferahlamış, soğuk hissediyorum. Bakalım biraz kalsın cildimde.

Açıkçası beni en şaşırtan güzellik hilesi kesinlikle bu oldu. Bu kadar işe yarayacağını hiç düşünmemiştim. Şu anda kesinlikle görüyorsunuzdur. Cildim tamamıyla bütün yağdan arınmış ve cildimdeki sebum dengelenmiş durumda. Bütün o “T” bölgemdeki yağ gitti. Çok mat cildim ama aynı zamanda da yumuşacık. Ama tabii ki hani bu şekilde bir mide rahatlatıcı şurubu yüzümde kullanmam ama gerçekten de çok işe yaradığını söyleyebilirim.

Bir çok Hollywood ünlüsünün uyguladığı bir yöntem ile devam ediyorum. Aslında oldukça zorlayıcı bir yöntem olacak benim için… Birazdan yirmi dakika boyunca ağzımda bir yağı çalkalayıp tüküreceğim. Bunun amacı da aslında yani, Hollywood yıldızları bunu niye kullanıyor? Ağızdaki hastalık oluşturan mikropları bu yağları 20 dakika boyunca ağzın her tarafına değdirerek çalkalayıp tükürdüklerinde bu mikrop oluşturan, hastalık oluşturan mikrobu da ağızlarından atmış oluyorlar. Aklınıza gelebilecek bir çok hastalığa sebep olan mikroplardan bahsediyorum. İşte kalp hastalığından şeker hastalığına kadar…

İlginç Güzellik Sırları
İlginç Güzellik Sırları

Bir çok dediğim gibi Hollywood yıldızı bunu uyguluyor. Farklı yağlarla da uyguluyorlar. Hindistan cevizi yağı da olur, zeytinyağı da olur. Ben bugün susam yağı kullanacağım. Şimdi ağzımda gargara yapar gibi, yirmi dakika boyunca bu yağı çalkalayacağım ve daha sonrada tüküreceğim. Benim için en zor olan bölüm kesinlikle buydu. Çok enteresan, tabii ki sonucunu size göstermeyeceğim ama bu görmüş olduğunuz şeffaf yağ yirmi dakika sonunda ağzımdan çıkarttığımda tamamıyla mat, hiçbir şekilde şeffaflık olmayan opak bir yağa dönüştü.

Reklamlar

Tabii ki yirmi dakika boyunca ağzınızda bir yağı sürekli çalkalamak çok hoş bir şey değil biraz hafif midem bulandı itiraf ediyorum ama gerçekten ağzımın içinin çok temizlendiğini hissediyorum. Hafif o susam yağının tadı geliyor. O problem değil ben zaten susam yağını sevdiğim için tadı rahatsız etmedi. Sanki bir de dişim mi beyazladı yoksa bana mı öyle geliyor? Psikolojik mi bilmiyorum ama sanki yirmi dakikanın sonunda hafif dişlerimin de beyazladığını hissettim. Bu yöntemi kesinlikle deneyeceğim, farklı yağlar ile de deneyeceğim. O yağın son halini gördükten sonra hani baya değişik bir işlem olduğun düşünüyorum. Ve farklı yağlar ile de denemeyi planlıyorum.

Katie Holmes’un en favori cilt ürünleri kesinlikle salyangoz jeli içeren ürünlermiş. Bende çok merak ediyordum, hep biliyorsunuz piyasada görünüyor. İşte salyangoz kremi, salyangoz maskesi diye… Bu video için bir tane edindim. Bakalım gerçekten söylenildiği gibi cildi canlandırıp yeniliyor mu? İçerisinde glikolik asit doğal olarak ve protein içerdiği için son zamanlarda tüm  Hollywood yıldızlarının gözdesi haline gelmiş. Tabii kokmuyor çünkü içerisinde parfüm var ama çok kötü, çok jel. Çok jel, çok jel. Gerçekten insan bunun salyangoz sümüğü olduğuna böyle inanmak istemiyor. O kadar kaygan ki tutamıyorum bile maskeyi.

Maske çok yoğun salyangoz jeli içerdiği için bayağı şu anda paketin içi de dolu. Kalanı da şöyle ellerime süreyim. Ellerimdeki ilk hissiyatı söyleyeyim size. Çok güzel nemlendirip ferahlatıyor gerçekten. Çok böyle minik bir hafif yapışma hissiyatı var. Yok diyemem. O kadar yoğun bir maske ki size anlatamam. Gerçekten şu anda cildimi böyle yenilendiğini hissediyorum. Muazzam şekilde nemlendiriyor. Hani öyle bir ürün ki, bunu böyle resmen saklasanız üç ila dört günlük daha kullanılacak jel var içerisinde… Müthiş yoğun…

Maskeyi çıkarttıktan sonra kalanı da böyle iyice böyle yaparak yedirilirse en kuru ciltleri bile nefis şekilde nemlendireceğini söyleyebilirim. Bana fazla bile geldi bu nem öyle söyleyeyim. Katie Holmes’un da işte en büyük güzellik sırrı buymuş. Bundan başka bir şey kullanmıyormuş.

Margot Robbie, aynı zamanda göz altı şişliklerini toparlamak ve morlukları gidermek için sabah kalkar kalkmaz geceden buzluğa koyduğu iki kaşığı gözlerine bastırıyormuş. Biraz korkuyorum açıkçası. Gözüme yapışmasın diye… Tamam, her şey yolunda… Hadi bakalım başlayalım. Tam şu yuvarlak bölgeye koymanız gerekir. Birazcık acıtıyor. Ben şöyle göz altlarıma koyacağım, göz kapaklarıma koymayacağım. Hazır uykusuzken bakalım işe yarayacak mı gerçekten?

Ayrıca bknz: Merve Özkaynak Kimdir?

Hollywood Yıldızlarının Güzellik Sırları
Hollywood Yıldızlarının Güzellik Sırları

Mükemmel, göz kapaklarımı da dahil ettim olaya. Bayağı dinlendirdi. Bütün o uykusuzluğum ve sabahın en erken saatlerin kalkmış olmama rağmen şu an çok iyi hissediyorum gözlerimi. Soğukluğu da devam ediyor. Yeniden doğmuş gibiyim. Hala da devam ediyor, şu kenarları da bastırayım iyice. O böyle çok erken kalkmış olmamın verdiği yorgunluk hissiyatı şu anda tamamıyla gözümden gitti. Bunu kesinlikle bir daha uygularım ben.

Madem öyle göz altından devam edelim. Jennifer L. Hewitt ve Sandra Bullock da göz altlarına mutlaka ki daha önce duymuşsunuzdur bu yöntemi. Göz altı kremi yerine hemoroid kremi sürüyorlarmış. Aslında bu tarz işlemleri evde yapmak hiç önerilmiyor. Daha önce bunu uygulayan Türk mankenler de duymuştuk zamanında. Ben hatırlıyorum, Çağla Şikel’in falan da

uyguladığını söylemişlerdi.  Ben bunun için yine hamilelikte edindiğim tamamen organik bir hemoroid kremi kullanacağım. Yani standart ilaç gibi olanlar kesinlikle evde uygulanmamalı. Yani zaten yağlı da bir şey bu… Bilmem ne kadar işe yarayacak ama… Sürelim bakalım. Hem şişliği hem de morluğu alıyormuş.

Bir de diğer gözüme de Jennifer Aniston’ın önerisi olan vazelin var. Ona çok şaşırdım açıkçası. Özellikle biliyorsunuz göz çevresinde böyle çok yağlı ürünlerden kaçınırız. Jennifer Aniston vazelini göz altına sürüp gece boyunca yatıyormuş. Bu kırışıklıklar için, morluk değil de tamamıyla kırışıklık ve kuruluk için. Onu da şöyle sürelim bakalım. Bunu tabii gece boyunca yatmayacağım için çok anlayamayacağız ama en azından sildiğimdeki hissiyatını sizlere aktarmak istiyorum. Bakalım. Şimdi tabii ki sol gözüme vazelin sürdüm. Vazelinin zaten yumuşatmadığı hiçbir şey olmadığı için kesinlikle yumuşaklık hissiyatı veriyor ama hani bu kadar yoğun bir ürün ile gece yatmayı ister miydim? Hiç sanmıyorum o yüzden bunu hani kullanmazdım.

Gelelim hemoroid kremine…  Şu anda bu gözüm böyle başka bir dünyada gibi… İçeriği dolayısıyla herhâlde, içerisinde bir sürü doğal yağ var. İşte nane yağları vesaireler… Sanırım onun etkisiyle, şu anda inanılmaz bir ferahlık hissediyorum göz çevremde… Ama tabii ki hani bunu da kullanmazdım diye düşünüyorum. Çünkü ikisi de çok yağlı ürünler… Sanki vazelin gibi bu da aynı şekilde hemoroid kremi de… Bu kadar böyle yoğun yağlı ürünleri göz çevremde ben açıkçası kullanmayı pek sevmiyorum.

Şimdi benim de rahmetli anneannemin en sevdiği tariflerden biri olan ve çok işe yarayan bir tariften bahsedeceğim size. Ezilmiş aspirin ile limonu karıştırıp sivilcelerinizin üzerine sürüyorsunuz. Anneannem bunu bizim sivilcelerimizin üzerine tabii değil de hasta olduğumuz zamanlarda böyle limonu ve aspirini karıştırıp bir bulamaç haline getirip göğsümüze sürerdi küçükken ve çok da işe yarardı. O yüzden hani aspirin ve limon birleşimi gerçekten çok işe yaradığını ben kendi sivilcelerimde de gözlemledim. Ablam da bunu çok uygular kendine… Sivilcesini sıktı mı hemen aspirin ezip üstüne limon yapar ve sivilcesinin üzerine sürer.

Bunu aslında birçok Hollywood yıldızı maske olarak uyguluyormuş. O biraz komple yüze uygulamak korkuttu beni ama hazır şurada boynumda iki tane sivilce varken şimdi onu uygulayacağım. Bunu da kim yapıyor derseniz, Kesha. Kesha, sivilceleri çıktığı zaman bunu böyle komple yüzüne maske olarak uyguluyormuş. Evet şu anda benim cildimde gözüken iki tane sivilce var, onun üzerine sürdüm ve direk yakmaya başladı orayı… Ben gerçekten çok faydasını gördüğüm için bir kez daha uygulamak istedim. Eğer böyle bölgesel sivilceleriniz varsa üzerine diş macunu yerine bunu uygulayabilirsiniz. Kesinlikle etkisini göreceğinizden eminim.

Vücut Güzellik Sırları
Vücut Güzellik Sırları

Halle Berry’nin en sevdiği vücut peelingi. Kahve ve losyonu birleştirmekmiş. Benim de zaten en sevdiğim vücut peelinglerinden bir tanesi Türk kahvesi, eminim o Türk kahvesi kullanmıyordur tabii… Büyük ihtimalle filtre kahvenin telvesini kullanıyordur ama bizim Türk kahvemiz gerçekten en güzel peeling olabilir. Ben bunu genelde limon suyuyla karıştırarak yapıyorum. Ama losyonu karıştırmakta bence çok iyi bir fikir. Biraz losyon, birazcık Türk kahvesi alıp karıştırıyorum. Normalde kahveyi çok tüketirsek selülit oluşumuna neden olduğu söyleniyor ama dışarıdan sürüldüğünde ise tam tersi… Selülitleri iyileştirmede etkisi olduğu söyleniyor. Halle Berry de bunun için kullanıyormuş ama tabii ki şu an hani selülit giderme etkisini gözlemleyemeyeceğiz. Ama peeling etkisini kremli şekilde ilk kez ben de denemiş olacağım. Bakalım nasıl.

Koluma süreceğim şimdi bunu. Çok güzelmiş. Kremli çok daha yumuşak oluyor ve kokusunu size anlatamam Kahve severseniz, bayılırsınız. Hem kendi losyonunuzun kokusuyla, kahvenin kokusu birleşiyor ve böyle ortaya muazzam güzel bir koku çıkıyor. Zaten Türk kahvesinin inceliği peeling olabilmek için muhteşem uygun. O yüzden bu güzellik hilesi kesinlikle ve kesinlikle işe yarıyor. Kolumu yıkadım, şu anda kolum bir bebek. Bir bebek vücudu gibi yumuşacık ve nefis kokuyor dediğim gibi… Kahvenin kokusuyla, losyonun kokusu birleşmiş ve ortaya harika bir koku çıktı. Gerçekten bunu vücudunuzun tamamında kullanabilirsiniz. Harika doğal bir peeling.

Gigi Hadid, rujunu sürmeden önce dudaklarını ölü derilerden arındırmak dolgunlaştırmak ve yumuşatmak için temiz bir maskara fırçasıyla kuru bir şekilde dudaklarını fırçalayıp ondan sonra sürüyormuş. Bakalım nasıl olacak. Açıkçası kuru halde uygulamak birazcık can acıtıyor. Bir de kuru bir maskara fırçası yerine diş fırçası ile de bunu uygulayabilirsiniz. Ama yine de benim en sevdiğim aslında dudak peelingi genelde hep şekerli olanlar…

Şu anda dudaklarım baya uyuşmuş durumda. Hemen üzerine parlatıcımı süreyim bakalım fark görebilecek misiniz? Bu arada Gigi’nin kardeşi Bella da, onun ki daha ilginç Gigi’nin ki yine çok normal bir şey. Makyajını daha sade soft bir görüntü elde etmek için makyajını, makyaj artistine yatarak yaptırtıyormuş. Çok ilginç geldi hiç daha önce böyle bir şey yapan biri duymamıştım. Evet. Şu anda evet oldukça yumuşak dudaklarım… Ama bence sert bir maskara fırçası dudakları gerçekten çok acıtıyor. Dolgunlaştırdı bana sorarsanız. Evet yumuşattı, yumuşak hissediyorum. Ama yine de hafif dudaklarımda bir karıncalanma hissediyorum. Hani ben dudaklarımı ölü derilerden arındırmak istesem sanırım bu yöntemi değil de klasik şekerli peeling ve klasik şekerli scrub yöntemini denerim.

Videomu beğendiyseniz lütfen beğenmeyi ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Kanalıma yeni geldiyseniz yeni videolarımdan ve canlı yayınlarımdan anında haberdar olabilmek için şurayı tıklayarak kanalıma abone olmayı ve zil işaretine basarak bildirimlerinizi açmayı unutmayın. Beni diğer sosyal medya hesaplarımdan takip etmek isterseniz videomun açıklama kısmında kullandığım tüm sosyal medya hesaplarımın linklerini bulabilirsiniz. İzlediğiniz için çok teşekkür ederim. Yeni videolarda görüşmek üzere. Şimdilik hoşçakalın.

Hollywood Yıldızlarının İlginç Güzellik Sırları ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Evde Saç Boyama Merve Özkaynak adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx